Od koga kupiti Micelijum Bukovace ? (vasi predlozi )

Za ljubitelje zdrave i domaće hrane
vaske71
Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Od koga kupiti Micelijum Bukovace ? (vasi predlozi )

Post od vaske71 » 19 Jul 2009, 21:41

Ovde mozete slobodno napisati od koga po vasem misljenju treba kupiti Miceliju
Prednosti, mane ,kako ste prosli itd ....

Divac
Gljivar
Pridružio se: 19 Jan 2009, 21:21

Re: Od koga kupiti Micelijum Bukovace ? (vasi predlozi )

Post od Divac » 20 Jul 2009, 10:40

Evo ja da budem prvi.

1. Dragan Djordjevic iz Nisa.
Cena semena je 10 evra, dzak od 3,5kg. Po njegovoj preporuci stavlja se od 500 do 600 grama semena u dzak od 20 kg, sto dodje 6 -7 dzakova od jednog pakovanja, ili trosak od 1,5 eura po dzaku, sto je po meni mnogo. Radi se hladnom metodom. Zimski soj 357 mu je bio ok, dzakovi od 18 kg davali su preko 2 kg pecuraka u prvoj berbi. Letnji soj 357 se do sada kod mog kooperanta pokazao katastrofalnim. I ako su dzakovi pobeleli za 20 dana, tek posle 60 dana su krenuli da radjaju, i to tek po koji. Rezultat je maksimum kilogram iz dzaka od 20 kg. Takodje da bi pecurke pocele da radjaju potreban im je hladan šok. Videcemo sta ce biti kod mene.

2. Djura Popovic iz Vince.
Nisam sa njim dugo u kontaktu, od kada me je :cenzura: za shiitake, al imao je dobro seme za bukovacu. Bez problema je izvlacilo 4 kg u 3 berbe za 40 dana. Ali slama je morala termicki da se obradjuje. Ne znam u kakvim je on sada vodama, ako neko hoce da se raspita mogu da ostavim broj telefona.

3. Institut u Novom Sadu
I oni imaju ok seme, doduse koristio sam ga samo jednom i to u pocetku, pre jedno 5 godina. Problem je sto ga nemaju stalno i sto ne salju post ekspresom, vec mora da se ode kod njih. Takodje slama mora termicki da se obradjuje.

4. Sylvan Madjarska
Ovo bi trebalo da je najbolja kombinacija. Pokusacu u narednih mesec dana da uvezem iz Madjarske, da probam, jer ovo bi trebalo da bude najbolje seme, ne umnozavano. 40 evra je dzak od 30 litara, oni preporucuju pola litra na dzak. Seme je na zrnu prosa. Termicka obrada.

Toliko od mene, ajde da cujemo ostale.

bahne17
Pridružio se: 12 Apr 2009, 17:10

Post od bahne17 » 01 Sep 2009, 20:49

Divac, jel mozes da mi kazes za cije seme se ovo odnosi ( 400 do 500 grama od dzaka tezine 6,5 kg. Ni 10% u prvoj berbi. Katastrofa.) ?

Da li si nabavio to madjarsko seme i kako ga nabavljas ( licno odes ili porucis postom)?

Hvala !

Divac
Gljivar

Post od Divac » 02 Sep 2009, 09:59

@bahne17 to se odnosi na seme Dragana iz Nisa, i to letnja sorta. Sa zimskom pre nisam imao takvih negativnih iskustava. I nisam jedini, vec su svi koji su kupili letnje seme prosli - ko bosi po trnju

Madjarsko seme jos uvek nisam nabavio. Trebalo bi uskoro. Mora licno da se ode.

Divac
Gljivar

Post od Divac » 05 Okt 2009, 09:58

U bre covece al si nestrpljiv :) Ja trenutno pravim pauzu. Tako da o semenu takodje trenutno ne razmisljam. Sylvan nisam uzimao, ne salju nego mora da se ode tamo. Imam i osobu koja bi mi donela, al kao sto rekoh sve je sad na, sto se u slobodnom prevodu na srpski kaze, stend baju :)

Inace mile nista ne odgovara. A posecuje redovno forum. Zar je toliko tesko nesto napisati, tj mogao bi da pomislim svasta...

dimenzija
Pridružio se: 02 Okt 2009, 21:25

Post od dimenzija » 08 Okt 2009, 18:28

A sto je promasio temu?, pa ovde sve vri od strucnjaka za bukovacu, ako ti k12 nije rodio ili jos gore 457 nesto debelo nevalja kod tebe :pop: 457 i k12 je novi hibrid koji nema sanse da ne rodi jedino da si debelo brljao, kod mene vrece idu vec u 4 berbu , necu da kazem od kog sam kupio micelijum, , da ne prodjem ko SREMAC, mozda ce moderator da nas obraduje nekim novim izvorom za micelijum jer on posto je postavio temu smatram da treba da nas izvede na pravi put :loveisintheaer:

Zaključana tema

Povratak na “Gljive”