Zakon o bezbednosti u saobracaju

Za vozače i one koji vire pod haubu

Moderator: Miroslav Jeftić

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Zakon o bezbednosti u saobracaju

Post od calexx » 10 Dec 2009, 19:00

Све је исто, само је он други. Данас сам проверио, око 70% имају упаљена светла, <40% је везано, 50% и даље разговара мобилним, пешаци ни 1% је јебава*у нове прописе ... биће кажњавања за светла јер се то види, можда и за појас док је фрка .. а онда ће све од почетка. Ја ћу наравно прво да комплтирам све и онда возам али не очекујем неке промене.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 10 Dec 2009, 19:42

Данас сам изашао да купим бакалук и чекам на семафору за тамо и назад. Да је био пандур и кажњавао, сабрао сам...

инкасирао би око 80.000 динара за тих пар минута!

... на претрчавању идиота (што са децом, што индивидуално)! :besan:

Мене је ухватио пандур пре 4-5 година (моторџија), причао сам... исповртео сам 1000 динџи тада, и до смрти немам намеру да пређем на црвено. Поготово што ми се живи.

Клеко, да видиш Србе летос у Грчкој (и у Хрватској) како возе са светлима, пазе на ограничења, семафоре, не причају мобилнима (скуп роминг, ваљда?)... ма, понављам се. Да видиш како странци овде поштују наше знаке... то је тек супер!

Понављамо се. Даће Бог да тих са "allmighty SUV" буде што мање.

Иначе, ја редовно цинкам "горштаке" овде: http://prezentacije.mup.gov.rs/sukp/zalbe.html , мислим да то ипак неко чита.

Поздрав!
Prikačeni fajlovi
Jedinstveni PG obrazac.pdf
(151.25 KiB) Preuzet 54 puta
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 10 Dec 2009, 20:04

Као што сам написао, многи возе без светла, већина није везана, телефони раде као и до сада ... чак сам се и ја занео и прешао улицу а разговарао телефоном ... и онда видим пандурски ауто како стоји поред. Срећом, тотално периферна и споредна улица, ко зна шта су тамо тражили ... а ни прелаза није било.

Можда би требало да се направе рације. Неколико дана заустављају све али све који крше, мало им очитају лекције, натерају их да стоје десетак минута (а сви ми обично негде журимо) док чују и пусте их. Тако неколико дана, уз обећање да ускоро неће да буде тако. Следеће недеље ... после две недеље, после НГ ... стварна примена. Пандур стоји и мерка ... а уведу/врате им норму. Када би пандур имао 5% од казне, живели би ко бубрези ... бели.

Хм, јеси ли размишљао да се вратиш старом послу? :boc:
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Dec 2009, 00:48

Једном пандур - заувек пандур! :respekt

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 11 Dec 2009, 10:57

A ono vreme ONO i DSZ (Opštenarodna odbrana i društvena samozaštita)?

To je meni ličilo na Securităţii Statului (Securitatea). Svako svakoga posmatra i dužan je prijaviti sve što je sumnjivo :green:

Valjda će biti sigurnije izaći na drum, ili prelaziti "zebru" :pijemoooo:

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Dec 2009, 13:32

Разлика између Секурати... како већ иду и Ције је што први воле да буду виђени као такви и да се осећају надмено и високо док Ција контролише 100х више али их нико не примети. Као кад кажу да је код нас пиратерија на високом нивоу а на западу је скоро нема а тамо је ко зна колика ... али то раде са стилом, сви крију и праве се луди а гори су од нас.

vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Post od vaske71 » 16 Jan 2010, 16:10

Da kako da ne upravo sam dobio kaznu od 3000 za svetla iako sam imao upaljena svetla -al pozicijona svetla umesto srednjih .

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 16 Jan 2010, 17:01

Šta je sad ovo sa potpisom u dozvoli? Jel to mogu običnom hemijskom olovkom da potpišem ja kući pored slike gde stoji "potpis vozača", ili to možda treba otići u SUP, potpisati se i da lupe neki pečat, ili... ??
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 16 Jan 2010, 17:05

Samo se ti potpišeš. Da je ovo normalno funkcionisalo ranije ne bi ni dozvolili da se dozvola preuzme dok se ne potpiše, a sada se dosetili pa počeli lupati packe. Koliko čujem bilo je nešto na TVu da ljudima kojima je naplaćena kazna će ista biti poništena (vraćene pare?) ali šta ćemo sa svima onima koji su to rešili sa crvenom ili dve? :D cccc

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 16 Jan 2010, 17:07

Samo se ti Miroslave potpiši (hemijskom) i ne razmišljaj mnogo o tome... Ma krelci... Gledam ih kako sprovode novi zakon i uglavnom ih ne možeš ni videti... Kamo sreće da su malo izmileli na ulice da pokušavaju da koliko toliko uvode red...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 16 Jan 2010, 17:25

vladared napisao:Gledam ih kako sprovode novi zakon i uglavnom ih ne možeš ni videti...
E stvarno, to sam i ja primetio, ovde po Šapcu, od stupanja na snagu novog zakona, nigde ih nema, možda sam ih 2 puta video u gradu, i to u kolima prođoše ulicom, a ono da zaustavljaju saobraćaj, čak subotom pored kafana što je nekad bio stalni običaj - ma nigde nikog! :) Ua novu godinu, srpsku novu i još jednom, zaginuh sa društvom u kafani i to dobrano, popi se lepa količina alkohola, pa kad treba da se krene kući, meni malo bude neprijatno - al' ni jednom nikog video nisam, a prelazio sam i po 30 km :) Nigde nikog :) Živela policija! :)

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 16 Jan 2010, 17:26

vezano za potpis vozačkoj dozvoli
upravo sam zvao 987 i rece mi covek da je to deyinformacija i da to nije regulisano yakonom...tako da.......
ajde neka pozove jos neko i da potvrdimo teoriju Č=
Poslednja izmena od sashko u 16 Jan 2010, 17:34, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 16 Jan 2010, 17:29

vaske71 napisao:Da kako da ne upravo sam dobio kaznu od 3000 za svetla iako sam imao upaljena svetla -al pozicijona svetla umesto srednjih .

to bese pre mesec dana ,tebe su kaznili pre neki dan , od prvog januara ne oprastaju i mami rodjenoj....

Korisnikov avatar
ekscentrika
Dopisna članica
Pridružio se: 19 Jun 2007, 21:44
Kontakt:

Post od ekscentrika » 16 Jan 2010, 20:30

sashko napisao:vezano za potpis vozačkoj dozvoli
upravo sam zvao 987 i rece mi covek da je to deyinformacija i da to nije regulisano yakonom...tako da.......
ajde neka pozove jos neko i da potvrdimo teoriju Č=
Imaš na sajtu Mupa saopštenje, u desnoj koloni ;)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Jan 2010, 21:31

Hide details for 15.01.2010. Обавештење поводом вести о кажњавању возача због неп15.01.2010. Обавештење поводом вести о кажњавању возача због непотписаних возачких дозвола

Број: 24/10
15. 01. 2010.

Поводом информација које су објављене у појединим медијима да службеници саобраћајне полиције кажњавају возаче који нису потписали своју возачку дозволу, обавештавамо јавност да Правилником о обрасцу возачке дозволе јесте предвиђено да возачи потписују своју возачку дозволу приликом њеног издавања, али Закон о безбедности саобраћаја на путевима не предвиђа било какву казну за возача који то није учинио.

Министар Ивица Дачић је наложио да се сви наводи испитају и позвао оштећене грађане да пријаве такве случајеве.

Истовремено молимо грађане да приликом подизања својих возачких дозвола исту потпишу, иако Закон о саобраћају то не санкционише.
Ја потписао, жена ме наложила као младог мај... :respekt :lol:

А пола чуке касније, био на ТВ онај њихов портпарол и рекао ово горе. Мислим... опет су мобилни провајдери зарадили ЕКСТРА паре на порукама!

Ко нам је крив кад смо постали стока без мозга. Дајте нам форе, бићемо овде гори од оних дебелих Амера што не знају са киме се граниче са севера.

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Jan 2010, 16:32

Да ли познајете некога ко је стварно платио непотписану дозволу? Са 3-4 стране чујем да се то као десило баш нечијем другару/колеги а после испадне да је то само чуо ... да ипак није у питању урбана легенда, као са оним што се ухватио за мешалицу а увек је то нечији рођак. ;)
Наравно, ни ја то нисам потписао а не смем да тврдим да сам и приметио тако нешто ... а дозвола ми баш и није од јуче ... ау, па ја морам да је догодине продужим :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Jan 2010, 23:33

SMS uzbuna: Klinac alarmirao pola Srbije

Policija je otkrila osobu koja je šaljući SMS poruke izazvala lažnu uzbunu koja se digla širom Srbije zbog informacije da saobraćajni policajci kažnjavaju vozače koji nisu potpisali vozačku dozvolu sa 5.000 dinara i četiri kaznena poena, saznaje Press u MUP-u
Reč je o mladiću koji je sa kompjutera firme u kojoj je zaposlen poslao oko hiljadu SMS poruka sa netačnom informacijom, koja je ubrzo počela munjevito da se širi među vozačima. Vest su preneli i mnogi mediji, zbog čega je među vlasnicima nepotpisanih vozačkih dozvola zavladala prava panika.

Zbog ove, naizgled pouzdane informacije, juče su skoro svi vlasnici vozačkih dozvola koji to nisu već uradili, stavili svoj potpis na ovaj dokument. Policiji nije prijavljen nijedan slučaj da je neko platio kaznu zbog nepotpisane dozvole, pa je MUP zbog toga vrlo brzo ispitao slučaj i otkrio da je reč o dezinformaciji. Zbog ove neslane šale, koja je izazvala pravu pometnju, protiv mladića koji je širio lažne informacije MUP neće pokretati postupak.

Kako je ranije za Press objasnio Milan Vujanić, profesor Saobraćajnog fakulteta u Beogradu, koji je učestvovao u izradi novog zakona o saobraćaju, vozačka dozvola bi trebalo da ima potpis, ali nepotpisivanje dozvole nije kažnjivo.
(Прес)

:mrs:

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 18 Jan 2010, 02:11

Aha, znači drugovi policajci su bili pošteni, to neki klinac zasr'o, da prostite. Jašta..... :)

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Post od krstivoje » 18 Jan 2010, 18:10

Rekao bih da ovo nije još ništa i da ćemo tek videti nove zakone i nova pravila u svim domenima naših malih života. Naravno, tu će uvek biti onih koji ća da nas očinski pomiluju po glavi, kako bi nam objasnili da je sve to za naše dobro, kako bismo bili srećni i zadovoljni a vlast će da se bogati i da nam sa osmehom naplaćuje razne poreze , prireze ,zareze , globe i kuluke....sve dok nas ne proda u dužničko roblje (ako već nije) kako bismo otplaćivali njihove jahte i vile!

vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Post od vaske71 » 19 Jan 2010, 15:25

krstivoje napisao:Rekao bih da ovo nije još ništa i da ćemo tek videti nove zakone i nova pravila u svim domenima naših malih života. Naravno, tu će uvek biti onih koji ća da nas očinski pomiluju po glavi, kako bi nam objasnili da je sve to za naše dobro, kako bismo bili srećni i zadovoljni a vlast će da se bogati i da nam sa osmehom naplaćuje razne poreze , prireze ,zareze , globe i kuluke....sve dok nas ne proda u dužničko roblje (ako već nije) kako bismo otplaćivali njihove jahte i vile!
U pravu si 100% jer tome se i tezi koliko god narod nece da veruje i koliko god obican covek mislio da ce to njega zaobici pa zato cuti i nada se da nije bas tako ...

Odgovori

Povratak na “Automobili i ostala vozila”