Windows 10 за мобилне телефоне

Mobilna telefonija: provajderi, modeli telefona, upotreba, servis. GPS: modeli, podaci, karte, apdejtovi, opšte informacije.

Moderator: blackbeast

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Windows 10 за мобилне телефоне

Post od Тон-мајстор » 04 Dec 2015, 10:41

Да ипак овде отворим тему, на време. ;)

Моје прво питање, иако није директно везано за WP 10, је:

- Да ли неко од вас има Кортану на 8.1? Ја је немам, немам појма зашто.
- Да ли ће Кортане бити на 10-ки за нас који је сада немамо?
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Re: Windows 10 за мобилне телефоне

Post od Miroslav Jeftić » 04 Dec 2015, 11:00

Verovatno zbog ovog:
The Hey Cortana voice activation is not available in all regions or languages and not supported by all phone models.
Nisam siguran kakva će situacija biti na Win 10, videćemo ubrzo uostalom. :)

Edit: probaj ovo:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 04 Dec 2015, 23:38

Тон-мајстор napisao:- Да ли неко од вас има Кортану на 8.1? Ја је немам, немам појма зашто.
Немаш или не ради? Код мене је има али нисам ни пробао да је користим, ваљда може да се заврне регион али то није нешто што ме занима.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 05 Dec 2015, 09:46

Хвала Мирославе, наместио сам је (вели да је алфа), али по цену губљења српског на екрану.

Засад не видим чему ово служи, сем да је агрегатор за њуз-фидове. Писаћу се, ако буде било потребе.
'ел немам?

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 05 Dec 2015, 15:16

A Kortana je sta?! Nesto kao Siri na iPhone-u?!
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 05 Dec 2015, 17:45

Da. Poput Siri...

Pogledaj, ako je nemaš među settingsom, možda treba da je downloaduješ. Meni je na svim telefonima dolazila defaultno.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 05 Dec 2015, 20:54

Ма, била је ту, само се не појављује ако телефон није на одређеним језицима (тј. најпре регион).

Сад сам у САД, а користим српски (као, ћирилица... ал је нигде нема). До мога...

Јесте, ово је персонални асистент. Још једна жена која ће да ми звоца. Ова чак ни име не уме да ми изговори, надимак да и не спомињем. :idiot:

Нека је још мало, убићу је ако ми не буде користила. Мислим, толико сам пренатрпан обавезама да ми она треба као пилету сисе.

Какогод, ради (шта год да ради). :lud:
'ел немам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 06 Dec 2015, 09:50

ima neki sajt gde se prijavljuju jezici za kortanu (ko najviše glasa taj je prvi sledeći). Zadnji put kada sam gledao su bili Turci na redu...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 06 Dec 2015, 14:04

Recimo Quiet Hours nije moguce koristiti ako Cortana nije aktivna. To je meni jedna od znacajnih funkcija, steta sto je vezana za Cortanu.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 23 Apr 2016, 08:50

Evo i mene na Windows 10 telefonu. 930ka napokon updateovana i moje iskustvo je.... Užasno. Prvo, potrebno je skinuti upgrade advisor za instalaciju 10 ke... Upgrade traje mnoooogo dugo. Možda i to ne bi bilo dugo kada bi te dočekao slatkiš na kraju a ne gorka pilula. Prošao upgrade, diže se desetka posle nekih, hebem li ga ,ali recimo sat vremena... Podiže se okruženje. Pojvaljuje se "live desktop" Windowsa 10 koji je po meni izuzetno lep (ovo je subjektivno, drugima se možda i ne sviđa). Hajde da malo testiram novo okruženje, kada ono međutim... Nema tastature... Ne naše, nego bilo kakve tastature. Bukvalno ne možeš da pišeš!!! Radi ovo, radi ono.. Međutim tastature nema. Na kraju jedan hard reset i napokon proradilo sve kako treba.

Sada.. Mnogo lepše od 8.1. Utegnuto, zaista ide kako treba... Uskoro ću probati na 630ki da vidim kako radi na 512M RAMa...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 23 Apr 2016, 09:42

Не видим 630 на списку а чини ми се да је било приче да ови са 512 и неће да добију 10. Мој телефон је био на списку и у причи, после је речено да неће да добије 10 ... али је таква прича била и за 8.1 па је изненада и то дошло.
Не значи ми много јер је у питању телефон а ја га користим за ... телефонирање и понеку поруку. Све мање се играм телефоном па и таблетом, скоро па избегавам да изнесем телефон на сто кад негде седим, осим ако баш затреба. Нервира ме кад видим 4/5 за неким столом у кафићима како свако гледа у свој телефон и има неку своју причу ... а као изашли заједно. Кући опет имам интернет па ми је лакше да гледам у већи екран и користим нормалну тастатуру.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 23 Apr 2016, 17:44

Vidi stvarno... Pa dobro... I ovako mislim da tu 630ku rotosiljam, a mesto nje da uzmem 950ku ;)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 23 Apr 2016, 22:45

Imam dual boot tablet (android 5.1 i win10) i Android je neuporedivo brzi i laksi za koristenje na njemu, dok je win nesto bolji za ozbiljniji rad. Pod ozbiljnijim radom na tabletu mislim prvenstveno na word i excell :-D mada sam radio i obradu fotografija u rawtherapee i radi ok. Nije neki sampion brzine, ali radi solidno.
Ali za neko obicno koristenje, surf i slicno, android je neuporedivo brzi i laksi... Doduse, ima win i neki tablet mod ali je to malo retardirano napravljeno...
Ne znam kako to sve radi na telefonu i da li je uopste isti win kao o taj moj, ali meni licno i nije nesto...
Doduse, ovaj moj je pravi win za pc...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 23 Apr 2016, 23:07

Kucam sa win10 sa tableta, u tablet modu. Android je milion svjetlosnih godina brzi i intuitivniji od ovoga... kao sto rekoh, ne znam je to isti win, ovo je 64bit na 64bit intel atom procesoru, ali na ovom istom cpu android leeetiiiii...
blackbeast

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 24 Apr 2016, 12:09

kakav je to dual boot? to je neki novi fazon? Ako je skarabudž sistem po meni nije merodavan za merenje brzine rada. Meni je jednostavno merljivo - dual ili qc sa 512M RAMa na telefonu sa Win 8.1 (za telefone) radi expresno brzo i stabilno sa bilo čime. Android... Piši zbogom.

Što se tiče intuitivnosti tiče... Navika je jedna muka, odvika 1000 muka. Jeste malo drugačije složen Win phone od Androida, ali jednostavno ne vidim neke specijalne razlike sem u terminologiji. Inače u 10ki su lepo ubacili šorkate za sve živo u gornji (izvlačeći meni ili kako god ga nazovemo) tako da većina stvari se može uključiti ili isključiti odatle. Mnogo glatak mi je na 930ki, a na žalost na 630ku za sada neću stići da probam, jer su nešto očigledno budžli pa ne žele da "testiraju" na slabijim modelima. Još uvek (posle 2 godine korišćenja) nisam našao ni jednu zamerku za Win phone, sem ovog traumatičnog prelaza koji definitivno nešto nisu dobro odradili, dok za Android ima i ima...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 24 Apr 2016, 18:36

Braca kinezi prave sve zivo. :)
Fabricki dual boot. Konkretno, ovaj model:

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_298397.html

Teclast X80 Plus Tablet PC Windows 10 + Android 5.1 - WHITE 169327601

Intel Atom X5-Z8300 64bit Quad Core 1.44GHz 8 inch WXGA IPS Screen 2GB RAM 32GB ROM Cameras OTG Bluetooth 4.0

Ovo je normalni pc windows 10. Nije mobilni win10.
blackbeast

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 25 Apr 2016, 12:20

Puj pike ne važi... Bez obzira što su veoma slični ipak su mnogo različiti. Ti meriš OS za telefone i tablete sa Full OSom, a to je velika razlika. Doduše, meni je danas stigla 950ka XL, sve sa docking stationom i baš me interesuje kada ga tako povežem da li će prebaciti u režim za desktop (i dalje je Windows 10 phone edicija), ali to tek kod kuće, ako bude vremena...
Moram malo da se hvalim jače od mene... http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl-7263.php
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 25 Apr 2016, 20:51

Vlado pa ti popljuva Android a teras Windows masine sa 2+ GB RAM-a.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 25 Apr 2016, 21:47

Žena još uvek ima lumiu 630 sa 512M RAMa i radi isto kao i ova 930... Jedino zašto smo krenuli u ovu avanturu je zbog toga što tašti treba telefon pa smo se dogovorili da svi se malo "ponovimo". Ženi se jako sviđa moja 930ka , što zbog ekrana, što zbog kamere... Ali tu se završava glavni razlozi. Sve ostalo je isto sa pomenutom 630kom.
Inače imam android tabled Lenovo Tab S8 sa 2G RAMa i Elephone Trunk sa 2G RAMa i veruj mi da nisu ni prineti ovoj 930ki.. Jednina prava prednost androida je količina programa i stečena navika kod potrošača. Ostalo je tako sve jedno da li ima ajaj-phone (koji je preskup sa obzirom šta nudi), hemoroid (sve jedno da li je jeftin ili skup, doduše mora da bude malo "jači" da bi glatko radio) ili WP...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast

Post od blackbeast » 25 Apr 2016, 23:49

Imam telefon sa octa-core procesorom na 1,7 GHz i 1 GB rama i tablet (gore spomenuti) sa intel atom quad core cpu na 1,4 GHz i 2 GB rama. Telefon je poceo ponekad da pokazuje znakove zamora, jer su danasnje aplikacije daleeeeeko zahtjevnije nego prije godinu ili vise dana. Nemam fb ni fb messanger, ali sam cuo da ta sranja jedu i po 300-400 MB rama... Pa za sta, majko mila.......... Jbt, nekad se radila video obrada na slabijim racunarima.......
Tablet radi perverzija. Zeni sam uzeo od iste firme tablet, isti ekran, ista baterije, ali je neki quad core, 1 GB rama i cisto je android (nije dual boot kao kod mene) i radi solidno, ali se primijeti da je moj brzi. kad sam radio antutu test, mislim da je moj tablet imao oko 60 i nesto hiljada poena, a njen oko 30 hiljada.
blackbeast

Odgovori

Povratak na “GSM i GPS”