Koncert(i) Sergeja Cetkovica u Sava Centru

Dešavanja u svetu muzike, koncerti, svirke, novi albumi...

Koncert(i) Sergeja Cetkovica u Sava Centru

Postod dadom » 08 Nov 2008, 18:17

Pop pjevač Sergej Ćetković pored četiri već zakazana najavio je da će tokom novembra održati i peti koncert u beogradskom Sava centru.

"Pokušali smo svima da izađemo u susret sa petim koncertom. Meni sve to predstavlja veliki pritisak s obzirom da svakom prijatelju moram da obezbjedim kartu za svaki koncert pa ću na kraju krenuti da ih falsifikujem", našalio se Ćetković na konferenciji za novinare.

Popularni pjevač je prvobitno zakazao koncerte 20, 21, 22. i 23. novembra u Sava centru, ali kako su ulaznice rasprodate za desetak dana, sada je zbog velikog interesovanja publike odlučeno da bude i petog nastupa 24. novembra.

"Svaki koncert u Sava centru će se razlikovati po nečemu, ali neću da otkrivam", dodao je Ćetković.

Upitan zašto se nije odlučio da umjesto više nastupa u Sava centru, odradi jedan koncert u Beogradskoj areni, Ćetković je rekao da smatra da njegova muzika i publika ipak zaslužuju "intimnost Sava centra".

"U Sava centru je sve ušuškano i nekako sam intimno vezan za njega. Hoću prije svega da se publika lijepo osjeća, ali nije isključeno da će možda jednog dana biti i Arena", rekao je Ćetković.

Posljednji put Ćetković je nastupao u Sava centru tri vezane večeri u jesen 2006. godine, odakle je objavio i koncertni DVD prošle godine.

Na turneji povodom posljednjeg albuma "Pola moga svijeta" (2008) Ćetković će pored koncerata u Sava centru nastupiti 30. novembra u Čačku, 4. decembra u Šapcu, 6. decembra u Novom Sadu, 7. u Subotici, 9. u Požarevcu i 11. decembra u Nišu.

"U odnosu na prethodnu turneju htjeli smo da se ne ponavljamo i biće to koncerti sa 12 članova benda u kojima će ljudi moći da uživaju u najboljem ozvučenju i rasvjeti, a neće se mnogo razlikovati od Sava Centra", kaže pjevač.

Karte za peti koncert Ćetkovića u Sava centru 24. novembra, mogu se naći na blagajnama Sava centra, Bilet servisa i u prodavnicama Mamuta i IPS-a po cijenama od 1.200, 1.500 i 1.800 dinara, dok je cijena za VIP ložu 2.300 dinara.
Korisnikov avatar
dadom

Pridružio se: 15 Jan 2008, 01:22
Browser: Firefox 3.0

Re: Koncert(i) Sergeja Cetkovica u Sava Centru

Postod Djomlouns » 10 Nov 2008, 19:58

uhm, da me ne svhatis pogresno, nemam nista protiv Sergeja

samo qvantite (spec. u ovoj i *ovakvoj* zemlji) ne znachi puno (a svakako ne qvalitet)
old school -- http://www.svastara.com/muzika/?tekst=10116 :)
Djomlouns

Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Browser: opera 9.51

Postod AcaRadio » 10 Nov 2008, 20:00

Zalio mi se ortak pre neki dan kako ga devojka tera da je vodi na koncert Sergeja Cetkovica...
a njemu se tako ne ide :idiot:
FREE YOUR MIND
AcaRadio
Ортак са пива код "Тоше"

Pridružio se: 18 Jun 2007, 20:43
Browser: IE 7

Postod dadom » 10 Nov 2008, 20:18

Djomlouns je napisao:uhm, da me ne svhatis pogresno, nemam nista protiv Sergeja

samo qvantite (spec. u ovoj i *ovakvoj* zemlji) ne znachi puno (a svakako ne qvalitet)

Normalno da kvantitet nije ekvivalent kvalitetu.

Sergej je konkretno i kvalitet i kvantitet. Kako kao autor, tako i kao pjevac, jedan od jacih vokala u nas.
Korisnikov avatar
dadom

Postod dadom » 10 Nov 2008, 20:20

AcaRadio je napisao:Zalio mi se ortak pre neki dan kako ga devojka tera da je vodi na koncert Sergeja Cetkovica...
a njemu se tako ne ide :idiot:

A kod mene - veeeeeeeeeeelikkkiii je broj cura koje bi da mi prave drustvo na Sergejevom koncertu :)

Jes da im je lijepo u mom drustvu (i meni sa njima), ali... Mislim da im se ide na Sergeja, mene gledaju svaki dan :D :D

Sto su zene... kako ih volem :D
Korisnikov avatar
dadom

Postod Djomlouns » 10 Nov 2008, 20:26

>Sergej je konkretno i kvalitet i kvantitet. Kako kao autor, tako i kao pjevac, jedan od jacih vokala u nas.

:D

a sto ne otvori temu kako je Sergej to sto kazes, nego otvori temu kako puni SC ;-)

uglavnom,

to sto neko u Srbiji postigne uspeh ja uzimam sa ogrmonom rezervom

neka Sergej napuni u EU i/ili USA tako neki prostor pa da uzmem za ozbiljno tvoj tvrdnje (mada ima tamo dosta nashih pa bi mozda i napunio:)

i to mislim redom za sve, neka se dokaze neko preko ako se smatra za velichinu kako pevach, tako doktor, prof, iznenjer...lako je u Srbiji prodavati moooda za boobrege

mogu prof uvaljeni u mekane fotelje BU da tvrde kako su nenadjebivi, neka odrze predavanje na nekom EU fax kada su tolike gromade....dakle mani me...
Djomlouns

Postod dadom » 10 Nov 2008, 20:53

Djomlo, sad vec podyebavas jbg :)

Prvo, otvarat temu sa takvim pravcem mi je bzv, bilo kome, pa bio to i Andrea Bocelli. Sad nesto kao da otvaram teme da namjenski (odredjene) pjevace falim kako su vrh - bzv ;)
Otvorio sam temu sa konkretnom pricom. Sergej, imas li koncert(e) posle novog CD-a? Imas. Evo ti tema...

Drugo, da u Srbiji postigne uspjeh?
Hm, zasto potcjenjujes Srbiju???
Cekaj malo, je li ti znas koliko je hiljada ljudi zeljelo da u Srbiji postigne bilo kakav uspjeh, a kamoli ovako velik kao sto je Sergej odradio, pa nije moglo?
Nemoj bas tako, nisi u pravu. Pricas o uspjehu u Srbiji na nacin kao da se moze kupiti na trafici.
Kad bi to tako bilo, svaka budala bi bila mega giga uspjesna i slavna...

Rad i nastupanje u EU/USA i nasi, balkanski pjevaci (ovo govorno podrucje)...
Znaci, svi nasi balkanski, a idemo i koji: Zdravko, Zeljko, Oliver, Vlado, Gibo, Sergej (recimo) ce sigurno napuniti sta oces vanka. Neki su se i dokazali u tome vec. Vise puta.

A ako si mislio na neku bas mega svjetsku slavu i punjenje nekakvih spanskih Arena (kao - lupam, RHCP, Bocelli, White Snake, nebitno), ipak moras da snimas na ne-maternjem jeziku. Makar na spanskom, italijanskom, francuskom. Pozeljno na engleskom.
I nadam se da znas da to tako ide. I takodje se nadam da znas da je to jako tesko...

Sad, porediti babe (ex-YU govorno podrucje) i zabe (world market - ENG speaking), bzv je...
Korisnikov avatar
dadom

Postod Тон-мајстор » 10 Nov 2008, 20:58

Види... није да игноришем ово (пробао сам), али ја не знам НИЈЕДНУ његову песму напамет, а ни по имену. А то нема везе са пореклом. Његовим, мојим и твојим.

Даље, "пуњење" простора у БГД није показатељ квалитета него КВАНТИТЕТА. Овде за сваког ко иоле има нешто иза себе постоји локал/клуб/сала/дворана/арена...

Верујем, да си мало активнији, овде би имао 300 људи на свирци очас. То је Бгд.

Али... ако се Сергеј појави код оне црне вештице на Пинку & код оне плаве вештице на Пинку... сматрам да се одтада УБИО за избегавање, што се мене тиче. А да је певач, јесте.
Црна вештица - Јелена Бачић
Плава вештица - Леа Киш

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42

Postod Djomlouns » 10 Nov 2008, 21:04

>Kad bi to tako bilo, svaka budala bi bila mega giga uspjesna i slavna...

ni sam nisi svestan koliko si ovde u pravu! :) (btw ne mislim konkretno na Sergeja, just for the record)

prichajuci o world glory, prvo mi pada na pamet No smoking orcestra (iako ih uospte ne varim), imho mnogo su vetze zvezde od Sergeja, btw evo cesno sam se po glavi pa mi pada na pamet Balkanika, takodje

e sada, da se ne nabrajamo sa imenima, ova stvar je bitna

>Sergej, imas li koncert(e) posle novog CD-a?

to mozda deluje tako da on on ima koncert(e) posle novog CD u stvari stvar je drugachija

>>>>sada sledi Nova Godina i PLEJADA novogodisnjih koncerata, dakle bitze sigurno odrzani
Legende
Zeljko Samradzitz
Riblja Chorba (diskutabilno, mozda Bora ne bude u stanju)
i Zdravko Cholic (ovaj ce skoro sigurno i da izda novi CD pred novogodisnje praznike da bi se sto bolje uvaljao, tipa poklon)

sve je to manje vise vetz vidjeno ;-)
Djomlouns

Postod dadom » 10 Nov 2008, 21:19

Tonac, dobro je da bar priznajes da je pjevacina, kao sto jeste.
Cuo sam za Leu Kis i Jelenu Bacic Alimpic. Doduse, ne znam kako izgledaju. Ne gledam TV.
Sto se tice pojavljivanja u njihovim emisijama, ne vidim nista lose.
Idem i ja tamo da se pojavim prvom prilikom. Kad dodje vrijeme.
Radim neku muziku, ocu da je promovisem, kako nju, tako i sebe kao pjevaca.
Ne vidim nista problematicno u tome da se pojavim u emisiji kod njih dve. Toliko o tome :)
(valja da svi kolektivno zapamtimo da bez medija tesko da ima promocije necije muzike)

Dalje, ne kazem ni ja to da je punjenje nekih prostora neki pokazatelj. Onu Arenu pa je mnogo gori pune, istina...
Sto se tice toga "ocas 300 ljudi na svirci" - 'es ti siguran da je to tako lako? To djeluje sjajno sto govoris, ako je tako...

Djomlo, pa daj onda nesto konkretnije reci na temu "Uci u TOP 5 ex-yu pjevaca" :D

Balkanika, da, dobar projekat. Ali vise poznat od Sergeja nije. Na Balkanu. Vani ne znam, nisam ni pitao :)
Samo mi je neporediv taj Balkanika projekat sa muzikom nekog iz, da kazem (uslovno receno) mainstream-a, pop, rock, nebitno sta... Kao terensko vozilo protiv pick-upa. Oba imaju po cetiri tocka, ali...

Sto se CD-a tice "Pola moga svijeta", red je da odradi koncerte u Sava Centru... Vidi se po prodaji da je red :D

Cola nece izdavati CD ove godine. Najranije iduce. Od ovih sto si nabrojo gotivim njega, a moze i Zeljko Samardzic, on mi je onako presladak cikica sa opustenom muzikom :D
Korisnikov avatar
dadom

Postod momsab » 10 Nov 2008, 21:23

a kralja novokomponovane narodne muzike Miroslava Ilica si zaboravio? za mesec dana drzi tradicionalni rodjendanski koncert (sad je digo cenu kartama :( )
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju.
Jer, vino se greje a žena hladi.
momsab
Ортак са пива код "Тоше"

Pridružio se: 16 Jun 2007, 00:56

Postod Djomlouns » 10 Nov 2008, 21:36

ne bih da smorim temu, ispasxce da se prepucavam sa tobom ali naporosto neke stvari su mnogo zanimljive

>Radim neku muziku, ocu da je promovisem, kako nju, tako i sebe kao pjevaca.

chek jbt, nije mi jasno, ako si pevachina sta ima da se promovises ljudi to sami razaznaju. drugo, ako si kvalitet koja je logika da predstavljas svoj kvalitet u takvoj trash emisiji -> da li je u stvari publika na tvojim koncertima ta publika trash emisije?

>Cola nece izdavati CD ove godine

stvarno ce da me razochara :)
Djomlouns

Postod dadom » 10 Nov 2008, 21:44

Djomlouns je napisao:ne bih da smorim temu, ispasxce da se prepucavam sa tobom ali naporosto neke stvari su mnogo zanimljive

>Radim neku muziku, ocu da je promovisem, kako nju, tako i sebe kao pjevaca.

chek jbt, nije mi jasno, ako si pevachina sta ima da se promovises ljudi to sami razaznaju. drugo, ako si kvalitet koja je logika da predstavljas svoj kvalitet u takvoj trash emisiji -> da li je u stvari publika na tvojim koncertima ta publika trash emisije?

>Cola nece izdavati CD ove godine

stvarno ce da me razochara :)

Ne ne, ne smaras (smaramo) temu, razmjenjujemo misljenja, tome i ovaj forum sluzi, samo naprijed :)

Recimo ovako. Marko Markovic je pjevacina. I po. Ubija kako pjeva. I ima strasan CD. Ali nikom ne da snimak :D I? I nista. Ovo je malo metafore, cisto da shvatis o cemu pricamo... Da budem slikovitiji. Djomlo, znas li ti uopste kako Marko pjeva? Imas li predstavu makar o boji glasa? Jok, znam da nemas. OK, imaces je medj' prvima - ako je Marko IT4UMas, imaces snimak najbrze :loveisintheaer:

Ali... Tvoja komsinica. Kako ce ona da zna za Markovo postojanje? Kad ti Marko da svoj CD, oces da ga kopiras i da ga dijelis u svaki stan po zgradi u kojoj zivis sa recenicom "Cujte kako Marko lepo peva"? Neces... E, koji je jedini nacin da sire narodne mase cuju za recimo Markovu muziku?

Nagradni odgovor: Mediji.
Korisnikov avatar
dadom

Postod Тон-мајстор » 10 Nov 2008, 22:22

Те две које сам набројао су "Горгоне Медузе", медиа-провокатори... тамо иду очајници или курвари. То је дно дна.

Београд је ОГРОМАН, 300 људи није ништа. Осим ако не гађају камењем полицију... ;) Искрено, и Џенан Лончаревић може ОДМАХ да напуни 1000 места да се лепо изрекламира. Но то овде није тема...

Мада, можда тог Сергеја Ћетковића у мом систему вредности "мења" неки Ацо Пејовић, јер је мени то слично а далеко од тога да је исто? Сергеј је ПОП, а овај је неки ФОЛК... :hmmmm

Онда се извињавам, али не мислим да сам скроз погрешио. Тим пре јер сам мастеровао неку плочу/фестивал својевремено том Ћетковићу... НЕЕЕЕ, ево сад сам нашао тај ЦД, добио сам га на поклон од газде "Горатона" још 2002. јер сам му нешто одрадио:

http://www.goraton.com/index.php?sta=iz ... jno&id=032

Ето, имам (мало) права да се овде чепим... :p ... искључујем се надаље за ову прилику! :mhm: :gore :pijemoooo:

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42

Postod AcaRadio » 10 Nov 2008, 23:06

Meni licno to sto Sergej radi zajedno sa jos nekoliko svojih muzickih istomisljenika, predstavlja jedno veliko - nista.
Oprobane fraze izlizane u ex-YU baladama jos pre trideset godina, samo upakovane u malo modernije aranzmane, sve to bez ikakvog autorskog pecata i truda. Dakle, potpuno autorski siromasno i repetitivno. Sve to zacinjeno italijanskim cakama, ali samo zacinjeno, nista vise. Daleko je italijanska scena od Sergeja & co.
Kada prodje pet-sest godina, da li ce se bilo ko setiti ijedne njegove pesme. Da li tu uopste moze nesto da se zapamti. Ako moze, neka mi objasni kako. Gledao sam na TV-u neki njegov koncert...sve je to fino otpevano i odsvirano, upeglano, mirno, prijatno...ali u njegovim pesmama nema nista sto bi me nateralo da "podignem obrvu".

Ima jasnu publiku na koju cilja - "20-and-something" devojke i sredovecne dame koje se prosto tope i orgazmiraju™ dok ga slusaju: "jao, kako je to romanticno", "jao, vidi ga kako je lep i visok", "kako lepo peva" :rolleye
FREE YOUR MIND
AcaRadio
Ортак са пива код "Тоше"

Postod Djomlouns » 10 Nov 2008, 23:56

^word!

slazem se sve od pochetka do kraja +meni je to sve isti kosh, taj turbo pop charge, folk, dakle ta ekipa Sergej, Pejovitz, Dzenanovitz, Georgije, Bulat...same, same, same

@Momsab eto vidish, zaboravih Slavuja iz Mrchajjewatza :D
Djomlouns

Postod momsab » 11 Nov 2008, 01:52

e,mojne tako, Bulat ipak ima pesmu koja se pamti :D
a ko je Dzenanovic? :confused:
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju.
Jer, vino se greje a žena hladi.
momsab
Ортак са пива код "Тоше"

Pridružio se: 16 Jun 2007, 00:56

Postod AcaRadio » 11 Nov 2008, 02:44

momsab je napisao:e,mojne tako, Bulat ipak ima pesmu koja se pamti :D

A ko je taj Bulat? :D

Salu na stranu, svi furaju isti fazon: malo romantike, malo morske soli, malo proverenog "Am-Dm-E7", isti nacin pevanja...kada ih cujem negde na radiju, ne mogu da provalim da li je u pitanju jedna osoba ili ih ima vise :rolleye
FREE YOUR MIND
AcaRadio
Ортак са пива код "Тоше"

Postod dadom » 11 Nov 2008, 03:35

Aco, prvo, Sergej Cetkovic nikad ne moze pjevati na isti nacin kao neko drugi. Ni Sergej ne moze imati boju kao neko drugi, a tehniku da ne pominjem. Tacka. Punto. The end.

Drugo, nesto razmisljam. Pa sta je onda uopste po tebi dobra muzika? Drzi se Balkana, nemoj da ides dalje, odavde mi reci. Ko ti to ima autorski "pecat" ako ga nema on?
Ne kapiram te ni najmanje... A sta uostalom fali njegovim pjesmama? Sustina je da je to za mnoge (99.99% stanovnista ove regije) od nas jako kvalitetno. Za vecinu - dakle svakako...

Na kraju krajeva Sergejeva poenta javnog muziciranja je da za VECINU to bude dobro... I on uspijeva u tome.
Nego Aco, da li si uradio nekada neku kompoziciju koju je neko snimio i objavio? Ako da, koju/koje?

Pojam "dobro" - je relativan. Meni je dobar Sergej Cetkovic. Dobar mi je i White Snake. Dobar mi je i Stevie Wonder. Sve je to meni - dobro. Plus minus 5, 10%, ali to je to.

Ja ne znam sta vas par odavde sa ovog foruma uopste "trazi" od ex-YU muzicke scene.
Nesto nemoguce, ocigledno. Niko vam ne valja. Ne valja vam Zdravko, ne valja vam Sergej, ne valja vam Georgiev, ne valjaju vam narodnjaci, ne valja vam Corba, ne valja vam... Sjutra vam vjerovatno necu valjat ni ja... Vama niko ne valja :udar:
Da je recimo operatic pop pravac srpska izmisljotina, da ga pjeva nego iz Srbije - vjerovatno bi to bio nizak muzicki kvalitet bez autorskog pecata? Ajde de...

Aco, mlad si, mlad sam, zapamti sto cu ti sad rec - za 20, 30 godina, odredjene Sergejeve pjesme ce prepjevavati tadasnja, buduca "muda od vokala"... Kao sto danas recimo njih sestoro prepjevava na svojim plocama pjesmu "Ostala si uvjek ista" od Djordja Novkovica. A koje konkretno Sergejeve pjesme ce bit evergreen? Pogledi u tami, Ako te nije, Kad bi htjela ti, Nazovi me... Ako nisi zapamtio BAR PRVE tri pjesme - onda, ne shvati me pogresno - ali mozak ti je u losem stanju ;)

Sto lijepo niste dosli pod topic svi i rekli "Kapu skidam Sergeju" nego filozofirate? :D Covjek je mega star i tako mu puca sto mislis ti, sto mislim ja, sto misli on... ;)

Razumio bih ja vas neke odavde da ste vi STING, da ste vi nesto mega giga slavni, da ste pjevacine, da ste par excellance kompozitori koji su radili... Erosu pjesme... Ali ono... Kritikovat najpopularnijeg pop kantautora regije kako nema autorski pecat... Malo mi bzv. To ja percipiram kao da ja kritikujem postupak proizvodnje aluminijuma u Kombinatu u Podgorici...
Morate imati kredite i reference za neke komentare odavde... Ono, cisto ako vas neko pita, kao sto cu ja sad da vas pitam: "A sta ste vi to iskomponovali, sta imate iza sebe"?
Korisnikov avatar
dadom

Postod dadom » 11 Nov 2008, 03:40

momsab je napisao:e,mojne tako, Bulat ipak ima pesmu koja se pamti :D
a ko je Dzenanovic? :confused:

Vjerovatno je mislio na Dzenana Loncarevica.

Momka - koji jako uspjesno egzistira na ivici izmedju popa i folka. Njegov hit je pjesma "Nikome ni rec".

Naime, gospodin Loncarevic je, i prije nego je izdao uopste svoj prvi CD, svoju tezgu naplacivao uvjek VISE od 1.000 €. Danas, da bi toga momka doveo da ti pjeva (nakon prve ploce), trebace ti izmedju 3.500 i 6.000 € za par sati njegovog pjevanja. Eto, to je on.
Korisnikov avatar
dadom

Sledeća

Povratak na Muzika