SanDisk napravio MicroSD karticu kapaciteta 200 GB

Bitni i aktuelni događaji iz sveta informatike. Zapažanja, procene, komentari.

Moderator: Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

SanDisk napravio MicroSD karticu kapaciteta 200 GB

Post od blackbeast » 08 Maj 2015, 10:08

If a 128GB microSD card just isn't big enough to put your media collection on your phone, don't worry -- SanDisk is coming to your rescue. It just unveiled a whopping 200GB card (the Ultra microSDXC UHS-I card Premium Edition, to be exact) that makes just about anything else seem puny.

http://www.engadget.com/2015/03/01/sand ... rosd-card/
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: SanDisk napravio MicroSD karticu kapaciteta 200 GB

Post od vladared » 08 Maj 2015, 10:39

Like...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 08 Maj 2015, 13:18

Ali pitanje je koliko uredjaja moze da podrzi ovakvu karticu?! :) Vjerovatno ni jedan. Pa rijetko koji telefon moze i 64GB, a da ne govorim o 128. Doduse, rijetko ko, opet doduse, kod nas, ima karticu vecu od 16 GB, jer, jednostavno, CEMU?!?! :D Ja imam 16 GB. I oko 6-7 GB mi je slobodno. Ostalo su zauzele mape za navigacije (jbg, imam tri razlicite navigacije... ne znam koji ce mi djavo, ali eto, imam) i fotografije (kamera 13 MPx, fotografije 4-5 MB, a video da ne govorim. Neki dan sam snimao 4 minute i 21 sekundu u punom kvalitetu, zauzelo oko 550 MB :D ). Od Muzike, imam jedno 3 pjesme. :D
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 08 Maj 2015, 14:27

Da li imaš multimedijalni player? Nemaš? E pa tome recimo nije ni tih 200G dovoljno. Ja imam externi HDD na njega nakačen od 400G. Sada će neko reći ako imaš hard koji će ti kartica, ali caka je u tome što hard je bučan, greje se, dok kartica je mnogo pogodnije rešnje za takve uređaje.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 08 Maj 2015, 14:53

Sigurno je ne bi pravili ako je nijedan (ili skoro nijedan) uređaj ne podržava, pretpostavljam da imaju neko rešenje u vidu. :)
vladared napisao:Da li imaš multimedijalni player? Nemaš? E pa tome recimo nije ni tih 200G dovoljno. Ja imam externi HDD na njega nakačen od 400G. Sada će neko reći ako imaš hard koji će ti kartica, ali caka je u tome što hard je bučan, greje se, dok kartica je mnogo pogodnije rešnje za takve uređaje.
Naravno, kartica je daleko elegantnije rešenje, hdd mu više dođe nužno zlo.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 08 Maj 2015, 18:57

Одавно је најављивана MicroSD XC од 2ТВ па се полако иде ка томе. То што неко не може да стави неку већу у телефон је најмањи проблем, телефони се мењају чешће него сукње, мода је ту најбитнија, скоро свако мора да има најновији модел, иако можда нема за струју или лебац. Мој последњи телефон уопште и не прима картице, има 16 гига интерне па и не размишљам о томе ... мада сам приметио да већина windows телефона може да користи до 128 гига док андроиди ретко прелазе 32 или 64.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 08 Maj 2015, 21:43

Ja nesto ne gotivim microSD velikog kapaciteta...
Poenta je, zasto praviti u microSD varijanti, a ne u SD, ili nekoj drugoj? To je pitanje. Vlado, spominjes multimedijalni plejer. Pa ni jedan od kucnih uredjaja ne koristi bas MicroSD, vecinom su SD, pa se micro koristi preko adaptera. Mene brine pouzdanost tolike memorije u tako malom pakovanju. Pa koja je onda svrha 3,5" diskova?
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Maj 2015, 23:33

Ма боља вест је појава SSD хардова од рецимо 6ТВ, то већ може да буде ОК куповина ... за онога ко има новце. А у флешке а нарочито микро картице не могу да имам поверење, могу да послуже да се ископира са једнох компа на други, да се носа нешто велико али за чување ... најн. Ни хардови а тек флешке. Много ће воде да протекне док не постане поуздано.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 09 Maj 2015, 06:54

Za MM player je više nego dovoljno pouzdana. To nisu "Top secret" podaci i menjaju se po potrebi . I ovako sadržaje držiš negde drugde "backupovano", ovo je samo da pustiš ili kao što je kod mog klinca slučaj, staviš ono što najčešće gleda, pa kada hoće da gleda, da ne bi trčao natrag do računara, pa traži DVD / Hard gde se sve nalazi, pa kopiraj, samo uzmeš i odabereš. Pouzdanost... Lično još ni jedan podatak nisam izgubio, ali ne kažem da nisam video koji su pobrljavili.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 09 Maj 2015, 08:22

Meni je crkla jedna kartica od 16 GB u telefonu. Sreca pa sam par dana prije toga prebacio neke fotografije koje su mi bitne na racunar.
Crklo mi je nekoliko usb stikova. Tako da, ne vjerujem puno u tu flash memoriju. Pogotovo drzanje vece kolicine materijala. Zato sam skeptik i po pitanju ovog sto su najavili. Doduse, ako ti crkne kartica sa 100 filmova, manja je steta od nekih bitnijih podataka, ali svejedno nije fin osjecaj.
blackbeast

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 09 Maj 2015, 10:34

Ti si baš baksuz. Do sada mi nikada nije riknula SD kartica koliko se sećam i jedino mi je jedan USB stik otkazao.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Maj 2015, 10:56

blackbeast napisao:Tako da, ne vjerujem puno u tu flash memoriju.
Колико верујеш у SSD?

Иначе је и мени једна microSD картица отказала, одједном ништа више није могло да јој приступи нити види да уопште постоји.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Maj 2015, 11:08

Ја скрљам 8 ГБ картицу за сат времена, што слика што видеа. 16 ГБ ми је следећи корак... а ниједан мој медија-плејер или камера не може да прогута толико, засад. Само до 32.

Досад ми је поцркало десетак СД-картица, али све у МИКРО верзији, ниједна у пуном формату. И ниједна није била Сандиск. :p

Сада су ми две главне Сандискове од по 8 ГБ, али само класе 4. На зиму ћу да добијем две Сандискове "десетке" од по 32 ГБ и мислим да сам тиме миран задуго.

Иначе, свиџа ми се идеја о 200 ГБ на парчету пластике. :gore :respekt
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Maj 2015, 11:21

Ни мени није цркла ниједна Сандиск микро картица. ;) Само једна Вербатим. Немам их много, неколико од 4 и 2 сам купио када је била нека распродаја и ту мислим и да станем. Нови телефони подржавају до 128 али ме ни то више не занима. Некако покушавам да се навикнем да кад изађем негде, техника остаје по џеповима колико год може. Почели су да ме занимају људи по улицама, кафићима и где год, техника све мање.

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 11 Maj 2015, 14:38

calexx napisao:Почели су да ме занимају људи по улицама, кафићима и где год, техника све мање.
Samo nemoj k'o Sef da kupis neki aparat sa velikim zumom pa pocnes da spijuniras ... komsinice... :D :D :D
blackbeast

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Maj 2015, 15:44

За комшинице већ имам апарат са великим зумом. :P

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 11 Maj 2015, 16:52

Mislio sam na FOTO aparat.... ;) :P :D :D :D

:loveisintheaer:
blackbeast

Odgovori

Povratak na “Vesti, događaji, komentari”