1 ili 2

Jeste li spremni za kritike i pohvale? Prezentujte svoje radove ovde.
Odgovori

Vise mi se dopada

Predlog br. 1
12
86%
Predlog br. 2
2
14%

Ukupno glasova: 14

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

1 ili 2

Post od alkion » 22 Okt 2008, 19:16

Dakle, suzio se izbor pa su 2 opcije u igri
Naravno, svaki savet za neku korekciju na vizuelnom planu sa zadovoljstvom citam

Predlog br. 1

Slika

Predlog br. 2

Slika

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Re: 1 ili 2

Post od Stefan » 22 Okt 2008, 19:23

Planiras li hover preko linkova? Ako planiras, kakav bi bio?

Inace, glasao sam za prvu sliku, najvise-> zbog crne pozadine, te-> zbog samih slika u sadrzaju.

alkion

Post od alkion » 22 Okt 2008, 19:32

Lightbox ce biti resenje u svakom slucaju ...

U prilogu sam prikacio prvu alpha alpha alpha verzije

Korisnikov avatar
noviKorisnik
Počasni član
Pridružio se: 15 Jun 2007, 10:26

Post od noviKorisnik » 22 Okt 2008, 19:36

Као једину разлику примећујем да двојка има градијентну траку у позадини. Не делује ми ефектно. Што се кеца тиче, он одаје утисак празнине, као да фали неки 'лепак' да повеже то све што је присутно (чини ми се као да је двојка настала у покушају да то разреши...). Немам још идеју коју бих могао да понудим као алтернативу (нешто превише магличасто да би се срочило у слова).

alkion

Post od alkion » 22 Okt 2008, 19:43

Nisu ovo screenshotovi vec skice u CS-u ... tako da ne obracaj paznju na te sitnice
Generalno ... ovo bi bila neka osnova

Tezim da bude krajnje jednostavno ... kako bi to kasnije i sa lakocom odrzavao

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 22 Okt 2008, 20:20

Glasao za 1, svidja mi se plain&simple :gore

mada, bitno je da fontovi nisu muljavi :green:

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 22 Okt 2008, 21:23

Glasao za 1 mada imam iste utiske kao @nK

alkion

Post od alkion » 22 Okt 2008, 21:48

OK ... sta onda?
Da smanjim fontove, da sve linkove bacim na levo .... da ubacim sivu u donjem ili gornjem delu

Generalno, prelaz preko linkova sa leve strane menja i sredisnji deo ... tako da to dosta donosi na dinamici

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Post od arhimed » 22 Okt 2008, 21:52

prebaci linkove desno :) ..

alkion

Post od alkion » 22 Okt 2008, 22:00

Sve, ili samo ove za galeriju?

Korisnikov avatar
arhimed
Administrator
Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45
Kontakt:

Post od arhimed » 22 Okt 2008, 22:07

ako pod "sve" mislis i ove slicke ispod "velike" slicke ... ne ... samo ove linkove koji su sa leve strane, stavi desno :)
meni su linkovi sdesna mnogo ergonomicniji nego sleva a cuo sam isto i od mnogih dizajnera ..

generalno, ti ovde imas mnogo neiskoristenog prostora ... ok je da strana bude "cista" .. ali treba iskoristiti prostor.. ako ces da ides na minimalizam, onda uopste ne treba da imas ove linkove za galerije ni desno ni levo, vec mini ikonice u vrhu ili u dnu (ili i gore i dole) strane, pa ko skapira - super, ko ne skapira nije mu mesto na sajtu :D ... eventualno neki onMouseOver koji ce da na over preko ikonice odradi prikaz "velike" .. nesto kao AWN ili launcher na osx-u .. naravno, ne zaboravi da preloadujes slike :)

ovaj gradijent ti je tezak visak na strani :) ..

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 22 Okt 2008, 22:26

alkion napisao:OK ... sta onda?
Da smanjim fontove, da sve linkove bacim na levo .... da ubacim sivu u donjem ili gornjem delu

Generalno, prelaz preko linkova sa leve strane menja i sredisnji deo ... tako da to dosta donosi na dinamici
Meni se svidja tako kako je, ali treba jos nesto malo da razbije crnu, kao taj gradijent na broju dva za koji mislim da je neuspeo.
E sad sta je to nesto ne znam, mozda jos neka slicica, ikonica, logo...

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

Post od sinisake » 22 Okt 2008, 23:08

meni su linkovi sdesna mnogo ergonomicniji nego sleva a cuo sam isto i od mnogih dizajnera ..
'bEM li ga... Ja sam mislio da je neko nepisano pravilo da se linkovi turaju levo. To je neka web psihologija, sta li... Covek gleda s leva na desno... valjda...

Ja bih na ''Gallery'' dugmetu napravio drop down menu, tako da bi imao samo jedan meni.
A za popunjavanje prostora - samo turis vecu sliku.
Fino izgleda, ovo sto si nam pokazao(obe verzije), ali ono zipovano ne valja nikako, od izgleda, do prikaza u razlicitim browserima.
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

alkion

Post od alkion » 22 Okt 2008, 23:24

he he ... ma ono zipovano samo sluzi da pojasni sta je LIGHTBOX ... to je samo bila proba da li radi :)
Nisi valjda mislio da je idejno resenje? :)

Korisnikov avatar
sinisake
Ozbiljan gitarista
Pridružio se: 19 Jun 2007, 00:55
Kontakt:

Post od sinisake » 22 Okt 2008, 23:51

Ondak ok. :)
Nego, gledam sad ovaj gradijent... Jesi li probao da ga stavis malo na stranu, da ne bude u centru?
I da, sto duze gledam, ne bih isao na dva menija, definitivno!
pa brate ovo ti je rokersko pismo a ti ako si opredeljen za interpunkcije i slicno idi uci knjizevnost a ostavi se gitare i rock-a

Korisnikov avatar
Parsifal
Pridružio se: 11 Jul 2008, 17:33

Post od Parsifal » 24 Okt 2008, 22:27

Kec definitivno, uz par sugestija.

Pristup je minimalisticki i to je ok, i ideja o levom i desnom meniju je takodje dobra. Medjutim ravnotezu kompozicije narusavaju par stvari:

- razmak u levom meniju izmedju galeries i architekture deluje mi malo vestacki, jer ima pola reda vise razmaka od ostalih linkova. Razumem da si time hteo da naglasis razliku izmedju naslova i samih linkova, ali to je vec odradjeno drugom bojom i linijom koja odvaja naslov od linkova

- desni meni kao ravnoteza levom dobro je zamisljen, ali one dve "rupe" gde hvali po jedan link u odnosu na levi tu zamisao ponistavaju. Ideja je bila da levi i desni meni rastegnes na sirinu glavne slike, sto kod desnog stvara "prazninu". Podigni linkove iz desnog menija do vrha, a na dnu - gde hvale dva linka u odnosu na levi, ubaci minimalisticki uradjen kvadrat sa konturama glavne slike-crkve, znaci samo bele linije, sto ostavlja utisak zastitnog znaka i ujedno popunjava prazninu.

- na dnu ima 8 slicica umesto 10, sto opet ostavlja utisan narusene ravnoteze. Jel' stvarno nisi mogao da upucas jos 2 slicice? Ako su u pitanju galerije pa mora da ih bude 8, onda stavi vece tumbnail slicice, pa neka ih bude po 4 u redu, radi ravnoteze.

alkion

Post od alkion » 24 Okt 2008, 22:42

Ma, sad sam opet odlutao u jos minimalistickije vode

Sad imam ideju da umesto linkova, zapravo one mali slikice predstavljaju svaki link za sebe

REcimo mala slika suncokreta bi na rollover prikazivala uvecanu sliku suncokreta a sa strane bi pisalo NATURE ... ili slika zgrade bi prikazivala ARCHITECTURE
Klik na malu sliku ide na stranicu sa slikama sa odabranom temom

Tako bi potpuno ubio linkove, a one sa desne strane bi zavukao u futer u formi
about | links | contact | credits
copyriht ... bla bla pre nove ere itd

Ne znam koliko sam bio jasan ... ali ajde, videcete uskoro

Odgovori

Povratak na “Promocija Vaših radova”