Windows 10 for Phones preview

Bitni i aktuelni događaji iz sveta informatike. Zapažanja, procene, komentari.

Moderator: Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Windows 10 for Phones preview

Post od Pollux » 10 Apr 2015, 18:01

Slika

Sledeća verzija Windows 10 for phones preview operativnog sistema stiže danas, a mi već imamo uvid u to kako ona izgleda. Očekuje se da donese nekoliko velikih promena među kojima je i integracija Worda u email klijent za dodatne opcije.

Kao što možete videti, tu je novi sistem prebacivanja aplikacija koji prikazuje četiri thumbnaila na istom ekranu i tako olakšava rad sa više aplikacija u isto vreme. Sličan sistem se trenutno koristi u BlackBerry OS 10 operativnom sistemu. Takođe su tu i nove opcije za poruke koje omogućavaju korisnicima da šalju MMS ukoliko su podaci isključeni, kao i novi ekran za konfigurisanje datuma i vremena.

Imajući u vidu da je i Lumia 1520 fablet jedan od uređaja koji će dobiti sledeći Windows 10 for phones preview, Microsoft radi na tome da olakša korišćenje uređaja jednom rukom. Takođe treba istaći i da je Mail aplikacija dobila dosta poboljšanja, a kako sve to izgleda pogledajte i sami na slikama. Moramo konstatovati - dopada nam se!

Izvor: http://www.benchmark.rs/vesti/pogledajt ... view-56461

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Windows 10 for Phones preview

Post od vladared » 10 Apr 2015, 18:54

Dok to se ne zarotira na mojim telefonima, neću da komentarišem da li je bolje ili ne. Za sada jeste najveći nedostatak u SMS/mail aplikacijama uočen, ima i bug zaglupljivanja (doduše od ovoga nije ni imun ni android), ali sve ostalo fercera ko satić. Ova dva telefona koja imam (+ ženin) su prvi telefoni u jednom dužem periodu koje nisam poželeo da bacim ili su me nešto žestoko iznervirali posle 6 meseci....
Da nije nekih sitnica, gotovo pa da bi mogao da kažem da rade savršeno....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 10 Apr 2015, 22:56

Колико знам, lumia 930 неће да добије 10 јер нешто опасно брља и не зна се кад ће. Прво су били неки из серије 3 а сада би и остали требало да добију али 930 (а ни овај мој НТС) за сада неће. Претпостављам да ће да касни, нисам очекивао ни 8.1 па се ипак десило, мислим да ће да стигне и 10.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 11 Apr 2015, 18:33

930ka ima bag, koji će najverovatnije sa sledećim buildom biti otklonjeno, što znači da ću najkasnije za mesec dva dobiti. Međutim imam i dve 630ke, tako da...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Apr 2015, 19:10

Ја данас набацио windows insider па подесио на fast и одмах почео да довлачи нешто. Овај НТС није баш на списку оних који добијају 10 а мислим да је повукао неки 8.1 апдејт али изгледа да ипак има неки проблем, све одради, довуче, почне са инсталацијом па после рестарта брзо прекине, врати како је било и пријави неки темпорари проблем. Сад размишљам да ли да пробам и даље (видим да многи нису баш одушевљени) или да оставим 8.1 како и јесте.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 12 Apr 2015, 09:25

Što se tiče meni bitnih stvari nikada ne brzam. Radije ću čekati zvanično da puste preko mreže no da čačkam preview...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2015, 11:31

Какав је то живот без узбуђења? ;)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 12 Apr 2015, 11:56

Imam i previše drugih, da bi se ovim uzbuđivao....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 13 Apr 2015, 10:51

Update-ovao sam Lumiu 920 na Window 10 technical preview...
U pocetku, pri instalaciji je delovalo kao da se telefon zaglavio al sve je proslo, mada je potrajalo.
Kada se podigao sistem radilo je jako usporeno pa sam odradio hard reset i onda je vec bilo jako bolje.
U principu mi sve radi stabilno, razgovor, sms, mail, navigacija....tako da cu ostati na ovom sistemu za sada.
Kamera je brljavila pa sam instalirao Lumia Camera i ona radi ok. Nema Note aplikacije (uopste nema office aplikacija) ali meni to ne predstavlja problem. Instaliracu neku aplikaciju za to dok ne izadje redovna. Ne radi mi Glance Screen, opet nije toliko bitno.
Radi mi 3G internet (mnogi se zale da ne radi) ali moram da ga iskljucujem/ukljucujem u sistemu, ne moze preko action centra.
Dobio sam opciju da spustim vezu na 2G (ranije nisam mogao, samo sam imao u ponudi 3G i 4G) sto je dobro za ustedu baterije.
Primetio sam da pozivi od kontakta koji nemaju +381 prefiks, a imam ih u kontaktima, ne ume da mi izbaci ime pri pozivu ili sms-u.
Ne moze da se instalira srpska tastatura (recnik) a bas sam zeleo ta isprobam swipe...nadam se da ce to uskoro da omoguce...
U sustini lepo izgleda, ima tu i tamo nekih stucanja ali nije toliko strasno da ne moze da se koristi. Nije za sada nista toliko spektakularno ali ima pomaka na bolje i definitivno ostajem na desetki da ispratim svaki sledeci update.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Apr 2015, 11:06

Мој телефон ће ко зна кад да дође на ред а мислим да је сада упао у неку петљу коју сам виђао раније, отприлике када су Лумиа телефони имали неки апдејт. Јбг, НТС је решио да тера контру и не иде кад и сви али ипак на крају прође. Не смета али ћу ређе да проверавам апдејте јер ово увек потраје 5-6 минута без резултата.
Читао сам да су неки имали лоша искуства са овом ТР верзијом и вратили 8.1 мада ... није проблем да на компу пробам те нове верзије (ето, управо дижем кернел 4.0 на линухима) јер ту и може да се искористи паметно али телефони ми некако све мање значе. Као што сам писао, врло ускоро ћу да баталим телефоне, узмем стари Нокиа 6120 (мада вероватније овог Хавајца коме батерија исто траје ~недељу дана) за телефонске потребе и неку таблету за сурф и сличне екранске игре а остало разделим фамилији. Фаблети ми нису неко решење а да буљим у 4-5 инча ми није потребно.

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 13 Apr 2015, 12:11

Pa i meni se svodi na nekoliko potrebnih funkcija: navigacija, instant kamera (odlicna na Lumia 920), mail, blagi surf (za pretrazivanje informacija kada nisam kuci) i naravno telefon. Mozda Skype preko Wifi, ako bih bio van zemlje. Ako bih nasao "glup" telefon koji moze sve ovo da odradi a da drzi bateriju sto duze, odmah bi ga uzeo.
A sto se tice update W10, ume zesce da zaglupi telefon, pa je preporuka onima koji se slabo snalaze da ne pokusavaju za sada da instaliraju.
HTC ide na sigurno, kada update bude potpuno spreman tek tada ce ga pustiti. Za siru publiku to je ustvari i najpametnije.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Apr 2015, 12:32

Написао сам да бих телефон користио за телефонирање и поруке ... углавном а неки таблет за све остало. Ионако ретко ко носи само један телефон. Мали Хавајац има навигацију, сурф, мејл а камера му и није нешто мада ја одавно ни сваки апарат не сматрам за озбиљан а тек телефоне. Мора да буде неки екстра што опет неће да ме натера да тек тако сликам около. ;)

Ипак ћу да пребацим овај НТС на Slow Update па неће да јури новитете мада сам размишљао о хард ресету, кажу да после прође. Како год, ако се нешто не промени, за пола године ћу да набавим неки новији Нокиа телефон па ћу са њим да се играм. Хм, ни Slow не мења ништа, изгледа да је овај апдејт ионако пристигао. Ајде поподне да бекапујем шта имам и да одрадим један хард ресет па шта буде.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Maj 2015, 22:32

vladared napisao:930ka ima bag, koji će najverovatnije sa sledećim buildom biti otklonjeno, što znači da ću najkasnije za mesec dva dobiti. Međutim imam i dve 630ke, tako da...
Па јеси ли пробао 10 на 930?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 16 Maj 2015, 09:42

Ja čekam zvaničan update, ne teram preview-e... Dakle, još ne.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 16 Maj 2015, 11:19

Sjajna vest za sve ljubitelje candy crush igre - Candy Crush Saga dolazi preinstalirana sa Windows-om 10 :p

Nisam igrao ali koliko sam razumeo gomila casual igrača uskliču s' radošću.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 16 Maj 2015, 12:41

Pa to je možda za vas na zapadu.... Mi sa istoka telefon koristimo kao telefon sa naprednim funkcijama, a za igranje konzole i računare ;) :p
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 16 Maj 2015, 15:13

Moram staviti /sarkazam na kraju postova poput ovog mog prethodnog :)

Koliko čitam pomenuta igra je zaraza mnogih vlasnika telefona ženskog pola tako da MS očigledno želi ovim potezom da se istakne kod te publike.

Odgovori

Povratak na “Vesti, događaji, komentari”