IKOM se menja?

Sve o domaćim provajderima IT i ostalih usluga. Cene, usluge, problemi u radu..

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Re: IKOM se menja?

Post od Milan M. » 25 Dec 2016, 13:17

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 25 Dec 2016, 14:29

Колико сам могао да прочитам, Коперникус као има неко право да дистрибуира даље поменуте канале па су тражили додатно плаћање од провајдера. Неки ће да прихвате и то покрију повећањем цене претплате или како то већ наплаћују а неки ће да исеку те канале. Није ми баш јасно како нема контра мере пошто СББ има своје ексклузивне програме, мтс има своје а Коперникус (ако је то иста фирма) такође нуди кабловску телевизију па могу и ови то од њих да траже.
Мој провајдер је најавио да преговара са овима па ако не успе, сече канале. Вероватно зато што има гарантоване цене док траје УО па пошто не би могли да наплате од корисника, онда би то они покривали а нису баш спремни да скрате своју зараду.

Како год, сваки провајдер ће да понуди корисницима раскид уговора без икаквих пенала па коме толико значе ови програми, може да тражи друго решење.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 27 Dec 2016, 17:37

calexx napisao:Како год, сваки провајдер ће да понуди корисницима раскид уговора без икаквих пенала па коме толико значе ови програми, може да тражи друго решење.
Po nekom zakonu stoji da : prilikom svake izmene uslova iz ugovora, pruzalac usluge treba da obavesti potrosaca o izmeni unapred a onda ovaj ima pravo da u roku od 30 dana raskine ugovor bez penala. Naravno ako mu se ne svidjaju novi uslovi.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Dec 2016, 18:39

Баш тако, зато већ неко време провајдери и остали најављују промену тачно 30 дана пре него ступи на снагу па ко прочита и искористи, добро је. Проблем је што већина није код тог провајдера случајно него зато што је вероватно бољи од свих из околине, па за ту промену која је најављена нема вајде од раскида.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 27 Dec 2016, 21:58

Problem je sto potrosaci cute, ne organizuju se ili bar ne pisu postojecim udurzenjima da im daju podrsku.
Trzisna igra je odavno dogovorena. Provajderi nece da seku granu na kojoj sede, dobro je njima svima ovako kako je... SBB preuzeo gradove (kabal i net) + sela Total, Telekom manje opstine i sela (adsl+iptv).
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Dec 2016, 14:39

Какво организовање и подршка? Провајдери постоје да би што више зарадили и немају никакву обавезу да нам нуде социјалне пакете, ни интернет ни телевизија нису обавезни па да мора да буде и јефтино. Или је то по оном ... ја сам сиромашан, не радим, немам шта да једем а мој провајдер тражи велике паре за 100/5 интернет, може ли то да буде јефтиније? А и Џек Денијелс поскупео па да утичете да му смање цену.

Нема ту неког договора, мтс покрива целу земљу и скоро свако ко има телефон, има и могућност за интернет. У последње време убацују истурене степене па многи могу да имају још веће брзине. СББ је био међу првим провајдерима и покрио је велику територију, остали траже шансу у крајевима где нема ових јер ... која корист да неко оде у насеље где 90% оних које занимају интернет и слична понуда имају вишегодишњу уговорну обавезу са СББ-ом или било којим другим провајдером.

Да постоје неки договори, ја данас не бих могао у својој згради (тако је годинама) да имам у понуди СББ, (било који) АДСЛ, ехе-нет у варијанти оптика или wireless ... а није немогуће да има још некога ко се нуди.

Основни проблем је што нема много играча који могу да се упусте у причу, као када неко отвори драгстор поред Темпа и има 30% веће цене па се сви чуде што не може да успе. Просто, он и набавља робу у Темпу и на сличним местима, мало се угради ... и не може да опстане.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 23 Sep 2017, 16:46

Slika

Vip 10/2

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 24 Sep 2017, 08:20

Кућни нет?

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 24 Sep 2017, 14:36

Da da, s telefona mi pokazao 43/20.
Slika

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 24 Sep 2017, 14:46

Slika

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 24 Sep 2017, 20:41

Odlična brzina, ali katastrofa ping koliko vidim, 30-60 ms do Beograda?!
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 25 Sep 2017, 19:31

Šta znam neki put bude i manji, ma ne mere to bez žice za ping...

Kakav more 4G :nene:

Slika

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 25 Sep 2017, 20:27

Ma žica je zakon i tu se slažem... Meni ping 10 a može i manje ;)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 26 Sep 2017, 08:52

Може и мање од 10. ;)

А стварно је 4G очај, ево шта показује мобилни:

Slika

Овако је када се лаптоп закачи на хотспот, вероватно би било боље да користим неки усб модем али ионако немам намеру да то трошим:

Slika

Све то је бзвз када упоредим са жицом:

Slika

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 27 Sep 2017, 18:35

Pa ne mogu ja da se poredim sa najsporijim paketom sa tobom bogatunom...

Pohvalno je to što VIP daje 12/8 a ja plaćam 10/2.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 27 Sep 2017, 22:38

Каки богатун, ја сам социјалац али умем да штедим. ;)

Odgovori

Povratak na “Internet Service Providers”