Malo ostecena bela tehnika (Indesit, Ariston)

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.

Moderator: bakara

Malo ostecena bela tehnika (Indesit, Ariston)

Postod djed Niko » 08 Apr 2009, 15:23

Jel imao ko kakvih iskustava, sa ova dva proizvodjaca bele tehnike? Kakva su? Kakve su robne marke, sto se kvaliteta i ostalog (sta god to blo) tice?
Konkretno jel' pazario neko nesto od te,nazovi, ostecene tehnike?

Ja, licno, ne poznajem nikoga ko bi mogao da mi prenese neko iskustvo o ovome a isao bih da pogledam i pazarim ako ima sta povoljno i kvalitetno. Kazem kvalitetno, ali znam i sam da za neku sicu ne mozes da pazaris bog zna sta(sve u granicama razumnog).

Namerno je u naslovu stavljeno malo ostecena, jer se ova dva proizvodjaca "guraju" na nase trziste na taj nacin.Planiram ici u prodavnice koje bas takvu robu prodaju.
Matemotika
www.coolmath.com
www.matematiranje.com
Korisnikov avatar
djed Niko
Master of Ceremonies - penzioner

Pridružio se: 17 Apr 2008, 11:06
Browser: Firefox 3.0

Re: Malo ostecena bela tehnika (Indesit, Ariston)

Postod vladared » 08 Apr 2009, 15:30

Iskustva su različita (lično ih nemam, ali imam dosta drugova koji su to kupovali). Neki hvali, drugi žale... Ono što sam čuo, nisam siguran koliko je to zaista pouzdana informacija, ne samo da je "oštećena" roba, nego i protresena, varijanta, ostaje samo ono bez čega se ne može, a i tu znaju malo da mućkaju. Ne znam. Po meni je uvek bolja nova, sve kako Bog zapoveda, nego da čitav život mislim - "da li je samo fizičko oštećenje ono što su oni smatrali pod 'malo oštećenom robom'"....
OpenSolutions.rs
Korisnikov avatar
vladared
Администратор

Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
YouTube: vladared

Postod Тон-мајстор » 08 Apr 2009, 16:26

Те две фирме нису баш неки репер за квалитет и "у фулу", а камоли са грешком.

Друго, није исто ако купиш шпорет који је са лоше емајлираним ћошком или са лампом која не ради, или веш машину којој је бубањ последње класе или је звекнута, па растрешена, што рече Влада.

Фрижидер не бих НИКАДА узео са грешком. Па чак и ако се своди на малу спољњу огреботину, и зове се Електролукс или Самсунг!

После мајчине смрти смо купили оцу један мали фрижидер, од тако неке сличне фирме... Беко ли је, Аристон. Али, ново, новцато. Издржао је годину дана. Поправка се не исплати. Однели Цигани.

Нисам ти од помоћи, јел'да?

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42

Postod arhimed » 08 Apr 2009, 17:06

djede .. mnoooooooogo zavisi ...

ja sam imao u zgradi radnju za "robu sa greskom" ... i pricao sam sa gazdom .. ima tri vrste

1. normalna roba (nova, nista joj ne fali) koju su oni grebali u grckoj, bugarskoj i carinili kao robu sa greskom te tako moraju da je prodaju .. stvari su "full / nove" samo imaju (obicno na ociglednom mestu) neku "gresku" koja je obicno neki zagreb i nesto sto se "lako sredi"

2. roba koju oni kupe "sa greskom" za koju ni oni ne znaju sta je u kutiji - malo jeftinije od (1) ali macka u dzaku ... to su najcesce masine koje ispadnu sa viljuskara, video sam na primer takvu masinu za ves - onaj "krst" pozadi je naprso a bubanj stojao pod uglom ..

3. budzena roba .. to je roba koja je polu polovna, ima nesto novih delova, nesto polovnih, povadjeno je sve sto moze iznutra (na primer izvade accelerator koji na masini za ves radi detekciju za "treskanje" i onda to posebno prodaju - masina bez toga radi - samo ne radi detekcija za treskanje) i slicno .. ovo je "najjeftinija" varijanta ali apsolutno neproporucljiva

obzirom da ti nikad ne mozes da znas koja je od 3 varijante ako ne poznajes coveka (a nekad ni tad) ... zakljuci sam
Korisnikov avatar
arhimed
Administrator

Pridružio se: 24 Jun 2007, 00:45

Postod djed Niko » 08 Apr 2009, 20:38

ton_majstor-e bolje ikakav nego nikakav odgovor ;)
Moram priznati da jedino iskustvo koje sam live cuo, jeste od jednog komsije koji se tu i tamo razume u kucne aparate. On je pazario neki frizider sa greskom,izgrebana stranica i nju je cusno do zida. Kaze da mu frizider sljaka - no problemo.

vladared i arhimed su mi pak rekli "pec", da se ne zaletim te cu morati da razmislim.
I sam sam cuo da Ariston i Indesit i nisu neki 'vr sto se kvaliteta tice, ali sve zavisi:ako nadjem nesto povoljno i provereno..Mozda prodju (namerno veliko m).
Verovatno cu obavezno kod kuce da otvorim uredjaj, da brojim delove :)

p.s. Obavezno se uzima gde daju bar 1 god. garancije(mada i tu idu na sistem "app").
Matemotika
www.coolmath.com
www.matematiranje.com
Korisnikov avatar
djed Niko

Postod bakara » 08 Apr 2009, 22:29

Moj savet ti je da dobro pazis (ne na robu nego na novcanik)

LM i ja sam isto gledao da kupim nesto od te ostecene robe, konkretno ugradnu rernu, plocu i masinu za sudove.

Saznao sam da ravnih ploca nema jer su takve u stvari razbijene skroz (logicno zar ne), ugradnih rerni takodje nema jer njima ne mogu da se ulube bocne strane, a sa prednje strane su razbijene skroz (staklena vrata)

Kad sam gledao masinu za sudove (ono malo kao ulubljeno) isto je bilo ariston i indesit, tu mi je odmah bila sumnjiva cena, jer skoro da i nije postojala neka razlika u ceni poredeci sa nekom ozbiljnijom prodavnicom koja prodaje gomilu te robe (metro, tehnomarket i sl...)

edit...u tim radnjam ide i standardna zvaka da se ta roba kao namerno ostecuje, s tim sto sam ja video kada dodje ta roba...pola tih stvari je samo za otpad, oni bas imaju dobru muku da proberu tu robu koja se moze prodati.

Ja sam batalio tu ideju...
www.downtownbelgradehostel.com
Korisnikov avatar
bakara
Moderator

Pridružio se: 18 Jun 2007, 15:22
Browser: opera 9.64

Postod vaske71 » 08 Apr 2009, 22:40

Sve je kocka , samo potok veselo zubori ...
vaske71

Pridružio se: 17 Jun 2007, 16:55
Browser: Firefox 2.0

Postod djed Niko » 21 Apr 2009, 18:56

Odustalo se od kupovine, za sada.
Kad se bude kupovalo obicicu par ovih radnji da vidim sta se nudi.
Hvala svima na savetima. :pijemoooo:
Matemotika
www.coolmath.com
www.matematiranje.com
Korisnikov avatar
djed Niko

Browser: Firefox 2.0

Postod bakara » 21 Apr 2009, 20:55

Prati metro akcije, procices bolje i jeftinije (i neostecen) ;)
Korisnikov avatar
bakara
Moderator

Browser: opera 9.64

Postod trna » 27 Feb 2011, 11:39

Indesit i Ariston su odlicne marke,po meni bolje od Gorenja,pazario sam 6(rerna ,ploca,ves,sudo,asp.,friz) aparata sa ostecenjem ( ne sa greskom jer se takvi aparati nesmeju naci u prodaji),i zadovoljan sam.
Ti aparati uopste nisu bili namenjeni nasem trzistu i usled ostecenja su se nasli u Srbiji,inace su jako skupi a mozete ih platiti daleko jeftinije nego sto vrede.
Ono sto morate da uradite je da modele koje vam ponude potrazite na netu i sami se uverite koliko kostaju,vizuelno ih prekontrolisete tj. ostecenja.
Garancija je 2 god.

Nema reklamiranja.
trna

Pridružio se: 15 Dec 2009, 21:23

Postod Тон-мајстор » 27 Feb 2011, 12:22

Недавно мерачим ТВ, чисто информативно:

32C5000

Кад, види - лијепа цијена, скоро 100€ ниже! Веле, оштећена роба, пише вам тамо шта му фали.

Гледај, гледај, нема ништа. Није огребан, тек распакован, ма ко зна шта му је... мора да му је скењан ОС (Линукс) па се бутује само са "Пинка"... кад, оно, пише:

Роба са недостатком: недостају шрафови за зидни носач, зидни носач огребан и некомлетан.

:omg: :mhm: :omg: :mhm: :becoming insane: :becoming insane: :becoming insane:

Да не идемо на море у Јулу (даће Бог здравља, а и то је прече), сада бих овде смарао са традиционалним квалитетом "Самсунгових" производа и балавио по фичрзима Линукса, на згражавање корисника (и колеза).

Поздрав!
'ел немам?
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Postod bakara » 27 Feb 2011, 13:19

Тон-мајстор je napisao:
Роба са недостатком: недостају шрафови за зидни носач, зидни носач огребан и некомлетан.

To meni znaci da je bio negde okacen i radio ko zna koliko...radnih dana x puno radno vreme ;)

Тон-мајстор je napisao:сада бих овде смарао са традиционалним квалитетом "Самсунгових" производа и балавио по фичрзима Линукса, на згражавање корисника (и колеза).

ja sam ipak za LG.
Korisnikov avatar
bakara
Moderator

Browser: opera 9.80

Postod calexx » 27 Feb 2011, 13:57

Мрзи ме да читам тему од почетка па се не сећам колики су ти попусти ... шта знам, ако поменути телевизор кошта 65к па га појефтине на 55к ... мени је и то много а увек остаје питање каква је тачно штета. Овде стварно смрди да је био качен и да је скинут онако на силу или на брзину па је носач оштећен а нема ни шрафова. Ни она друга оштећења немају гаранцију да то нешто није падало са камиона па се привидно само мало огулило а ко зна како је унутра. Евентуално нека лакша огреботина би могла да буде мање сумњива ... али ми се некако чини да има превише људи у причи који би преко реда узели робу са небитном штетом а ако нико од њих не узме ... не бих ни ја.
Е сад, ако роба од 300€ буде продавана за 100€ уз неку огреботину, онда вреди ризиковати. Ако је попуст са 300€ на 280€ ... ту већ не бих учествовао. Немам толико пара да се играм са овим.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар

Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32

Postod krstivoje » 27 Feb 2011, 15:09

Pre jedno 3 godine , obilazio sam jednu radnju sa tom robom "sa greškom" u ponudi je bio Ariston program, nisam ništa pazario jer mi se nisu svidele "greške" koje su bile očigledne. Sećam se šporet....pa ta greška je bila u obliku ulubljenja sa sve skrcanim emajlom...brat, bratu izgledalo je kao da je neko uzeo macolu do 10 kg i zveknuo jednu stranu tog šporeta, ali to nije sve , prodavac (ili ko već) uzeo običnu belu farbu (po izgledu bih rekao) i tu " grešku" zakrečio....to mi je bilo dovoljno da nisam ostalo ni gledao. E sad...ono što je najveći zez u svemu tome...cena...pa to nije ni malo jeftinije , znam da je u proseku (sigurno se ne varam) to bilo jeftinije za oko 1000 dinara u odnosu na robu bez "greške" sličnih performansi.
Bivša devojka je kupovala te takve stvari sa greškom i nije se žalila ....ličnog iskustva sa tom robom osim vizuelnog nemam.
Korisnikov avatar
krstivoje
Dopisni član

Pridružio se: 27 Nov 2007, 15:40

Postod bakara » 27 Feb 2011, 20:46

Ja cu da citiram sam sebe:
bakara je napisao:Prati metro akcije, procices bolje i jeftinije (i neostecen) ;)
Korisnikov avatar
bakara
Moderator

Postod trna » 10 Mar 2011, 22:46

calexx je napisao:Мрзи ме да читам тему од почетка па се не сећам колики су ти попусти ... шта знам, ако поменути телевизор кошта 65к па га појефтине на 55к ... мени је и то много а увек остаје питање каква је тачно штета. Овде стварно смрди да је био качен и да је скинут онако на силу или на брзину па је носач оштећен а нема ни шрафова. Ни она друга оштећења немају гаранцију да то нешто није падало са камиона па се привидно само мало огулило а ко зна како је унутра. Евентуално нека лакша огреботина би могла да буде мање сумњива ... али ми се некако чини да има превише људи у причи који би преко реда узели робу са небитном штетом а ако нико од њих не узме ... не бих ни ја.
Е сад, ако роба од 300€ буде продавана за 100€ уз неку огреботину, онда вреди ризиковати. Ако је попуст са 300€ на 280€ ... ту већ не бих учествовао. Немам толико пара да се играм са овим.

Ako imas garanciju ,nemas puno rizika,mozes samo da ustedis.
trna

Pridružio se: 15 Dec 2009, 21:23

Postod Тон-мајстор » 11 Mar 2011, 03:13

Ја сам уштедео на тим "огребеним" уређајима значајно. :gore

Гаранцију добијеш свеједно, макар недостајали шрафови за зид или постојала ЦРТА од 3 цм на задњој страни уређаја, која се, искрено, не види.

Да ствар буде смешнија, тај "огребени" уређај (микроталасна рерна из ПУКНУТЕ ??? теме): viewtopic.php?f=58&t=7610 сам здушно, са све кутијом, испустио насред пешачког прелаза код моје куће... те ми је моја госпођа рекла: "Е, сад јој више није НИШТА!" :plac: :udar: :respekt

Баки, онај ТВ није био уграђиван, не постоје НИКАКВИ трагови уградње на њему. Штавише, још је у целофану и са оном поцепљивом налепницом на екрану. Значи, није "полован", осим ако је здрндан у радњи, што ми не смета превише. Капирам да је уштеда таман уредна да се сетим да то прећутим гостима који крену да му се диве када дођу, или када пуштам самостално бале на "мкв"-филмове. :)

Још и да сам га купио... :nikako: :p

Поздрав!
'ел немам?
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Browser: firefox 2.0

Postod bakara » 12 Mar 2011, 16:22

OK, ako ti vidis tu racunacicu samo napred....moje iskustvo se razlikuje.

A za .mkv filmove imam novo resenje ;)
Korisnikov avatar
bakara
Moderator

Postod Тон-мајстор » 12 Mar 2011, 17:01

"Intex" усб-плејер за 55 €? ;)

Поздрав!
'ел немам?
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор

Browser: firefox 2.0

Postod calexx » 12 Mar 2011, 20:10

Хм, можда је баш за тему, пре неколико дана сам обилазио локалне маркете и у Нептуну видео http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-bl ... d-370.html (нисам нашао на њиховом сајту па ево код конкуренције) али по цени од 9997 динара. Пошто овај што сам линковао кошта 22999, могуће је да је у питању мало оштећена техника или ипак неки специјални попуст. Нисам се сетио да питам о чему се ради. Пошто су поред њега били плејери са већим бројем у имену и мало скупљи, деловало ми је као реална цена.

Свира блуреј дискове, приказује mkv, има USB конектор напред али и UTP позади. За ово мрежно повезивање сам нешто нашао да пише да може да гледа садржаје са интернета типа youtube али нисам нашао колико је употребљиво за кућно умрежавање. Једина фалинка, која је мени можда и пресудна, је то што не чита лослес музику. Да је то на списку, сабрао бих десет кила пара и пазарио, овако чекам нешто следеће.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар

Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32

Povratak na Audio-video, kućna i bela tehnika