Kupovina novog telefona - 2018 godina

Mobilna telefonija: provajderi, modeli telefona, upotreba, servis. GPS: modeli, podaci, karte, apdejtovi, opšte informacije.

Moderator: blackbeast

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Re: Kupovina novog telefona - 2018 godina

Post od blackbeast » 28 Mar 2018, 14:01

Nista mu ne fali... osim cijene. :)

Jbg, nesto mi se ne daje 350 eura za telefon trenutno...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 19 Apr 2018, 08:22

Izbor je pao na Xiaomi Redmi 5 u verziji sa 3GB RAM i 32GB ROM, u crnoj boji. Jeste da nije bas ono sto sam htio, ali jednostavno nemam nekog izbora... Doduse, bar je uzi 2-3mm od mog sadasnjeg, ali je po ostalim karakteristikama nesto slabiji, ali zato i jeftiniji. Sutra bi mi trebao stici. 345KM, odnosno oko 175 eura.
Izbor je bio ili Redmi 4x, koji ima nesto slabiji procesor, ali je manji, ili ovaj... Na kraju sam prelomio. A sve ostalo sto je bi mi vise odgovaralo po karakteristikama je ili dosta skuplje ili dosta vece.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 20 Apr 2018, 21:21

Ja sada već jedan period koristim šaomi mi a1 i mogu da kažem da sam prezadovoljan.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 25 Apr 2018, 08:50

Ovako, par utisaka nakon 4 dana koristenja.
Ocjena utiska 4/5. Neke stvari bi mogle biti bolje u smislu performansi, ali za ovu cijenu, nema bolje.
Ukratko. Prilicno sam zadovoljan sa telefonom. U odnosu na moj prosli, visi je za 1,8mm ali je uzi za 3mm, sto mi je najvaznije. Sam ekran je dijagonale 5,7" ali je umjeru 16:9, i jos zauzima dosta vecu povrsinu, odnosno, okviri oko ekrana su manji, tako da su uspjeli u kuciste gdje inace stane 5,5" ekran ugurati 5,7". Rezolucija je HD+, znaci ispod 300 dpi (mislim da je oko 280 dpi) ali se ne primijeti da fali piksela.
Sto je najbitnije, globalni je rom, tako da radi ota update, sto je inace bio problem kod xiaomija u proslosti.
Sve je veoma fino optimizovano i ispeglano, tako da u nekim aplikacijama i igrama radi cak i brze od mog proslog, koji je na papiru dosta brzi.
Jedino sto je nesto losije u odnosu na redmi note 3 pro jesu baterija i kamera. Ali je zanemarljivo losije, ali eto, primijeti se malo.

U svakom slucaju, ne zalim sto sam ga uzeo!

Posto sam odabrao u crnoj boji, izgleda veooooma lijepo i elegantno. Cak me podsjeca na neki iphone, kad se skine maska. E da, dobije se gratis silikonska maska, isto u crnoj boji. To je sad Xiaomi uveo kao praksu, da ide i ta maskica u pakovanju. Kad vec nema slusalica... :D
blackbeast

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 26 Apr 2018, 13:41

Ja nisam dobijao masku :)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 21 Maj 2018, 21:52

Vlado, zbog Android One i sam razmisljam o Xiaomi Mi A1. Pored Nokia 6.1 modela.
Guglam za sada i stvar koja mene brine jesu pisanja da telefon ima problem sa GPS tj sa pozicioniranjem. Da li ti imas neka losa iskustva sa njim?
Gde si ga (povoljno) pazario ako nije tajna?
https://www.mobilnishop.com/mobilni-tel ... -SIM-5872/
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 22 Maj 2018, 18:35

Pa baš nikakva negativna iskustva nemam sa njim i ako sam čitao sve i svašta na raznim forumima. Da nema updatea koji ga restartuju mislim da bi radio 24/7 kod mene. Sve radi perfektno. Ja sam ga kupio u Bus Computersu, u Danila Kiša ulici na 2 godine garancija a koštao je oko 30k dinara.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 18 Okt 2018, 10:55

Ajde da i ja odradim mali update sta sada koristim, jer ne znam da li sam negdje pisao o tome.
Naravno, i dalje se drzim Xiaomi-ja. Sada je, posle Redmi Note 3 Pro dosao na red Redmi 5. Tj, nije bas sada, nego ima jedno pola godine...
Prezadovoljan telefonom. Dosta je manji od Note 3, iako nazivno ima veci ekran. Inace, ekran je dijagonale 5,7" ali u onom novom izduzenom omjeru i plus su jos ovi okviri oko telefona manji, tako da je ukupno telefon koji mm manji od prethodnog.
Uglavnom, nemam primjedbi. Sada konacno Xiaomi izvozi normalne verzije telefona a ja ih kupujem preko zvanicnog uvoznika ovde i jos daju dvije godine garancije.

Tati sam prije 15-ak dana nabavio nasljednika ovog mog, Redmi 6. On je jos manji od mog, ima ekran 5,45" i kad se stavi u taj izduzeni omjer i sa tim tankim okvirima, super mali telefon. :)

Supruzi sam prije ne znam kojeg vremena uzeo Redmi Note 5A i za njene potrebe je odlican telefon. Jos je sad ostala mama, a i njoj cu za par dana uzeti neki model (ne znam jos koji, mozda kao i tati Redmi 6, ali u zlatnoj boji) i onda smo svi porodicno na Xiaomi telefonima. :D Posto sam onaj moj stari Note 3 Pro ostavio za sina, tj, nabacao sam crtanih na njega pa kad idemo negdje dalje, on to moze po malo da gleda, jer baterija moze da traje danima, posto nema kartice u njemu pa samim tim i vrlo malo trosi bateriju. Cak i na wifi, moze ja mislim dva-tri dana po par sati da gleda.
blackbeast

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 19 Okt 2018, 19:04

:pijemoooo:
Igrom slučaja sam naleteo na Gigaset telefone, i u skladu sa novčanikom... Gigaset gs270 Plus
Meni je OK. Možda je primetan blagi delay u prebacivanju između aplikacija ali ništa strašno. Matori Android - Nugat. Sve u svemu baterijom prezadovoljan - 5000 mAh i izgura 2 dana ko od šale.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Odgovori

Povratak na “GSM i GPS”