Od koga kupiti Micelijum Bukovace ? (vasi predlozi )

Za ljubitelje zdrave i domaće hrane

Od koga kupiti Micelijum Bukovace ? (vasi predlozi )

Postod vaske71 » 19 Jul 2009, 21:41

Ovde mozete slobodno napisati od koga po vasem misljenju treba kupiti Miceliju
Prednosti, mane ,kako ste prosli itd ....
vaske71

Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55
Browser: Firefox 3.0

Re: Od koga kupiti Micelijum Bukovace ? (vasi predlozi )

Postod Divac » 20 Jul 2009, 10:40

Evo ja da budem prvi.

1. Dragan Djordjevic iz Nisa.
Cena semena je 10 evra, dzak od 3,5kg. Po njegovoj preporuci stavlja se od 500 do 600 grama semena u dzak od 20 kg, sto dodje 6 -7 dzakova od jednog pakovanja, ili trosak od 1,5 eura po dzaku, sto je po meni mnogo. Radi se hladnom metodom. Zimski soj 357 mu je bio ok, dzakovi od 18 kg davali su preko 2 kg pecuraka u prvoj berbi. Letnji soj 357 se do sada kod mog kooperanta pokazao katastrofalnim. I ako su dzakovi pobeleli za 20 dana, tek posle 60 dana su krenuli da radjaju, i to tek po koji. Rezultat je maksimum kilogram iz dzaka od 20 kg. Takodje da bi pecurke pocele da radjaju potreban im je hladan šok. Videcemo sta ce biti kod mene.

2. Djura Popovic iz Vince.
Nisam sa njim dugo u kontaktu, od kada me je :cenzura: za shiitake, al imao je dobro seme za bukovacu. Bez problema je izvlacilo 4 kg u 3 berbe za 40 dana. Ali slama je morala termicki da se obradjuje. Ne znam u kakvim je on sada vodama, ako neko hoce da se raspita mogu da ostavim broj telefona.

3. Institut u Novom Sadu
I oni imaju ok seme, doduse koristio sam ga samo jednom i to u pocetku, pre jedno 5 godina. Problem je sto ga nemaju stalno i sto ne salju post ekspresom, vec mora da se ode kod njih. Takodje slama mora termicki da se obradjuje.

4. Sylvan Madjarska
Ovo bi trebalo da je najbolja kombinacija. Pokusacu u narednih mesec dana da uvezem iz Madjarske, da probam, jer ovo bi trebalo da bude najbolje seme, ne umnozavano. 40 evra je dzak od 30 litara, oni preporucuju pola litra na dzak. Seme je na zrnu prosa. Termicka obrada.

Toliko od mene, ajde da cujemo ostale.
Divac
Gljivar

Pridružio se: 19 Jan 2009, 21:21

Postod Divac » 20 Jul 2009, 16:17

Ono sto ja "zelim da cujem" je da li neko zna ko u ovoj zemlji proizvodi HIBRIDNI micelijum, znaci ne ni letnji ni zimski, vec onaj micelijum koji ima svoj opseg temperatura koji mora da se postuje, bez obzira na godisnje doba. Sylvan ga ima, HK35. Kod hibridne sorte ne treba hladan šok.
Divac
Gljivar

Postod Тон-мајстор » 20 Jul 2009, 19:07

Да се мало умешам. Ипак не бих да дајемо директну рекламу никоме (а поготово бесплатно).

Слободно спомињите те људе/локације, као Дивац... али конкретне адресе и телефоне само преко ПП, молио бих.

Има ту више разлога, а један је и заштита њихове приватности или могућност да дођемо у спор (ако се неко одавде занесе и претера).

Хвала Вам.

Поздрав!

П.С. Ако познајете узгајиваче и желе да се рекламирају на форуму директно, дајте им слободно мој контакт. Добиће јако повољне услове.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42

Postod winner » 24 Jul 2009, 20:50

Divac je napisao:Evo ja da budem prvi.

1. Dragan Djordjevic iz Nisa.
Cena semena je 10 evra, dzak od 3,5kg. Po njegovoj preporuci stavlja se od 500 do 600 grama semena u dzak od 20 kg, sto dodje 6 -7 dzakova od jednog pakovanja, ili trosak od 1,5 eura po dzaku, sto je po meni mnogo. Radi se hladnom metodom. Zimski soj 357 mu je bio ok, dzakovi od 18 kg davali su preko 2 kg pecuraka u prvoj berbi. Letnji soj 357 se do sada kod mog kooperanta pokazao katastrofalnim. I ako su dzakovi pobeleli za 20 dana, tek posle 60 dana su krenuli da radjaju, i to tek po koji. Rezultat je maksimum kilogram iz dzaka od 20 kg. Takodje da bi pecurke pocele da radjaju potreban im je hladan šok. Videcemo sta ce biti kod mene.

2. Djura Popovic iz Vince.
Nisam sa njim dugo u kontaktu, od kada me je :cenzura: za shiitake, al imao je dobro seme za bukovacu. Bez problema je izvlacilo 4 kg u 3 berbe za 40 dana. Ali slama je morala termicki da se obradjuje. Ne znam u kakvim je on sada vodama, ako neko hoce da se raspita mogu da ostavim broj telefona.

3. Institut u Novom Sadu
I oni imaju ok seme, doduse koristio sam ga samo jednom i to u pocetku, pre jedno 5 godina. Problem je sto ga nemaju stalno i sto ne salju post ekspresom, vec mora da se ode kod njih. Takodje slama mora termicki da se obradjuje.

4. Sylvan Madjarska
Ovo bi trebalo da je najbolja kombinacija. Pokusacu u narednih mesec dana da uvezem iz Madjarske, da probam, jer ovo bi trebalo da bude najbolje seme, ne umnozavano. 40 evra je dzak od 30 litara, oni preporucuju pola litra na dzak. Seme je na zrnu prosa. Termicka obrada.

Toliko od mene, ajde da cujemo ostale.

I ja sam isto prosao od Djordjevica , sto me je zacudilo.(do sada nisam imao problem sa njim, nikada) Zimski soj je bio extra, a letnji sam prso ko nikada do sada. Da li je slucajno? :?
Brojim samo vedre dane!
Korisnikov avatar
winner
Gljivar

Pridružio se: 10 Feb 2009, 09:56

Postod Pollux » 25 Jul 2009, 17:50

Da li je slucajno?

Pa sigurno covek ne radi namerno u korist svoje stete, los glas se brzo cuje (a i daleko).
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Postod Rankohighlander » 28 Jul 2009, 06:08

Divac,ja sam imao problema sa HK-35 i to velikh.Letnji soj uzeo sam ga nesto pre 1. Maja zasadio ga tih dana i nisam ubrao jos nijednu pecurku.Prorastanje je bilo extra brzo prvih 10-ak dana a posle je sve stalo. Uzeo sam ga od "ovog iz Nish" (moj skroman doprinos u borbi protiv losih snabdevaca).U sustini primecujem da se svi zale na letnji soj a apsurdno je da sa zimskim sojem prolaze dobro cak i ovih dana kada je temperatura prilicno visoka.Primera radi juce sam ubrao ohohooo mnogo gljiva iz tri dzaka sa zimskim micelijumom iako sam temperaturu poprilicno zapostavio (penje se i do 25 C) istina pecurke su manje po obimu i debljini ali kvantitativnoscu "peglaju" nedostatke.
Dve stvari na svetu su beskonacne :Svemir i ljudska glupost,samo sto za svemir nije dokazano
Rankohighlander
Ozbiljan gljivar

Pridružio se: 19 Jan 2009, 03:45
Browser: opera 9.64

Postod Rankohighlander » 28 Jul 2009, 06:46

I da ranije sam uzimao od nekog tipusa Mario mu je ime,takodje "Nishki". micelijum mu je bio extra skup 3 evra litar,ali sam ja ipak uzeo za probu.U pitanju je Francuski micelijum ja sam tada pretpostavio da je "Somycel" u pitanju ali sam se za...o .Ako naidjete na tako nekog momak je ne vise od tridesetak godina rekao bih po glasu zaobidjite ga i spasite se nerviranja i bacanja para.Mene je "odradio " na kolicinu i kvalitet.
E sad mi i Ameri svuda vidimo zaveru pa tako i ja se pitam dali je bas tolika slucajnost da od svih tih velikih proizvodjaca i uvoz-izvoznika mi obicni smrtnici dobijamo "bajate" micelijume zarazene svakojiakim "sidama" itd iz verovatno 100-e reprodukcije.
Dve stvari na svetu su beskonacne :Svemir i ljudska glupost,samo sto za svemir nije dokazano
Rankohighlander
Ozbiljan gljivar

Postod Divac » 28 Jul 2009, 09:00

Pazi ovo Ranko. Kooperant je uzeo micelijum u maju. Cekao je 2 meseca da krenu pecurke. Ja sam uzeo polovinom juna, za sada sam koliko toliko zadovoljan, jer su pecurke krenule, 25. dan od sadnje, ne daju nesto ekstra mnogo, ali bar daju. Caka je da sam jednu turu zasadio micelijumom koji je ostao od kooperanta. Pogadjajte, nema sanse da krenu. Znaci brze je krenula tura koja je 2 nedelje posle zasadjena junskim micelijumom. Da li je covek nesto zeznuo kad je poceo da pravi letnji micelijum, ne znam.

Uglavnom, http://www. bukovace .net, cena je 10 Eur/dzak (3.5kg ili 5lit zapremine), preporucuje covek OKO 30-40gr/KG VLAZNOG SUPSTRATA, sto vec po meni prelazi u naucnu fantastiku. A sta sam primetio, kad bilo kog proizvodjaca micelijuma pitam, citiram "Zasto Sylvan preporucuje 250 grama (pola litra) na dzak od 20 kg" dobijam indentican odgovor. "Sylvan to radi iz marketinskih razloga". Pa ako radi iz marketinskig razloga, onda bi trebao da kaze kilogram na dzak od 20 kg, da bi vise prodao. Jer relano, kad je seme dobro, vise od 400 grama je glupo stavljati.

Inace dobio sam kontakte nekih anonimnih proizvodjaca micelijuma (nemaju reklame po netu i slicno), tako da cu ih kontaktirati da vidim sta i kako.
Divac
Gljivar

Postod Divac » 28 Jul 2009, 13:31

Pazite ovaj citat, inace Sylvan brosura

"One of these that after spawn-running about 3-4 weeks of aging is needed
for cropping, or else it will not produce at all. This period prolongs growing time. The other disadvantage is that
pining needs cold-shock. Cold-shock means that after aging mushroom culture should be cool down. Critical
temperature is 15°C. When temperature exceeds it mushroom will not produce, but it will produce after a
shorter-longer time under 15°C. At 13-14°C 12-14 chilly days are needed for pining. At smaller temperature
such as +2-3°C, about 4-5 days of chilling is enough."

Za one koji ne znaju engleski (ako ima takvih), kaze da obican micelijum bukovace posle inkubacije mora da sazri 3 do 4 nedelje, pa da mu se da hladan sok, pa tek onda pocinje da radja. To isto mislim da je problem sa Draganovim semenom, ili bar tim semenom koje je kupljeno u maju. Izgleda da to nije ista vrsta micelijuma koju je do tada prodavao. Ili je hteo nesto da eksperimentise, al u svakom slucaju ovo se poklapa sa situacijom kod mog kooperanta.
Divac
Gljivar

Postod Divac » 29 Jul 2009, 10:16

400 do 500 grama od dzaka tezine 6,5 kg. Ni 10% u prvoj berbi. Katastrofa.
Divac
Gljivar

Postod Rankohighlander » 01 Avg 2009, 01:00

Da li si to nesto namerno pravio male dzakove ili je experiment.Nego da probam malo da te utesim ako su ti plodovi manji nego inace i kod mene su,pretpostavljam zbog povisene temperature
Rankohighlander
Ozbiljan gljivar

Postod Divac » 01 Avg 2009, 12:21

Namerno sam pravio, da vidim sta ce biti. Imam i dzakove od 20kg, al oni tek nece da krenu, ovi mali su bar krenuli. A svi su isti dan zasadjeni. A sto se tice velicine, mogu ti reci da je velicina ekstra, svi su oko 15cm (357 soj) u precniku, sto mi je malo neverovatno. Znaci krupni plodovi, al malo ih ima...
Divac
Gljivar

Postod Rankohighlander » 02 Avg 2009, 02:02

:hmmmm .Kod mene ih ima dosta a sitniji su nego ranije,a isti soj
Rankohighlander
Ozbiljan gljivar

Browser: opera 9.80

Postod bahne17 » 01 Sep 2009, 20:49

Divac, jel mozes da mi kazes za cije seme se ovo odnosi ( 400 do 500 grama od dzaka tezine 6,5 kg. Ni 10% u prvoj berbi. Katastrofa.) ?

Da li si nabavio to madjarsko seme i kako ga nabavljas ( licno odes ili porucis postom)?

Hvala !
bahne17

Pridružio se: 12 Apr 2009, 17:10

Postod Divac » 02 Sep 2009, 09:59

@bahne17 to se odnosi na seme Dragana iz Nisa, i to letnja sorta. Sa zimskom pre nisam imao takvih negativnih iskustava. I nisam jedini, vec su svi koji su kupili letnje seme prosli - ko bosi po trnju

Madjarsko seme jos uvek nisam nabavio. Trebalo bi uskoro. Mora licno da se ode.
Divac
Gljivar

Postod krstic » 03 Sep 2009, 14:12

Pozdrav svim gljivarima:
Citajuci na ovom forumu o bukovaci (napominjem da sam nov i da nisam proizvodio istu) skontao sam da vecina vas ima problema verovatno zbog micelijuma.Da li je neko od vas kupovao seme od "SREMCA" (cini mi se da se tako zvase):hmmmm .
Primetio sam da se skoro svi zale na Draganovo letnje seme, a da niko ne pominje druge proizvodjace (da li je to sto niko od drugih ne kupuje seme, ili se to seme dobro pokazalo,ALI neko bi se vec pohvalio)

BORIVOJE SOLDATOVIC-SREMAC

Ovo sam iskopao negde na netu ni sam ne znam gde i kako, ali ako nekom moze da pomogne bice mi drago.
Nisam ostavio njegov broj i mail da ga ne bih reklamirao, ali ako neko zeli mogu mu poslati na PP.
krstic

Pridružio se: 02 Sep 2009, 13:47
Browser: IE 6

Postod kiklop » 06 Sep 2009, 20:16

Ovo sam našao na forumu ,,Poljoinfo'' .nadam se da će ovo pomoći mnogima koji hoće da gaje Bukovaču i da nemoraju da plaćaju kojekakve skripte i članstava i da plaćaju 50eura za ,,Sremačke''priče :gore

Vreme je isteklo ko je uspeo uspeo ko nije na pp

Vaske71
Što se tiče sremčevog micelijuma ne prodaje on već neki mađar iz Vojvodine u koga se on kune da je OK ,pa ko voli nek izvoli....
kiklop
Ozbiljan gljivar

Pridružio se: 02 Jul 2009, 06:19

Postod krstic » 07 Sep 2009, 08:06

Ma ok je to sto ti kazes ''kiklop'', ali ja sam samo hteo da pitam da li neko ima iskustva sa njegovim micelijumom(SREMCEVIM). A sto se tice samog nazovi udruzenja lepo kazes ko voli nek izvoli.
krstic

Pridružio se: 02 Sep 2009, 13:47
Browser: IE 6

Postod mile » 23 Sep 2009, 19:18

Pozdrav,zovem se Mile Jankovic iz (Lokacija nije bitna ,osim ako ne insistiras kontaktirajuci me putem PP , naravno ako tako zelis odmah cu je vratiti :gore - Vaske 71 ) i preko 20 g. se bavim gajenjem bukovace, procitao sam dosta toga na vasem forumu i ne samo o ovom postu o micelijumu ali nisam mogao da ne odreagujem, prvo, ovde se susrecemo sa nekim pseudonimima koji iza korisnickih imena kritikuju sve zivo i traze mozda nemoguce , predstavljajuci se kao veliki poznavaoci i uzgajivaci bukovace tj. gljivari , da li znate da proizvodnja bukovace u letnjim mesecima je dosta teska i rizicna , imate veliku koncentraciju konkurenata u vazduhu, prisustvo nematoda je prenaglaseno, sve to se obavlja onda kada je izuzetno tesko uspostaviti i odrzati proizvodnju, o trihodermi necu ni da govorim, letnja proizvodnja sluzi samo za odrzavanje trzista tj. kakve takve proizvodnje a ne za zaradu enormne kolicine novca koje i nema u proizvodnji gljiva, nemojte misliti da od toga mozete postati bogati, ukoliko vam je to cilj radite nesto drugo, ovde ima mesta zaradi ali enormnoj ne, inace probao sam da radim sa svim proizvodjacima micelijuma, necu ovde da navodim konkretna imena jer smatram da nije u redu spominjati imena ljudi i donositi olako sudove o tome ovaj je ovakav a onaj onakav ,jedino ako to nije cilj postavljanja ove teme i smatram da je na moderatoru da odreaguje na ovakve stvari :respekt , sa pojedinim spomenutim na ovom forumu radim dosta dugo i ne pada mi na pamet da dalje eksperimentisem, reci cu vam da od Sylvanovog, Italspawnovog , Somicelovog semena ne ocekujete cuda ili probajte pa se uverite sami, taj micelijum je dobijen hiperprodukcijom, proizveden je u fabrici koja radi milion litara mesecno
iskljucivo samo jednu vrstu iako na sajtovima pise da imaju malo vise sojeva probajte da narucite, Sylvan ima samo K12. Italspawn P80 i to je to oba su zimska, sto se tice kolicine to su samo price 200gr. na 20kg kako da ne.
Toliko od mene ako sam nekome pomogao drago mi je , mozda se ovo nece svideti nekome ali teorija i price su jedno a praksa nesto drugo, ako zivite od proizvodnje gljiva kao ja nemate puno mogucnosti za eksperimente .
mile

Pridružio se: 23 Sep 2009, 18:42

Sledeća

Povratak na Gljive