СББ помало повећао брзине

Sve o domaćim provajderima IT i ostalih usluga. Cene, usluge, problemi u radu..

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Re: СББ помало повећао брзине

Post od MladenIsakovic » 01 Sep 2015, 16:17

A realno, jel ti trebaju te brzine? Recimo, za kućnu upotrebu, koristim ADSL, 10/1 paket, realno imam 7.5/0.8, i sasvim mi je dovoljno za sve moje potrebe, tipa surf, gledanje HD filmova/serija, bekap koječega na dropbox/mediafire, skinem neki linux kad hoću da ga probam dok popijem kafu, multiplayer igrice uveče sa ekipom, itd.....
Za šta ti je potrebno 120 mb/s ?
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 01 Sep 2015, 19:59

Пази, УЛ треба као леба, јер се убрзава комуникација уопште. А кад се навикнеш, недаоБог да сад неко смањује брзине.

Пре неки дан ми се прииграо ГТА4 (17 ГБ), па одем до продавнице и кренем. Мало је било људи онлајн, па је ишло "споро"... али сам скинуо све за сат и кусур. Аман... :udar:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 01 Sep 2015, 20:12

Ма није овде у питању брзина него цена. Пошто сам без пара, гледам да смањим/исечем све трошкове. Од идућег месеца ми престаје попуст на одржавање у СББ-у и онда ће мој пакет (у коме имам 60/3 тј од данас 70/4) да кошта 3.690. Најјефтинији СББ пакет је 2.690. Истовремено ехе-нет за 2.690 нуди (FTTH) 70/7 уз дигиталну телевизију. Ако успем да избоксујем да ми понове понуду да за те паре узмем следећи пакет, онда бих за 2.690 имао и 120/10 ... што није за бацити. Иначе ехе-нет има само један јефтинији пакет где се за 2.280 добија 40/4 па мислим да није у реду да за сићу узимам спорије.
Ако бих остао код СББ-а, за 2.690 бих могао да узмем 30/2. Није ми потребно ни толико али је боље да за те паре имам 120/10, не? ;)

Можда ни од овога не буде ништа, целе зиме ћу да будем и без ове сиће коју добијам па ћу морати да скрешем све али све. Можда једино мало потрошим на храну.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 04 Sep 2015, 13:01

Тон-мајстор napisao:Пази, УЛ треба као леба, јер се убрзава комуникација уопште. А кад се навикнеш, недаоБог да сад неко смањује брзине.
Slazem se. Ali doce vreme mozda da se limitiraju paketi (nece biti "flat")? :hmmmm
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 04 Sep 2015, 15:42

Zavisi koliki će biti taj limit. Npr. već sad MTS nudi paket od 50 GB i skoro da bih se mogao stisnuti u njega ako bih morao. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 24 Sep 2015, 19:51

Slika

Trenutno na 4G netu... ping nije baš sjajan, al' brzina nije loša. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 21 Okt 2015, 06:56

Видим да ће СББ да вас претвори у микро-провајдере, а ви ништа о томе? :)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 21 Okt 2015, 10:57

Није ми битно јер тог дана када креће званично ја више нећу да будем њихов корисник. Чак и да се деси чудо и останем, није то ништа ни ново ни непознато. Уређаји који су код нас ће да по посебном каналу пусте посебан вајрлес који нема везе са нашим пакетом, не дира ништа, не меша се ... једино што ће да троши струју ... ако троши јер не знам колико би то износило ако и сам уређај троши минимално.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 22 Okt 2015, 09:34

Generalno, primetio sam tu priču, nisam nešto srećan, ali računam, ako neko će kod mene da koristi, to znači da ću ja kod njega :) pa mu dođe na isto .
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 22 Okt 2015, 20:17

Za ovo sam prvi put čuo u USA ,Comcast valjda slično radi. :hmmmm
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Nov 2015, 16:29

calexx napisao:Није ми битно јер тог дана када креће званично ја више нећу да будем њихов корисник.
Све у свему, од пре пар сати нисам више СББ корисник, вратио сам им сву опрему и више немам ни интернет ни телевизију ни ништа слично. Остао ми је мобилни интернет са 5 гига месечног саобраћаја па ћу мање и да се јављам на форум или било где.
:(

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 07 Nov 2015, 13:40

calexx napisao:... па ћу мање и да се јављам на форум или било где.:(
Уф, мало да одморимо. :D

Колико се сећам, напоменуо си да би узимао оптички нет, зар не?
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Nov 2015, 17:07

Нема одмора док траје обнова. ;)

Планирао сам оптику, требало би да одем до ехе-нета* да попричам и таман им дам фору да обезбеде потписе да уђу у зграду па да до краја године крене али ... имам фине комшије од којих неки не стављају лозинку на бежичне па имам и лагани сурф бар на лаптопу, док не решим десктоп ... што и није битно. Одавно не скидам ништа важно а и ако затреба, таблета у џеп па до некога или до неког јавног места па свлачење. Дотле ће таман лагани сурф да буде довољан. А уз то, ако се комшије покваре, имам 5-7 гига мобилног интернета месечно а моја ситна потрошња је 30-50МВ по тури што значи да могу и 2-3 пута дневно да се играм и без комшија.

*План је пакет од 2.690 у коме се добија 70/7 FTTH уз прва два месеца фрај. Додатак је што сам већ имао понуду од њих да по тој цени узмем следећи пакет (120/10) али не знам да ли ће да важи годину дана касније. Други додатак је да сам начуо да ће и овај први пакет до краја године да оде на 100/10 ... а онда укапирам да ми је то 2.690 месечно од пара које немам. И онда се вратим на лагани сурф и размишљам да ли ми је интернет у неком другом облику потребан.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 10 Maj 2016, 20:57

Pitanje za korisnike i poznavaoce sbb-a
U telekomu smo koristili box 4 paket.On trenutno ne moze da mi ispostuje 50/3mbit zbot telefonske linije koja kazu da je losa, pa bi hteo preci kod sbb, ima neki trio gold paket 3500 dindzi. Da li je to fixna cena svih 24 meseca ,ili na to dodaju odrzavanje itd.Da li monteri nesto naplacaju kad dodju da ga montiraju .I naravno kako to sve radi net ,televizija ....Procitah da ima neka akcija prvih 4 meseca po dinar.utisci nekog od vas ko to koristi ?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 10 Maj 2016, 21:53

Телеком илити мтс нема и није имао 50/3 него максимум 50/2 или евентуално у последње време 100/2. Све то зависи колико си далеко од централе или истуреног степена.

Ако ниси користио СББ интернет у неком облику, можеш да добијеш гратис тих неколико месеци (не знам да ли је 4 од 24 или се дода још 24 али је то мање битно) па онда испадне још јефтиније. Цена је за фул услугу, одржавање, интернет, дигитална телевизија, фиксни телефон, 50/3 интернет и неке додатне услуге типа 72ч, D3go, UniFi, UniFon. Како ради зависи од тога да ли су инсталација и чвориште ОК, ако немаш среће онда може и да брља а где ради, ради одлично. Најбоље је да питаш комшије који користе да ли је код тебе ОК. Не би требало да се наплаћује нешто додатно, требало би да инсталација и материјал улазе у цену.

Ја сам користио Дуо пакет без телефона и радило је без грешке али ми је постало прескупо па сам променио провајдера.

Све детаље имаш на сајту и у ценовнику а ако ти нешто није јасно, питај па да решимо. ;)

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 11 Maj 2016, 11:39

Hvala calexx ,pogledao sam i kontaktirao sam ih mejlovima ali vec dva dana nista .Zato pitam iz prve ruke
Najverovatno cu ih uzeti jos kada bi imali mobilnu telefoniju :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Maj 2016, 15:07

Постоји варијанта са Теленором, ако имаш тамо постпејд онда добијеш у СББ-у download 10+ а у Теленору неке додатне минуте или шта већ. Било је приче да ће СББ да крене и са мобилном али од тога још увек ништа а можда остане на овоме.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 14 Maj 2016, 15:55

Pogledao sam to sa telenorom ali mi ne odgovara,videcu kod vip ako imaju nesto normalno.
Dopisivao sam se sa sbb-om pa su me pozvali i objasnili mi sve,jedni sto treba da posalju nekog da potvrdi tehnicke mogucnosti da budu sigurni,to me malo brine jer je potrebno od 10-15 dana ,a promocija traje je do 31. maja , (4 meseca po 1din) posle valjda menjaju,moracu da odem ovde u NS u sbb ili da nadjem neku vezu da pogura to.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 14 Maj 2016, 16:06

Дил им је са Теленором, мислим 50% (или дупло, нешто од тога) саобраћаја код њих и 10Mbps+ и неки додатни канали код СББ-а. Вип је из друге приче, са њима нема никаквих попуста.

Ако си се сада пријавио а они отежу, мислим да ће да ти дају попуст или како то зову, једино ако после не крене нешто боље. ;)

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član

Post od sashko » 16 Maj 2016, 13:43

Evo cekam, jos nista nejavljaju, a 1. mi istice ugovor kod lelekoma :)

Odgovori

Povratak na “Internet Service Providers”