Najzad.....

Jeste li spremni za kritike i pohvale? Prezentujte svoje radove ovde.
Odgovori
lancia88
Pridružio se: 20 Avg 2007, 21:54

Najzad.....

Post od lancia88 » 13 Apr 2008, 20:25

Pozdrav,

golemi monstrum se nekako docepao "svetla dana", ostaje da se puni, da se koriguje i da se oslobodi kontroverza koje su pratile ovaj razvojni deo koji je sada prikazan.
Dream je odradio skoro sve, Flash ceka da se ubacuje pomalo a sve CMS verzije smo na kraju preskocili i eto sta je ostalo na kraju.

http://www.skolstvosavskivenac.net/

Korisnikov avatar
Srx
Pridružio se: 13 Okt 2007, 17:39
Kontakt:

Re: Najzad.....

Post od Srx » 13 Apr 2008, 21:01

Nešto nisi optimizovao ili je problem do mene, kada otvorim kuca mi CPU na 70% ,probao sam iz opere i FF.
Onako na prvi pogled je ok, mislim da onaj horizontalni tekst ide prebrzo, chat prozor je mali pa ne vidim lepo rečenice tj vidim ali u par redova.
Zeleni zube kazi dragicka, super ridza je opet tu, pametniji sam nego ikad prevarit me neces vise nikad ...
“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.”

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 13 Apr 2008, 21:18

Srx je u pravu. Mislim da je Java u pitanju i drži CPU usage na 90% kod mene u FF.

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

Post od alkion » 13 Apr 2008, 21:24

Isti slucaj
FF nikako da u donjem levom uglu ispise DONE vec stalno ide read http://www.skolstvosavskivenac.net

Smanji velicinu fonta u chat prozoru

Doduse, mene najvise interesuje sadrzaj i sama akcija, ali o tome ovde nije rec tako da, od mene dosta kritika ... ;)

lancia88

Post od lancia88 » 13 Apr 2008, 22:59

Pozdrav,

hm, da...i kod mene ista poruka, verovatno ostalo od danasnjeg menjanja.

Chat ce se preuredjivati spram ostatka naslovne strane pa bi mozda mogao da dobije vise mesta po horizontali jer je ovako bas nepregledan.
Popodne radimo najverovatnije izmene, lepo bi bilo jos koju kritiku cuti do tada, a zahvaljujem se vec na ovim ukazivanjima.

Hmm, da. Mozebiti da je ostao "kusur" od flasha koji je isao u zimskom periodu a sad je skinut u gornjem desnom cosku.

Korisnikov avatar
ekscentrika
Dopisna članica
Pridružio se: 19 Jun 2007, 21:44
Kontakt:

Post od ekscentrika » 14 Apr 2008, 02:41

Moje skromno korisničko mišljenje :)
Većina slika je prevelika. Ovo ne može biti baner http://www.skolstvosavskivenac.net/bane ... 20copy.jpg
Slike na sredini strane treba optimizovati takođe. I mislim da bi bilo mnogo čitljivije da nema tih senki na slovima na tim sličicama.
I previše je nepotrebnih stvari - kalkulator, kalendar, kursna lista, vreme, zanimljivosti... Samo odvlače pražnju. Ne znam one prezentacije vrtića jesu li vaše?

lancia88

Post od lancia88 » 14 Apr 2008, 08:25

Pozdrav,

slike su samo placeholderi, nemaju veze sa onim sto ce mozda tu stajati realno. Time je i velicina nebitna jer ionako nestaju odande ove koje su postavljeni (ide klasican pristup, sa slike na link).

Uff, nikako da ukapiram koje slike na sredini strane treba optimizovati tacno. Ja, doduse, gledam na naslovnu stranu, mislis li na to?

Vrtici su nase prezentacije u svakom slucaju ali oni se ne mogu raditi pre kraja ovog meseca iz tehnickih razloga (materijal je u pitanju) i imaju kompletan rezervni dizajn umesto ovog i par alternativnih poluuradjenih. Kod vrtica, zbog eventualne atraktivnosti za decu upravo iz vrtica, verovatnoca je da ce otici u podosta flasha, ako ne same prezentacije, a ono makar dopunski sadrzaji (ta sekcija nije jos zavrsena pa je nema na naslovnoj strani, inace obuhvata sadrzaj za "kucne carolije" koje radimo - senke sa rukama, izrada prostih i nesto slozenijih oblika od papira, kape i slicno sto se radi u njihovom uzrastu a roditelji mogu da prateci te slike kod kuce zanimaju dete, i takve sitnice).

Inace, cilj je da se sto vise deca sama animiraju za ucesce na samom sajtu, dok postoji i dobar deo ciljeva vezanih za aktiviranje i roditelja (pre svega forum iako tu uglavnom treba od nule graditi kulturu internet komunikacije u specificnim uslovima koji mahom vladaju na relacijama roditelji-skole u savremenim odnosima ove dve grupacije).

Kompletna ta aktivnost bi morala da isprovocira i odredjene skolske aktivnosti iz dela a mozda i celine (cista utopija ali da ne budem pesimista) nastavnickog kadra, pa pretpostavljam da ce neki buduci angazmani dovesti i do izmena koje ce oni sami zahtevati ili inicirati.

Sto se opsteg cilja tice, pretpostavka je da ce najbrze put do ciljnih grupa ova prezentacija naci u predskolskom i osnovnoskolskom uzrastu, dok ce sadrzaji iz srednjeskolskog uzrasta imati skoro iskljucivo informativni i ne preterano interaktivni karakter. Fakulteti su trazili da budu uvrsteni iz poznatih komercijalnih razloga zarad odlucivanja srednjoskolaca za upis kod njih, te ni tu ne ocekujem nikakava "talasanja" preko informativnog nivoa, pa je i orjentacija ovog sajta prema njima u redirekciji na vec postojece prezentacije.

lancia88

Post od lancia88 » 16 Apr 2008, 19:42

Pozdrav,

eno ga malo izmenjen chat u smislu preglednosti, placeholderi zamenjeni uglavnom linkovima itd. ali tek sad nisam siguran koliko je poremecena simetrija kojom sam uglavnom bio zadovoljan do sada.

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 22 Jun 2008, 01:14

Sta se desava sa sajtom?

lancia88

Post od lancia88 » 23 Jun 2008, 12:12

Pozdrav,

tjah, prioriteti kao i obicno.....a ovaj ceka svoje trenutno.

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 26 Jun 2008, 23:03

Probao sam ga otvoriti, zakucao proc, nakon 2 min sam ga uspio ugasiti...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Parsifal
Pridružio se: 11 Jul 2008, 17:33

Post od Parsifal » 16 Sep 2008, 17:23

Iz treceg puta mi je otvorio citavu stranicu i vidim da izmedju slike i teksta ima bas dosta praznog prostora.

Primetio sam na slici logo Demokratske Stranke?!
Jel' smo to poceli da od normalne dece, pravimo male kontra-Seselje?

Senke na linkovima su ti previse duboke, pa zamaraju oci pri citanju.

Chat mi deluje OK, kursna lista i kalkulator su visak.

lancia88

Post od lancia88 » 16 Sep 2008, 18:54

Pozdrav,
Parsifal napisao:..........
Primetio sam na slici logo Demokratske Stranke?!
Jel' smo to poceli da od normalne dece, pravimo male kontra-Seselje?

.......
Nema potrebe tragati za skrivenim porukama, sve je prosto razumljivo ustvari.

Sto se tice ostalih zamerki, ja ih, verujem, cak imam i vise, ali kao sto napisah, za sada stvar ceka svoje prioritete. Razlozi su razni, a ponajvise se ticu price "lezi lebe da te jedem" ravno iz zbornica proisteklom.

U dizajnerskom smislu, ja sam se dugo razmisljao oko samih senki ali sam sa strane ubedjen da to pomaze kontrastu na belini koja je na vise mesta dominantna na neki nacin, ne samo u smislu belog, nego i svetlog uopste. Kalkulator i kursna lista su svojevrstan place-holder za neke druge alternative, a uopste su zamisljeni kao nesto sto privuce mozda decu, odnosno starije, ne znam. Kad god to pokusam da objasnim, zazvuci mi nekako kao ocajanje :(

Odgovori

Povratak na “Promocija Vaših radova”