Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od Pollux » 25 Okt 2017, 00:23

Ja sam uzeo ovaj https://gigatronshop.com/televizori/phi ... l_hd-87115
na'vatao sam ga u Gigatronu sa nekim promo kodom i njihovim bodovima za 29890, sada košta oko 35k kod njih. :hmmmm
Nije mi nešto puno u upotrebi, nalazi se u dečjoj sobi, a tamo se gleda u telefonče...

Korisnikov avatar
bakara
Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od bakara » 25 Okt 2017, 14:34

Ja sam bio uzeo sharp od 55", znaci jedan od jacih modela :)

To je bio neki "smart" model...vratio sam ga odmah sutradan.

TV je bio totalna katastrofa.
Znaci od prvog paljenja odmah te doceka katastrofalan tranzistorski zvuk (i to pored dolby digital oznaka), daljinski katastrofa, slika prihvatljiva...
I na kraju slag na tortu su njegove "smart" funkcije koje su sve samo ne smart i TV vrlo lako zabode da pomaze samo iskljucivanje.

Ja bih jedino smeo da preporucim LG i samsung, ostali proizvodjaci su na nivou garaznog sklapanja koju rade kinezi od nepoznatih delova i jos gore softverske podrske koja je u doba digitalne TV postala bitnija nego sto vam se na prvi pogled cini.

Jedini TV koji cete moci da popravite nakon 2-3 godine kada izadje iz garancije su LG i samsung ostale cete moci da okrpite samo u slucaju sitnijih kvarova, ako crkne ploca, tcon i sl morace u kantu.

Kad pogledate malo bolje videcete da LG i samsung nisu nista skuplji od VOX, fox i sl, razlika je u stvari u garanciji i obicno sto su ti genericki brendovi "smart" a cena im je ista za istu velicinu.

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 25 Okt 2017, 14:53

De nek neko i bakari da pristup internom dijelu... Posto nas ionako nema mnogo, onda da su bar svi "redovni" u toku sa desavanjima...
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 25 Okt 2017, 15:24

Ја сам био убеђен да је и он ту негде, сад не могу па ако нико не одради, вечерас ћу кад одем кући.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 25 Okt 2017, 22:50

Na zalost, losu vest sam vec cuo :(

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Okt 2017, 09:33

Сад имам времена па да напишем нешто на брзину, сутра детаљније.

Гледао сам дуго све што се нуди. Ако идем на фул хд и 39+ дијагоналу, лг и самсунг су преко 40к пара док рецимо вокс може да се нађе и за ~30. За те паре може неки самсунг 32 и хд реди.

Помињем ове три фирме јер немам појма ко је више ко, пре неку деценију се лако бирало а сада су фирме ко зна чије.

Писао сам да ми је друг који има овлашћени сервис за све ове фирме тако рекао, лг и самсунг ако имам много пара или вокс за мање. Питаћу га како иде поправка после гарантног рока мада ми је рекао да код свих цркава позадинско осветљење или тако нешто и да је дужа гаранција важна.

Е да, вокс има директ лед док ови познатији раде еџ на јефтинијим моделима.

Детаљније кад будем поред компа, на мобилном је бзвз да отварам много табова и гледам детаље.

Е да 2, обично гледам Емми цене, има ли јефтинијих?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 26 Okt 2017, 11:22

Gigatron je skup, međutim sa tim njihovim kodovima ume da bude povoljan.
*
Kad kupujem neku tehniku odem na luz luz i pogledam samo koliko ima polovnih popravljenih uređaja koje prodaju, to mi je neka referenca šta se i koliko kvari.
* tzv outlet

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 26 Okt 2017, 14:39

calexx napisao:Гледао сам дуго све што се нуди. Ако идем на фул хд и 39+ дијагоналу, лг и самсунг су преко 40к пара док рецимо вокс може да се нађе и за ~30. За те паре може неки самсунг 32 и хд реди.
Nisi dobro gledao :)
Ovaj TV http://www.emmi.rs/televizori-tv-43-led ... ctId=63227 ti preko KP kosta svega 300eur, a verovatno mozes i za 290 da ga kupis.
veruj mi da nemas ni jedan razlog da kupis vox osim ako ne kupujes na rate, kredit i sl... jer je cena apsolutno ista, evo proveri:

http://www.emmi.rs/televizori-tv-43-led ... ctId=62012
Capture.JPG
(23.37 KiB) Nije preuzet ni jednom
jbga ja se ne snalazim ovde slike da ubacim
Prikačeni fajlovi
Capture1.JPG
(18.07 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 26 Okt 2017, 18:01

Šta je KP?

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 26 Okt 2017, 20:56

KP predpostavljam Kupujem "PrDajem" :idiot:
Nemam puno nekih iskustava sa televizorima ali ja kada sam pre par godina kupovao tv, pozvao sam ove preprodavce sa KP i pitao za navedenu garanciju. Rekose mi da garancija vazi u celoj Evropi za LG. Okrenem servis za LG i pitam vazi li garancija ako je donet tv iz Madjarske, a serviser kaze da vazi (ali mislim da je samo jedna godina tada bila). I kupim LG preko oglasa, sigurno jedno 25% jeftinije nego isti takav u najjeftinijoj radnji. Vredi proveriti i prodavca (koju garanciju daje) pa okrenuti broj ovlascenog servisera pitati dal vazi...

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 27 Okt 2017, 13:20

KP je opste poznata skracenica za kupujem prodajem :)

LG garancija je medjunarodna tj lg regionalni centar se nalazi u madjarskoj i sve za evropu ide preko tog kanala, a samu garanciju mozete potvrditi registrujuci se na LG sajtu za srbiju gde ce vam samo traziti da slikate racun mobilnim telefonom i registrujete proizvod.

Za samsung ne vazi ista prica...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Okt 2017, 19:55

Нисам до сада куповао на КП, зато нисам ни рачунао на те понуде и цене. Некако ми не делује добро идеја да телевизор набављам у Суботици или Београду, да неко то шаље брзом поштом која уме добро да забрља и остави ми проблем. Због пар кила пара. Погледаћу шта и за колико се нуди мада ми први поглед није обећавајући.

Поменути LG се нуди за 350-360 и више што је 2-3к мање него у Емију. Гледао сам цену за конкретан модел као и код оних који у поруци остављају списак шта нуде па наводе и цене. Можда нисам гледао праве понуђаче. Данас сам видео да луз-луз данас и сутра нуди 18% попуста па би то било на нивоу КП цена. Некако више волим врапца у руци него врапца на грани. ;)

Што се гаранције тиче, знам за међународну која важи ако постоје папири тј рачун и вероватно међународна гаранција али бих у сваком случају питао другара за то. Питаћу га и за остало, колико се који квари, како се оправљају они јефтинији после гаранције, колико лако решава у гарантном року за ове или оне. Ако се добро сећам, он ми је и рекао да су LG/Samsung у сваком случају бољи избор али и више коштају. А ја још нисам сигуран колико бих одвојио за телевизор али сам лагано дошао од 32" нонејма до 43" LG. Од <20к до преко 40к пара. Знајући себе, врло је могуће да на крају узмем неки јефтинији.

Величина ... мајка је имала 66цм Еи телевизор, ја сам гледао на 70цм па ми је то као нека референца. Знам да су широки екрани мало тањи због тог односа страна али сам онда ставио у калкулатор и добио неке резултате. Мој телевизор од 70цм има висину екрана 42цм а математика каже да 32" има висину око 40цм што значи да је ту негде док је код 43" висина екрана око 54цм што је много више и на то иде већа ширина. Малопре сам обишао неке радње да оверим само величину, видео неки пристојно велики телевизор кад оно ... 32. Пређем у другу радњу где је било много телевизора и опет ми 32 буде солидно велики док су ми 43 деловали ... некако огромно. Наравно, не би ми сметало да екран буде велики али су ми неки 55 деловали као биоскоп а ови 43 као ... мали биоскоп. Мораћу опет да погледам по радњама али ми све више делује да би 39-40 било таман. Још да нађем неку добру варијанту.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 27 Okt 2017, 21:35

calexx napisao: Поменути LG се нуди за 350-360 и више што је 2-3к мање него у Емију. Гледао сам цену за конкретан модел као и код оних који у поруци остављају списак шта нуде па наводе и цене. Можда нисам гледао праве понуђаче. .
Definitivno nisi dobro gledao, taj model na dosta mesta ima da se kupi za 300eur sto je oko 35000din...
sto se tice same kupovine mozes da ga kupis i u nekoj vrsti fizicke radnje naravno isto na crno, ili da ti ga covek licno donese na adresu, znaci ne kuririma vec kolima.

Ovo vazi za BG za Nis ne bi znao, ali verujem da imas nekoga ko moze da uzme ovde za tebe TV cisto ako nemas poverenja, posto da palis kola i zbog toga dolazis mislim da se ne isplati.
E sad sto se velicine tice ja sam predlozio LG od 43" jer je on u rangu cene koje si pomenuo, 32" mislim da je oko 250eur znaci jos jeftinije.

A sto se servisne podrske tice nakon isteka garancije pitaj drugara da li za te marke moze da se nabavi ploca, napajanje, t-con, jer oni obicno krpe samo pozadinsko svetlo a ovo su delovi koje treba fizicki zameniti.

Danasnji TV su prilicno prosti recimo kao PC i unutra imate svega par delova koji se lako mennjaju ako mozete da ih kupite.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Okt 2017, 08:07

Аха, ја сам мислио да су цене на КП стандардно такве, прилично ниже од оних у продавницама. Значи мора да се копа па нађе нижа цена. Гледао сам све понуде на првом екрану претраге за конкретан тв и нема јефтинијих, погледаћу још пар страна али унапред имам резерву. Ако велика већина која се очигледно бави шверцом има солидне цене, откуд понеко има мање? Коришћено? Сумњива гаранција? Сумњиви примерци? А онда мора да се организује превоз, питање је и да ли ће гаранција лако да се оствари ...

Сад остаје да још једном одмерим да ли ипак 32 може да заврши посао и вероватно ћу да ловим акције по радњама. Потражићу опет на КП али врло пажљиво. Ипак нису мале паре.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 28 Okt 2017, 11:08

Razmotri Filips serije 4000 i sl. Oni
Su skoro imali produženju garanciju od 4 god. Takav od 32" sam ja kupio.

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 28 Okt 2017, 12:19

@calexx

Cene su razlicite, ti napocetku su ovi sto placaju oglase pa sebi daju za pravo da drze malo jace cene.

evo od ovog sam ja kupio u BG, doneo mi kuci raspakovali, probali i onda platio:
https://www.kupujemprodajem.com/Televiz ... =140504958

dao mi je i nosac za zid.
A vi obrisite posle da ga ne reklamiramo za dzabe :)

Inace i za LG ima akcija 5g garancije kada registrujete proizvoda na sajtu, ali to kada je akcija pa se morate informisati o tome ako vam je to vazno.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Okt 2017, 14:00

Па и код овога је 350. Плус две године гаранције у сервису у Београду. Много лутрије.

Гледао сам филипс телевизоре, скоро је неко имао продужену гаранцију а данас не пише ништа. Не журим, сачекаћу неку прилику.

Јбг, некад се знало ко је ко, сада морам да проверавам ко је опстао, ко је турска а ко кинеска фирма. :(

Korisnikov avatar
bakara
Kontakt:

Post od bakara » 29 Okt 2017, 14:52

Menjaju se cene, eno gore kad sam napravio screenshot kod tog istog prodavca bio je 310...

Philips, sharp, grundig, to su sve kinezi kupili i preko istih kanala se distribuiraju.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 29 Okt 2017, 22:24

Да ли знаш (или било ко) ко је остао свој а ко је пропао па распродат? Делује ми да се LG и Samsung држе (оно јесте да су Корејанци и некада друга лига) и да Sony и Panasonic још увек раде а шта је са JVC, Telefunken, Toshiba ... јесу ли они отишли као и ови које си набројао??

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 30 Okt 2017, 13:13

calexx napisao:Да ли знаш (или било ко) ко је остао свој а ко је пропао па распродат? Делује ми да се LG и Samsung држе (оно јесте да су Корејанци и некада друга лига) и да Sony и Panasonic још увек раде а шта је са JVC, Telefunken, Toshiba ... јесу ли они отишли као и ови које си набројао??
Ako se ne varam Samsung, Lg i Sony zajedno imaju bar pola celog tržišta, a ostali jednocifreni.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”