Browser na Androidu

Mobilna telefonija: provajderi, modeli telefona, upotreba, servis. GPS: modeli, podaci, karte, apdejtovi, opšte informacije.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Browser na Androidu

Post od blackbeast » 25 Apr 2018, 09:13

Koji browser na Android pametnim telefonima vam se pokazao najbolji?
Ja sam ih, za ovih nekoliko godina koristenja Androida, isprobao dosta, i nekako mi je Maxthon najvise prirastao srcu. Medjutim, ima par nekih gluposti koje me nerviraju, pa posto sad imam novi telefon, red je da i na polju surfanja netom napravim nesto novo.
Na telefonu ima onaj neki xiaomijev standardni browser, ali ima i Chrome instaliran. Ja sam instalirao jos i Operu (bez nje nigdje.. :D ko prati moje piskaranje o browserima u zadnjih 10 godina, zna da mi je Opera br 1) i Maxthon.

Chrome mi se ne svidja. Medjutim, na moju veliku zalost, ne moze se deinstalirati. Opera, ima nekih razloga zasto je koristim, tako da i ona ostaje. Ali, moram se odluciti na neki "glavni" browser. Dajte neke prijedloge. Nesto sto ste koristili i sa cime ste skroz zadovoljni!
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Browser na Androidu

Post od Pollux » 25 Apr 2018, 23:48

Chrome. Turao sam i Firefox moj defaultni browser na desktopu ali čemu? Sve radi iz Chrome a kako je na Androidu privatnost nepostojeća onda i defaultni browser, šta će mi drugi?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 26 Apr 2018, 13:38

Chrome nezamenjiv...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 26 Apr 2018, 13:53

A jbg, niste mi nesto puno pomogli... :)
Moracu onda ponovo baciti pogled na Chrome. Ma nisam ga nikad prije koristio (a i na racunaru ga izbjegavam) pa mi se nesto nije svidio na prvi pogled.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 27 Apr 2018, 21:25

chrome za android je sranjce nevidjeno turi CM broweser i uzivaj ;)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 28 Apr 2018, 22:58

Kad vec ne mozes da ga deinstaliras, koristi ga.
+1 za Chrome
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 29 Apr 2018, 21:20

zasto ne moze da se deinstalira....mislis ono po defaultu je tu pa zato :)

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 29 Apr 2018, 23:34

A kako ti to deinstaliraš chrome sa android OS-a? Može samo da se onemogući osim ako nemaš neku modifikovanu verziju androida, ali ne može da se ukloni.

Šta ne valja sa Chrome browser-om na androidu?

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 30 Apr 2018, 11:00

Pa naravno da ne moze na par klikova treba ti root , ill neki dongle ili box na primer kakve ja imam
znaci nije da ne moze....Probaj ti cm pa mi reci sta ne valja kod njega ,inace svako ima drugaciju naviku na nesto
E da ovo je staroooo ihaj, ali ima par dobrih informacija za neke ce dobro doci

https://srbodroid.com/recenzije/aplikac ... plikacije/

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 30 Apr 2018, 12:40

Ok, jasno sa root-om, ali većina ljudi ne rootuje telefon i ne instalira specijalne alate za uklanjanje sistemskih aplikacija . Probao sam CM i svidelo mi se kako je brz, ali je sa vremena na vreme bagovao / crash-ovao i neke stranice nije otvarao kako treba. U svakom slučaju mi se svideo kao browser, jer je većinu stvari otvarao brzo i dobro. Ipak, na kraju koristim Chrome jer je brz, lagan i radi posao. Ne sećam se kada se zabagovao i ima sve osnovne funkcije koje bih i očekivao od browser-a na telefonu.

Kako koristim Chrome i na PC-u / laptop-u i android-u, veoma je pogodno kada se bookmarks automatski sinhronizuju između različitih uređaja, a na PC-u čak i plugins i ostali dodaci.

P.S. nisam video tvoje argumente zašto je Chrome "sranjce" :) ili smo opet na nivou diskusije kao one kada je android bio hemoroid a danas ga svi koriste :)

Jasno mi je da sa Google-om postoji veliko pitanje privatnosti podataka i kako oni koriste lične podatke, no ako već koristiš android ili gmail ili bilo koji google proizvod onda ti nekorišćenje Chrome-a neće mnogo pomoći što se tiče toga...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 30 Apr 2018, 14:13

Milane,
ne greši dušu. I dalje je hemoroid, ali malo manje boli dok ga koristiš. U međuvremenu su napravili 2 verzije (od vrezije 8 čini mi se) za slabije i jače telefone što je veliki plus, neke stvari su uprostili, neke zakomplikovali. Možda ne boli kao ranije, ali ni izbor neki nemaš. Ili on ili iPhone... A sa obzirom koliko ovaj drugi košta veoma je jednostavna računica zašto skoro "svi" koriste Android. No ne bih da se vraćam na tu diskusiju jer ne vidim poentu.

Što se Chromea tiče, ni ja ne vidim po čemu je on to gori od bilo kog drugog rešenja i kako mi to možemo da pomognemo našem Blakiju, kada ni sam nije dao detalje šta mu se to ne sviđa kod Chromea :)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 30 Apr 2018, 21:48

Ma to je diskusija i prepucavanje kao i uvek u kojoj nemam nameru da ucestvujem Nek uzme coek instalira 10 komada raznih pa nek testira i vidi sta mu godi .Ne rade svi isto na razlicitim telefonima.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 01 Maj 2018, 09:46

sashko napisao:
30 Apr 2018, 11:00
Pa naravno da ne moze na par klikova treba ti root , ill neki dongle ili box na primer kakve ja imam
znaci nije da ne moze....Probaj ti cm pa mi reci sta ne valja kod njega ,inace svako ima drugaciju naviku na nesto
E da ovo je staroooo ihaj, ali ima par dobrih informacija za neke ce dobro doci

https://srbodroid.com/recenzije/aplikac ... plikacije/
Evo sad logičnog pitanja. Kako rootovati telefon? :hmmmm

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 01 Maj 2018, 11:42

Procedura i alati zavise od marke / modela telefona. Obično uključuje download specijalnih softvera na PC sa kojim je telefon povezan kao i pristup boot meniju na telefonu kombinacijom tastera koje nisu svima poznate....

Detaljna uputstva se mogu naći na internetu. Na primer: googlaj 'root nexus 5x' i pogledaj prvi rezultat... Nije za svakoga i može se oštetiti telefon / izgubiti podaci u slučaju greške. Naravno, gubi se garancija i t.d.... zato većina ljudi to i ne radi osim ako ima specijalni razlog tipa da proba neki custom ROM ili da ukloni chrome :)

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 02 Maj 2018, 00:55

A inace custom roomovi su divna stvar , znao bi da si ubacio sebi koji :) iznenadio bi se kad bi video da telefon radi mnogo bolje brze stabilnije......
citat :“Zašto bi nam neko uskratio nešto što mi znamo da koristimo samo zato što drugi ne znaju”, govore napredniji korisnici Android-a.
http://www.pametnitelefoni.rs/saveti/te ... 29952.html
http://www.pametnitelefoni.rs/vesti/zan ... 29221.html
https://lifehacker.com/5789397/the-alwa ... roid-phone

Postoje i aplikacije za rootovanje iz androida vec sam i zavboravio kako se zovu pa ti netrebaju procedure i alati ..... One Click Root ili root ,king root,root all devices

A sto se tice garancije licno sam ih slao bar 30tak u garanciji (zbog baterija mikrofona i kojekakvih gluposti ) na servis koji su bili rotovani pa unrootovani (e to se radi jednim klikom) i niko nikad nije imao pojma da je bio root na tel.

a i pise negde gore u nekom linku koje sam postavih da ljudi bolje shvate :
Sa druge strane, root-ovanje Android uređaja se narušava garancija. No to ne uzimamo previše za ozbiljno jer se gotovo sa svim uređajima može postići “unroot” i tako ih vratiti u prvobitno stanje gde serviseri ne mogu saznati da je uređaj bio root-ovan.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Kontakt:

Post od Milan M. » 02 Maj 2018, 11:03

Probao sam custom ROM i vratio sam originalni nakon par meseci upotrebe zbog nestabilnosti istog.

CyanogenMod sam instalirao na moj stari Nexus 4 i neko verme je bilo zanimljivo zbog nekih noviteta koje je nudio CM ali mi se počelo dešavati da se zakucavao telefon i kamera nije radila kako treba t.j. blic nije bio korektno sinhronizovan sa momentom slikanja tako da je svaka slika u mraku bila potpuno crna.

Priča da je telefon stabilniji, brži i t.d. sa custom ROM-om jednostavno nije tačna. Custom ROM je za ljude koji su radznali i žele da isprobaju neke aplikacije i mogućnosti na telefonu koje proizvođač ne nudi po default-u ili da uklone neke od stvari na kojima proizvođač insistira.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 02 Maj 2018, 11:45

Da tako je kako ti kazes,koga vec to zanima neka procita na drugom mestu bar je toga net pun
evo jedan koristan gde sam ja ispekao zanat
https://forum.xda-developers.com/

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 03 Maj 2018, 12:34

Aj da se vratim na pocetak teme. :)

Nisam ja rekao da Chrome ne valja, nego se meni licno ne svidja i mislim da to ne moram da obrazlazem. Trenutno i dalje koristim Maxthon, mada ima i dalje u njemu nekih gluposti koje me godinama nerviraju, ali sam izgleda previse lijen da predjem na nesto drugo, za stalno... :)
Operu drzim na telefonu, opet iz nekih mojih razloga, i koristim je povremeno.
Probacu taj CM, kad dodjem kuci i uhvatim vremena.

A sto se tice Androida, ja nemam zamjerki. Evo, ovaj Redmi 5 sam podesio slicno kao i sve prethodne telefone i sve radi super fino. Ne mogu reci da mi ista fali.
blackbeast

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 08 Maj 2018, 12:06

A šta ti smeta kod hromiranog, makar to da znamo da bi ti nešto preporučili?
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “GSM i GPS”