Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od Gruja » 30 Okt 2017, 13:57

GLobal market share
https://www.statista.com/statistics/267 ... facturers/

No, odoste ljudi od sustine teme. Manite se, sve je to "consumer electronics" - danas jeste, sutra nije (zavrsi kod cige na recikalzi).
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 30 Okt 2017, 14:13

bakara napisao:Menjaju se cene, eno gore kad sam napravio screenshot kod tog istog prodavca bio je 310...

Philips, sharp, grundig, to su sve kinezi kupili i preko istih kanala se distribuiraju.
Ne vidim da je Philips Kinez.

https://www.philips.com/a-w/about/compa ... itage.html

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 31 Okt 2017, 01:50

Ма бајага, решио сам да купим телевизор, видео да за ~20к има неких, онда променио одлуку да то буде 1080р па цена отишла на 30к, убедише ме злотвори да буде бар 40" па цена оде на 35-40 и на крају дођем до тога да ипак буде крштен и оде цена у 45к. Или да купим два са почетка, фата је фата али је двапут двапут.

Делује ми да ћу да сачекам неку акцију у овдашњим радњама, неки попуст па још ако је и са продужењем гаранције ... боље него да трагам по КП за нижом ценом.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 31 Okt 2017, 13:57

calexx napisao:Да ли знаш (или било ко) ко је остао свој а ко је пропао па распродат? Делује ми да се LG и Samsung држе (оно јесте да су Корејанци и некада друга лига) и да Sony и Panasonic још увек раде а шта је са JVC, Telefunken, Toshiba ... јесу ли они отишли као и ови које си набројао??
vecina ih je pukla, samo se jos japanci drze, a oni po meni imaju prekomplikovane modele i preskupu proizvodnju pa ne mogu da pariraju cenom koreancima tako da im buducnost nije blistava.
Kinezi ce u proizvodnji TV zapravo da isplivaju na povrsinu ispred nekad vodecih.
Miroslav Jeftić napisao: Ako se ne varam Samsung, Lg i Sony zajedno imaju bar pola celog tržišta, a ostali jednocifreni.
Ako nemaju i vise od 50%...

Pollux napisao:
bakara napisao:Menjaju se cene, eno gore kad sam napravio screenshot kod tog istog prodavca bio je 310...

Philips, sharp, grundig, to su sve kinezi kupili i preko istih kanala se distribuiraju.
Ne vidim da je Philips Kinez.

https://www.philips.com/a-w/about/compa ... itage.html
Nije ceo philips kineski, vec samo proizvodnja TV isto kao i sharp:
https://www.whathifi.com/news/philips-a ... v-division

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 31 Okt 2017, 16:13

Шта знам, не би требало да се меша кинеска копија мобилног коју продају локални кинези са рецимо производњом огромног дела ИТ опреме у Кини. То што ће на многим мониторима да пише Made in China не мора да значи ништа ако је потписан HP или Dell. Мрзи ме да гледам шта пише на овом НР са кога куцкам.

Питање је и која класа се код нас продаје, не верујем да су (кинески) Philips који се код нас продаје и Philips који иде у Швабију исти. Као и све остало, као и оно што тај запад прави па нешто иде источној а нешто њиховој европи. Вероватно важи и за LG и остале корејанце.

Сад сам се чуо са другаром, управо ово и он каже, велике фирме праве јефтине серије за тржишта која не могу да плаћају превише па колико пара, толико и музике. И слике.

Каже да делови за оне јефтиније (Fox, Vox и остала боранија) сигурно могу да се нађу и после гарантног рока, ту је она обавеза од ваљда 7 година за делове али су ти делови за LG или Samsung солидно скупљи а за рецимо Sony постоји проблем да се тешко налазе па ми је препоручио прве две ако могу да дам мало више него за оне из заграде. ;) За већину осталих брендова је рекао да су то Турци покуповали и много тога раде.

Требало би ускоро да крену акције па да ловим неку са попустом и продуженом гаранцијом, гледаћу да искористим прву јер ко чека ... губи време. :)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 31 Okt 2017, 17:03

calexx napisao:Шта знам, не би требало да се меша кинеска копија мобилног коју продају локални кинези са рецимо производњом огромног дела ИТ опреме у Кини. То што ће на многим мониторима да пише Made in China не мора да значи ништа ако је потписан HP или Dell. Мрзи ме да гледам шта пише на овом НР са кога куцкам.
Naravno, kineski klonovi su zapravo crno trziste i nema veze o ovome o cemu diskutujemo, ovde su milioni ulozeni...

Nego evo, grafikona o procentu prodatih TV uredjaja na trzistu i lepo se vidi da pored koreanaca kinezi drze ostatak kolaca:

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 01 Nov 2017, 00:44

calexx napisao:Требало би ускоро да крену акције па да ловим неку са попустом и продуженом гаранцијом, гледаћу да искористим прву јер ко чека ... губи време. :)
Ko ceka, propusta Parove :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 01 Nov 2017, 17:51

Прва акција ... њин њин нуди 4 и 5 година за Филипс (као и за Сони али за прескупе моделе) па ће то да буде прво на листи. Кад мало размислим, за LG и Samsung бар код Емија не пише ништа за гаранцију па претпостављам да је 2 године.

Биће занимације у следеће две недеље колико планирам да чекам шта ће ко да понуди.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 01 Nov 2017, 23:35

LG i samsung imaju akciju jednom godisnje kada daje produzenu garanciju ali to vazi samo za UHD modele a ti takav ni ne razmatras :)
http://www.lg.com/rs/5-godina-bez-brige ... /index.jsp
http://www.samsung5godinagarancija.rs/

Ako kupujes philips ta garancija ce ti trebati ;)

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 01 Nov 2017, 23:57

Krajem novembra je "crni petak" (black friday) , pre godinu-dve su i kod nas poceli sa tim akcijama.
Mozda bude nesto zaista snizeno. Iskreno, ne verujem previse u snizenja, vise u ciscenje lagera.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 02 Nov 2017, 00:28

bakara napisao: Ako kupujes philips ta garancija ce ti trebati ;)
Zašto?

Imaš neke informacije koje ja nemam?

Il' mi se "svetiš" za Gorenje :p

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 02 Nov 2017, 15:05

bakara napisao:LG i samsung imaju akciju jednom godisnje kada daje produzenu garanciju ali to vazi samo za UHD modele a ti takav ni ne razmatras :)
Не разматрам из врло прозаичног разлога. Немају велику понуду до ~350€ па немам шта да разматрам. ;)
bakara napisao:Ako kupujes philips ta garancija ce ti trebati ;)
Хм, по овоме је и за LG/Samsung UHD моделе гаранција потребна?

Гледано из другог угла, произвођачу се не исплати да тек тако даје продужену гаранцију. Ако је Philips, ко год да сада прави телевизоре, решио да продужи, ваљда стоје иза тога.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор

Post od Gruja » 02 Nov 2017, 15:16

Produzena garancija je reklama, sama po sebi. Bitno je da se roba (citaj: para) brze okrece.
Jeftinija elektronika, jeftiniji elektroliti - cesce ti je serviser u kuci.

offtopic
Npr, setimo se garancija od 10 godina na motore, kod ves masina. LG, Samsung, Bosh ... pa i Gorenje.
Naravno da ce dati produzenu na ono sto je najmanje verovatno da ce da rikne. Jer pre toga zardja limarija, odu lezajevi, straduju losi amortizeri, otkaze pumpa za vodu...
Slicna caka odavno kod automobila.

ontopic
Hebe se meni za produzenu sa espresom, vise volim da dam i jos nesto novca a da proizvod radi nego li da mislim o njemu stalno - oce / nece rikne.
Zato su i napravili kategorije/klase, skuplje i 'narodne' brendove.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 02 Nov 2017, 15:28

Па да, продужена на моторе тј оно што неће да се квари, продужена на телевизоре (не на постоље, не на даљински него на цео уређај) значи да неће да се квари?

Мислиш да скупљи (модели, фирме) не цркавају? Па што дају само за UHD а не и за све? Не иде па да погурају?

Јесам и ја за скупље а да се не квари. Баш размишљам о некој стааарој реклами, кажу да се Ролс Ројс скоро никад не квари, да имају неку чудо гаранцију ... дал да пазарим неки? ;)

Другар који сервисира многе фирме каже да свима цркава свашта, овим јефтинијим фирмама мало чешће па је скоро битније колика је гаранција него која је фирма. Боље да ми на Филипсу цркне нешто па ми џ поправе него да узмем ЛГ и Самсунг па када после 25 месеци цркне, то да ме кошта као јефтинији нов телевизор.

Џбт, где оде овај свет, постадоше некадашње корејанске резерве у техници појам за фирме које су измислиле све ово. Капитализам једе сам себе.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 02 Nov 2017, 17:52

Pollux napisao:Il' mi se "svetiš" za Gorenje :p
haha pa gde se seti gorenja :)
I gorenje je kinez samo zapakovan i glumi da nije.
Ali ljudi kupuju zbog garancije, i sto im je usadjeno u mali mozak da su to dobri proizvodi, a vrata od masine puknu ko da su od papira :)
calexx napisao:
bakara napisao:LG i samsung imaju akciju jednom godisnje kada daje produzenu garanciju ali to vazi samo za UHD modele a ti takav ni ne razmatras :)
Не разматрам из врло прозаичног разлога. Немају велику понуду до ~350€ па немам шта да разматрам. ;)
bakara napisao:Ako kupujes philips ta garancija ce ti trebati ;)
Хм, по овоме је и за LG/Samsung UHD моделе гаранција потребна?

Гледано из другог угла, произвођачу се не исплати да тек тако даје продужену гаранцију. Ако је Philips, ко год да сада прави телевизоре, решио да продужи, ваљда стоје иза тога.
Produzena garancija se daje svega 30 dana godisnje i to je reklama a ja sam recimo izvisio za LG jer sam kupio UHD 2 dana pred pocetak akcije i nisu mi prihvatli :besan:

A reklama je naravno da se stavi akcenat na UHD modele i to progura na traziste jer ljudi i dalje masovno kupuju HD ekrane a po istoj ceni mogu da kupe UHD a proizvodjace stari i nova proizvod ocito isto kosta pa guraju nov. Ista prica je bila i za invertorske motore na masinama, LG je to progurao pre 20godina (verovatno i pre) i postao dominantan na trzistu, ista prica i sa no frost friziderima i naravno da su gurali prst u oko ostalim proizvodjacima koji to tada nisu imali...

Isto to i danas rade sa UHD modelima, LG i samsung proizvode te panele, procesore, memorije, ostali moraju da ih kupe od njih zato su tu gde jesu i potpuno dominiraju trzistem.

Drugo, imaju verovatno najjeftiniju proizvodnju TV, ne znam da li ste ikada otvarali LCD TV ali iznenadili bi se koliko unutra nema nicega vrednog.

Znaci ima svega par delova koji su spojeni flat kablovima, i kad crkne neki deo vi bukvalno mozete to sami da zamenite (kao i na PC), ali pod uslovom da isti imate da kupite, a to nas vraca na pocetak price zasto ne preporucujem nepoznate proizvodjace i delove iz nepoznatih kanala slabe podrske.

Ove ploce na ebayu kostaju po 20tak dolara pojedinacno, za LG i samsung ima da se kupe poptpuno nove, izguglajte sami dal ima za ostale.
Majstori to popravljaju, a to je kao da popravljas crknuto napajanje ili maticnu plocu.

Slika

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Nov 2017, 15:03

bakara napisao:haha pa gde se seti gorenja :)
I gorenje je kinez samo zapakovan i glumi da nije.
Ali ljudi kupuju zbog garancije, i sto im je usadjeno u mali mozak da su to dobri proizvodi, a vrata od masine puknu ko da su od papira :)
Ја сам пре десетак година пазарио Горење машину, још увек ради као нова. Да је мало обришем, личила би на нову. ;) Мада није да нисам размишљао о једној LG али је нешто, не сећам се више шта, пресудило. Касније су и ДД машине постале доступне али за сада немам потребу за новом.
bakara napisao:Produzena garancija se daje svega 30 dana godisnje i to je reklama a ja sam recimo izvisio za LG jer sam kupio UHD 2 dana pred pocetak akcije i nisu mi prihvatli :besan:
Па ОК, ето Philips даје (мада два месеца) па ћу врло озбиљно да размислим о томе. Иначе сам синоћ питао другара, Philips са 4 године или LG са две и за ~5к више пара ... Philips.
bakara napisao:A reklama je naravno da se stavi akcenat na UHD modele i to progura na traziste jer ljudi i dalje masovno kupuju HD ekrane a po istoj ceni mogu da kupe UHD a proizvodjace stari i nova proizvod ocito isto kosta pa guraju nov.
Где има UHD по цени HD? Гледао сам разне понуде, први су ок 60к, други испод 30. Можда је цена слична за моделе који имају сличне остале карактеристике мада је мени све остало једва битно. Да је акција типа UHD по цени HD или са неким попустом па да размислим, сада се само даје продужена гаранција чиме само појачавају сумњу да им HD не заслужују то. ;)
bakara napisao:Znaci ima svega par delova koji su spojeni flat kablovima, i kad crkne neki deo vi bukvalno mozete to sami da zamenite (kao i na PC), ali pod uslovom da isti imate da kupite, a to nas vraca na pocetak price zasto ne preporucujem nepoznate proizvodjace i delove iz nepoznatih kanala slabe podrske.

Ove ploce na ebayu kostaju po 20tak dolara pojedinacno, za LG i samsung ima da se kupe poptpuno nove, izguglajte sami dal ima za ostale.
Majstori to popravljaju, a to je kao da popravljas crknuto napajanje ili maticnu plocu.
Не занима ме то превише, самим тим што планирам продужену гаранцију, рачунам да ће то да реши евентуалне проблеме а обично се они и јаве на почетку. Што се набавке делова тиче, ту ми је адут другар, сигурно има неки извор ако већ поправља телевизоре па зна где може да се нађе а за мене би то увек било по набавној цени.

Е да, јуче сам опет обишао неке радње, у првој (Гигатрон) је један Samsung имао упадљиво јачи контраст и боје, продавац ми је онако са висине објаснио да је то због много квалитетнијег позадинског осветљења и да је све остало реално слабије. Онда сам свратио у суседну њинњин продавницу и разгледао телевизоре, пар LG и Samsung су имали убедљиво најслабији контраст и осветљење, тотално одбијајуће. Наравно, продавац је искрено рекао да су сви неподешени и да је то само из тог разлога, што је и реално. На први поглед су JVC и Telefunken имали најбољу слику ... опет из оног разлога. Иначе овај продавац и није знао за продужену гаранцију, каже да обично из неке фирме дођу и залепе рекламу на своје телевизоре а сада нису. А неколико дана се форсира то на Алти сајтовима. Толико о њиховом познавању материје.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 03 Nov 2017, 15:37

calexx napisao: Где има UHD по цени HD? Гледао сам разне понуде, први су ок 60к, други испод 30. Можда је цена слична за моделе који имају сличне остале карактеристике мада је мени све остало једва битно. Да је акција типа UHD по цени HD или са неким попустом па да размислим, сада се само даје продужена гаранција чиме само појачавају сумњу да им HD не заслужују то. ;)
To je za dijagonale od 50" i vise...
Tu prakticno vise ne mozes da kupis TV koji nije smart i nema nikakvog smisla kupiti 1080p ekran, tj prakticno ti se gura UHD i smart TV hteo, ne hteo...

Po meni to ne treba tako, vec TV treba da ostane TV a da bude externo nadogradiv, ali tehnologija ne ide u tom pravcu vec u TV sve zivo integrisu.
A kako je postalo previse skupo razvijanje operativnih sistema i aplikacija za pametne TV neki proizvodjaci (recimo sony, toshiba...) su se okrenuli jeftinijem resenju kao sto je android, sto opet za sobom povlaci pitanje na sta ce taj TV da lici za 5 godina i koliko ce biti upotrebljiv sa tim istim hardverom.

OS pisani za smart TV (webOS i tizen) su svetlosnim godinama ispred ostalih resenja gde je teska muka i kanale da slozis po redu kojem zelis. :pop:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Nov 2017, 16:33

bakara napisao:To je za dijagonale od 50" i vise...
То је из друге приче, логично је да телевизор велике дијагонале има већу резолуцију мада ... ако се такав гледа са 3-4м онда је ОК а ако се гледа са више, онда вероватно ни 1080р не би био проблем.

Ја сам некада купио телевизор који је имао дијагоналу већу од тада стандардне (70цм у односу на уобичајених 66 па и 55) и по мерењима ми је тај екран исте висине као 32" али је шири. Врло је могуће да би мени и 32" завршило посао али ајде, лако се навикнути на велико, као некад давно. Иако ми у радњама 32 делује ОК а 43 огромно, купићу 43, евентуално 40 јер нема неке битне разлике у величини. поменутих 50 и више ... биоскоп. ;)

И за 43 ће да буде потребно тумбање по соби. :) За почетак ћу морати да набавим нови кревет јер је ова угаона гарнитура пропала и конструкција ми убија леђа, ако почнем да гледам телевизију, онда ћу брзо да страдам. Ау, ала ћу да имам посла због телевизора.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 03 Nov 2017, 17:55

Zbog novog TV ce morati da padne i novi namestaj :pijemoooo:

Ja sam na insistiranje moje zene prvo uzeo TV od 55" koji je to cirkus bio u kuci.
TV je bio siri od komode na kojoj stoji bukvalno nije mogao da se smesti bez da negde kaci nesto...
A zenina faca je bila neprocenjiva kada je videla da s emalo zajebala u proceni velicine :sramota:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 03 Nov 2017, 18:17

Имам ја у соби довољно места али сам мерио и полицу на којој стоји телевизор који је мајка гледала (Еи 66) и ту би још и могао да стане 43" али би прескочио прилично, заградио прозор а можда би чак требало да се полица помери али ту и нема простора због радијатора.
Овде у соби ће морати нов кревет због мојих леђа. ;)

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”