Novi monitori

Komponente i oprema sa kojima radite. Vaša iskustva i preporuke. Problemi koje ne umete sami da rešite.

Moderator: Deja Morison

Odgovori
Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Novi monitori

Post od Deja Morison » 10 Maj 2015, 12:31

Cao drustvo,
doslo je vreme da nabavim sebi malo ozbiljnije monitore. Do sada sam imao Alesis M1 active MkII i sluzili su mi dobro...juce sam ih prodao i pomalo mi je zao sto vise nisu u mom posedu...ali se ujedno radujem sledecem koraku.
Polako pripremam jednu prostoriju da najzad dobijem svoj radni kutak u kuci. Prostorija nije previse velika, 3m x 3m. Prvu stvar koju odmah moram da resim (jer imam povremeno neki posao) je da sredim prostoriju i da kupim monitore. Prostorija ce se raditi kako i kada budem mogao tokom ovog leta i tu cu pokrenuti jednu novu temu oko toga, ali monitore moram da resim brzo.
Voleo bih da cujem predloge i argumente za koje bi se monitore odlucili da sada kupujete za sebe. Cena je oko 1000e za par, pozeljno i malo jeftinije ali moguce i malo skuplje ako imam dobar motiv za to. Namerno sa sada necu da sugerisem izmedju kojih se ja dvoumim jer zelim da cujem potpuno nov stav. Unapred hvala za svaki komentar.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Novi monitori

Post od Тон-мајстор » 11 Maj 2015, 11:10

Богу хвала! :gore

1000 € је превише. Не претеруј. :mrs:

За почетак, никако се не одлучуј за 2.0 систем априори, са 8 инча басом. Искључиво 2.1 или чак 5.1.

Писаћемо се убрзо! :pijemoooo:
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 11 Maj 2015, 12:41

Pa red je bio da se resetujem :udar:
Svakako bi bilo pozeljno da ne puknem velike novce na monitore, pa ce se visak preliti u sredjivanje prostorije.
Prostorija nije bog zna koliko srecno resenje ali je to najbolje sto imam. Ima dosta prozora i vrata, plan je da uradim teske zavese preko svih tih povrsina. Zidove i plafon cu takodje da tretiram koliko god budem mogao, najvise prirodnim materijalima (drvo) pa je bitno da monitori prate tu prostoriju. Dakle, nece biti idelani uslovi pa gledam da monitori budu takvi da ne prave dodatnih problema.
Razmisljao sam o najvise 6.5 inca da izbegnem problem sa muljanjem niskih frekfencija a o woofer-u nisam razmisljao bas zbog toga. Imam dosta flat pojacalo i ZX4 kutije (dakle PA sistem) koje bih mogao da koristim povremeno za proveru niskih frekfencija (kao neka vrsta midfield).
Sta si ti imao na umu? :hmmmm

Korisnikov avatar
blackbeast
dipl. ing, Kaboom, kaboom moderator
Pridružio se: 20 Sep 2007, 21:39

Post od blackbeast » 11 Maj 2015, 14:36

Kad sam poceo da citam tvoj post, kontam, kakav je to monitor, nikad nisam cuo za tu marku... Tek posle sam skontao da nije "monitor", i da tema nije u hardveru za racunare... :D :D :D

Sto nisi rek'o da je zvucnik?! Nisam strucan za audio-terminologiju, tako da mi ne zamjeri. :D
blackbeast
˙˙˙ɐʌıɾlpıʌǝu oučıʇʞɐɹd 'ɐʞuɐʇ ɐɯoǝʌ ǝɾ ɐlıpnl ı ıʇsoulɐɾıuǝƃ nɾpǝɯzı ɐɔıuɐɹƃ˙˙˙

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 11 Maj 2015, 15:52

Pa eto, mi u muzickom svetu pri pominjanju monitora prvo pomislimo na zvucnik :)
Kao najzvaznija komponenta svakog studija su svakako studijski monitori, zato bih zeleo da ne promasim pri izboru, jer ove koje sad uzmem ce mi, nadam se, sluziti until the end :pop:
Za pocetak prvo da sredim prostoriju i kupim monitore. U toj prostoriji ce se za pocetak naci samo klavijatura, laptop za neki midi programing i monitori. Kasnije, kad budem u mogucnosti uzecu neki komp i zvucnu...mikrofon...

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 12 Maj 2015, 17:04

Donekle sam resio situaciju, do sutra cu konacno znati. Naime, imam jednu ponudu za monitore koji su mi bili u najuzem izboru a ponuda ukljucuje da ne moram dati sve novca kes nego je deo zamena za opremu koju ja rasprodajem...tako da sam se ubrzao u odluci. Javljam sta sam uradio.
PozZz

P.S. Reseno, od danas sam ponosni vlasnik Adam A5x monitora. Prvi utisci su odlicni, javicu se posle nekog vremena kada pocnem nesto raditi sa njima ali deluje da je to ono sto sam trazio. Sound je jasan i precizan, stereo slika fenomenalna, na srednjoj jacini u vrlo problematicnoj sobi sam imao odlican pregled svih frekfencija. Mislim da je ovo beginning of beautiful friendship :pijemoooo:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Maj 2015, 11:22

Нећеш имати потпуно реалну слику басова без субвуфера. Мислим на волумен-масу, а не на брзину и панч.

Колико си их платио?

Какогод, срећно! :pijemoooo:
'ел немам?

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 17 Maj 2015, 14:47

Hvala!
Pa videcu kada uradim prostoriju kako ce to sve izgledati, prostorija je mala (3mx3m) pa cu testirati u njoj, ako se bude pokazalo da treba, dokupicu woofer. Za sada sam poprilicno zadovoljan kolicinom basa koje izbacuju s obzirom da su 5,5 incha...
Danas smo krenuli u raskrcavanje te prostorije, sutra vec zovem neke majstore polako da se raspitujem za prve najvaznije korake (zamena jednih vrata, postavljanje grejnog tela...). Polako ce se to raditi pa, ako Bog da, uskoro cu najzad imati svoj kutak za rad.
Prostorija je jako nezgodna, ima dosta staklenih povrsina, ali po tvom savetu, pokusacu to da umirim nekim stofanim zavesama, bas trapovima po coskovima, plafone azma-rostillj-drvo i po nekim difuzorom na zidovima. Ne ocekujem savrsenu prostoriju ali ipak se nadam da bude upotrebljiva.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 17 Maj 2015, 22:43

Aко изсликаш просторију, могу и конкретно да ти помогнем.

А можда и свратим на кратко до тебе идуће недеље, Боже здравље!

Ипак, пиши ти овде, брате слатки.
'ел немам?

Korisnikov avatar
Deja Morison

Post od Deja Morison » 18 Maj 2015, 08:41

Slikacu...a ti si uvek dobrodosao :gore

Odgovori

Povratak na “Audio hardware”