Каже се психијатреса и омбудсманка

Pokušaj razumevanja misterija, egzistencije i stvarnosti...
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Каже се психијатреса и омбудсманка

Post od Тон-мајстор » 10 Jan 2011, 11:14

Па кад ти дођу неолиберални педери (морални) и мењају оно што је хиљадама година најнормалније...
Материнство, очинство - родитељство
Матерински инстинкт - инстинкт једног од родитеља
Мајчино млеко - млеко једног од родитеља
Матерњи језик - језик једног од родитеља
Очевина - родитељевина
Дедовина - родитељевина једног од родитеља
Отаџбина - постојбина једног од родитеља
Баба, деда - један од родитеља једног од родитеља
Трудница - будући један од родитеља
Мајчина душица - душица једног од родитеља
Бакин колач - колач родитеља једног од родитеља
Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 10 Jan 2011, 11:23

Хм, сад бих рекао мама миа али не знам како. Или како кад некоме псујеш мајку (па му опсујеш једног од родитеља) он да зна на ког родитеља мислиш?
Данас мајко жениш свога сина ... ајде да те видим овде. ;)
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 10 Jan 2011, 12:40

Ma hajde. U Nemačkom (pošto su oni generatori ovog predloga) je većina ovih stvari više-manje zadovoljena, ali da se to nametne kao opšte prihvaćena norma je debilitet ne viđene vrste. Još ovi naši krelci kako se utrkuju da budu prvi u svemu, ako se zalete imaće veoma zanimljivu reakciju javnosti, mada kada pogledam kakva je bila reakcija za generisanje ovih "novih zanimanja" zbog roda...
:ninja: :starwars :testera
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Maj 2011, 19:53

Да не отварам нову тему ... малопре чујем да у нашој скупштини увелико расправљају како да уведу равноправност па да трећина или бар четвртина посланика (тј ваљда посланица?) буде женског спола. Зар то није дискриминација?
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 22 Maj 2011, 21:01

Па, јесте. Треба да их буде више од 50%, јер нас укупно има у Србији 7.320.807, од тога је мушкића 3.560.048 а женскиња 3.760.759.

200.000 жена више! Па се ви жалите неком другом што се не оженисте... :p

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 22 Maj 2011, 22:42

Тема није толико једноставна. Иде у два правца, они иду једним, ја мислим да је то велика грешка.

Елем, ако ћемо овако, онда би требало да их буде око 128 у скупштини али ... онда би требало да се испоштују и остали параметри. Да буде пропорционалан број младих, мало старијих, још старијих и најстаријих. Да буде пропорционалан број плавих, смеђих, риђих, седих и тако даље. Да буде пропорционалан број тршавих и осталих. Да буде пропорционалан број Станлија и Олиа. Да буде пропорционалан број свих нација. Да буде пропорционалан број оних са повишеним притиском, са срчаним обољељима ... да буде пропорционалан број оних са плус диоптријом, оних са минусом и оних мешаних, као и оних који то не носе.
С друге стране, да останемо само на мушко-женским поделама, да буде пропорционалан број мушких и женских ђака који уписују неку школу или факултет, да буде пропорционалан број доктора и докторки, као и кувара и куварица али да и буде око 51% жена рудара, ковача и поткивача, заваривача, зидара и слично.

И тако добијемо статистичку скупштину и све остало. Благе везе с мозгом нема.

Ово је иначе још један нож у леђа, тако показују да код нас жене нису равноправне и онда по директиви друга ... европе ми сада мењамо број чланова делегација, парламента а ускоро ће и остало. Чисто да сви виде да су код нас жене неравноправне. А ко им брани да се баве политиком? Има их доста са језичког смера (као и мушких, тзв језичаре) и оне делују као и сви остали. Ако их се мање упусти у трку за фотељама, мање ће да прође квалификације. Па и да их има довољно, ако их народ не бира онда је тако како јесте и не може да се мења неком новом филозофијом. Баш ме занима који то демокраЦки закон каже да ако је изабрано (рецимо) 20% жена, онда то мора да се измени и да их буде 25, 30 или 51%. Чему онда избори?

Мени је жалосно како се то прихвата као наша грешка и сви журе да то исправе а не виде колико је то подметање за ново уваљивање ... опет ће да нам увале тамо где не бисмо ... или неки то ипак хоће?
Ха, заборавио сам на почетку да поменем да би ваљда требало да у скупштини имамо и представнике ЛБП популације, таман посла да њих заборавимо. Рецимо да одреде (ако се већ одређује онако одокативно) да их буде по 2, 5 или по 10% од свих. Па ком обојци.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 22 Maj 2011, 23:34

Ma iskreno mislim da je ova globalizacija donela više zla nego dobroga. Elem, pošto imam 2 pravnika u kući nisam baš spasen od prava, ali... Zar pravljenje izuzetaka nije postavljanje u neravnopravan odnos svih drugih? Zar postavljanje proporcija ne znači da će neko, samo zato što je npr žena, će ući u skupštinu, a po svojim kvalitetima će biti ko zna koliko puta gora od nekog drugog (naravno ne mislim da je ovo pravilo, nego dajem samo primer šta se može dogoditi)?
Kada zakon kaže da je zabranjena bilo kakva diskriminacija, zar se to ne odnosi na sve građane ove zemlje? Čemu onda odredbe o seksualnim slobodama, o nacionalnim manjinama, kada se ovo jednostavno podrazumeva (svi građani su i nacionalne manjine i lbp populacija)? Svako biranje preko nekog ključa je diskriminacija svih ostalih, ne zato što su svi ostali bolji ili lošiji, nego što ih u samom startu stavljaš u neravnopravan položaj zarad "mira u kući". Zar nije logično, ako je kvota za ulazak u parlament 1% za nacionalne manjine, da se napravi zakon da za SVE bude 1%, pa onda nema šta da pričamo o diskriminaciji. Generano ovi izbori za republičke poslanike su omalovažavanje građana i njihove sposobnosti da rasuđuju ko je bolji za njih. Ti po trenutnom zakonu glasaš za partiju, pri tome ne znaš ni ko će te predstvaljati, ni da li ćete uopšte predstavljati (ima mesta u Srbiji, koji u parlamentu nemaju ni jednog poslanika). Pa kome onda da se obratiš ako želiš nešto da predložiš? Ako je glasano za partiju, onda čak i ako imaš nekog iz svoje sredine među poslanicima, njegova volja je svedena na minimum, jer je dužan da glasa prema partijskim dogovorima, a ne prema osećanju šta njegovoj sredini je bolje. Ma... Ovo je sve debilno. Gledam kako polako na mala vrata uvode sve sa zapada, a pri tome niko se ne pita da mi nismo možda malo specifična sredina (da se ne lažemo, svaka država je priča za sebe i ovo bi trebalo da važi i za Mađarsku i za Rumuniju i za..) pa zakoni bi trebali da budu prilagođeni našem mentalitetu. Recimo primer Singapura (čini mi se da je on to uveo) je da ako baciš opušak i neko te prijavi, kazna je da dobrotvorno radiš u svom kraju kao čistač i neka debela novčana kazna, nisam siguran ali reda nekoliko hiljada dolara, pa ako te ne boli po džepu, boleće te po ponosu. Takva odredba bi se morala ukinuti ako kojim slučajem Singapur bude želeo da uđe u EU!?!?
Dobro de Singapur je daleko, ali Srbima zabraniti da u svom dvorištu uzgajaju šljive i posle od njih da prave rakije je veoma teška odredba, a upravo je to jedna od odredbi zakona u toj EU.... Znam, znam daleko sam se odmakao od teme, ali to je sve nekako povezano. Ravnopravnost polova treba da postoji, ali ona ne treba da podrazumeva da nema muških i ženiskih poslova, da zanimanja treba da imaju različite nazive ako ih rade žensko ili muško, nego bi ona trebala da podrazumeva da za isti posao budu isto plaćeni, da isto rade i sa te strane da budu ravnopravni, a uvek će biti muških i ženskih poslova jer je to jednostavno prirodno (šta god ove feminiskinje žele drugačije da kažu). Ravnopravnost ne treba da predstavlja neki unapred određeni procenat prema kome će neko biti izabran u skupštinu, nego da će se prema njemu jednako odnositi pa bio muško ili žensko. Glupost je funkciju predsednika zvati Precednica Republike Srbije, nego funkcija predskednika bi trebala za zvuči Gospođa Predsenik RS. Ako je zanimanje medicinska sestra, onda je i muškarac tamo medicinska sestra (bez obzira što je to "rešeno"), a ne treba menjati u medicinski brat, jer je to naziv zanimanja. Ako je neko švalja, on je i muška i ženska švalja. itd... Mislim da ste razumeli moje stanovište u svemu ovome...
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 23 Maj 2011, 09:28

То сам и ја питао, ако сада буде одређивано да 25% или 30% посланика у скупштини морају да буду жене, ако је обавезно да делегације које иду негде (на рибање у еу, углавном) морају да имају одређен број или проценат жена ... то јесте дискриминација. Или сам ја погрешно схватио демократију па мислим да та места добијају они који су имали највећи успех на изборима. Ко год и шта год да су. Не би било равноправно ако на изборима неко одређује да на листи морају да буду мушки посланици али шта са странкама које имају премало жена или их немају? Да ли они морају да пријаве неку само да би се то испунило? Ту је дефинитивна дискриминација.
Феминистички покрет можда може да се ангажује тамо где жене немају право гласа, ни онако ни на изборима, тамо где смеју да им раде шта оће ... али да се тражи пропорционалан број ... врло поглу. Питао сам, ако хоће 25 или 30% у скупштини, зашто не траже и 25 тј 30% међу рударима и заваривачима? Ако хоће да се послови у домаћинству баш деле, зашто то не важи и за цепање дрва и доношење угља (ајде, тога сада углавном нема али је било а може да се нађе сличних примера)?

Што се политике и изборних правила тиче ... увек ће неко да тражи онај облик у коме види веће шансе за себе. Почетком деведесетих је био други систем и годинама се тадашња опозиција трудила да докаже да је то лош систем и да није демокраЦки. Онда је то промењено и сада опет не ваља, сада би да врате онај први. Претпостављам да је то углавном небитно и да ће све да се дешава како се сада дешава па и не размишљам о том детаљу ... а и није за овде. ;) Зна се да на власти морају да буду проевропске странке па ће било који изборни систем да доведе до тога (како оно беше, искористиће све могуће демократске методе да освоје власт) а ако пглу народ случајно изабере другачије ... наћи ће се већ неко да то промени а ту су за сваки случај санкције и бомбардовање да доведу до потпуне демократије. Ето примера и у Либији, они који су се примирили неће да буду мирни дуго ... ни Тунис ни Египат а видим ни Судан (Ирак и Авганистан и да не помињем) нису постали оазе демокраЦије и мирног живота. Али о томе у некој другој теми. Осим ако не буде обавеза и да 25-30% војника буду жене.

Korisnikov avatar
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 23 Maj 2011, 23:12

Nemam nista protiv zena, dapace... ali. Ako nekA zena ne zeli da se bavi politikom, a zbog popunjavanja cenzusa i quota EU mora da se nadje u skupstini... to vise nije skupstina nego pilicarnik... u smislu... bice opet Bodruma, i slicnih marifetluka.. kokoske ce biti na odmoru, a pilici ce biti na traci za skidanje glave, od strane petlova koji ostanu u skupstini....

ponavljam, nemam nista protiv ako zena hoce da se angazuje, onda neka i bude poslanik. A ako nece, glupo je da popunjavamo parlament zenama pod moranje....

Uostalom, od ovaj nas Medrano.... ups... khm, khm Parlament mi se odavno serrrrrpovraca :idiot: (upuceno na nji')

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 16 Okt 2011, 21:06

Жену не ословљавати с госпођо и госпођице!

Европска унија је одлучила да жене треба ословљавати именом због става да су титуле госпођица или госпођа сексистичке!
Током удварања жени из ЕУ, немојте да вам се деси да сте је ословили било како осим по имену! У Брукселесу су издали летак с упутствима како користити родно неутралан речник којег се морају држати европски политичари. Жене се тако не смеју ословљавати с "госпођице" или "госпођо", већ само именом, јавља Даиљ Маил.

Такође, укидају се препознатљиви "madame" и "mademoiselle", "frau" и "fraulein", kao и "senora" и "senorita". Занимљиво је то да је "fraulein", титула за госпођицу, уклоњена у Немачкој из службених формулара још 1972. године.

Феминисткиње тврде да су титуле "госпођа" или "госпођица" уплитање у приватност, јер жене морају открити каква је тачно њихова љубавна ситуација, а мерна јединица је брак.

Такође, усвојено је да за спортисте треба користити израз "атлета", а за државника синтагму "политички вођа".

(Вести)

А шта ако јој не знам име? Прво да је питам "еј, ти, како се зовеш?", па ако ме не умлати она или полиција, могу да је питам нешто типа: "Пошто ти веза першуна, Љиљо?".

Следећи корак који предлажем је да се педерима или онима за које сумњамо да јесу (а не сме се то јавно питати!) обраћамо са "друже", јер се не смеју полно дискриминисати, а ово је некако остало скрајнуто, од како пуче комунизам.

Молио бих да ме одсада ословљавате са "ubermensch", или барем "бивши супериорни пол"! :lol:

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 16 Okt 2011, 21:35

Ma hajde... Preteruju u svakom pogledu. Nekada se kao dobro vaspitanje učilo da se mlađe ženske osobe oslovljavaju sa gospođice (pa ponekad to i nisu bile) i gospođo starije i ne vidim uopšte problem oko toga.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 16 Okt 2011, 22:05

Ја лепо рекох да вратимо другарице, ем није сексистичко, ем су многе навикле, ем могу да помисле да смо другови. А феминисткиње брине да нека жена не открије да је удата и онда ништа од швалерације.

Брукселес? Подсећа ме на једно вече у ресторану локалног хотела када смо налетели на пијаног гастарбајтера од кога смо се те вечери огребали флајку скивија и неколико боксева француских цигарета ... на питање где ради ... аха, град се зове сауцхау ... замало сам заплакао.

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Post od skitnica » 18 Okt 2011, 17:10

vladared napisao:Ma hajde... Preteruju u svakom pogledu. Nekada se kao dobro vaspitanje učilo da se mlađe ženske osobe oslovljavaju sa gospođice (pa ponekad to i nisu bile) i gospođo starije i ne vidim uopšte problem oko toga.
Problem je sto zena kada prvi put bude oslovljena sa "gospodjo" zna da ne spada vise u te mlade. A jos ako nije udata, to je podsjeti da bi trebalo da jeste. :green:
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 18 Okt 2011, 17:44

Dakle sujeta.
Sve se vrti oko toga da bi se trabali zvati "drugovima". Amerika i Engleska bice zemlja proleterska...
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Post od skitnica » 18 Okt 2011, 17:52

Pa dobro sad, sujeta, biologija, psihologija...kako god. Nije svejedno. :)
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 18 Okt 2011, 18:58

РАДНИ ДАН БОСАНКЕ

Пробуд'ла сам се, брзо се умила, помузла краве, на'ранила кокоши и зечеве, потјерала козе и краве напашу, пробуд'ла дјецу, направ'ла им дор'чак, спаковала и' зашколу, одвезла и' ушколу, исклепала косу, покос'ла траву, о'шла на пос'о, посвађала се са шефом, зарађивала паре и зарад'ла и', дошла кући, исцијепала метар дрва, скувала ручак, покуп'ла дјецу изшколе, нахран'ла и', пријавила порез на добит, о'шла упоље окопати зеље и кромпир домрака, о'шла код фризера, врат'ла се кући, утјерала краве и козе ушталу, спрем'ла вечеру, обнов'ла осигурање за ауто, нахран'ла дјецу, окупала и', ставила и' у кревет, опрала машину веша, платила рачуне е-банкингом, прегледала пошту, прострла веш, појела кору крува с маслом и медом и кад сам се коначно спрем'ла за спавање, падне ми на памет:

''СУНЦЕ ТИ ј....м! А мој муж !?! Цијели дан јадан лежи на каучу без секса !!!

Наравоученије: "госпођица" има мање обавеза у току дана. :green: :lud:

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 27 Okt 2011, 22:57

БРИТАНЦИ УКИДАЈУ РЕЧИ МАМА И ТАТА

Уместо „отац“ и „мајка“, у пасошима Острвљана убудуће ће писати „родитељ 1“ и „родитељ 2“
Британија у пасошима укида речи „мајка“ и „отац“, а уместо њих уводи „родитељ 1“ и „родитељ 2“. Заменом традиционалних речи за политички коректне остварена је велика победа групе Стоунвол, која се бори за права истополних парова.

Према најавама британске штампе, речи „мајка“ и „отац“ биће замењене одговарајућим у апликацијама за пасоше пре децембра ове године.

Амерички Стејт департмент раније је покушао да уради исто то, али је накнадно одлучио да то, ипак, није паметно.

Иначе, питање полова постаје све популарнија тема у свету. Недавно је једно обданиште у Шведској постало тема број један јер је њихова административна служба одлучила да забрани речи „он“ и „она“. Прошле године Европски парламент је издао брошуру у којој препоручује да се не користе речи „госпођица“ и „госпођа“ јер представљају дискриминацију жена указујући на њихову сексуалну опредељеност.
(Курир)

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 28 Okt 2011, 00:19

Глупости, могли су да оставе отац и мајка а да уведу отац1 и отац2 или мајка1 и мајка2 за оне мало померене.

А лепо ја пишем да су другарице прави назив, вратићемо се ми лепо тамо где је било боље. :mrs:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 04 Mar 2012, 11:05

Нема више госпођица

Француска влада је наредила својим службеницима да се реч "госпођица" избаци из употребе у званичним документима. Француске феминисткиње које су месецима захтевале да се "госпођица" избаци из употребе, у среду су поздравиле одлуку власти Француске.
До сада, жене су приликом представљања морале да назначе да ли су удате ("госпођа", односно "madamme") или неудате ("госпођица" односно "mademoiselle") на пореским пријавама, захтевима за исплату осигурања и у многим другим документима.

У циркулару из кабинета француског премијера у уторак је наложен, медјутим, престанак употребе "госпођице".

Од сада су све женске особе означене као madamme, госпође.

Француска не нуди као опцију неутралну скраћеницу као што је "Мис" у Великој Британији, а из које се не може наслутити брачни статус жена.

Мушкарци се са оваквим проблемом уопште не суочавају - они су увек "господин" (monsieur), било да су ожењени или неожењени.

(ИН4С)
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 04 Mar 2012, 12:00

Хм, зар није miss госпођица а missis госпођа? Једино заједничко је скраћено Ms. А лепо ја кажем да ми вратимо другарице, то је било напредније од госпођа и госпођица што се ето полако показује. Види се у ком правцу иде свет. Још да уведу СДК и почеће да личе.
Мушкарци ваљда нигде и нису били дељени, господин, мистер и мсје ... све је једнозначно.

Odgovori

Povratak na “Sociologija, filozofija i ostale društvene pojave”