The BAT 4.07

Sve o e-mail protokolu, klijenti, pop3 podešavanje, prosleđivanje mejlova i još mnogo toga.

Moderator: Stefan

Odgovori
alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

The BAT 4.07

Post od alkion » 10 Feb 2008, 16:46

Heh, zaista odavno nisam naleteo na racunar gde je instaliran Bat kao e-mail klijent.

Paznju mi je privukla poslednja verzija 4.07 koja ima ocigledno vise vizuelnih izmena nego sto ih ima u samoj strukturi.
Nova verzija dolazi u Home i Profesional opciji. ( Differences between the Home and the Professional Edition )
Jaca verzija poseduje spell cheker, podrsku za hardversku identifikaciju sa serverom, enkripciju poruka kao i jacu zastitu poruka.
Nakon instalacije ceka vas definisanje lokacije za smestaj poruka pocev od Application Data po difoltu pa do Vaseg odabira.

Slika

Kreiranje naloga nije nista komplikovanije nego sto je kod drugih, rekao bih a potrebno je da imate pop3 protokol, IMAP4 ili MAPI

Slika

Podrska za vise naloga je ispostovan standard a svaki se moze zastiti lozinkom. (probna verzija od 30 ne daje tu mogucnost)
Standardne opcije kao sto su print, reply .. necu spominjati a moguce je bojom definisati svaku poruku ili grupu i time ih sortirati po vaznosti ili kako vec.
Po difoltu ne dolazi sa anti spam protekcijom ali moguce je skinuti anti spam plagin sa stranice
Ono sto mi se ne dopada jeste nemogucnost integracije antivirus alata za trenutno skeniranje dolazece poste kao sto je slucaj kod OUTLOOK-a.
Mora se skinuti plagin a i njih ima 4 i ograniceni su na Dr. Web, F-Prot, ClamWin i NOD32
Exportovanje i importovanje je naravno podrazumevana opcija i koliko ja vidim na njihovoj stranici moguce sa skoro svim meni poznatim e-mail klientima.
Za neku dublju ocenu nisam imao vremena a ako hocete da probate, produzite na download stranicu koja je jako lepo uradjena i puna korisnih saveta i objasnjenja.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: The BAT 4.07

Post od calexx » 11 Feb 2008, 18:20

alkion napisao:Ono sto mi se ne dopada jeste nemogucnost integracije antivirus alata za trenutno skeniranje dolazece poste kao sto je slucaj kod OUTLOOK-a.
Ovo što pominješ je rešeno u suprotnom smeru, sada sam slučajno video da Kaspersky ima opciju Enable Microsoft Office Outlook and The Bat! support pa ne mora da se to ubacuje i u Betmena.
Inače ga odavno nisam probao, nešto mi se u startu nije sviđalo i odustao sam od njega. Mislim da je bilo vezano za kodne rasporede, negde nešto nije radilo.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
zele
Pridružio se: 17 Okt 2008, 23:03

Post od zele » 17 Okt 2008, 23:48

Isproba sam nekoliko 10-aka mail klienata i koristim ih nekoliko, iz ciste zabave...ali mi je bez premca The Bat!...najnovija a i najbolja je verzija 4.0.34...izvanredan je...antivirus se integrira u njega i meni Eset skenira svaku poruku...sto se tice anti spama,njemu i netreba jer ima toliko precizan filter poruka da mozete podesit bezbroj opcija...nema mu premca....ima bezbroj jezika koje mozete odabrat..podesit boje i font do perverzija...jednom rijecju,treba ga imat...mozete podesit u njemu bezbroj mail naloga i svaki ima svoj pretinac,prostor,tako da je sve pregledno...ako ima neko tko ga koristi,volija bi da se javi radi konzultacija...naime,primjetija sam jedan problem sto neki antispyware alati prepoznaju njegov TheBat.exe kao anispyware i znaju ga obrtsat...

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 18 Okt 2008, 00:03

alkion napisao: Ono sto mi se ne dopada jeste nemogucnost integracije antivirus alata za trenutno skeniranje dolazece poste kao sto je slucaj kod OUTLOOK-a.
Ne znam koliko je to uopšte bitno? Jeste da AV neće automatski izbrisati zaražen prilog u pošti, ali svakako kad (ako) ti budeš krenuo da otvoriš taj fajl, izbrisaće ga u tom trenutku ili mu neće dati da se otvori. Tj. rekao bih da se svodi na isto. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Odgovori

Povratak na “E-mail”