Novi telefon

Mobilna telefonija: provajderi, modeli telefona, upotreba, servis. GPS: modeli, podaci, karte, apdejtovi, opšte informacije.

Moderator: blackbeast

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Novi telefon

Post od vladared » 24 Avg 2014, 10:54

Ovaj odlazak na godišnji me je skuuuuuupo košta. Pri tome ne mislim samo na sam boravak u CG, koji je neprimereno skup, ne mislim ni na namenski fotoaparat koji sam kupio samo za more (da sam znao šta će se dogoditi drugačije bih uradio), nego nenadano su i ženi i meni crkli mobilni telefoni na moru. Ženi... Pa i nije neki veliki problem, crkla je tastatura na Samsungu koji je neki prastari iz Diva kolekcije, dok meni se upucao skroz Huawei Asscend P1 (resetuje se sam od sebe, nedostupan sam duži period, mada pokazuje da je sve uredu, neće da se nakači na 3g i wifi itd..). Da bi ženu napokon naučio na "smartphone" hajde da nađem "jeftin" a dobar.
Logično, prvi odabir mi je govorio da to bude neki Android telefon, šta više ciljano sam gledao Lenovo (za ženu), jer za te pare (do 200€) koje sam namenuo, uglavnom daju najbolji odnos cena-kvalitet, dok za mene, kao relativno zahtevnog korisnika mobilnih sam gledao telefon iz više klase (zahvaljujući ogromnim popustima koje je odobrio VIP u igri su bili svi telefoni). Fokusirao sam se na 4-5 najjačih: Samung Galaxy S5, Sony Xperia Z2, LG G3, Samsung Note 3 i HTC One M8. Međutim...
Lenovo što je nudio mi se jako nije svidelo i ako su pristojne karakteristike. Odluka je bila na Lenovu A680, kao relativnom dobrom početnikom modelu. Za mene je već bila jako teška odluka. Svaki od pobrojanih modela je savršen, ali sa gomilom mana (kako god to zvučalo). S5 loša izrada, Z2 bagovit software, G3 gomila problema koja ga prati a vezana za hardware (najviše pregrevanje koje me na kraju i odbilo), Note 3 je u svemu savršen, ali pomalo prevelik za moj ukus i zastareo (bitno zbog podrške za isti), M8 savršenog dizajna, zvuka i glupe kamere... I tako vrteći se u krug u potrazi za "mojim novim telefonom", pričajući sa gomilom ljudi koji se nešto razumeju u telefone (više od mene, mada se ja savršeno dobro razumem u iste), kolega koji sedi pored mene na poslu slučajno pomenu Nokia Lumia telefon (da napomenem da on nije baš totalni neznanac, a i njegov rođeni brat radi u Telesmoru na nabavci, odnosno prodaji telefona). Moj odgovor negativan odmah u startu. Windows sranje OS za mobile (mada zadnji koji sam korstio je 7.5.x), gomila nedostataka bla, bla troć.Kaže on meni, ne lupetaj gluposti, prvo pogledaj pa onda pričaj. I pogledao sam. Za 24h sam ženi promenio odluku i umesto već pomenutog Lenova rešio i uzeo Lumiu 630 koji definitivno naspram pomenutog A680 je za koplje ispred, mada cenovno samo malo skuplji, a za mene... Relativno brzo, ne baš kao za ženu, sam promenio odluku i rešio se muka i odabrao Lumiu 930.

Razlozi su različiti. Neki čisto subjektivni (tipa ženi ne moram da objašnjavam kako da koristi moj tel) dok većina drugih su objektivni (bar po meni). Android life cycle za većinu hi brend modela je 18 meseci. Već jedan period se pominje da je previše malo, sa obzirom da ti modeli traju mnogo više od tih 18 meseci. Android u zadnje vreme je dosta ispeglan, ali pati od bagovitosti koje nisu više krucijalne, ali i te kako nerviraju. Ne optimizovanost koda dovodi do toga da ne možeš više da pokreneš aplikacije normalno na 512M (mada su se kunuli da će sa Kit Ketom to razrešiti, šta više, da su razrešili ovaj problem) RAMa, ali posle raznih testova (mojih ličnih) zaključio sam da se ništa nije promenulo. I dalje, da bi većina aplikacija normalno radila i da ne bi ubijala telefon minimum je 1G RAMa. Ko mi garantuje da za godinu dana taj minimum neće preći i 2G koliko svi ovi modeli imaju. Da ne zaboravim i one gore pomnute probleme za koje sam video za sve ove modele (a vetujte mi da sam pretraživao na netu toliko da sam i sam sebi, ali i svima oko sebe dosadio). U firmi imamo i LG G3 i Samsung S5 i Xperiu i Note 3, jedino što nisam testirao je HTC M8, ali on je svakako bio na kraju te liste. Čisto da neko ne posmisli da pričam onako bezveze iz glave.

Zašto Nokia? Kao prvo Windows phone i ako dosta "zatvoren", bez neke veće mogućnosti kastomizacije, upravo zbog toga je pogodan za prelaske na smart phone. U ovom slučaju ovo veoma bitno za moju ženu, koja android nije mogla da skonta ni posle svih ovih godina za koje ja koristim, a to mu dođe nekih 5-6. Em što je koliko modela, toliko različitih "features" za istu stvar, em što zaista ponekad mi se čine da žele da zakomlikuju stvari do maksimuma (pogledajte samo šta je sve Samsung uradio sa svojim settingsom).Šta da kažem više, nego da je žena savlatala Lumiu 630 za JEDAN dan. Ovo nisam očekivao čak ni u najluđim snovima. Drugi razlog je kvalitet izrade. Prvo fizički kvalitet, koji je u rangu sa najboljima iz pomenute petorke, dok 630 beži za koplje ispred odgovarajuće konkurencije, za samo 2000 više. Drugo optimizovanost OSa koji leti na 512M RAMa i to radi ko singerica (ne sećam se da sam ovakav osećaj sa androidom ikada imao). Ko ne shvata šta pričam, neka proba na samsungu trendu, koji ima 768M RAMa, da istovremeno pokrene skype, viber, facebook i whatsapp i shvatiće o čemu pričam. Treće je bilo više za mene opredelujuće, a to je sve aplikacije koje koristim na androidu, imam i na Windows Phone-u. Četvrto, opet za mene, perfektna kamera. Dakle ni jedan od pomenutih ne može da joj ni prismrdi. Peto Here+ Drive, koji doduše je u izradi i za Android, ali još uvek u nekoj beta fazi.

Posledice odluke... Prvo osećaj ogromnog zadovoljstva, po najviše zbog lakoće prelaska moje žene, koja je inače od onih koji bi odmah bacili telefon i kokodakali dokle god joj ne vratim neki "običan". Drugo moje prezadovoljstvo izborom telefona, čak ni jedan jedini sekund nisam zažalio njime. Malo više o pomenutim modelima nešto malo kasnije kada ih još malo istestiram jer ipak je ženin od pre 3 dana, a moj od juče....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Re: Novi telefon

Post od Milan M. » 24 Avg 2014, 11:20

Popriličan zid teksta ali jako detaljan izveštaj sa obrazloženjima.
Lumia 930 je kvalitetom izrade i kamerom vrh današnje ponude i tu nema promašaja. Ono što je misterija za mene jeste Windows phone i ponuda/kvalitet aplikacija za njega.

P.S. Vlado ti si sada pionir Windows telefona na forumu. To definitivno nisam očekivao od open source borca :)

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 24 Avg 2014, 11:27

Biće i slikica, samo malo da uhvatim vremena, jer mi je klincu danas peti rođus pa i to organizujem i u privatnoj firmi istovremeno sređujem neke računare, tako da sam svuda po malo...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 24 Avg 2014, 14:29

Ja jesam za to da što zastupljeniji bude open source, ali... Isto tako težim da budem i praktičan čovek, što se valjda može zaključiti iz mojih razloga.

Što se tiče aplikacija, da... Tu je Windows phone malo tanak, ali iskreno se sada već može naći uglavnom ono što ti je potrebno za normalan rad. Možda neće biti Google Chrome (mada se šuška da je Google započeo konačno razvoj za ovu platformu, koja je do sada samo bila projekat na papiru) nego IE, ali moram priznati da je IE11 za promenu veoma dobra, a tako je za većinu aplikacija. Dakle ima zamene, ali nema toliki izbor.
Prvo nešto o lošijem telefonu. Nokia Lumia 630, qc na 1.2GHz, 512 RAMa + 8G interne memorij + micro SD card, 4.5" IPS ekran sa Gorila Glassom 3 i rezolucijom 480*854, kamera "samo" 5MPix sa nedostatkom blica je jako dobar phone za te pare. Radi brzo, glatko iz uz trenutno pojačano korišćenje baterija drži 2 dana, što je više nego odlično kada se pogleda da je samo 1800 mAh. Slike ispod:
Slika
Slika
Slika

Nokia Lumia 930.... Šta reći o njemu. QC na 2.2 GHz, 2G RAMa (ako na 512 leti, zamislite šta radi na 2G)+32G interne memorije (bez SD kartice), 5" IPS sa Gorila Glassom 3 i rezolucijom 1080*1920, kamera 20 MPix sa Carl Zeiss sočivima (treba li reći da slike razbijaju). Leti, još uvek nisam siguran za bateriju, to još dodam, zbog bolje rezolucije ima bolje raspoređen radni prostor (što se da videti na fotkama) za sada prezadovoljan. Slike:
Slika
Slika
Slika
Prikačeni fajlovi
WP_20140824_13_25_53_Pro.jpg
(414.81 KiB) Nije preuzet ni jednom
WP_20140824_13_25_45_Pro.jpg
(510.55 KiB) Nije preuzet ni jednom
WP_20140824_13_24_31_Pro.jpg
(556.32 KiB) Nije preuzet ni jednom
DSCN0278.JPG
(3.41 MiB) Nije preuzet ni jednom
DSCN0277.JPG
(3.34 MiB) Nije preuzet ni jednom
DSCN0274.JPG
(3.31 MiB) Nije preuzet ni jednom
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 24 Avg 2014, 16:02

Наговорише ме недавно последњи пут на хемороида. Одсад само Виндоза.

Свака част.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 24 Avg 2014, 16:06

Khm, zaboravili ste da sam pisao o Nokia 920 koji imam vec 4-5 meseca. I dalje, prezadovoljan sam. Kamera cista desetka, i za slike i za video ali i stereo ton koji jako prirodno snima i u velikoj buci poput koncerata. Navigacija odlicna, podrska mapa besplatna za ceo svet. Sistem radi stabilno i brzo iako sam sve ovo vreme koristio update sistema Preview for developers (koji je ustvari beta verzija sistema 8.1). U pravo sam vreme kupio fon s obzirom da sve vreme pratim upgrade na 8.1 koji donosi brojna poboljsanja. Sve u svemu, kada bi mi sada ponudili najskuplji Android u zamenu za moju Nokiju, 'ladno bih odbio.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 24 Avg 2014, 16:54

Da se ispravim, Deja Morison je pionir windows telefona na forumu a Vlada sada već značajno pojačava prisustvo (za čak 100%) :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 24 Avg 2014, 19:00

Мени су одавно телефони преко ... онога и више их не гледам. Не видим иједан разлог да заменим осим што ме одавно вуче неки windows телефон, колико да пробам нешто друго. У мт:с пословници сам гледао лумије, делују занимљиво и необично. Ајде за софтвер, то нисам разгледао али су ми и споља некако бољи, екран је некако ... течнији, лакше мрда прст по њему. Сада штедим у мт:с КТ па кад будем при крају уговора, узимам неки пакет са телефоном, без попуста јер ћу ваљда да имам довољно "уштеђевине" да ми не смета што није 50% попуст. :)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 24 Avg 2014, 20:17

Moja prva iskustva su više nego pozitivna (u odnosu na sedmicu gde su bila više nego negativna). Hardware je utegnut (doduše od Nokia-e skupljih modela se to nekako uvek očekivalo), možda nije najfriškiji, ali je utegnut do maksimuma. Sa 8.1 definitivno su postigli pun pogodak. Naravno treba još malo da ga ganjam da kažem da sam skroz - skroz zadovoljan, ali po ovome što vidim mislim da nemam razloga zašto da ne budem zadovoljan. No... Vreme će pokazati...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 24 Avg 2014, 21:46

Ја бих потписао све ставове Владине жене. :pozdrav:

Недавно сам хтео да узмем жени Лумију 520, јер јој је сасвим довољан. Када је видела пар демоа на ЈТ, рекла је - супер. Онда сам видео да њој "леже" и 630, према пакету.

МЕЂУТИМ...

Опуштени је одлучио да појача своје мобилне ресурсе и потпуно мени иза леђа наговорио мајку да она узме његов постојећи ЛГ Л4 II, а да он узме неки нови. И тако и би. ХТЦ Дизајер 310 је сада код њега, а ја таворим са маторим, рутованим Алкателом ОТ-991, који умире на моје очи. Махом због лоше батерије.

Да ли ми верујете да сам тек недавно провалио како да некога НЕ ПОЗОВЕМ, а док листам списак контаката (а имам их туце, плафон)? Или да едитујем податке. Једноставно, мени се Хемороид не лепи за прсте.

Ма, о чему ја причам, све време стрепим кад ће батерија да исцури (а нова је)... мораћу ЖЕШЋЕ да пазим кад кренем на пут у Грчку, да не останем без струје кад ми буде најпотребније. Какав ГПС, какав радио, какви бакрачи?! Само ћу да га упалим кад двапут пређем границу, да изаберем провајдера, па тек ујутро да га упалим за дуже.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Avg 2014, 02:11

Шта ли радите са тим телефонима?? Ја имам Алкател 992D и код њега је батерија слаба, али издржи 2-3 дана са мало коришћења типа 4-5 позива и толико ситног сурфа. Зато Хавајац издржи 6-7 дана без проблема и са мало више коришћења. Наравно, у старту искључени потрошачи који нису потребни и палим их када затребају. Ипак, све више размишљам да вратим у употребу стару Нокију 6120 која је глуп телефон са минимум 6 дана шта год радио.
Ниједан смарт неће да издржи потрошаче. Када немам шта да радим па сурфујем, лепо видим како се смањују проценти батерије и сигурно би за сат-два све отишло. Зато и користим телефон за оно што му је прописано.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 25 Avg 2014, 07:46

Zavisi od baterije. Imaš recimo Lenovo P780 koji uz normalno korišćenje se puni jednom u 4-5 dana, ali je caka u bateriji od 4000mAh...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 02 Sep 2014, 09:31

Ja probavao kratko dvije neke Nokije sa win-om, ali mi se win i dalje ne svidja kao os. Nesto mi bio komplikovan. Kada bih duze koristio, sigurno bih se uspio navici, ali onako "na prvu", nije mi bio nesto. I dalje mi je Android ubjedljivo na prvom mjestu. Prije nekog vremena sam ubacio Nova launcher, pa sam time jos vise prilagodio izgled i funkcionalnost svojim nekim navikama/zeljama.
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 02 Sep 2014, 09:49

O ukusima ne vredi raspravljati... Konkretno, meni Windows phone do 8.1 nije bio upotrebljiv za smart phone. Sada... Bez bilo kakvih problema, prilagođavanje koje mi je bilo potrebno se svodi na 5 min...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 03 Sep 2014, 15:08

off topic
Nokia objavila mape i za Android. Hvala im za ovo. :pijemoooo:
http://360.here.com/2014/08/29/here-sam ... y-android/
https://twitter.com/here
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 03 Sep 2014, 18:43

Malo više od nedelju dana kasnije.... Sve je super. Slike su ekstra, pogotovu mi se sviđa njihov living image (sa kojim još uvek ne znam šta da radim) koji ne hvata samo sliku kao sliku, nego momenat (više slika jedna za drugom tako da se vidi nekih polasekunde do sekundu pokret. Rezultati su zapanjujući. Deca se ljujaju, duvaju balone, skaču, obuvaju cipele i to sve na jednoj slici.
Pojavio se i jedan bug, koji nisam siguran za šta je tačno vezan (pretpostavljam da je Cortana tu najviše kumovala) ali koji je lako rešiv, tako da ću da postavim rešenje, ako nekom zatreba (pošto vidim na netu da nije isključiv problem za ovaj telefon). Elem, telefon se jako greje. Toliko jako da postaje izuzetno neprijatno ga držati u ruci. Rešenje... Jednostavno.
1. Pokrenuti svaku aplikaciju koju imate na telefonu. Ovo je zbog toga da se iskonfigurišu jer ako nisu konfigurisane znaju da stvore petlju koja dovodi do zagrevanja telefona
2. Unpin (skinuti, otkačiti) Cortanu sa Start screena. Ovde stvarno ne znam u čemu je fazon, jer ne bi trebala ništa da radi Cortana dok je ne aktiviraš, ali očigledno da radi.
3. Ja sam bio još malo drastičniji od ovoga. U Battery saveru može da se definiše za svaku aplikaciju kako da se ponaša (da li je dozvoljeno da radi u pozadini i da li je dozvoljeno da radi kada je telefon u battery saver modu). Isključio sam Cortanu i odatle, tako da se isključivo pokreće ako je ja pokrenem ručno.
4. Ovo sam našao na netu kao jedno od ponuđenih rešenja, mada ja nemam ništa sa tim ipak ću ga staviti ovde. Na ovom istom mestu (Battery saver) sve igrice koje imaš na telefonu je potrebno onemogućiti da rade u backgroundu. Možda glupo deluje, ali kada izađeš iz igre, ako nisi ovo uradio ona će i dalje da radi i greje procesor.
5. Ovo nije obavezno, ali je poželjno. Potrebno je mail da se namesti da se refreshuje na pola, sat, dva... Nebitno koje vreme, samo da nije non stop u procesu "ažuriranja".
6. Podeseti Kid's corner. I ovo deluje nelogično, ali ima smisla. Naime ovo resetuje lock screen, tako da sve gluposti koje su ostale nagomilane se pobrišu (pošto lock screen može biti i facebook i vreme i šta god hoćeš, pa dok si testirao šta ti se najviše sviđa, ili ako su slike se menjale, ostanu tragovi koji uspore i zaguše telefon).

Ovih 6 koraka rešava sve probleme sa zagrevanjem (zbog zagrevanja zna i da se upuca telefon, jer je procesor prezauzet i pregrejan) i telefon leeeeeeetiiiiii majko moja...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Dec 2014, 14:54

Дошло време да искористим уштеђевину код мт:с-а па је у првом плану била Лумиа 630 дуалсим. Уштеђевина за претплату, мој трошак би био 12 рата по 950 кинте. Е сад, ту се јавио и Марфи и гура ме на другу страну. Прво што сам видео је да је опет у понуди HTC 516 дуалсим за мало више пара а онда видим и HTC 8x по сличној цени. Тачније, 8х је колико јуче коштао 33к уз најјефтинији пакет а сада је више него упола од тога па сада и њега гледам.

Да ли ће тај телефон са WP8 да добије WP8.1 а касније и WP10? Видим да има доста по интернету да би требало да добије 8.1 али никако да стигне. Јесте мало старији телефон али мислим да уопште није лош па је сада дилема 630ДС или 8х док НТС 516ДС ту мало каска, андроиди су ми досадили.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 08 Dec 2014, 16:24

Probaj i jedan i drugi. Ja sam HTC Desire 310 menjao za Nokia Lumiu 630 tako da sada imam 2 lumie 630 (jedan je ženina) i jednu lumiu 930.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Dec 2014, 16:38

Шта бих пробом сазнао, ја волем НТС телефоне а овај је колико до јуче био више него дупло скупљи уз исти пакет. Једино што је мало старији и још увек нисам сигуран да ли ће да добије 8.1 па и 10 мада је на НТС сајту још пре пола године најављен апдејт верзије. Није ни дуалсим. Лумиа 630ДС је све то мада је по карактеристикама ипак испод НТС телефона.
Да нисам решио да баталим андроиде, сигурно би ми НТС 516ДС био први на листи али је сада друга прича.

Питање је да ли у мт:с могу да се погледају и да ли их уопште има или је акција смишљена да неко јефтино пазари а за остале ...

Можда бих могао да га наручим телефоном али ми ту проблем прави прелазак са припејда на постпејд и задржавање постојећег кредита за авансно плаћање. То бих на лицу места проверио а телефоном ми није сигурно.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 08 Dec 2014, 17:04

Hardware možda jeste manja 630ka, ali funkcionalno se ne oseća. Konkretan primer, do nedavno sam imao lumiu 520, koji je dual core, 512M RAMa, dakle klizi isto kao i ova 930ka... A neupredive su. Windows mnogo manje srče resursa, tako da 512 na WP nije isto što i na androidu (veruj mi da sam i ja to teško kontao, dok nisam počeo da koristim WP). Proverom možeš videti koliko ti se nešto sviđa, koliko ti deluje ozbiljno izrada, sam OS više manje, mada kod androida ima drastičnih razlika zbog launchera, dok je kod WP sve to isto, samo drugi kvalitet telfona. Recimo što mi se jako sviđa kod 630 ke je što ima gorila glas, bitno zbog grebuckanja ekrana, mada ja i pored toga držim foliju odgore.
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “GSM i GPS”