Podešavanje DNS-a

Sve o domaćim provajderima IT i ostalih usluga. Cene, usluge, problemi u radu..

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Podešavanje DNS-a

Post od vladared » 05 Dec 2017, 15:09

Ne znam gde bi ovo pitao, ali postaviću ovde.
Imem hosting kod hetznera i gomilu klijenata koji koriste moj hosting. Do pre neki dan je sve lepo funkcionisalo (pre 7 dana), kada sam promenio jedan server. Novi server, stari sam "ugasio" i rekoh da klijnti ne menjaju dns zapise kod provajdera nazvao ga isto ipromenio ip adresu. Ništa komplikovano ali izgleda da je nešto kod GoDaddyja je menjano. Interesuje me da li neko zna ili ima neko uputstvo kao bi trebalo podesiti dns jer mislim da nešto ne valja kod mene.
Postavio sam adresne slogove koji bi sami po sebi treali da su dovoljni, ns slogove (pored defaultnih godaddyjevih) i to je to...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Re: Podešavanje DNS-a

Post od Milan M. » 05 Dec 2017, 18:22

Nije baš jasno šta je problem. Sajtovi više nisu dostupni? Kakva se greška prijavi u browser-u? Možeš li pristupiti sajtu preko IP-a?

Ovo što si napisao zvuči kao problem sa konfiguracijom novog servera. Kako može GoDaddy tu da bude problem kada ništa nisi menjao na GoDaddy-u?
Jel koristiš https://wiki.hetzner.de/index.php/DNS_Robot/en?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Podešavanje DNS-a

Post od vladared » 06 Dec 2017, 17:04

Neće da razreši ip adresu. Dakle po ip adresi mogu da pristupim bez problema, ali razrešavanje je katastrofa... Danas vidim sajt, sutra ne vidim i tako u krug....
Inače koristim i hetznera, čak sam zakupio na godinu dana i njihov premium dns u nadi da će mi pomoći, ali i dalje brljavi.... Ono što je zanimljjivo, HTML/PHP/Java sajtovi uglavnom rade bez bilo kakvih problema, dok joomle brljave....
itpoint.rs

Odgovori

Povratak na “Internet Service Providers”