Željko Joksimović - Nije ljubav stvar / Synonim - 2012

Dešavanja u svetu muzike, koncerti, svirke, novi albumi...
Odgovori
Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Željko Joksimović - Nije ljubav stvar / Synonim - 2012

Post od Milan M. » 11 Mar 2012, 16:07

Juče je predstavljena pesma kojom će se Srbija takmičiti na Euroviziji 2012 u izvođenju Željka Joksimovića:
Šta mislite?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Željko Joksimović - Nije ljubav stvar / Synonim - 2012

Post od calexx » 11 Mar 2012, 16:57

Сад сам погледао ... мени је досадно, за то такмичење се тражи циркус или бар весела песмица. Руске бабушкице су убедљивије. ;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Mar 2012, 17:06

'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
mix
Антонио Страдивари
Pridružio se: 11 Okt 2007, 14:06

Post od mix » 11 Mar 2012, 17:25

Eeee..dobri moj Tonac...tako je bilo i sa "Lanetom", samo "Lane" beše još žešće i bezobraznije plagirana pesma, čak nije ni harmonije menjao !!...ali, jbg. on je naš nacionalni "ponos" i niko ne sme da se drzne da mu bilo šta ospori.Bezobrazluk ide do te mere da je Joksimović čak tužio (preko onog đavoljeg advokata Borovića) novinare koji su imali pimedbe da je pesma plagijat (mislim još uvek na "Lane moje")..a i da nije kraden fazon, živi bili pa videli koliko će ova nova potrajati......kren`o malo klavir u startu,pa zagudeli gudači, onaj čupavi kavalista malko dunuo u svoj kaval, napravljena jedna modulacija ( za manje upućene, dig´o pesmu u drugom delu za polustepen,stepen ili kako već beše-ne sećam se....)...i - to bi bilo to....

Pozdrav

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 11 Mar 2012, 17:42

Evroviziji fali nova "Hard Rock Hallelujah"
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 11 Mar 2012, 19:11

Ne znam o čemu vi pričate, ali...
Moji utisci je da je baš pogođena pesma. Doduše, ne znači da ćemo biti prvi, ali pesma je lepa. Što je neko rekao, na samom startu mi je delovala poznato, ali posle 1 minute sam uživao. U svakom slučaju je ovo Joksimović.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 12 Mar 2012, 01:17

mix napisao:a i da nije kraden fazon, živi bili pa videli koliko će ova nova potrajati......kren`o malo klavir u startu,pa zagudeli gudači, onaj čupavi kavalista malko dunuo u svoj kaval, napravljena jedna modulacija ( za manje upućene, dig´o pesmu u drugom delu za polustepen,stepen ili kako već beše-ne sećam se....)...i - to bi bilo to....
Kapiram da je pesma pisana za publiku a ne za muzicke kriticare/strucnjake/profesionalce ;)

Meni se svidja i cini mi se da je bolja verzija na engleskom, mogao bi da proba jednom i sa engleskom verzijom da ucestvuje :bravo:

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 12 Mar 2012, 01:28

:lol: :bravo: :respekt ova najniza je show :gore

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 12 Mar 2012, 01:31

Tugaljivo i nit' smrdi nit' miriše što se kaže. Možda nije loše da popuni prostor na CD-u, ali ne vidim šta će sa ovim na Evroviziji. Jes' da samo takmičenje nije neki ultra-nivo, ali ovakvih pesmica ima na tone :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 12 Mar 2012, 01:39

Kojih zeljkovih ili babuski? :?

Korisnikov avatar
mix
Антонио Страдивари
Pridružio se: 11 Okt 2007, 14:06

Post od mix » 12 Mar 2012, 02:09

daj Bože da babuške dočekaju evroviziju......prejak tempo za njihove godine....još moraju i engleski da natucaju...mučenje :plac: ..malo mi ih i žao....najtužnije bi bilo da im se tamo ismeju....

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 12 Mar 2012, 02:43

Pollux napisao:Kojih zeljkovih ili babuski? :?
Željkovih naravno
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Mar 2012, 11:01

Није проблем само у Жељковој песми, песма ко песма... ништа посебно, мелодија је чута сто пута. Мени његово дело (опус) није ничим специфично квалитетно, а познајући га лично, он и нема амбиције да ишта мења, ако му већ иде овако како иде, без великог труда.

Проблем је што не постоји фестивал на којем би се бирала песма, као некада. Наравно, ти фестивали су били увек мање-више намештени, бивало је фаворита, али се барем чуо пресек ауторства у тој години. Овако, када један делија, самостално или породично (Ковачи) истури песму као дифолт, то се претвара у фарсу и ничему не служи. А ако нема избора, како можемо оцењивати да ли је нешто добро или лоше? Са чиме се пореди? Где је конкуренција? Стога се и траже репери и лоповлук у потпуно другим композицијама, јер имамо само једну пред собом.

Мада је и то исти калуп, када је песму недавно бирао Брега, имали смо три различите композиције. Па онда две, које су пласирали Ковачеви (најпре себи). Сада је ова једна и једина, и нема сврхе причати о квалитету или разликама.

Постоји цео естаблишмент који живи од тих Евронизија, које су се временом претвориле у чисту политичку пропаганду и културолошко надметање. А све се то финансира од нашег плаћеног пореза, иако је све то, практично, приватно предузетништво.
- Како стајати на сцени и говорити Софокла, Еурипида, Гетеа и коме говорити те прелепе, узвишене мисли, кад се систематски негује површност, сензација, скандал и када се чини да се уметност своди на ниво забаве и релаксације јер, Боже мој - народ то тражи!

Како стајати на сцени и борити се против мексичких велепоседника, индијских невеста и турских султана?
Љиљана Благојевић, на додели награде "Жанка Стокић"

Ја одавно не могу да кудим нити аминујем оно што не пратим или што не подносим. Јер, онда подсећам себе на сеоског аброношу или комшиницу из зграде, који у свачему виде вест вредну преношења. Значи, констатујем али се не удубљујем, јер нема потребе. Сматрам да је Рамбо као представник Црне Горе далеко значајнији предмет интересовања, али одавно више немам времена за њега, иако је овде имао своју тему од почетка, тј. чак ТРИ! :plac:

"Евровизија" је материјал који ће бити актуелан месец дана годишње, и то све мање, ако људи имају другог избора. А имају.

На крају крајева, свако сазрева неким својим личним темпом. Било какво убрзање са стране не помаже, осим личних трагедија.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 12 Mar 2012, 14:04

А све се то финансира од нашег плаћеног пореза, иако је све то, практично, приватно предузетништво.
Od TV pretplate i nek nam je Tijanic pokazao da moze da posalje kog hoce na Evroviziju... jeftinije je ;)

Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član
Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40
Kontakt:

Post od krstivoje » 15 Mar 2012, 20:43

Meni lično su sve ove balalajke postale dosadne....Željko Joksimović,Vlado Georgijev, Sergej Ćetković i ostali.Ja se u muziku nikako ne razumem,oslanjam se na uvo, najmanje sam pozvan da sudim, ali realno, svi tekstovi su mi slični (tema je svakao ista) i svi teraju tako u krug godinama...mora da se smuči neznalici kao što sam ja :lud:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Mar 2012, 10:08

Чињеница је да су љубавне песме најчешће. Е, сад... имамо оне љигаве, са општим местима и у музичком и текстуалном смислу, које као да су настале колаж-техником. парче одавде, мелодија оданде, стих одатле. Те су најгоре. А тих има највише.

Лично, волим песме које нешто мењају, померају жанр. Најчешће је то текст, који чим не пева о љубави, код мене има шансу да то саслушам до краја. Ретко је то сама мелодија, пре је аранжман, иако оне заразне песме радо одслушам.

Ухватио сам себе да немам појма о модерној музици, судећи према неким мојим пријатељима који то прате. Даћу најбаналнији пример: уопште нисам слушао два задња Мадонина албума, иако сам чуо (пре видео) понеку песму, по једном-дваред.

Постоје неки извођачи, који дођоше и прођоше, а да никада нисам чуо ништа од њих, као што је Ејми Вајнхаус и Еминем, или повампирени Пинк Флојд и Дип Парпл... и не бринем се претерано када моји саговорници на то колаче очи.

Сматрам да сам наслушан музике, мислим да у последњих четири-пет година имам око 30.000 саслушаних, од неких 500 извођача, што није мало наспрам неких. Свеједно, мало је мени. :lud:
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Muzika”