Фејсбук

Bitni i aktuelni događaji iz sveta informatike. Zapažanja, procene, komentari.

Moderator: Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Фејсбук

Post od calexx » 16 Feb 2014, 00:16

Нисам нашао боље место ... фејсбуковци, од сада више нема male/female него је у понуди 50 опција. Шта ћете да изаберете? И где иде овај (фејсбук?) свет? :pop: Што неко рече, о мој боже, баци циглу, буди прецизан!
Мени би се свидело Male on Female али не нуде.
The list of 50 gender options in full

Agender

Androgyne

Androgynes

Androgynous

Bigender

Cis

Cis Female

Cis Male

Cis Man

Cis Woman

Cisgender

Cisgender Female

Cisgender Male

Cisgender Man

Cisgender Woman

Female to Male

FTM

Gender Fluid

Gender Nonconforming

Gender Questioning

Gender Variant

Genderqueer

Intersex

Male to Female

MTF

Neither

Neutrois

Non-binary

Other

Pangender

Trans

Trans Female

Trans Male

Trans Man

Trans Person

Trans*Female

Trans*Male

Trans*Man

Trans*Person

Trans*Woman

Transexual

Transexual Female

Transexual Male

Transexual Man

Transexual Person

Transexual Woman

Transgender Female

Transgender Person

Transmasculine

Two-spirit
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Re: Фејсбук

Post od Miroslav Jeftić » 16 Feb 2014, 03:07

Šta ih košta da naprave listu, upišu neki poen i dobiju još korisnika? Plus što je sve besplatno, ovde i kad platiš za nešto - uslugu/proizvod, da budeš srećan kad dobiješ to što si platio ispravno i u jednom komadu :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 16 Feb 2014, 08:15

Miroslav Jeftić napisao:Šta ih košta da naprave listu, upišu neki poen i dobiju još korisnika? Plus što je sve besplatno, ovde i kad platiš za nešto - uslugu/proizvod, da budeš srećan kad dobiješ to što si platio ispravno i u jednom komadu :)
Ma slažem se sa tobom, ali ja ovde nemam pojma šta šta znači, a ne bi se čudio da je ovio neka LGBT zajednica finansirala, tako da je i ovo "plaćeni" proizvod.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 16 Feb 2014, 09:55

U mom fb koji je na cirilici ima samo musko i zensko da se odabere, na test nalogu koji je na engleskom imas da odaberes male, female i other tj daje ti se mogusnost da upises pol.
Takodje ti daje mogucnost izbora kako ce da ti se obraca FB, pa su dati primeri na engleskom: danas mu je rodjendan (M rod), danas joj je rodjendan (ž rod) I DANAS MU JE RODJENDAN u srednjem rodu na engleskom jeziku. Nema ni pomena o toj listi koja je data ovde.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Feb 2014, 11:02

Нема мојих основних опредеЛења:

- Метросексуалац (штипа жене у јавном превозу)
- Домаћин (онај коме не треба Вијагра, већ домаћа љута и апр свилених чарапа)

Ако има "non-binary", ово "binary", то смо ваљда ми што нам је рачунар партнер.

"Тwin-spirit" је, брате, српски речено - шизофренија. А то могу и да разумем.

А најпре може:

- Неђељко (онај што једном недељно... не мислим на цркву)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Feb 2014, 11:17

Pollux napisao: Nema ni pomena o toj listi koja je data ovde.
Опет нека пат... пловка?

http://www.telegraph.co.uk/technology/f ... e-you.html
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 16 Feb 2014, 16:50

calexx napisao:
Pollux napisao: Nema ni pomena o toj listi koja je data ovde.
Опет нека пат... пловка?

http://www.telegraph.co.uk/technology/f ... e-you.html
Ovaj deo ste preskočili:
The company said that the changes would initially be rolled-out to users in North America, but as of this morning Facebook accounts in the UK were also able to access the new gender options. University of California thinktank The Williams Institute estimates that 700,000 people in the US identify in some way as transgender.
vladared napisao:
Miroslav Jeftić napisao:Šta ih košta da naprave listu, upišu neki poen i dobiju još korisnika? Plus što je sve besplatno, ovde i kad platiš za nešto - uslugu/proizvod, da budeš srećan kad dobiješ to što si platio ispravno i u jednom komadu :)
Ma slažem se sa tobom, ali ja ovde nemam pojma šta šta znači, a ne bi se čudio da je ovio neka LGBT zajednica finansirala, tako da je i ovo "plaćeni" proizvod.
Lično me ni najmanje ne zanima šta znači, još uvek znam šta treba da odaberem. a šta će ostali, njihova stvar :p

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Feb 2014, 17:06

Па да, прво креће код напреднијих нација а у остала села када ови то довољно разраде.

Само се надај да је твој избор твоја ствар, према неким пријавама последњих месеци ми делује да је кул да се пријавиш као педер, ваљда расте цена. Као да није далеко дан када ће за нас који не прихватамо нову моду да се каже ... фуј, нису чак ни транс него припрости обични мушкарци.

Сад ће опет војска да буде популарна а многи ће сами да бацају сапунче. :mrs:

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 16 Feb 2014, 18:06

calexx napisao:Само се надај да је твој избор твоја ствар, према неким пријавама последњих месеци ми делује да је кул да се пријавиш као педер, ваљда расте цена. Као да није далеко дан када ће за нас који не прихватамо нову моду да се каже ... фуј, нису чак ни транс него припрости обични мушкарци.
Pa sad, Fejsbuk nije srpska firma niti je obavezno imati nalog na njemu... štaviše, ni sam internet obavezan; nisam baš toliko mator, ali nije bilo tako davno kad internet kod nas nije ni postojao pa smo preživljali :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Feb 2014, 19:46

Искрено, не дајем пет пара на ово. Капирам да је ово само још један социолошки експеримент над кунићима, да би им се:

- пласирали адекватни садржаји реклама
- олакшано пратило кретање кроз Нет и ван њега (иако је лако и овако)
- имала евиденција сексуалних склоности (мада може и овако, али је спорије)
- уцена? :)
- ...

Ја могу за себе да напишем да сам "овејала педерчина", па онда да се смејем до миле воље на реакције. Уствари, то и радим. Не са баш тим статусом, него повемено избацим тест-бомбу на ФБ, па гледам реакције "пријатеља".

Недавно сам, из пуког зезања, рекао да немам ништа против венчавања ових мултиродних, али да прво у Србији:

- легализују марихуану
- да свака жена која роди троје деце има доживотну пензију
- одобре и нама да имамо више жена
... и још неколико потпуних будалаштина, смишљених на брзака. Добро, ово са женама и није, али је реално као шећерна гица...

Наравно, већина мојих аламуња и увежбаних тролова које тамо срећем се поваљала од смеха, али... један млађи лик одавде, неки надобудни дресер паса, којег повремено срећем у шетњи пса... ме је промптно избацио из контаката, јер је он неки вајни родољуб, мачо, мртав озбиљан, често у маскирној униформи и чизмама, који ради за "Службу". Аха, па све лупка чизмицама у дупе на путу ка њој. И свој став користи да рекламира производе неких "псећих" фирми, капирам да се лик тали...

Иначе, мукица... ситан, искомплексиран, жгољавко... свој "таленат" (лако је кажњавањем некога васпитавати!) за псе употребљава да буде омиљен међу оцвалим домаћицама и бабама у крају. Мени то успева и без дресираног пса, јелте, али није овде тема.

И шта сад?

Тип ме одтад мрзи, не може очима да ме види, а ја му уљудно сваки пута кажем "Добар дан!" (он окрене главу), и наставим даље са својим "ловним теријером", који весело њушка дупета локалних кучки, а и оне њега... док његов дресирани зомби-пас (јадник!) седи као окован и тужно гледа. Супер, један терет мање, рекох себи.

Правио сам још тих социо-спрдачина, али ова ми је необично добро успела. Имао сам пар ФБ-група, али нису потрајале, јер сам их гасио изненада и без најаве, када видим са киме заиста имам посла. Углавном, то су биле групе везане за летовања, псе, локално-патриотског миљеа... а нестајале су јер су људи махом сисачи, а сејача има много мање. О томе смо овде пуно пута причали, а и очигледно је.

Свеједно, све мање то радим јер ми, искрено, не прија да манипулишем људима. Једноставно, нисам за то. Многи људи су простодушни, наивни, престрашени (отуда овако успешан Режим у Србији), па ризикујем да ме очас прогласе за некаквог "Вођу", а онда би се Служба заиста заинтересовала за мене.

А на ФБ имају све (и о мени).
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Feb 2014, 21:33

Ма ја сам некада умео да палим кога и како стигнем а да и они који ме знају не укапирају, лажем свеЦки да и сам у том тренутку верујем у то. Сада то радим мало ређе, ваљда се мање дружим са лујкама. Одавно то нисам радио, баш ћу да потражим жртву.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 07 Apr 2014, 15:24

Menja skoro licu kartu, pasos. Pa gledam ono M upisano za pol.
Sta bi MUP radio da mora ovu silnu listu da servisira...koji bi to cirkus tamo bio :D
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 08 Apr 2014, 06:27

Пол се уписује у матичне књиге, беба има ИЗРАЖЕНЕ полне карактеристике и ту државу ту нема даље приче.

После, ако се и предомисли сексуално... мораће да живи са својим полом у докумнетима.

Мада, не видим да класични педери хоће да мењају пол. Добро је њима и са пишама. Друга су прича они што МОРАЈУ да се оперишу, макар цркли.
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Vesti, događaji, komentari”