Koja mašina za sušenje veša?

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Odgovori
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Koja mašina za sušenje veša?

Post od Pollux » 02 Nov 2017, 00:38

Koju mašinu za sušenje veša kupiti?

Ja bih kondezacionu, razmatram Beko (Beko daje 5 godine garancije), jer moj kolega stalno opravlja njegovu Gorenje... :hmmmm

Razmišljam o nekom osnovnom modelu za sušenje 6-7 kg veša bez LCD panela, znači jedno dugme okrenem i to je to. :)

Primer o čemu razmišljam je u sledećem videu (mada je ovo mašina za 8kg veša, ali princip je isti)...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Koja mašina za sušenje veša?

Post od vladared » 02 Nov 2017, 09:55

Ja sam zadovoljan korisnik indesit mašine već 10 godina. Doduše, meni je veš mašina sa sušenjem, ali samo je jedan indesit ;)

Elem,
nisam ovde da ti solim pamet koju mašinu da uzmeš jer najbolje je nazvati neki servis i videti koliko imaju "povratnih" informacija za tebe.

Ja recimo sam čuo da je Beko neka srednja klasa što se kvaliteta tiče, odnos cena kvalitet je veoma povoljan, ali ono što za Srbiju nije povoljno jeste distributer Beko opreme generalno. Problem konkretno je što se za Beko dosta često menjaju ovlašćeni distrubuteri i svaki od njih nastupa sa svojom servisnom mrežom. U praksi ovo znači da se može dogoditi da za tvoj model za nekih godinu dana možda neće biti delova, ako je recimo prekinuo sa proizvodnjom ove godine, a početkom sledeće je novi distributer gde servisna mreža nema delova za tvoj model. Još jedan problem na koji mi je skrenuta pažnja kod Beko-a je što se događa po 2-3 meseca da nema definisanog distributera, što znači da ti nemaš servisnu mrežu kojoj možeš da reklamiraš neki proizvod. U prvih 6 meseci to nije neki problem (jer možeš da vratiš mašinu prodavcu), ali posle tih 6 meseci dolazi do problema.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 02 Nov 2017, 15:27

Za koliko para? Da sad gledam susilicu sebi, gledao bih Bosch verovatno. Za pranje, izmedju Bosch i LG sam zbog nesto bolje cene uzeo LG.

Da ne gledas mozda ovu Beko sto je naakciji u Rodi? (strana 10.)
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 02 Nov 2017, 18:09

Kondenzacionu naravno, ventilacione su u izumiranju :)

Ja sam imao dve ukupno, mada moje su obe sa toplotnom pumpom.

nemam neku odredjenu preporuku marke i modela ali ja bi gledao da to bude sa sto vecim bubnjem, mislim da uvek moze da se nadje sa 7-8kg za slicnu cenu kao i ove sa manjim.
veci bubanj (ali fizicki veci pusti se brojeva koji pisu na masini) znaci da ce ves unutra moci bolje da se rastrese i bolje i brze da se osusi.

Masine za susenje nisu narocito komplikovani sklopovi i vecinom su kvarovi zbog toga sto se zapuse.

Sad imamo indesit sa toplotnom pumpom od 8,5kg, drzimo je napolju na terasi i zbog toga sam birao model bez displeja (kao i ti sto hoces) i mogu ti reci da je to velika greska :nikako:

Displej ti treba da bi znao dokle je masina stigla jer susenje zna da traje i po 3-4 sata, a ti kad imas tu masinu obicno zelis da znas kada ce ti ves biti gotov da ga odmah uzmes.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 02 Nov 2017, 18:35

Их, ја имам два конопчета у купатилу и одлично раде. Ретко се кваре. А све то зато што ме мрзи да развучем то исто и на тераси. ;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 02 Nov 2017, 20:51

Mi smo masinu kupili da bi zimi susili ves, al gospodja se ulenjila rekla je da sa konopac mogu slobodno ja da se obesim :pijemoooo:

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 03 Nov 2017, 08:37

Mi u principu sušenje koristimo samo u periodu kada ja patim od alergije a to mu dođe od kraja aprila do početka jula i u retkim slučajevima zimi. Van toga komotno može i da ne postoji.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 04 Nov 2017, 15:58

Не сушите веш иначе? ;) Мени је лакше да користим конопче јер ионако углавном не пеглам а машина ваљда мало више згужва. Или грешим?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 04 Nov 2017, 16:57

Zavisi koji program namestiš. Imaš program za peglanje ;) , a imaš program da ti veš bude suv kao barut. Da više gužva... Gužva, ali kada nemaš drugo rešenje ...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 04 Nov 2017, 20:07

Sta znam, nasa je sa toplotnom pumpom i ves se u njoj susi na nizoj temperaturi nego u masinama sa el grejacima i nije izguzvan nista vise nego da si okacio na kanap.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 04 Nov 2017, 23:42

A i beko ima podelu po minutima, niste gledali video. Šta će mi kontrol panel? Kad završi ona pišti...

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”