Mixosaurus - бубњосаурус!

VSTi, RTAS, AU, DX i ostali plaginovi i instrumenti. Upotreba i utisci.

Moderator: Deja Morison

Odgovori
kompozitor
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:43

Mixosauruss

Post od kompozitor » 28 Nov 2009, 19:50

Jel' probao ko ovo cudo? http://www.mixosaurus.com/

Audio primeri zvuce mnogo dobro.

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Re: Mixosaurus - бубњосаурус!

Post od kompozitor » 28 Nov 2009, 21:48

ton_majstor napisao:Можда и зато што постоји и на попусту, само не знам ко има слободних 122 GB за "још један бубањ"? :zlo:
Hard diskovi nisu tako skupi, za jedan dobar bubanj (a jedan je dovoljan).
ton_majstor napisao:Искрено, не волим "Kontakt"-ов интерфејс. Отужан је и неспособан...
To je nebitno. Ubacis preset i dosta, vec je sredjen, nema potrebe bilo sta drndati, dobro zvuci, ne treba tu nista vise prckati.

Jesi li ga pro'bo?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 28 Nov 2009, 22:03

Уф, како да ти кажем... ЧУО сам га. :mhm:

Чекам оне најављене фанки бубњеве од "Адиктиваца", ( http://www.xlnaudio.com/?page=news ) па да се смирим СКРОЗ. Имам рок, имам ретро, и све је потаман.

Не знам шта хоћете даље од семплованих бубњева, када имате Адиктив, ИзИ драмере, ДФИкс, Богаоца... да сам то имао пре 10 или 15 година, звао бих се Клајд Стаблфлд:

http://en.wikipedia.org/wiki/Clyde_Stubblefield

http://en.wikipedia.org/wiki/Funky_Drummer :respekt

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
Funky Drummer.rar
(91.45 KiB) Preuzet 77 puta
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 28 Nov 2009, 22:24

Malo su mi previse isproducirani.Hteo bih nesto kvalitetno, a "nedirnuto". Da se moze producirati kako mi odgovara. Vise bih nesto sto je sirovo i suvo, bez eq, nego ovako nalickano.

I jos za dzabe...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 29 Nov 2009, 13:16

Очигледно је да ниси никада уснимавао и миксао жив бубањ, јер је то што данашњи бубњеви (семпловани) пружају, управо оно за чиме смо жудели пре двадесетак година - чист, прецизан звук, који се даље може обрађивати по вољи.

Наравно, то нам је тада тешко успевало - лоше просторије, незнање око озвучавања, проблеми приликом уснимавања, лоше коже, лоши бубњари... све је доприносило да се бубањ "на столу" увек највише и најдуже миксао, сређивао и паковао.

Шта је добар рецепт за миксање бубња? Вешто програмирање (најбоље је живо свиран преко тригера!), а затим мудро дочаравање амбијенталних микрофона и потера за том "просторношћу". Даље, ако се метали ДОБРО изаберу, нога и добош могу да буду било шта, буквално. То доказују најпознтији светски бубњари и продуценти и њихови радови из периода кад су открили семплове...

Ја сам уснимавао жив бубањ, а затим га намерно ЗАМЕЊИВАО (нога, добош и томови) тригерованим из AKAI-3200 семплера преко Alesis D4 модула, који је имао тригере, па претварао звук са траке (изгејтован преко Drawmer DS404) у чист семпл. Уз мало жонглирања са амбијенталним микрофонима и трудом око добоша, звук је био перфектан. Сада га имате на тацни у свим комплетима које сам навео горе.

Е сад, када немаш колаче, и бомбоне су супер! А ви сада имате (имам и ја) колаче, ма ТОРТЕ, бре... а кукате да није довољно "искрена". Не разумем баш... али, ајде. Лично, сматрам да ретко ко уме да испрограмира "живолики" бубањ, па потера за одговарајућим готовим патернима или луповима убија добру вољу композиторима, јер "нешто" у аранжману увек звучи неубедљиво. Не причам безвезе, свакодневно слушам ваше радове и оно што ми се нуди на преслушавање... али, ту нема лаке и јефтине помоћи.

---------------

Радуј се, Милоше... када за неку недељу пређемо на "Микс 2" у оној мојој "школи", слатко ћеш да се намиксаш живог бубња, непроцесираног и на пуно канала! Уосталом, имаш га и у "Миксу 1", али је, можда, премали изазов... или се варам? ;)

Поздрав!
'ел немам?

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 29 Nov 2009, 15:10

ton_majstor napisao:Очигледно је да ниси никада уснимавао и миксао жив бубањ, јер је то што данашњи бубњеви (семпловани) пружају, управо оно за чиме смо жудели пре двадесетак година - чист, прецизан звук, који се даље може обрађивати по вољи.
Jesam jednom. Neka Tama, u podrumu, solidan bubnjar, na 4 kanala, zvuci ko pravi.

Da snimam bubanj, snimao bih ga sa 3 mikrofona> 2 za prostor i jedan u bas bubanj... Ili sa dva mikrofona, jedan kondenzator i jedan u bas bubanj, ne bih se zajebavao sa milion mikrofona.
ton_majstor napisao:Е сад, када немаш колаче, и бомбоне су супер! А ви сада имате (имам и ја) колаче, ма ТОРТЕ, бре... а кукате да није довољно "искрена". Не разумем баш... али, ајде.
Meni bi trebao vst koji ima zvuk kao bubanj koji si mi poslao, od pesme koju miksamo. Sve sirovo i neprocesirano. Meni se svidja takav zvuk.
ton_majstor napisao:Радуј се, Милоше... када за неку недељу пређемо на "Микс 2" у оној мојој "школи", слатко ћеш да се намиксаш живог бубња, непроцесираног и на пуно канала! Уосталом, имаш га и у "Миксу 1", али је, можда, премали изазов... или се варам?
Smiksao sam tu pesmu sto si poslao, na malim kutijama Canton S+. Kako zvuci na drugim sistemima, ne znam, recice te mi... Gde da uplodujem taj 1. miks?

Otvori mail, tu se mogu "tajno" slati poverljivi dokumenti, a diskotavi javno, ili na mail, svejedno...

Posalji i tu drugu pesmu.

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

Post od sinisake » 29 Nov 2009, 18:29

Очигледно је да ниси никада уснимавао и миксао жив бубањ, јер је то што данашњи бубњеви (семпловани) пружају, управо оно за чиме смо жудели пре двадесетак година - чист, прецизан звук, који се даље може обрађивати по вољи.
Ovakav softver, elektronac, nekakav midi interfejs, dobar bubnjar - i eto vrhunskog bubnja u snimku za male pare. :)

Ono malo sto sam se zezao sa zivim bubnjem, bilo mi je dovoljno da shvatim prednosti ovakvih resenja. :pijemoooo:
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 29 Nov 2009, 18:37

Jesil' ti probao mixosaurus?

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

Post od sinisake » 29 Nov 2009, 18:40

Ne, nazalost. A i necu, po svemu sudeci. Ali i EZ Drummer radi pos'o. :)
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

Korisnikov avatar
Kljucko
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:24
Kontakt:

Post od Kljucko » 30 Nov 2009, 11:20

Dobar je brate,slusao sam demo,ali sam izgubio volju za njim kad sam vidio koliki je. :(
Meni je za sad dovoljan Ezdrummer+Drumagog. :mhm:
Čovjek je jedina greška prirode...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 25 Mar 2010, 09:21

Тон мајстор napisao:Уф, како да ти кажем... ЧУО сам га. :mhm:

Чекам оне најављене фанки бубњеве од "Адиктиваца", ( http://www.xlnaudio.com/?page=products ) па да се смирим СКРОЗ. Имам рок, имам ретро, и све је потаман.

У међувремену, купио сам и оба џез-комплета (метлице и палице), а јуче, НАЈЗАД, стиже и дугоочекивани ФАНКИ (Pearl Reference), те ми је вишегодишња потера за бубњевима - ЗАВРШЕНА. :gore :pijemoooo:

http://www.xlnaudio.com/?page=products& ... _page=funk

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Kljucko
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:24
Kontakt:

Post od Kljucko » 27 Apr 2010, 10:13

SAVRSEN!!! Isplatilo se cekati..Velik jeste,ali se isplati :bravo:
Zauzeo mi je 160gb,ali kad sam izbrisao sve iz kompa sto se zove drums,ispada da sam samo rasteretio racunar :)
Jako je inspirativan,podrzava sve moguce (aktuelne) drums mape i sto je najbitnije moja masina to odlicno podnosi.
Mixosaurus+Trilian+Omnisphere+Nexus i jos po neki sitniji vsti i normalno radim bez zivciranja :)
Čovjek je jedina greška prirode...

Odgovori

Povratak na “Virtuelna mašinerija”