Evropski dan jezika

Da li ste spremni za kritike? I one pozitivne i one negativne. Prezentujte svoje radove ovde.

Moderator: skitnica

Odgovori
Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Evropski dan jezika

Post od skitnica » 28 Jan 2011, 01:55

"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Kontakt:

Re: Evropski dan jezika

Post od skitnica » 29 Okt 2014, 17:52

Snimano nekim žnj školskim mini kamkorderom turističkog tipa (već je spominjan ovdje, nebitno) sa standardnom rezolucijom. Na par mjesta (tamo gdje je tiše) korišten H1Zoom. Očigledno, tj. ušislušno :) je snimač bio predaleko od ljudi čiji se glas snimao, valjda sam se bojala preosjetljivost snimača, odnosno da će snimiti i disanje, uzdahe, coktanje...pa sam pretjerala u tome. A nije se imalo vremena za silne probe i provjere, uglavnom je sve išlo iz prvog, kakavog-takvog, pokušaja. Mnogi učenici se nisu htjeli snimati, ja sam ih to odnedavno počela pitati, jer mogu da shvatim da bi se mogao tu i tamo pojaviti neki roditelj sa pitanjima: Otkud moje maloljetno dijete, mjezimče, na YouTube?
U centralnom dijelu jedan učenik prevodi neku meni dotad nepoznatu pjesmu sa Francuskog na Njemački. Kaže da je jedva pronašao neku koja ima tekst podesan za školu :) Pošto se meni ritam te pjesme jako svidio, ista dominira videom. Radi se o Sexion D'Assaut-Avant qu'elle parte
Queen-I want it all i
Queen-Who wants to live forever sam uvrstila samo u dijelovima u kojima učenica koja je tražila baš te pjesme kao pozadinu čita svoje pjesme.
Zamolila sam YouTube da mi ne obezvuče video, zasad me ne diraju, osim što je prikaz video od starta, automatski, onemogućen u samo jednoj jedinoj državi....pogodite kojoj...Njemačkoj. :)
http://medicinska-skola-bl.net/sekcije_strjezici.php
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 31 Okt 2014, 22:44

Sad sam odgledao drugi video - odlično!

Što se tiče kvaliteta zvuka ne znam da li je u pitanju mikrofon ili kasnija dorada ali mi glasovi zvuče nekako prigušeno. Možda je i do prostora u kome je snimano.

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Kontakt:

Post od skitnica » 31 Okt 2014, 23:56

Snimano je u malom prostoru, u skoli, prostorija 2 sa 2, otprilike. Kao sto vec napisah, drzala sam snimac predaleko od snimanih. Naime, izgubila sam zastitnu spuzvicu :rolleye pa sam se bojala da ce snimac pohvatati svasta, i tako sam pretjerala. Dakle, nije do obrade, nego je sami ulazni snimak bio takav, pretih. Evo, ovdje objasnih: http://www.it4um.com/forum/viewtopic.ph ... 47#p120047

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 02 Nov 2014, 09:52

Слажем се са Миланом, али сам уједно задовољан да не одустајеш и да си упорна, на радост својих ђака и колега.

:bravo: :gore
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Odgovori

Povratak na “Galerija multimedijalnih radova članova”