Gospodar M$ prstenova???

Bitni i aktuelni događaji iz sveta informatike. Zapažanja, procene, komentari.

Moderator: Stefan

Gospodar M$ prstenova???

Postod vladared » 16 Jan 2014, 00:00

Ili ti uvod u noćnu moru upgrade-a sa Windowsa 8 na 8.1
Slika

Dakle priča počinje još pre koju nedelju, kada se pojavio 8.1, doduše "obrađeni" koji ne briše više podatke. Na 8-ici (da naglasim legalnoj) mi se počelo pojavljivati obaveštenje da imam u Store-u upgrade na 8.1, ali jednostavno kada bi otišao u isti toga ne bi bilo. Hajde, poučen iskustvom od ranije, da kod M$ nije baš poželjno žuriti sa updateom, sačekao sam još malo, ali update se nije pojavio.

Danas... Mnooogo kasnije, odjednom, evo ponuđeno 8.1 i tamo gde bi trebalo da bude. Hajde imao sam nešto vremena, daj da pustim taj download i završim čitavu priču. Kad ono... Neće... Nemam administratorska prava sa administratorskim nalogom?!? Pošto sam imao malo vremena, hajde da razrešim taj problem, ipak sam ja "it profesionalac" i tako male stvari me ne bi trebale plašiti. Čačkaj levo, čačkaj desno... Jok. Šta ću, hajde da pogledam na netu šta se nudi, kad ono tamo samo fale vudu lutke. Mahni mišem u levom ćošku, mahni u desnom, povuci update-e, ukucaj nešto... Ali sve je to buranija. Ništa ne pomaže mom problemu. Slučajno na nekom sajtu (naravno ne M$ovom jer oni nemaju podatak da imaju problema) naleti na naredbu za "resetovanje" stora (tako čiča se kune da to radi). Hebem li ga. Daj da probam wsreset... Vidim obrisao je neki keš, kliknem na download i krenuo download.

Taman sam se ponadao da je mojim mukama kraj, pa rek'o da završim posao po koji sam inače i krenuo, odradim na kompiću i taman eto meni ubivene jednim udarcem 2 muve. Bar sam tako mislio. U store-u je pisala veličina fajla 3-4M, ali bi se kladio da bi moglo biti da je bio 10G, ili je toliko spor download, mada kada saberem ostalo, pre će biti da je 10G veliki fajl. Dakle vuče se, pa se vuče. Posle sat i po napokon se i svuče.

Kreće standardna procedura, Configurnig updates... Jeste da je potrajalo, ali kontam ako je veliki upgrade, i mora da potraje. Iza njega Applying updates, hajde i to sam video, kontam i to je noramalno. Jeste da brzina kojom se izvode te radnje i nije noramalna, ali... Iza odobravanja Getting started, hmmm... pa hajde i to zvuči normalno. Naravno i ovo jako dugo traje, ali šta je tu je. Iza Getting started započinje - konfigurišemo računar za vas?!? Tu već živci uveliko rade, ali šta je tu je. Iza samo da konfiguršemo za vas sledi samo da još konfigurišemo par sitnica... 15 min sitnica... Osedeo sam ali kontam napokon kraj... Ali avaj... Iza samo sitnica dolaze - instalacije aplikacija, naravno bez 5-10min ništa, a iza ovog šta drugo nego konfigurisanje istih... Napokon, ali napokon javlja Lets starts, kad ono... Potvrdite nalog?!? Kakav bre nalog da potvrdim?!? A ništa lakše. Imaš Windows Live nalog, odabereš da li ćeš mail ili sms pa da ukucaš kod koji ti pošalju... OK... Šta više žele?!? Da im otpevam " O sole mio"?!?

Sve u svemu ovo iživljavanje na kraju se svelo na "samo" 3.5 sata upgradea. ALO upgrade od 3.5 sata!?! Pa ja u lokalu nisam upalio ni grejanje, jer sam mislio da ću brzo završiti. Moram priznati da su sebe zaista premašili!!! Svaka čast...
Prikačeni fajlovi
Windows-8-1.jpg
(28.24 KiB) Nijednom preuzeto
OpenSolutions.rs
Korisnikov avatar
vladared
Администратор

Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
YouTube: vladared

NAPOMENA

Ova tema ima 29 odgovora

Morate biti registrovan član i/ili ulogovani da biste videli odgovore.

Registruj se ili Prijavite se

Povratak na Vesti, događaji, komentari