Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Televizori, home-theater, Hi-Fi, klima uređaji, frižideri, šporeti, veš mašine... preporuke, iskustva, servis.
Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Novi TV - hitna pomoć prijatelja

Post od Pollux » 04 Nov 2017, 01:55

Okači TV na zid. Čuo nekad za Vesu? :green:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 04 Nov 2017, 15:55

Ако се на мене односи, ниси пажљиво пратио моје писање. Имам ја довољно места на полици мада је теоретски могуће да једном размислим о бата Веси. Нема места тамо где је телевизор који је гледала мајка, ту има једва по метра зида плус сметају две цевке од грејања. Једино неки телевизор од ~14" би се уклопио. ;)
Нов кревет је потребан ако планирам мало више да гледам телевизију јер ће овај да ми уништи леђа ако дуже лежим.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 23 Nov 2017, 14:23

Gledam NjinNjin , za ovaj "crni petak" (snizenje) i nisam nasao sebi nista valjano. Mozda mi se nesto provuklo.
Jel ima kod drugih nesto? Calexx?
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 25 Nov 2017, 18:49

Aj' da ne otvaram novu temu, treba mi savet. Naime, kod oca i majke crk'o stari CRT televizor, i trebam im kupiti novi, a nisam baš pri nekim velikim novcima trenutno.
Oni koriste ovaj set top box, jer stari tv nije imao ugrađen dvbt2 standard, pa mora preko toga. Na tome će i ostati, oni ionako gledaju par kanala, bitno je da je tu dnevnik i Parovi na happy tv, oni zadovoljni :)
E sad, ne znam vredi li mi davati veći novac, za neki fullHD televizor, jer nisam siguran da li ovaj digitalni signal uopšte ide u fullHD kvalitetu, sve i da ne ide preko set top boxa već da tv ima ugrađen dvbt2 dekoder. Ali nigde ne mogu da izgooglam max rezoluciju kojom se signal šalje u etar od strane predajnika, pa ne znam šta bih. Ako nema fullHD signala 1920x1080, onda mi je neka HD Ready opcija za TV najbolja, 20k dinara u proseku, jer neću ići ispod 32'' (82cm) zbog slabijeg vida mojih roditelja. Ali ako ima fullHD opcija, onda, isto zbog njihovog vida i jasnoće slike, nekih 30k fullHD televizor je ipak bolje rešenje. Smart Tv i ostali dodaci mi u ovom slučaju ne trebaju niti me zanimaju, gledaće samo ove dvbt/2 kanale, i ništa drugo ih ne zanima.
Pa me zanima 2 stvari, zna li neko od vas da li preko predajnika ima 1920x1080 signala, i ako ima, neki najpovoljniji tv, a ako nema, neki hdtv ready savet, šta uzeti, itd.
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 25 Nov 2017, 20:27

Па купиш нови са Т2 и није им потребан СТБ. Преко Т2 се емитује (тј мислим да је нешто запело па га више нема) једино РТС ХД али он сигурно није 1920х1080. А ако га има и даље, у доброј резолуцији је понеки спорт, остало преносе РТС1/2 који су 576i. Ни преко кабловских се не емитује такав сигнал (мислим и у већем делу Европе, не само код нас) него или 1080i или 720р па не размишљај много о резолуцији. Она има смисла ако ће да се гледа нешто што је у пуној резолуцији са флешке, диска, скинуто са интернета ... у етру нема тога.

Што се телевизора тиче, ја сам и даље у фази размишљања, сви препоручују брендиране а они дају 2 године гаранције, осим за UHD који су реда 60к и више а толико ме баш не занимају. Можда неки Philips са 4 године гаранције (до краја године) или рецимо Vox са три.
Gruja napisao:Gledam NjinNjin , za ovaj "crni petak" (snizenje) i nisam nasao sebi nista valjano. Mozda mi se nesto provuklo.
Jel ima kod drugih nesto? Calexx?
Ма код нас је то симболично, осим ако нешто не иде па да га продају. ;) Синоћ сам отишао до Техноманије јер су имали Philips 43" UHD за 49.990 али су добили 5-6 комада и отишло је пре подне. Све остало је бзвз, цене у Е** су скоро увек ниже него код осталих са разним попустима.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 26 Nov 2017, 01:59

calexx napisao:Па купиш нови са Т2 и није им потребан СТБ. Преко Т2 се емитује (тј мислим да је нешто запело па га више нема) једино РТС ХД али он сигурно није 1920х1080. А ако га има и даље, у доброј резолуцији је понеки спорт, остало преносе РТС1/2 који су 576i.
E hvala, to mi trebalo da znam. Znači, budući da je za oca i majku, njih smartovi i te stvari ne zanimaju, već Dnevnik, "parovi" itd, znači da mi je najbolja varijanta HD Ready, nekih 20-ak hiljada dinara, i to je to. Hvala.

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 26 Nov 2017, 22:44

Parovi?!? Dnevnik moze da se prati i preko radija. Usteda je visestruka sto po tebe , sto po njih - radio trosi manje struje. :P
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 26 Nov 2017, 23:52

Gruja napisao:Parovi?!? ...
Ma ništa me ne pitaj... bežim iz kuće non stop :(
Da mogu, bombu bih im bacio da ih ne čujem (mislim na taj reality) :(

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 15 Dec 2017, 16:34

Само да ремизирам моју причу, ништа нисам урадио али сам сузио избор и углавном повећао планирани трошак. :(

Гаранција ми је приоритет, Philips даје 4 за већину, LG има и 3 године али је мало више критикован као фирма, Samsung и Sony дају по две године за FHD. Скоро сви дају 5 година за UHD телевизоре.

Да ове фирме на S дају бар три године, вероватно бих одлучио да узмем неки њихов па и за мало већу цену.

Тренутно разматрам један Philips 49" за око 51к пара (али ми делује да га више нема по тој цени) или опет Philips 43" UHD за око 55к пара. Теоретски би у причу могао да уђе и Samsung 40" UHD за око 60к али мислим да је то бацање пара јер и 43" није довољно да се примети предност а са 40" би било и горе.

Даклем дилема је да ли неки FHD 49" или UHD 43" за мало више пара. Ценим да UHD нема само резолуцију као предност него и да је још по нешто квалитетније па бих ту прихватио 4-5к више. Опет, ни 49" према 43" није битна предност, јесте да по некима за моју раздаљину није добро ништа испод 55" или 65" али је то већ ... оно.

Делује ми да ћу да искористим ових пар недеља до празника и јурим неку акцију.

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 16 Dec 2017, 02:06

E, a da oipicis ti do madjarske u neki tesko ili slicno, mediamarkt pa da vec pazris nesto ipa malo kasnije pokupis i afu pa da skroz budes srecan.Sada su tamo praznicni popusti moze lepo da se pazari.Ili do subotice pa nadjes zajednicki jezik sa preprodavcima.Garanciju neki modeli priznaju i ovde kod nas recimo LG

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Dec 2017, 11:43

Колико знам, та варијанта се исплати ако убодеш неки попуст, вратиш њихов ПДВ, како год се то зове, па прошверцујеш уређај преко границе. До Солуна сто сомуна.

Знам да LG има гаранцију која важи али је та фирма, нарочито за овогодишње моделе, прилично испљувана, рецимо UHD имају RGBW што мало скраћује квалитет, обични имају слабије позадинско светло (све ово сам проверио на неким тестовима) па бух најрадије наки Sony или Samsung али пошто они дају 2 године гаранције (осим за UHD) онда остаје Philips са 4 године или евентуално неки UHD ако се испружим. Зато и чекам предпразничне акције па ако, као за црни петак, буде неки UHD за до 50 к или падне цена неком од 5-6 модела који су у разматрању, ома идем да пазарим.

Сваки дан гледам понуде на интернету, обилазим пар радњи где је као боља понуда и чекам. Мада ... ко чека губи време. ;)

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 17 Dec 2017, 16:26

Ma ok ja sam do sada tako kupio par televizora kao i gomilu moj drugara,pa su ustedela po 100 tinak i vise eur.A sto se cekanja tice moze da se ustedi samo ako s e ne zuri,sledece godine u ovo vreme bice mnogo jeftinije :)

Odgovori

Povratak na “Audio-video, kućna i bela tehnika”