BAKTERIJE

Računari i njihov uticaj na naš (ne)zdrav život, borba protiv stresa, kućna medicina...

Moderator: Тон-мајстор

Kako se resiti bakterije HELICOBACTER PYLORI?

Postod mala » 10 Avg 2008, 12:49

pozdrav vama ja imam problema sa bakterijama u stomaku
istvarno neznam sta raditi s njima .....
Vise puta mi se to ponavlja a pijem i penceline koji im je naziv :IMADRAX 500mg i , CLARITHROMYCIN HEXAL 500 mg
toliko sam izmucena sa bakterijama da vise mi je to dosadilo ... Ja sam sigurna dasu nasi doktori zakoni i koji su jedini pravi dok... Zato vas molim dami odgovorite sta da radim dalje ...? :hmmmm
mala

Pridružio se: 10 Avg 2008, 12:28
Browser: IE 6

Re: kako se rjesiti bakerije HELCOBAKTER ( helikobakterija )

Postod Тон-мајстор » 10 Avg 2008, 13:13

Ако је твоја дијагноза тачна, погледај за почетак овде шта пише:

http://www.stetoskop.info/Helicobacter- ... ckness.htm

Lečenje
Želudačni ulkus izazvan bakterijom H. pylori leči se preparatima koji uništavaju uzročnika, smanjuju kiselost želuca i oblažu želučanu sluzokožu zaštitnim slojem. H. pylori se uništava antibioticima, ali s obzirom na kiselu sredinu u kojoj bakterija živi treba uticati i na smanjenje lučenja kiseline. Na tržištu se nalaze dve grupe lekova za smanjivane želučane kiselosti: H2-antagonisti (famotidin ranitidin, cimetidin) i inhibitori protonske pumpe (omeprazol, pantoprazol, lansoprazol). Terapija je kombinovana antibioticima, blokatorima lučenja kiseline i lekovima koji deluju zaštitno na sluzokožu. Trenutno je najpouzdanija tzv. trostruka terapija s dva antibiotika protiv H. pylori u kombinaciji s lekom koji blokira lučenje kiseline ili s protektivom (npr. azitromicin + amoksicilin + omeprazol). Tako se ublažuju simptomi čira, eliminiše njegov uzročnik i u više od 90% slučajeva sprečava ponovna pojava bolesti (recidiv). Provera dejstva lekova na H. pylori vrši se endoskopskim pregledom ili pregledom daha 4 nedelje nakon sprovedene terapije. Antacidi se koriste za uklanjanje simptoma oboljenja i kao pomoćna terapija. Ako ulkus nije uzrokovan bakterijom H. pylori nije potrebno uzimati antibiotike, već je dovoljno uzimati blokatore lučenja kiseline. Komplikacije čira na želucu mogu biti krvarenje ili perforacija kada se obavezno se sprovode endoskopija ili hirurški zahvat.

Постоје ПДФ документи о томе на http://www.yuga.org.yu/ , иди на ПУБЛИКАЦИЈЕ, па на CD-ROM и КЊИГЕ...

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Browser: Firefox 3.0

Postod night-shift » 10 Avg 2008, 14:07

www.last.fm/user/night-shift
Korisnikov avatar
night-shift
Redovan član

Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:53

Postod bakara » 10 Avg 2008, 15:57

i nek neko promeni naslo posto se bakterija zove helikobakterija.
www.downtownbelgradehostel.com
Korisnikov avatar
bakara
Moderator

Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Browser: opera 9.52

Postod skitnica » 10 Avg 2008, 16:28

znam puno ljudi koji imaju tu bakteriju
najcesce se radi o dosadnoj stvari (bolovi) koja nije pogubna ali je neizljeciva
kao sto neke ljude stalno boli glava i tako dozive 90-tu
vazno je ne dopustiti joj da se razmase i pridrzavati se terapije koja bakteriju obuzdava te tako uveliko olaksava pa i na duze vrijeme sasvim uklanja tegobe
ja zaista ne znam da li je to bas ta terapija koju su tebi propisali, a vjerujem da jeste, pa valjda doktori imaju neku zajednicku shemu u tome
od 20. avgusta ti mogu vise reci o vrstama terapije
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije
Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica

Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
YouTube: lutalica051

Postod Pollux » 11 Avg 2008, 18:16

najcesce se radi o dosadnoj stvari (bolovi) koja nije pogubna ali je neizljeciva

Ovo bas i nije tacno, oko 90% slucajeva cira na zelucu uzrokovano je ovom bakterijom i da izlecivo je.
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15
Browser: Firefox 2.0

Postod skitnica » 11 Avg 2008, 18:34

@Pollux
sto se tice pogubnosti
da, ali ne dobije ni blizu 90% onih sa bakterijom cir
sem toga, cak i u tom slucaju, ni cir nije poguban (smrtonosan)

sto se tice izljecivosti, ajde da se slozimo da je tesko (u potpunosti) izljecivo
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije
Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica

Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
YouTube: lutalica051

Postod Pollux » 11 Avg 2008, 19:05

mala je napisao:pozdrav vama ja imam problema sa bakterijama u stomaku
istvarno neznam sta raditi s njima .....
Vise puta mi se to ponavlja a pijem i penceline koji im je naziv :IMADRAX 500mg i , CLARITHROMYCIN HEXAL 500 mg
toliko sam izmucena sa bakterijama da vise mi je to dosadilo ... Ja sam sigurna dasu nasi doktori zakoni i koji su jedini pravi dok... Zato vas molim dami odgovorite sta da radim dalje ...? :hmmmm

Kako lečiti H. pylori infekciju?
Terapijski “puzzle” H.pylori infekcije izgleda ovako:

:: IPP, ranitidinbizmutcitrat
:: Amoksicilin
:: Klaritromicin
:: Tetraciklin
:: Metronidazol, tinidazol
:: Azitromicin
:: Rifabutin
:: Hinoloni
:: Koloidni bizmutsalicilat ili subcitrat

Prema preporukama iz Maastricht-a (2000 godine) prvi izbor u eradikaciji
H.pylori je trojna terapija u trajanju od sedam dana – IPP dva puta dnevno, klaritromicin 2x500mg i amoksicilin 2x1000mg. Naša alternativa – IPP, amoksicilin 2x1000mg i metronidazol 2x500mg, sedam dana. Ili IPP, azitromicin 1x500mg tri dana i metronidazol 2x500mg, sedam dana. Ili IPP, amoksicilin 2x1000mg sedam dana i azitromicin 1x500mg tri dana. Drugi izbor prema Maastricht-u je četvorostruka terapija – IPP dva puta dnevno, bizmutsalicilat ili suncitrat 4x120mg, metronidazol 3x500mg, tetraciklin 4x500mg, sedam dana. Naša alternativa ovom izboru je IPP, zamena antibiotika drugim, 14 dana.

:: IPP 7 dana, azitromicin 1x500mg 3 dana, metronidazol 2x500mg 7 dana
:: IPP 7 dana, azitromicin 1x500mg 7 dana, metronidazol 2x500mg 7 dana
:: IPP 7 dana, amoksicilin 2x1000mg 7 dana, azitromicin 1x500mg 7 dana
:: IPP 7 dana, amoksicilin 2x1000mg 7 dana, azitromicin 1x500mg 3 dana

Vise pogledajte ovde:
http://forum.novipazar.org/thread.php?t ... boardid=17
http://en.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori

HELICOBACTER PYLORI – 100 PITANJA I ODGOVORA skriptu u pdf formatu mozete preuzeti ovde: http://www.yuga.org.yu/pdf/100%20pitanj ... govora.pdf

ili kao html verziju u Google-ovom kesu: http://74.125.39.104/search?q=cache:zog ... =clnk&cd=4
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Kako se resiti bakterije HELICOBACTER PYLORI?

Postod Тон-мајстор » 12 Avg 2008, 11:03

Мој добар пријатељ је ПОТПУНО излечио дотада начисто упропаштен желудац (алкохол, цигаре, кафа), са два чира (све спремно за операцију!), пијући пре 7-8 година тада доступну терапију (још у повоју!).

Он је за пар недеља комплетно СРЕДИО стомак. Значи, ИМА лека!

Само мислим да неко ПАМЕТАН треба на основу твог метаболизма и "инфекције" да ти да прави лек. Не верујем да један лек лечи све облике те болести.

Такође, постоји и нека дијета, ако се добро сећам.

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42

Postod arhimed » 12 Avg 2008, 18:50

1997 sam imao turbo problem sa istim cudom .. lecio se u beogradu mesecima, pio kojekakve antibiotike i cuda, sampone ... nista .. malo pomogne ali nisam mogao da se resim toga .. na kraju sam dobio cir .. (izazvan doticnom zivuljkom) ... otisao u usa na kratko nesto da zavrsim i kako sam bio kod nekih doktora (porodicni prijatelji) oni mi daju neku dijetu i neki prasak ... prasak je bio MYLANTA .. (e sad, ne znam da li imaju razlicite "varijante" za razlicite tegobe) .. generalno ... 3 dana NISTA nisam jeo i pio samo prokuvanu vodu, 7 dana jeo samo dvopek i prokuvanu vodu, 3 meseca bio na "ocajnoj" dijeti (kuvano nista bez zacina ) ... svaki dan ujutro, popodne i uvece po jednu kesicu tog praska u casi vode

kad sam se vratio u jugu (godinu dana kasnije) i otisao na kontrolu, gastroenterolog (da gurao mi je crevo u zeludac kroz usta da mi gleda zeludac kamerom) se krstio, spominjao boga i samo sto nije vikao "cudo, cudo" ... izjavio je na kraju "da ja licno nisam video cir sa kojim si otisao u ameriku, sad ti ne bih verovao da si imao cir, zeludac ti je odlicno, nema oziljka, sve je potuno cisto, nema traga bakterijama" (to za nema traga bakterijama je i potvrdio tako sto mi je "pocupao parce" zeludca pa zalepio na nesto pa meni to zalepio na grudi ?!?!?!? ma ludaci sve ...

dakle .. raspitaj se za tu MYLANTA-u .. verovatno moze na netu da se iskopa vise informacija, to je bilo pre 11 godina, ko zna dokle su sada stigli ...

inace, sto se tih stomacnih tegoba tice, posebno bakterioloskih, drugar je zaradio to napolju i dobio lekove koji to 100% ciste za mesec dana (ne znam sad dal je bas ista bakterija kod njega), fora je sto je pitao neke poznanike ovde u srbiji i oni su mu rekli "da, imamo mi te lekove i ovde, znamo za njih, ali nije to opasno pa ne prepisujemo ljudima te lekove, jes da lece, al mnogo su skupi" ... no comment
Korisnikov avatar
arhimed
Administrator

Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45

Postod calexx » 12 Avg 2008, 19:35

arhimed je napisao:3 dana NISTA nisam jeo i pio samo prokuvanu vodu, 7 dana jeo samo dvopek i prokuvanu vodu, 3 meseca bio na "ocajnoj" dijeti (kuvano nista bez zacina ) ... svaki dan ujutro, popodne i uvece po jednu kesicu tog praska u casi vode
Ау бре, па са оваквим начином исхране су све бактерије побегле од тебе, можда ниси ни морао да пијеш тај прашак. :p
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар

Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32

Postod arhimed » 12 Avg 2008, 19:57

pazi tu je fora da mora da se odradi ta dijeta zbog promene necega (moguce kiselosti) u zeludcu da bi prasak mogao da bude delotvoran .. ne razumem se ja u te stvari, samo znam da sam i ovde drzao dijetu pre nego sam otisao tamo, isto prilicno striktnu i pio gomilu lekova i nista nije pomoglo ... od tog cuda sam progledao :) - no, kao sto rekoh, to je bilo pre 11 godina, bog sveti zna sta se danas nalazi na trpezi, pitanje je samo koliko kosta
Korisnikov avatar
arhimed
Administrator

Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45

BAKTERIJE

Postod mala » 18 Sep 2008, 09:35

Hvala SVIMA NA ODGOVORIMA KOJE ME JE IZNENADILO STA JE TO TA BAKTERIJA .... :( :( :(
:mhm: ALI VJERUJEM DA CU SE IZLECITI PA NA BILO KOJI NACIN .
DALI NEKO ZNA DALI SE TO MOZE IZLECITI SA NEKIM TRAVKAMA JER ME MEDICINA UBI VEC SAM IH PREPUNA :mhm:

AKO KO ZNA BILA BIH VAM ZAHVALANA
VELIKO HVALA VAMA CAO
mala

Pridružio se: 10 Avg 2008, 12:28
Browser: IE 6

Re: BAKTERIJE

Postod vaske71 » 18 Sep 2008, 15:05

Predpostavljam da se vas deo pitanja odnosi na mene

Uz vasu redovnu terapiju lekovima mozete upotrebljavati ulje crnog kima ( curukotovo ulje ) i mesavinu caja od nevena, kamilice, maline i belog sleza. Tu mesavinu naravno mozete kupiti i u apoteci uz predhodno obavezno savetovanje sa vasim doktorom . Mada u principu uz vasu redovnu terapiju lekova koju vam je doktor prepisao mozete dodati i caj od mladih osusenih listova Bokvice .
vaske71

Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55

Povratak na Ergonomija, medicina i zdravlje