www.trestelle.info

Jeste li spremni za kritike i pohvale? Prezentujte svoje radove ovde.
Odgovori
Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

www.trestelle.info

Post od sinisake » 28 Apr 2008, 14:25

Gotovo da je zavrsen (prvi deo sajta - posvecen lovu, kliknite na levu sliku)!
http://www.trestelle.info
Ostala je jedna strana/sekcija, blago graficko doterivanje pojedinih strana i jezici, naravno.
Pa, vase sugestije bice svakako korisne, pre no sto sajt zivne, u potpunosti.
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Re: www.trestelle.info

Post od arhimed » 28 Apr 2008, 15:39

osim sto ja licno ne podnosim crveno zelenu kombinaciju (ako se dobro secam teorije te dve boje jedna pored druge ne idu zajedno) i sto me ista tera na povracanje ako gledam malo duze .. posebno ako su zelena i crvena istog nivoa osvetljenosti .. sajt deluje ok - nemam nekih drugih zamerki (a kapiram da si limitiran sa ove dve boje posto su na amblemu)

da .. donja i gornja (crvena) strafta su ti po 2 pixela uze od centralnog dela

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Kontakt:

Post od sinisake » 28 Apr 2008, 15:58

Hehe, mislim da se dizajner namerno poigra(va)o sa te dve boje, poput Oskara Kokoske na slavnom autoportretu(LoooL :wank: :mhm: :klanjanje: ).
A i zapazanje o amblemu je tacno, jbg, to stvarno jeste (bio) limit.

I ja se secam toga o 'nepodudarnosti tih boja' sa likovnog(mada sam imao 4), a verujem da je njemu teorija dobrooo poznata.

Ali vidi ovo:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Komplementarne_boje

A meni je jedna od NAJLEPSIH kombinacija :) plava -narandzasta!
Komplementarne boje - boje koje su u direktnoj suprotnosti na točku boja. Ove boje treba koristiti sa oprezom, pošto su u direktnoj opoziciji, a obezbeđuju odličan kontrast. Naprimer crvena boja je komplement zelenoj na točku boja, itd. Kada se koriste komplementarne boje i to jedna do druge ostvaruju se vibracije koje kreiraju odlično osećanje i jako privlače pažnju.
Ljudska percepcija je u medjuvremenu napredovala/izmenila se... :)

P.S. Straftu ce sredimo. ;)
Poslednja izmena od sinisake u 28 Apr 2008, 16:03, izmenjeno 2 puta ukupno.
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 28 Apr 2008, 16:00

Ovo stvarno izgleda dobro. Osim par linkova koji ne rade (a to će pretpostavljam biti sređeno do puštanja u rad..) jedinu zamerku bih mogao uputiti na teško pronalaženje cenovnika usluga... I sami cenovnici nisu najbolje formatirani i trebalo bi i njih ubaciti u isti css kao i sajt, sa tim što bi postojao link za print verziju.

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Kontakt:

Post od sinisake » 28 Apr 2008, 16:02

Dobre primedbe, ovo oko cenovnika, ce sredimo. :)

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 28 Apr 2008, 16:05

komplementarne boje prave vibracije (ako pogledas videces da linija gde se spajaju malo "igra") ... ali to je ok za trositi u MALIM kolicinama .. da bi se izazvao neki efekat .. ne da je ceo ekran u toj kombinaciji .. onda to titranje izaziva vrtoglavicu, mucninu i slicno .. (ja sam posebno alergican na crveno-zelenu kombinaciju, ostale mi ne smetaju) .. tako da .. kombinacija te dve boje na amblemu ima "odlican" efekat i amblem tu odvlaci paznju - sto je poenta amblema .. ali kada je ta ista kombinacija na celom ekranu, onda "odvlacenje paznje" gubi smisao i "mucnina" stupa na scenu ... ja nisam dizajner ali ja bih tu isao ili sa 2-3 nijanse zelene ili sa 2-3 nijanse crvene .. dakle amblem ne zahteva da sajt bude crveno-zelen .. sajt je mogao da bude zelen ili crven .. sa 2-3 nijanse ... i isto bi amblem bio ispostovan a dodatno bi se isticao zbog kombinacije u sebi .. ovako je amblem utopljen u kombo a sajt izaziva vrtoglavicu ...

no .. sta je tu je ... nisam ja bas relevantna osoba da komentarisem boje ... samo uravnaj gornju i donju straftu da budu iste sirine kao contralno polje i sto se mene tice sajt je ok

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 28 Apr 2008, 16:12

na primer
Prikačeni fajlovi
qqqqqqqqqq.png
(95.27 KiB) Preuzet 67 puta

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Kontakt:

Post od sinisake » 28 Apr 2008, 16:18

Vidi Bogdane, i ja sam, kad sam video crveni meni prvi put, pomislio nesto slicno onome sto i ti mislis, a onda sam se, nekako, navikao.
Kao kad prvi put cujes neku tesku jazz disonantnu harmu, na koju se usi vremenom naviknu. ;)
Uostalom, crvena je nekako 'zagasita', nije preterano agresivna, a to je u mojim ocima cini pitomom, nemam fizioloske probleme pri gledanju. :)

Uskoro ce i moj dizajner da svrne odje, pa ce videti primedbe...

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Kontakt:

Post od arhimed » 28 Apr 2008, 18:47

ma nemoj meni da se pravdas :) rekoh vise puta da "mene licno" ta kombinacija smara ... (moja zena obozava zeleno crvenu kombinaciju na primer a ona je "umetnik" .. ja sam tehnicko lice) .. ja samo dajem predlog ..

da inace dok sam pravio onaj "primer" u attachmentu prethodnog posta .. zelena koju trosite nije zelena sa amblema .. (zelena na strafti koju sam ja stavio je zelena sa amblema) - no .. to je ok :) .. ja ne volim te mastiljave / pastelne boje ..

sto se jazz-a tice .. to je pitanje ukusa, ja jos nisam cuo jazz da ga sviraju crnci sa misisipija da mi se nije svideo iz prve (ne racunam ovo sto pokusavaju belci iz evrope u jazz)

Korisnikov avatar
Parsifal
Pridružio se: 11 Jul 2008, 17:33

Post od Parsifal » 16 Sep 2008, 17:48

Prva liga je, odavno nisam video lepse uradjen tematski sajt.

E sad sugestije.
Tekst na stranici "O nama" deluje mi previse zbijen, slobodno izmedju paragrafa dodaj novi red, ne mora ceo tekst da stane u jedan ekran.

Crvena boja u side baru i footeru mi je ok, jer ne dopusta sajtu da potone u mrtvilo zbog tamno zelene (odlicna nijansa), a i asocira na uspesno okoncan lov.

Crvena polja na stranici "Pisite nam" bas udaraju u oci i deluju iritirajuce, pa bi mozda mogao umesto crvene da probas sa A2E77D.

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Post od skitnica » 16 Sep 2008, 18:24

a zasto stoji Jägd a ne Jagd?
je li to neki sleng ili sta?
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Kontakt:

Post od sinisake » 16 Sep 2008, 18:31

@Parsifal, hvala.
Videcu ovo za kontakt formu. Koristio sam istu nijansu koja se nalazi i u meniju.
U pravu si za tekst na "O nama" strani. Verovatno cu ubaciti skroler.

@skitnice,
davno sam ucio nemacki, a i moj dizajner, koji je napravio slova u headeru.
Nemoj sad da mi kazes da nije ispravan oblik, please!!! :) :udar:

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Kontakt:

Post od skitnica » 16 Sep 2008, 18:36

ispravi u Jagd ;)
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 16 Sep 2008, 18:37

Hmmm. jes da je tema za gramatiku i slicno, ali zar nisu nemci ukinuli umlaute? i osto S (ono sto lici na B)???

I to na reformi gramatike pre neku godinu...? nesto sam citao/slusao o tome na TV.. ili vec gde, nego da li je to usvojeno?

U tom slucaju je Jägd neispravno...

( khm khm dakle ja neznam da li je ovo usvojeno, nemojte me tuci... )

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Kontakt:

Post od skitnica » 16 Sep 2008, 18:43

mali off
nisu ukinuli umlaute uopste, samo sto je u standardnom njemackom prisutan oblik Jagd ali ne Jägd koji se moze naci u nekim dijalektima (mozda zbunjuje i oblik Jäger pa navodi na pogresnu upotrebu umaluta u Jagd)
a sto se tice "ß", izbaceno je samo tamo gdje je samoglasnik koji mu prethodi kratak, recimo prije se pisalo naß a sada nass (mokro) jer je "a" kratko
a kod Spaß je ostalo ß jer je "a" dugo

edit: Jägd moze proci i u prenesenom znacenju, u govornom jeziku
ali pretpostavljam da se ovdje zaista radi o lovu na divljac
a ne, recimo, na posao

Korisnikov avatar
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 16 Sep 2008, 18:45

aaaaaaaaaaa, ok. rekoh verc nisam ispratio to do kraja...

Znaci samo je to ukinuto.. OK, sorry za off... idemo dalje..

Korisnikov avatar
Parsifal
Pridružio se: 11 Jul 2008, 17:33

Post od Parsifal » 16 Sep 2008, 19:52

Videcu ovo za kontakt formu. Koristio sam istu nijansu koja se nalazi i u meniju.
Ne znam, na glavnoj i ostalim stranicama crvena u meniju i footeru mi ne deluje zamorno, ali na stranici za kontakt me prosto bole oci od nje, verovatno zbog toga sto je nekoliko crvenih polja skoncetrisano na malom prostoru.

Odgovori

Povratak na “Promocija Vaših radova”