Интернет у комшилуку

Sve o domaćim provajderima IT i ostalih usluga. Cene, usluge, problemi u radu..

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Интернет у комшилуку

Post od calexx » 12 Apr 2013, 11:23

Малопре на једном форуму видим нову тему са насловом T - COM povećao brzine u Hrvatskoj а испод слика спидтеста са новом брзином.

Slika

Није ми баш јасно, зашто се онда ми бунимо и шта тражимо?? СББ још од прошлог марта има 10/1 као основну брзину, неки су повећали и претекли их последњих месеци, СББ нешто чека али овакву вест из комшилука баш и нисам очекивао. Мада јесам видео тако некакве понуде али нисам био сигуран да умем да прочитам сва ситна словца.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Интернет у комшилуку

Post od vladared » 12 Apr 2013, 11:42

Ja prelazim uskoro na Total TV Mix paket, pošto drugačije nemam SBB, pa bi baš da vidim kakav će mi biti njihov net (ADSL)...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2013, 12:09

Хм, па ту је њихова ваљда телевизија а АДСЛ иде Телекомовим путевима.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 12 Apr 2013, 12:15

Nemam pojma, znam da propuštaju 20/1, a sad od centrale, linije, čega sve još zavisi koliko će to biti kod mene. Kontam da mogu očekivati 10/1, ali ne mora da znači...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 12 Apr 2013, 12:19

https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl/brzina

Kod nas je do skora 1.5Mbps bio minimalni paket(adsl). Moguce ga je jos uvek uzeti.
Pa se krenulo sa novim paketima i akcijama te su svi mahom "dobili" ubrzanje, uz nove ugovore, na 5/10/20 pakete.
Tako da kad sa 1.5 predjes na 5 i jeste ubrazanje. :letimoooo
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 12 Apr 2013, 12:31

Ja sam trenutno na 8/0.8, tako da kontam da ću imati neko "ubrzanje". Samo što sam u Srbiji, tako da me Croati ne interesiraju...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2013, 16:28

Ма само коментаришем, овде је општа хајка на СББ да повећа када су и остали повећали (мисли се на Вектор, на оне Дулићеве оптичаре а и Иком има солидне пакете) и сви кажу ... у комшилуку је све многоструко брже, малтене им пакети крећу од 100/50 док код нас само 10/1. Кад оно ... њима сада повећали на 5/512 (или колико је већ оно, мени личи да је пакет до 4) па делује да су негде на нивоу нашег Телекома.

Код мене би могло ко зна колико (мислим на АДСЛ) јер сам пробао 16/1,5 и ишло је максимално, близу централе сам па би и VDSL лако прошао али ми није потребно. Имам 2х10/1 а пошто сам се скинуо са скидања, онда ми је то тек реда ради.

Да неко не помисли да је код њих пакет до 4 само 80,94 куна илити око 1177 динара, то је цена брзине а посебно се плаћа саобраћај па ко хоће флет уз уговор на годину дана, додаје отприлике још толико. Не смем да тврдим али мислим да они имају и правило о фер плеј коришћењу.

Korisnikov avatar
Dzoniopusten
Moderator
Pridružio se: 29 Jun 2012, 17:58
Youtube: Nikolaguitar
Kontakt:

Post od Dzoniopusten » 12 Apr 2013, 16:44

27/1 ali ne kapiram kako su toliko loši? :/ Malo mi je čudno jer su rekoh,u EU...
ASUS P8B75-m LX PLUS
Intel i3 3220 3.3Ghz with HT
8GB Kingston HyperX 1600Mhz CL9
AMD HD Radeon 7850 2GB GDDR5 Gigabyte Windforce Edition. 1050/1225 OC
Hitachi 400 GB 7200RPM
WD Green 1TB 7200RPM

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 12 Apr 2013, 18:08

Hrvatska nije u EU :) Što se tiče teme, verovatno je svaka zemlja poseban slučaj. Sećam se kad sam bio u Sloveniji 2005. da su reklamirali VDSL po bilbordima, a ja sam se još uvek kačio na dial-up kod kuće :lud:
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Apr 2013, 18:41

Румунија РАЗВАЉУЈЕ са брзинама и инфраструктуром... :respekt
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 12 Apr 2013, 18:44

Па јавио се и неко из Пољске па и он има 10/1. Небитно колико ко има или може, мени су занимљиве најниже понуде, ако је код мене то 10/1 а ови имају 4/512 и то за више пара ... а само што нису у еу. Мсм, неће сад да оду у еу и добију гигабитни интернет и плату од десет тисућа евра него су се као приближили стандардом и онда улазе. А онда их чека чудо. Даће два дуката да изађу.

Можда је проблем што сви за пример узимају источне комшије а они су имали неке своје Дулић акције и имају интернет ... па у првих 5 на свету.

Ту је и прича о инфраструктури, могу они горе да праве бицикло-путеве са одмаралиштима јер већ имају остало а и паре, ми би прво могли да заменимо ове К2К или Б2Б инсталације, да мало мрднемо послом а онда ће да дође и интернет. Мада се ја не жалим.

П.С. Поменуо сам Румуне и ето ... знао сам. Они су имали своје Дулиће, ко зна колико је ту прошло пара кроз нечије руке.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Apr 2013, 19:22

'ел немам?

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 12 Apr 2013, 20:23

I u Bugarskoj je dobar čini mi se... verovatno da tu nema pravila, kako se ko snašao na početku :) Kod nas je sada relativno pristojan (mada nema sbb baš svuda), ali sada je 2013, trebalo nam je prilično godina da sustignemo ostale, do juče su neki još bili sa dvojnicima :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Dzoniopusten
Moderator
Pridružio se: 29 Jun 2012, 17:58
Youtube: Nikolaguitar
Kontakt:

Post od Dzoniopusten » 12 Apr 2013, 21:18

Pomešao sam,hteo sam da kažem "kandidat".Izvinite na grešci.
ASUS P8B75-m LX PLUS
Intel i3 3220 3.3Ghz with HT
8GB Kingston HyperX 1600Mhz CL9
AMD HD Radeon 7850 2GB GDDR5 Gigabyte Windforce Edition. 1050/1225 OC
Hitachi 400 GB 7200RPM
WD Green 1TB 7200RPM

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Apr 2013, 22:07

Ако ћемо да пратимо швабе, наџебали смо га. Не знам колико је ово тачно, мада и не разумем баш све али ми се оно што сам ваљда разумео не свиђа.

http://derstandard.at/1363708921087/Fla ... he-Telekom

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 30 Apr 2013, 22:55

Почиње „успоравање“ интернета због пиратерије

Контроверзна стратегија за борбу против интернет пиратерије у САД почела је да се примењује од понедељка 25. фебруара, а последица за милионе корисника које илегално скидају филмове или музику могла би да буде губитак приступа интернету или значајно смањење брзине.
Нови „Копирајт систем упозорења“ (Copyright Alert System) популарно назван бејзбол речником „шест покушаја“ (six strikes) систем, је резултат партнерства највећих Интернет сервис провајдера (ИСП) и индустрије „забаве“, којим ће покушати да се смањи крађа копирајтованих материјала онлине. Филмска и музичка индустрија трпи губитке од више милијарди долара сваке године.

“Copyright Alert System” подржао је председник Барак Обама, а „прогурале“ су га велике издавачке куће и Холивуд. Сам план развијан је скоро четири године, а у његовом стварању учествовали су AT&T, Cablevision Systems, Comcast, Time Warner Cable, Verizon…

У новом систему, корисници интернета који скидају копирајтоване материјале прво ће добити серију „узбуна“. Критичари систем и зову „шест покушаја“ пошто се верује да ће шесто кршење копирајта довести до казне од стране интернет провајдера.

Детаљи како ће појединачно интернет провајдери да примењују мере упозорења још нису познати, али већ сада се очекује да ће свако имати нешто „своје“. Амерички „Веризон“, по плану који је „процурео“ пре месец дана, планира да успори интернет својим „пиратима“ на брзину дајал-апа и то на два до три дана.

„Time Warner Cable“ планира да привремено суспендује интернет конекцију онима за које се сумња да скидају копирајтоване материјале и то све док корисник не позове представника компаније и „сложи се да више неће то да ради“.

У посту на блогу, Џил Лесер, извршна директорка Центра за Копирајтоване информације, написала је да су мере узбуњивања ту да „образују, а не да кажњавају“ и да се нада да ће оне да усмере људе да користе алтернативне, легалне ствари и да ће им омогућити да затраже и добију независну ревизорску агенцију која ће да процени да ли су корисници заиста криви за кршење копирајта.
(Б92)

Можда ова старија вест има везе са тиме... :hmmmm
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 30 Apr 2013, 23:22

Вероватно је све повезано. Мене не брине, ја сам своје довукао а сада нека неки нови клинци испаштају због тога. :idiot:

Odgovori

Povratak na “Internet Service Providers”