Vladimir Vitas - Tema za sat

Dešavanja u svetu muzike, koncerti, svirke, novi albumi...
AcaRadio
Ортак са пива код "Тоше"
Pridružio se: 18 Jun 2007, 20:43

Re: Vladimir Vitas - Tema za sat

Post od AcaRadio » 13 Sep 2008, 15:33

ton_majstor napisao:Ацо, ЦЕЛА!
Evo sta je islo one veceri jubilarne veceri kada je Mica Orlovic (featuring Dusanka Kalanj) vodio Dnevnik 2:

Kod: Obeleži sve

http://rapidshare.com/files/144940806/sat.avi
Dakle, jedan minut i to sa "sekirom" na 18. i 35. sekundi, kao da nemaju sacuvan ceo instrumental, vec samo parcice. Onaj deo koji mi treba ne postoji.

Mozda je to sto ti pominjes islo jos neki put tih dana, ali ovo je bilo 23. avgusta.

Eh, da...
застао сам пред тeлевизором и био у секунди ПОПЛАВЉЕН емоцијама из детињства
Evo ti jos malo emocija - spica iz 1970. i prva spica koja je isla od 1958. do kraja sezdesetih :)
FREE YOUR MIND

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 13 Sep 2008, 19:21

Pa, nema druge nego neka veza i dobra volja nekog ko ima pristupa arhivi ili arhivaru :hmmmm

Ja sam jednom u afektu (nemoći) "raspalio" za Trst, da bih u prvoj prodavnici ploča dobio ono što mi je trebalo.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

AcaRadio
Ортак са пива код "Тоше"

Post od AcaRadio » 13 Sep 2008, 20:01

Razmislicu odakle da krenem.
Ovde sam postavio temu za svaki slucaj da naleti neko ko mozda ima...ili neko ko zna gde ima.

Jedan ortak mi je pre neki dan doneo instrumental koji se takodje na TVB do kraja osamdesetih svake veceri vrteo u vecernjim najavama programa ("Veceras prikazujemo") - Floyd Cramer i njegova verzija Kaempfertove "Wonderland By Night" :)
Pokusavam da nadjem i instrumental koji je u to vreme isao kao podloga telopa sa informacijama Zavoda za transfuziju krvi (sa slikom deteta i porukom "Hvala davaoce krvi za moje srecno detinjstvo"). E taj sam instrumental potpuno zaboravio, ali se secam da mi se mnogo svidjao.
FREE YOUR MIND

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 14 Sep 2008, 00:26

Ацо, дивим ти се до имбецилности! :bravo: Где се сећаш свега тога? Немаш ти 40+ година!

ТАЧНО се слике сећам, за то дете. Увек сам као клинац мислио о том јадном детету... :mazi:

Мени се свиђала и шпица за "ТВ Око" или како се већ звала она емисија када се најављује програм за следећи период? Енио Мориконе и композиција "Apache", ако се не варам?

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 14 Sep 2008, 01:49

Enio mozda ali....

Apache...nesto ne verujem.. zar nisu to The Shadows...????

TV 7 dana... se zvala ako na to mislis..
A inace bila je jedni kratko vreme i najava "uskoro" gde je isla the Wall pat II.. ;)

Sad se nesto razmisljam, jeli ta reklama (poziv) za davaoce bila gore i dole crvena a u sredini dete ..

Ahh trebali bi stvarno da zasipamo TVB pismima da se te neke spice.. ono koje su ostale u secanjima ljudi, da se napravi jena emisija...

Nego Atzo.. stvarno sta ti to smeras... nesto mi kaze da pravis neki teeski projekat po kojem ces postati "poznat"..

AcaRadio
Ортак са пива код "Тоше"

Post od AcaRadio » 14 Sep 2008, 02:16

ton_majstor napisao:Где се сећаш свега тога? Немаш ти 40+ година!
ТАЧНО се слике сећам, за то дете. Увек сам као клинац мислио о том јадном детету
Nije to bilo bas toliko davno...apel iz Zavoda za transfuziju je isao skoro do kraja osamdesetih, a sa slikom tog deteta negde pocetkom osamdesetih. Verovatno je islo i pre toga, dok si ti bio klinac.
ton_majstor napisao:Мени се свиђала и шпица за "ТВ Око" или како се већ звала она емисија када се најављује програм за следећи период? Енио Мориконе и композиција "Apache", ако се не варам?
Kao sto rece Dejan, to je "7 TV Dana", a tema je "Addio a Cheyenne", u originalu Ennio Morricone, ali u spici je isla obrada koja je malo brza od originala i sa drugim instrumentima (i zvizdanjem) u aranzmanu. OVO je originalna, skoro duplo sporija od one koje se mi secamo.
dejankuki napisao:jeli ta reklama (poziv) za davaoce bila gore i dole crvena a u sredini dete
Mislim da je bilo tako. Inace je (sto je logicno) ceo info isao na crvenoj pozadini, sa zutim slovima...uvek je prvo stajala adresa Zavoda u ulici Svetog Save, pa onda ide informacija o preduzecima (RO, OOUR...) gde se u toku sutrasnjeg dana moze dati krv.
A inace bila je jedni kratko vreme i najava "uskoro" gde je isla the Wall pat II
Tacno, sa onom kockom koja se vrti :bravo:
Nego Atzo.. stvarno sta ti to smeras... nesto mi kaze da pravis neki teeski projekat po kojem ces postati "poznat"
Eh, kamo srece...samo je nostalgija u pitanju...uhvatilo me. Skupio sam gomilu nekih tv spica i jinglova sa nemackih televizija, sa kraja sedamdesetih (dok sam ziveo tamo), ali izgleda da je do ovih nasih teze doci :(
Jednostavno, kada cujem/vidim neke od tih stvari, stvori mi se gomila nekih slika iz proslosti.
Boze, zvucim kao da imam 70 godina :pantelija
FREE YOUR MIND

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Post od Kovačević Vladimir » 14 Sep 2008, 14:11

Nije za hvalu, ali se sećam svega nabrojanog, mada sam živeo takvim tempom da sam to sve slušao, ali bukvalno, "s nogu".

Loše je u celoj priči da to nije moguće pokupiti iz tonskog arhiva "za jedno prepodne" :(
Off
Ja sam želeo da dobijem note iz ljubljanske TV " I´ll Never Smile Again" u Arr. J. Privšeka
Dobio sam u roku tri dana photokopy originala arranžman, tekst i ljubezno pismo Urednika, da "šta Vam god bude trebalo..."

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 14 Sep 2008, 16:23

Овде ће да буде мало теже да се добије нешто, у оним годинама су преснимљене грдне траке, знам да су чак преснимљене матрице многих плоча које су некад издаване. Можда са тим ... хм, техничким снимцима није тако али се код нас никад не зна. Можда нека приватна архива. Ех кад би неко могао да мало погледа шта имају Никола 1 и Никола 2 као и новосадска фонотека ...
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Sarajevskiradio
Pridružio se: 17 Jul 2017, 11:21

Post od Sarajevskiradio » 17 Jul 2017, 14:53

Pozdrav svima. Danas sam zvao arhiv RTSa i pitao sam za tu muziku. Rekli zu mi da se mogu obratiti TV Novi Sad koja je istu tu melodiju koristila za satove. A ja cu otici u arhiv TVB pa cu vidjeti.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 17 Jul 2017, 20:26

Ако имаш пролаз до архиве, могао би да питаш за неке старе снимке које сам чуо некада па никад више. Детаље ћу да напишем ако постоји нека шанса. :)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Odgovori

Povratak na “Muzika”