Фина машина за мале паре

Preporuke, saveti, cene, mane, iskustva ...

Moderator: Тон-мајстор

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Фина машина за мале паре

Post od calexx » 09 Jun 2014, 15:51

Ћерка фирме? Радне јединице? Они то овако описују:
Da, WinWin i Emmi su deo ALTI-ja, isti su direktori, isti servisi, konfiguracije, ponuda...
Osnovna razlika je to sto se Emmi specijalizovao za online prodaju [pored toga sto imaju prodavnicu u BG-u], a WinWin za maloprodaju sirom Srbije i regiona ;)
Порука је од пре 3 године, у међувремену су се појавиле још неке радње. Делује ми да ЊЊ ради са великим ценама па зато ове три компоненте код њих коштају око кило ипо више а Еми има ОК цене и без онлајн продаје.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 09 Jun 2014, 21:00

calexx napisao:Шта да им радим, таман јутрос долазим пред радњу, а они ме зову да јаве да је плоча стигла. Кад сам рекао да хоћу да променим наруџбину, тип се мало мрштио, као па они су платили ову плочу (на шта сам питао ... па шта?)
Хм, падеминаум, можда је мислио да је Е тј А платио плочу некоме од кога се они снабдевају ако А није увозник. Јбг, ако хоће да буду велика фирма, не могу да купују кад неко наручи, ред је да имају и лагер. ;) Мада видим да им је Гигабајт у дистрибутивном програму.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 13 Jun 2014, 19:06

Ја сам био мало оСутан, а ти и даље вагаш? Цццц... немој да ми се правдаш, молим те. :)
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 13 Jun 2014, 20:29

How Yes No. ;) Ево, склопљена је нова макина, све је прорадило из момента, графичка интегруша повезана преко HDMI на HDMI свич и ради, мишко и тастатура накачени на адаптер па у ону једну рупу ... и то ради. Једино што сам у старту прескочио биос, оно бре ко у свемирски брод да уђеш па гледаш команде и остало. :) А и журио сам да видим како ће да ради.

За почетак дигнут већ инсталирани Кубунту и то ради само тако ... мада управи скидам Арчија (немам га на овом харду који је легао за почетак у комп) па ћу прво њега да инсталирам. Мада бих могао и неки њиндоњс да не дуплирам оправке груба.

Ипак ћу прво да оверим ове ОСове који су на харду, да видим како ће да раде а после иде лагана инсталација редом.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Jun 2014, 16:57

Да завршим причу. Све је лепо легло, адаптер 4 на 8 (за 12V) ради посао, адаптер за мишка и тастатуру на један PS/2 такође, тренутно је монитор повезан на HDMI свич а DP кабл ће да сачека мало, ипак сам пукао 16 кила одједном.

Прво оно што ме забрињавало, бокс кулер тј његов вент је савршено тих, чак сам видео да је у биосу постављен на нормал а има и неки сајлент и још пар варијација ... мени се сасвим свиђа. Оставио његову жваку и добро држи. Успут сам укапирао да ми је у другом кућишту (где је био крш а и сада је) бучно напајање а не дотадашњи кулер па можда и то оправим. У сваком случају, хардверски део је ОК, све ради и не брља. Као што би и требало.

Од оперативних система се само Кубунту без проблема снашао. Арчи се побунио око UUID, могуће да може да се реши али нећу то да радим, инсталирао из почетка. Windows није ни покушао нешто, само је дигао црн екран па је и он реинсталиран. Хтео сам да инсталирам 7 ultimate који сам поменуо да имам у легалној врезији али је одбио активацију. Вероватно су у тој фирми даље делили и онда је прешао максималан број. Ипак, јутрос сам га инсталирао на претходни комп (где је и био) и није било проблема па ту остаје.

Ипак ћу да убацим оба велика харда у нови комп, малопре је одједном престао да препознаје 200 гига хард ако је постављено на AHCI док као IDE нормално ради. Вероватно ће опет да проради али је сада готово, легао 7 на IDE и тако ће да остане. Ионако је пречесто почео да пуца и приказује BSOD. Са тим диском од 200 гига ће да буде резерва ... док не набавим неку исправну 775 плочу ... јел има неко такву у половном а нарочито повољном облику?
;)

Е да, брзина у односу на досадашњу није не знам колико приметно бржа (као што ми се чини да је било код сестричине са i3 процесором) мада јесте али је мени битније да ће да ради а не брља као ова стара. Интелова интегрисана графичка има солидан резултат у оном 3Д и бизнис делу док је за Аеро и сличне глупости онако осредња али ... ионако сам је добио за џ у процесору па не марим за то. Што се линуха тиче, нема пиџама и проблема, сви раде чисто и глатко.

Даклем:

MB Gigabyte GA-H81M-HD3
Intel® Pentium® Dual-Core G3220
DDR3 4GB 1600MHz Corsair XMS CL9

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Jun 2014, 07:13

Честитам и нека те дууууго служи! :pijemoooo:

:loveisintheaer:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Jun 2014, 08:58

Надам се као и обично, мада то код мене не траје предуго, можда 6-8 година. ;)
Да га не урекнем.

Odgovori

Povratak na “Konfiguracije”