Štrajk u obrazovanju

Informatičko obrazovanje i primena informacionih tehnologija u sistemu obrazovanja, kao i ostale teme vezane za prosvetu.

Moderator: skitnica

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Štrajk u obrazovanju

Post od calexx » 30 Jan 2011, 01:17

Ја сам у принципу на страни просветних радника. Али не ових него оних које памтим из времена свог школовања. Драга учитељица, касније понеки строг наставник, у средњој школи већ понеки шверцер док су на факултету били из неке друге приче, углавном високостручни и прилично озбиљни. Никада ниједан наставник није прљаво тражио паре за екскурзије, гурао децу испред себе да му буду оруђе за тражење пара, никада нас нису користили у нискополитичке сврхе ... до оних који су мало раније набројани. Оног тренутка када су прекинули наставу и извели децу на улице да их користе у политичке сврхе па ако је потребно и гурну на пандуре, за мене су постали смрадови.
За мене постоје две врсте просветних радинка, једни су из оне приче ... пуцајте, ја и сад држим час а други су отприлике као Хомер када ванземаљци хоће да га поједу ... па немојте да ме поједете, ја имам жену и децу ... поједите њих ... Садашњи су из овог последњег примера. Можда има неке везе и то што се сада у просвету иде на мало другачији начин. Моја фирма се полако распадала, неки су налазили посао ту и тамо, неки нису ... на крају су они који ништа друго нису могли отишли у просвету. Добро се сећам неких колегиница које нису имале појма са животом, са послом а и са струком, падале су у немилост нових руководилаца који су видели да ништа не знају па су неке отеране, неке саме отишле ... и листом све у просвету. Понекад их сретнем и попричамо, хвале се да им добро иде, да немају много посла и да им је знање ихаха довољно да држе часове. Како то изгледа, види се на деци.

Ипак, у овом случају сам на њиховој страни, свеједно што је начин на који ово раде сраман. Ова власт је у неку руку њихов резултат па нека их они и склоне. Ако су проблем плате, нека организују мирне демонстрације, нека блокирају владу, нека секу себи прсте али да оставе децу без школе је нешто чега би морали да се стиде. Већ осећамо последице оних првих штрајкова (не мислим на то да су ови које су довели на власт гори од оних пре), деца су тупа да тупља не могу бити, не само да немају знање него су научили да је то нешто сувишно јер ето њихови наставници уопште нису задовољни ... али је добро да се иде у просвету јер ће и они сутра да гурну децу испред себе кад год им је нешто потребно. Успут виде да је боље да се иде у политику и криминал јер је то најплаћенији посао у коме се ништа не ради.

Пошто су просветари од оних паметнијих, морали би да схвате да њихове плате долазе из буџета а буџет се пуни из неких прихода којих код нас сада нема. Онда би можда могли и да покушају да нешто ураде да то поправе али не, они су изабрали да децу пошаљу на улицу или назад кући, они ће да одмарају а плате ће да им нарасту. Тек тако. Сад замишљам здравствене раднике како смишљају да траже веће плате и онда затворе све болнице и амбуланте па ко је болестан ... нека се сналази или нека сачека, ма колико требало. Али јок, сада постоје приватни лекари па могу ови да обустављају рад до миле воље, неко ће већ да лечи ... па зато и нема тога. Да једном пандури обуставе рад на недељу дана ... било би много оних који би се обрадовали. Можда дистрибуција тј термоелектране ... а не, то је већ једном коришћено.

Прича да ће поваћање плате да их оправи и да ће деца да то виде као пример за своју будућност је наивна. Исто је гаргамел причао за судије, ако судије имају кило евра плату, онда ће да буду неподмитљиви. Типично размишљање некога ко нема везе са животом. Ево ја прелажем да наставници добију по 10000€ плату. Паре ће да обезбеди власт која ће себи да смањи приходе, они који имају кућу ће да врате стан а на седнице ће да иду бициклом. Или евентуално може да се одвоји из плата које добијају радници. Можда је најбоље да наставници направе план и предају га влади а они ће по њему да обезбеде паре.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

kompozitor
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:43

Post od kompozitor » 30 Jan 2011, 02:21

VRider napisao:Bez uvrede, ali ovo sto pricate, nema veze sa vezom. Konkurencija nema veze sa parama.
:green: Dobar vic. Mi radimo za novac, kao i svi. Sto smo bolje placeni, to se vise trudimo, jer je veca navala na dobro placen posao.

To je prirodan tok stvari u svim normalnim, kapitalistickim drustvima.
VRider napisao: kad ja ne mogu da zamenim ni jednog profesora dok on ne ode u penziju ili ne umre! Mogu da budem ne bolji od njega, nego milion puta bolji od njega! On je pustio koren onog dana kad se tu uvalio.
To se zove stalni radni odnos. Postoje uslovi koji su potrebni da bi se dobio. Ko ih ispuni, dobije stalni posao.

Nije lako dobiti stalan posao, kao sto nije lako ni zavrsiti fakultet. Da li si zavrsio fakultet?
VRider napisao:Da li zaista mislite da je nastavni kadar kod nas tako nezamenjiv?
Ne, naravno. Zamenice ga zdrava konkurencija onda kada budemo bolje placeni. To je normalno.

Dok ne budemo bolje placeni, taj sistem nece funkcionisati, kao sto ni sad ne funkcionise.
VRider napisao: Nema ni jedan ucitelj, nastavnik ili profesor na birou? Zasto ne proverite koliko ste nezamenjivi?]Dajte otkaz!
Sto bi? Dobro mi8 je i ovako... Uz pametnu strajkacku politiku, veraovatno cemo brzo utrostruciti plate.
VRider napisao:Svaki put kad sam smatrao da me ne placaju dovoljno ili kad mi se vise nije radilo to sto sam radio, ja sam dao otkaz i svaki put sam nasao bolji i placeniji posao. Ali sam ih za svojih 25 godina promenio verovatno vise nego vi za citav zivot.
Daj ga ponovo, ako te to cini srecnim.
VRider napisao:To "sto ce strajkovati cela Srbija" i sto vam "niko nista ne moze", pokazuje samo koliko ste osioni. .
Niko nam nista ne moze na taj nacin koji se tebi mili. Kada nam daju novac, sve ce se srediti samo od sebe. ili ulozite u svoju decu- ili trpite posledice.

Hoces da ti dete bude obrazovano? Plati, covece. :mhm:

Ako mislis da ne moras platiti, vec da ima mladih koji bi radili za dzabe- gresis. NI JEDAN od kolega koji se zaposlio u prosle 2-3 godine (a svi su mladi), ne bojkotuje strajk.

Ni jedan. Bojkotuje ga stara garda, upravo oni koje bi otpustio.
Poslednja izmena od kompozitor u 30 Jan 2011, 02:27, izmenjeno 1 put ukupno.

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 30 Jan 2011, 02:23

calexx napisao: никада нас нису користили у нискополитичке сврхе ...
Niste isli na kojkakve sletove, docekivali "Tita", mahali zastavicama partije, bili "Titovi pioniri", niste ucili da je bolje da ti umre mama nego tkz. "Drug Tito"?
calexx napisao:Прича да ће поваћање плате да их оправи и да ће деца да то виде као пример за своју будућност је наивна. Исто је гаргамел причао за судије, ако судије имају кило евра плату, онда ће да буду неподмитљиви.
Bice manje podmitljivi, nego da rade za 100 evra.
calexx napisao:Можда је најбоље да наставници направе план и предају га влади а они ће по њему да обезбеде паре.
Jednostavno je. Upisnina u razred kosta 1000 evra godisnhje. To je dovoljno za pristojnu platu. Na taj nacin ce se male skole zatvoriti same od sebe, jer ce bankrotirati.

2. Deca vise nece praviti haos i roditelji ih u tome nece podrzavati, jer sad placaju njihove "nestasluke" iz svog dzepa. Za njabolje ucenike je skolovanje besplatno, a djaci generacije dobijaju 60% profesorske plate.

3. Vise nece niko icu u skolu da se zabavlja/glupira/pravi stetu/pije... Ko nije za skolu nece ici u skolu.

4. Profesori koji su losi, ce biti problem kkolektivu, jer ce rasterivati djake, pa ce se njihov rad brzo sankcionisati i mladi ce brzo dobiti priliku.

5. budzet je znatno rasterecen.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2011, 02:45

Не, ми смо имали нормалне наставнике па смо на то ишли после или пре школе ... мада је Тиле ваљда само једном прошао овде. А имали смо ту једну приредбу, мада ето и сада децу терају да праве приредбе за неке друге, баш неки дан је било тако нешто. Свако је имао свог свеца. Мени је најомиљенији био Роџер Мур.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 30 Jan 2011, 03:37

calexx napisao:Не, ми смо имали нормалне наставнике па смо на то ишли после или пре школе ...
Ne nego vam je bilo normalno da nosite partijske kapice i marame, da pravite sletove, pevate ideoloske pesmice, da je "Tile" vaznije od zivota roditelja i sl.

Sve je to brutalna zloupotreba dece u politicke svrhe. A u skoli nije mogao predavati niko ko nije podoban. Mnogi nisu bili cak ni strucni... Bilo je tkz. "partizanskih ucitelja", koji nisu imali skolu...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 30 Jan 2011, 10:00

@kompi
Možda je bila zloupotreba dece kompi, ali ni pionir ni omladinac nije mogao postati svako, šta više ni komunista. To šta su te učili u popovskoj školi verovatno je čista demagogija koja se ne razlikuje mnogo od ove predhodne, jer tom analogijom bilo je mnogo seoskih popova koji nisu znali da čitaju i pišu, a kao učili su nečemu raju ;) Totalno bezveze paralela, ali ti je vučeš. Mani se čoveče politike komunizma. Komunizam je mrtav 20 godina. Ovo sada vidimo kako funkcioniše liberalni kapitalizam.
@calexx & vrider
Trenutno kako je ustanovljen obrazovni sistem ide se na njegovo totalno uništavanje. Male plate su deo te politike gde država destimuliše i postojeći i eventalni novi kadar, gde se samo zapošljava onaj koji nema gde drugde. Deo te iste politike je recimo i uputstvo o ocenjivanju po kome meni kao profesoru je malte ne zabranjeno da dajem jedinice. Deo te iste politike je da se deca sa specijalnim potrebama školuju sa "normalnom". Deo te iste politike je nastavni plan i program teraju decu da sabiraju iz glave i brane da potpisuju brojeve, ili recimo u lektiru da uvrste "Harija Potera i....". Nije tačno d se ne može dobiti otkaz, ali državi nije u interesu da vrši kontrolu. Za godinu dana će se pojaviti spasonosno rešenje da se smanji broj škola, otpusti gomila nastavnika, pusti privatno školstvo... I tu se vrti priča. Dakle nikom posao nije bogom dan, ali državi nije u interesu da ga učini boljim, verovatno delom i zbog onoga što kompozitor kaže - nije im potreban pametan građanin koji ih može kontrolisati, nego onaj glup koga oni mogu lako kontrolisati...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 30 Jan 2011, 10:39

DA budem kratak,i iskren :green: nisam cito sve ovo ispred,al znam da sina 4 razred sigurno necu pustati da ide subotom ,nedeljom,blagdanima shestkomk u skolu na nastavu :p

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Jan 2011, 13:59

Да буде јасније шта мислим, сигурно су наставници лоше плаћени али је тако са свима, свеједно да ли су високо образовани или не, што је последица нечега чему су и сами прилично допринели. Основни проблем је оруђе којим хоће да поправе своје проблеме а то су деца која ће, као и у деведесетим, весело да прихвате додатне распусте без обзира да ли ће то да буде надокнађено. Можда је то некада и пролазило, сада сигурно нико неће да прихвати да им деца иду недељом или у лето у школу е да би наставници добили веће плате ... које родитељи углавном немају, многи немају никакве. А то ће опет да доведе до нових тупавих генерација које не знају где је исток а где запад.

Небитно је шта мислим о просветним радницима и колико је ту кукоља, начин на који хоће да поправе своје плате је сраман и такви не заслужују да децу воде у неки нови живот. Да су организовали мирне (или немирне) демонстрације, да су блокирали саобраћај, да су блокирали владу ... подржао бих максимално њихове захтеве. Свеједно што ова влада не може да одвоји више пара јер их и нема, осим ако се не одрекну својих ... што сигурно неће. Све ово ми личи на ситуацију пред октобарску револуцију, почело је од деце, наставило са струјом и власт је оборена. Само зато подржавам ово јер се надам да ће да се нешто промени. На боље, пошто на доле више не може.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 30 Jan 2011, 21:57

e calexx ? kako ti to znas lepo da napises i protumacis ,jel ti prvo napises /sastavis il ono iz glave direkt na tastaturu,ko poslanik svaka chast :green:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 31 Jan 2011, 02:25

Саставим, обично ми је довољно око недељу дана. ;)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 31 Jan 2011, 07:24

Kleko,
opet u principu se mi slažemo. Dakle jesu im mizerne plate, ali dolazimo do drugog dela priče da sa štrajkom će ili pokrenuti druge državne službe da traže povećanje plata, što će neminovno dovesti... Ma sve sam već napisao. Dakle poenta štrajka je ok, ali problemi ostaju, ne samo prosvetarima, nego će da se prevali i na nas ostale. Ova nesposobna vlast bi najpametnije uradila da se sama makne, ali problem je u tome što (bar ja nevidim) nema ko pametan da ih zameni. Šta više. Bilo ko da dođe na vlast sigurno neće sam osvojiti 50% što neminovno vodi ka potpuno istoj priči.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 31 Jan 2011, 09:17

Тај проблем сам ја видео пре октобарске револуције и на питање кога уместо дотадашњих, јер сам претпоставио да други неће да буду ништа бољи, сам добијао одговор (а и сами су тако причали) да је важно да се једни промене па ће после да се мењају док не дођу неки добри. Од тада се ти нови нису мењали, све су исти на власти и све су гори ... не рачунам нека њихова интерна тумбања ... и не видим да планирају да дозволе промене, макар користили све демократске (како су и сами рекли) и остале (како ја то видим) начине да и даље остану у седлу и јашу нас. Не знам ко би био бољи али би било добро да сјаше Мурта а да Курта зна да ће и он тако ако исто ради. Тренутно Мурта мисли да је најбољи на свету и да сви морамо да будемо срећни што он јаше и трудиће се да то ради што дуже.
Колико год било нереално да просветари траже паре јер тога нема, а и оно што дође се граби лопатама док се још може, колико год то повукло остале да исто ураде и коначно покажу Мурти где му је место, срамота је што користе децу јер ће само она да буду жртве. Мада ... ово што су последњих година урадили и како та деца изгледају ... неће ништа да им фали и да уопште не иду у школе јер од ових не могу ништа добро да науче. Боље ће да их васпита улица него овакви наставници. Можда и променим мишљење о свему јер деца у сваком случају губе а сви можемо нешто да добијемо.

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 06 Feb 2011, 11:15

vladared napisao:@kompiMožda je bila zloupotreba dece kompi, ali ni pionir ni omladinac nije mogao postati svako,
Svi su bili pioniri, ali mi volimo da vidimo istoriju onako kako se nama svidja, a ne kako jeste. Evo jedan sjajan clanak o tome iz blica:

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2337 ... sadasnjost
calexx napisao:али је тако са свима, свеједно да ли су високо образовани или не
Ovo je poenta svega. Ljudi sa fakultetom ne smeju imati lose plate, jer ce nam nacija biti glupa.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 06 Feb 2011, 11:36

Hahaha kompi... 100% si upravu. Pioniri su bili svi, ali omladinac nije mogao biti svako. Recimo iz mog razreda njih 2-3 nisu primljeni u omladinsku organizaciju. Ali kako ti kažeš, svi mi vidimo istoriju kako nam se sviđa :) :p
itpoint.rs

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 06 Feb 2011, 13:23

vladared napisao: Recimo iz mog razreda njih 2-3 nisu primljeni u omladinsku organizaciju. Ali kako ti kažeš, svi mi vidimo istoriju kako nam se sviđa :) :p
Sta sam rekao sto nije tacno? Ja nemam problem da kazem da je nesto bilo kao sto je bilo. Niti banujem neistomisljenike zbog drugacijeg misljenja.

2. Buduci da radim u prosveti, rekao sam sta imam- ne nameravam raditi u skoli, niti sam to pre nameravao. Ali i dalje mislim da bez obzira na moje radno mesto, profesori moraju da imaju velike plate, da ne bi imali glupo drustvo.

3. Sto se tice strajka- glavni problem je u novcu. Nemojte imati iluzija da postoji drugi razlog, bar sto se nas tice. Mi strajkujemo zbog para- hocemo vece plate.

4. A sto se tice nasih "sindikata", prvo sto cu uraditi kada se jednog dana vratim na posao je da se isclanim iz tog sindikata.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 06 Feb 2011, 13:51

Апсолутно се слажем да професори морају да имају веће плате да не би из школа излазило глупо друштво, предлажем 3-10к евра ... али не овим неспособним наставницима који сада раде. Последњих пар деценија из школа излазе тако тупава деца (доказ је анкета из неке од претходних порука) да је срамота за просветне раднике, тачније за оних неколико процената који добро раде свој посао. Наравно, онолика плата под условом да неко од њих објасни министарству финансија одакле ће да узме те паре а то сигурно неће да буде тешко пошто су високообразовани.

Из сличних разлога би морало да се обезбеди и да остали високообразовани имају толике плате, свеједно да ли су инг, лекари, уметници, музЋари, економисти, правници ... нарочито зато што они немају ефикасно оруђе као што су деца коју ће да распусте и уцене власту да им повећа плате. Некада давно су ми шипци били јадни и бедни што су гурали децу у прве редове, мислио сам да овај наш народ то никад неће да уради и да ће сам да се бори за своје узвишене циљеве ... али видим да ови неспособни и срамни просветни радници гурају децу у прве борбене редове, или ће њима да буду веће плате или ће деца да остану глупа ... али ће таква деца вероватно да упишу просвету као најпримамљивије занимање, чим буде неког проблема, сипаш децу и не мислиш.

Гаргамел је једном прогурао да судије имају по 1000€ плату е да би били неподмитљиви и шта је резултат?

Да ремизирам, апсолутно подржавам просветне раднике у овим нереалним захтевима јер резултат тога може да буде само промена власте који је гори од њих (ето, има и горих) а сама деца неће много да изгубе јер од оваквих просветних радника не могу ништа да науче. Ишли у школу или не, њима је свеједно. Нека се бар мало играју и одморе.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 06 Feb 2011, 14:08

kompozitor napisao:Sta sam rekao sto nije tacno? Ja nemam problem da kazem da je nesto bilo kao sto je bilo. Niti banujem neistomisljenike zbog drugacijeg misljenja.

2. Buduci da radim u prosveti, rekao sam sta imam- ne nameravam raditi u skoli, niti sam to pre nameravao. Ali i dalje mislim da bez obzira na moje radno mesto, profesori moraju da imaju velike plate, da ne bi imali glupo drustvo.

3. Sto se tice strajka- glavni problem je u novcu. Nemojte imati iluzija da postoji drugi razlog, bar sto se nas tice. Mi strajkujemo zbog para- hocemo vece plate.

4. A sto se tice nasih "sindikata", prvo sto cu uraditi kada se jednog dana vratim na posao je da se isclanim iz tog sindikata.
1. Kompi, ne znam šta imaš protiv mene, ali ja te ni jednom nisam banovao ili ako jesam banovao sam te zato što si nekog vređao, a ne zato što imaš drugačije mišljenje. Jednostavno, kada vidim da ti sviraš u svoj ćurak, a ja u svoj, ja prekidam dalju diskusiju, pošto monologe sa samim sobom nisam naučio da vodim.
2. Koliko vidim obojica isto mislimo o prosveti.
3. Što se štrajka tiče i tu isto mislimo, samo što imamo jedan problem. Ova država je pred bankrotom. Štrajkom koji bi se vodio radi štrajka neće se ništa uraditi, jer će pokrenuti samo lanac događaja koji će neko eventualno povećanje palte da anulira. Ovde treba pričati o sistemskim promenama u čitavom sistemu, koji bi obuhvatio i priču o platama.
4. Sindikati su nam previše korumpirani i idiotski nastrojeni. Njima radnici više nisu primarni, nego sami sebi (primer je i sindikat banke u kojoj radim, koji su recimo tražili da se njima garantuju funkcije i posao, da bi prihvatili opšti kolekrivni ugovor, pošto nisu to dobili, mi smo dobili još gori ugovor) i tu žgadiju treba isto kao i političare - govnavim motkama...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 06 Feb 2011, 14:31

calexx napisao:...Оног тренутка када су прекинули наставу и извели децу на улице да их користе у политичке сврхе па ако је потребно и гурну на пандуре, за мене су постали смрадови...
:bravo: :bravo: :bravo:
Ko prvi devojci, sam u nju upada

kompozitor
Ozbiljan muzikant

Post od kompozitor » 06 Feb 2011, 14:36

calexx napisao:Гаргамел је једном прогурао да судије имају по 1000€ плату е да би били неподмитљиви и шта је резултат?
Da se podsmevas osobi koja je umrla posle duge i teske bolesti, i da uz to i moralises.

Mislim da je normalno da i sudstvo ima dobre plate. Naravno da nece biti moralno superiorno, ali ce biti manje onih kojih mito uzimaju iz nuzde.
vladared napisao:1. Kompi, ne znam šta imaš protiv mene, ali ja te ni jednom nisam banovao ili ako jesam banovao sam te zato što si nekog vređao, a ne zato što imaš drugačije mišljenje.
Nisam rekao da si ti, ne znam ko je, a i ne interesuje me. To je uobicajena praksa kad nestane argumenata i kada nekog vredja istina- i za to mi je svejedno, sta je tu je.
vladared napisao:2. Koliko vidim obojica isto mislimo o prosveti.
To je realan stav odrasle osobe.
vladared napisao:3. Što se štrajka tiče i tu isto mislimo, samo što imamo jedan problem. Ova država je pred bankrotom. Štrajkom koji bi se vodio radi štrajka neće se ništa uraditi, jer će pokrenuti samo lanac događaja koji će neko eventualno povećanje palte da anulira. Ovde treba pričati o sistemskim promenama u čitavom sistemu, koji bi obuhvatio i priču o platama.
Slazem se. Prosveta ne treba da je na budzetu. Skolovanje placa onaj ko je zainteresovan za skolovanje. To bi morali biti roditelji.

Ukoliko nisu, neka ne daju decu u skolu. Ukoliko su deca pametna, i dalje ce se skolovati besplatno. Sada se besplatno skoluju i razni zgubidani koji tu idu radi zabave, a jedna od omiljenijih zabava je maltretiranje profesora i pametne dece.
vladared napisao:4. Sindikati su nam previše korumpirani i idiotski nastrojeni. Njima radnici više nisu primarni, nego sami sebi (primer je i sindikat banke u kojoj radim, koji su recimo tražili da se njima garantuju funkcije i posao, da bi prihvatili opšti kolekrivni ugovor, pošto nisu to dobili, mi smo dobili još gori ugovor) i tu žgadiju treba isto kao i političare - govnavim motkama...
Slazem se potpuno.

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 06 Feb 2011, 15:11

kompozitor napisao:
calexx napisao:Гаргамел је једном прогурао да судије имају по 1000€ плату е да би били неподмитљиви и шта је резултат?
Da se podsmevas osobi koja je umrla posle duge i teske bolesti, i da uz to i moralises.

Mislim da je normalno da i sudstvo ima dobre plate. Naravno da nece biti moralno superiorno, ali ce biti manje onih kojih mito uzimaju iz nuzde.
Daaaaa, a sudstvo, realno, ni dan danas nije bolje nego kod Slobe, i pre slobe. Samo imaju veće plate, a korupcija i saradnja sa "odabranim" advokatima je i dalje na nivou - ako ne i više nego pre 5. oktobra.
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Odgovori

Povratak na “IT u sistemu obrazovanja”