„Мајкрософт” враћа „нокију” на тржиште

Bitni i aktuelni događaji iz sveta informatike. Zapažanja, procene, komentari.

Moderator: Stefan

„Мајкрософт” враћа „нокију” на тржиште

Postod вујке » 08 Jan 2015, 20:05

„Нокија 215”, по цени од само 29 долара, телефон је скромних карактеристика, али произвођач најављује да ће батерија трајати 29 дана

Компанија „Мајкрософт” представила је свој до сада најјефтинији мобилни телефон „нокија 215” чија ће цена бити само 29 долара. Захваљујући тој ниској цени, компанија би требало да повећа удео на тржиштима Европе, Азије, Блиског истока и Африке.

Без обзира на то што има уграђен „опера мини” претраживач, „Фејсбук”, „Твитер” и још неколико других апликација, ово је ипак уређај скромних карактеристика, са камером од 0,3 мегапиксела, и по свим одликама не припада популарним категоријама „паметних” телефона.

То што му недостају неке хај-тек могућности, надокнађује дужином трајања батерије, за коју „Мајкрософт” тврди да може да издржи 29 дана. Компанија верује да ће то бити од користи на тржиштима која немају редовно снабдевање струјом.

Произвођач је „нокију 215” представио као најповољнији уређај за оне који до сада нису имали мобилни телефон или као добар избор другог телефона за све кориснике.

У Европи, Африци, Азији и на Блиском истоку, биће доступан у првом тромесечју ове године, али није речено да ли ће и када бити у продаји у Сједињеним Америчким Државама. Потрошачима ће бити понуђена и верзија са две СИМ картице.

Када је „Мајкрософт” купио „Нокију”, некада најпознатији фински бренд обавезао се да неће користити своје име на смарт телефонима. Мобилни уређаји које је „Мајкрософт” у међувремену пласирао на тржиште били су под марком „аша” или „лумија”.

(политика)

Ако стварно буде коштао 25 €, ја купујем, иако ми 29 дана звучи много.
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу
Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"

Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57

NAPOMENA

Ova tema ima 5 odgovora

Morate biti registrovan član i/ili ulogovani da biste videli odgovore.

Registruj se ili Prijavite se

Povratak na Vesti, događaji, komentari