Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od vladared » 01 Okt 2015, 21:57

Eto meni novog troška u kući. Prematori katodni TV je riknuo, a po dogovoru sa ženom bi da kupimo neki novi LCD TV. U igri su :
Vox:
http://www.homecenter.rs/Proizvod/14938 ... -40890-VOX
42jka mislim da je prevelika, ali ajde i nju da stavim, mada je ista kao i ova 40ka http://www.homecenter.rs/Proizvod/14938 ... -42880-VOX
32jka mi deluje premala: http://www.homecenter.rs/Proizvod/14939 ... -32890-VOX

Philips: http://www.homecenter.rs/Proizvod/14837 ... 88-PHILIPS

Panasonic, al je HD ready: http://www.homecenter.rs/Proizvod/19277 ... -PANASONIC
Samsung: http://www.homecenter.rs/Proizvod/14988 ... XH-SAMSUNG

lobodno pogledajte homecentar do 50k dinara, ako nađete nešto pametnije slobdno preporučite. TV će se gledati sa udaljenosti od 1,5 do nekih 3,5m (veličina ekrana), ne mora FHD, ali nekako me privlači, ostalo mi je baš sve jedno... E da. Mora u homecentru :(

Pomagajte braćo...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od vladared » 01 Okt 2015, 22:04

itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 01 Okt 2015, 22:54

Sa Samsungom imama dosta iskustva i od ponuđenog 32" mi se ovo sviđa. http://www.homecenter.rs/Proizvod/19132 ... XH-SAMSUNG ili ista ta varijanta 40 inča ali je 52000 hiljade.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 04 Okt 2015, 19:26

Milane, ne znam da li će ti se ovaj tv učiniti poznatim:
http://www.homecenter.rs/Proizvod/18997 ... XH-SAMSUNG
ali sam upravo taj kupio :)
Poznat ti je donekle... razlika je velika, ali... Koliko para, toliko muzike.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 04 Okt 2015, 21:33

Nije mi poznat taj model. Razlika u odnosu na ovaj koji sam predložio ima mnogo - nedostatak LAN konektora će te sprečiti da direktno preko mreže streamuješ filmove sa PC-a no ima USB/hdmi pa može i offline :)

Srećno i neka te dobro služi.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 04 Okt 2015, 23:22

vladared napisao:ali sam upravo taj kupio :)
Хм, узео си телевизор без DVB-T2? Мислим, вероватно имаш неки други тип пријема али ипак, можда сутра буде неких проблема па нећеш да хваташ ово што се емитује по етру.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 04 Okt 2015, 23:33

calexx napisao:
vladared napisao:ali sam upravo taj kupio :)
Хм, узео си телевизор без DVB-T2? Мислим, вероватно имаш неки други тип пријема али ипак, можда сутра буде неких проблема па нећеш да хваташ ово што се емитује по етру.
Ionako ima onih standalone STB-ova za 2-3000 dindži, verovatno već od ranije ima neki. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 05 Okt 2015, 07:25

Generalno, za sve ove godne sam imao jedanput problema sa emitovanjem i to samo digitalnog signala, jer je crkla bila faza u čitavom naselju. Sve ostalo je besprekorno. Ima još nekih razlika, sitne ali ne i bitne, ali najuočljivija je to da nema T2.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 06 Okt 2015, 10:29

Mislim da si sasvim ok pazario. Bolje sto si uzeo full-hd. T2 se lako nadomesti a mnogima i nije od znacaja (kablovska/satelitska)
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 06 Okt 2015, 12:49

Ja sam prezadovoljan, jedino što nisam znao da li je direct ili edgle lit. Na žalost je ovo drugo, ali nije tragedija. Za one kojima treba neka pazare modele sa direct lit panelom :)

Stručno objašnjeno, edge lit emituje sliku sa ivica na ekran, dok direct ima direktnu kontrolu svakog pixela. Kod edge-a kada crkne led, pojavljuje se štrafta na ekranu, kod directa- mrtvi pixel. :/
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 08 Okt 2015, 11:31

Сад је доцкан, али ја мерачим ово:

http://www.itsvet.com/televizor_samsung ... .i?id=5348

32 је премало за гледање са 3 метра (као код мене), али је цена супер.

А ДВБ-Т2 ми треба јер нећу да имам два даљинска управљача. Кад имаш картицу-декодер убачену у ТВ, онда је његов довољан.

Што се тиче величине, испаде да је што већи-то бољи. И да испод 40 не треба ни ићи. Ко може...
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 08 Okt 2015, 14:30

Sebi sam uzeo Samsung UE32H5500AKXXH. Radi, ne zalim se. Vidim da mu cesto rade softversko azuriranje, nakacen je na kucni wifi.
Oce doduse nekad da mi se zaglupi konekcija sa smartfonom kada radim "tv direct" sa YouTube aplikacije (ili kako se vec zove ova opcija sa donje slike)

primer, sa neta
Slika

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Okt 2017, 21:15

Да не отварам нову тему поред оволико одговарајућих ...

Даклем, решио сам да ипак купим телевизор. Овај у соби је покварен неколико година (мада је пре тога још толико био полуисправан) а телевизор који је користила мајка је у дневној соби, стари Еи телевизор без видео улаза и при крају каријере. Сада телевизију гледам на монитору пошто сам повезао и HDMI директ и AV на теве картицу али ... то није то. Некада је телевизор био углавном укључен, повремено бих мењао програме и често наишао на нешто интересантно. Сада гледам на монитору кад баш баш знам да има нешто а пошто увек заборавим и да проверим, једва да понекад одгледам.

Другар има теве сервис, овлашћени сервисер за гомилу фирми и он каже да нема потребе за скупом фирмом. Можда су LG или Samsung за нијансу квалитетнији, остали некад познати брендови се раде по Турској и Кини па више нису оно што су били. Sony је мислим прескуп и све се своди на неколико турских фирми. Он препоручује Vox, каже да Турци раде за још неке брендове и да им је квалитет солидан. Ионако свима цркава позадинско па је добро да гарантни рок буде што дужи.

Оно што још нисам проверио је дијагонала. Да ли је 32" довољно? Рецимо да гледам са ~3м али волем велике екране, тако још од када сам купио телевизор са 70цм екраном док је већина куповала стандардних 55цм. Ови 32" могу да се пазаре за око 20к па према ономе што нуде цена иде и до 30к док су 39+ преко 30 па би ту нека средина била 35-38к.Слични 32" и 43" коштају 23к тј 35к па је дилема дати или не дати 100€ више. Можда одлучим да ли хоћу већи кад мало премерим садашње телевизоре па проценим колико би то било.
Ово се односи на Vox и сличне док су LG или Samsung скупљи па би осредњи 32" био као Vox 39" ... отприлике.

Следеће је резолуција, вероватно за 32" није потребно да буде фул хд мада не би било лоше. Значи ли нешто андроид и уопште паметан телевизор? Што се тјунера тиче, обавезан је DVB-C док би DVB-T2 био врло пожељан. Први због кабловске телевизије а други ако некад опет будем без ње, да бар нешто могу да погледам.

Кажу да су мађарске везе повољне али нешто не волем такве варијације, марфи ће да среди да се телевизор поквари а веза пукне па бих гледао редовне продавнице што опет значи да би ми сервис био код другара што значи да бих све решавао максимално повољно и брзо.

Где грешим у размишљању?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 07 Okt 2017, 22:58

Rekao bih i da zavisi od sadržaja koji najčešće gledaš, za filmove i serije (naročito ako su kvalitetni snimci) lično mi je bolji što veći ekran, opet ako će uglavnom ići neki redovan TV program, onda bi mi bilo manje bitno.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 08 Okt 2017, 07:59

Па кад бих знао ... одвикао сам се али ћу вероватно онда чешће да пустим неки концерт, филм или серију. Вероватно ће да буде већи, тога никад доста. Синоћ сам гледао и 50-55 али ће то да буде превише.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 08 Okt 2017, 13:11

Uzmi HD obavezno jer je HD ready davno prevazidjena stvar. Iako domaci kanali jesu krsh ali ces se kajati kad pustis HD koncert/seriju/film.
Uzmi 39+ jer volis veci ekran. 32" je meni u pocetku bio dovoljan, sada mislim da ipak oko 40" treba jer gledam sa 4-5m udaljenosti.
C i T2 obavezno, bas zbog situacije koju si naveo.

Smart tv-i su mi uglavnom ograniceni i ne rade bas sve sto sam ocekivao. Od podrzanog na mom Samsungu sluze mi YouTube i online-radio stream.
Za vise, razmisljam da kupim RasperyPi 3.

Ako te brine crkavanje i servis, opet poslusaj sebe - kupi jeftiniji brend ovde kod nas.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 09 Okt 2017, 12:46

Ako uspeš da nađeš po odgovarajućoj varijanti gledaj da je direct lit varijanta LCD televizora. Većina koja se prodaje kod nas je edge lit, gde kada crkne jedna "dioda" ošla je čitava linija na ekranu. Kod direct lita je otišola samo jedna tačka (mrtvi pixel). Samsung je srednja varijanta, LG je iznad, dok razni VoXovi, Vivaxi itd su niža klasa. Japanci su naravno neprikosnoveni, njih ako nađeš po prihvatljivoj ceni kupuj bez razmišljanja....
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 09 Okt 2017, 15:34

Sharp je Japanac? Cuo sam sve najgore o njemu, bar o modelima prodavanim kod nas.

Ne prkosim tim, samo mislim da bih tv u obe varijante reklamirao - dal je crkao red ili pixel. Ima modela sa zero-pixel garancijom. Ili to vazi iskljucivo za monitore?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 09 Okt 2017, 17:15

Gruja napisao:Sharp je Japanac? Cuo sam sve najgore o njemu, bar o modelima prodavanim kod nas.

Ne prkosim tim, samo mislim da bih tv u obe varijante reklamirao - dal je crkao red ili pixel. Ima modela sa zero-pixel garancijom. Ili to vazi iskljucivo za monitore?
Većina će ti raditi posao za vreme garancije. Problem nastaje posle garancije.

Što se Sharpa tiče, to su sada Tajvanci :)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 09 Okt 2017, 22:38

Imamo mi sleng izraz za tu 'consumer', potrosacku, elektroniku a glasi - reciklazne tehnologije. :D
Uzmi garanciju sto duzu mozes i vozi dok ne rikne.

Skoro je Philips davao produzenu garanciju, mozda tako nesto loviti?
https://www.emmezeta.rs/vesti/511/phili ... re/?page=1

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”