Učitavanje stranica - šta ga odlaže?

Razvoj Web aplikacija

Moderator: Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
namiguShin
Redovan član
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:58

Re: Učitavanje stranica - šta ga odlaže?

Post od namiguShin » 29 Dec 2010, 04:06

Ok, uzeo sam novi komp i onload opali mnogo brže na njemu. Dakle, veliki udeo u tom odlaganju ima brzina mašine na kojoj se stranica učitava. ;) Trivijalan odgovor! :D

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 29 Dec 2010, 04:38

Trivijalan - možda :) ali pitanje je kakva je tvoja mašina bila? AKo je neki standardan PC to i dalje predstavlja problem za većinu posetilaca...

Korisnikov avatar
namiguShin
Redovan član

Post od namiguShin » 29 Dec 2010, 12:19

Nisam pametan šta tu treba raditi. Ako je sve na mašini posetioca u običnom html-u (tj isparsirano), sve sličice tu itd., uopšte ne kapiram šta bi moglo da koči taj onload?! On kasni 1 sekundu i ništa mi ne pada na pamet kako da ga ubrzam.

Majku mu! :D

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 29 Dec 2010, 14:28

Kakva web aplikacija je u pitanju? Mozes li ostaviti link?

Ako nije nesto sto zelis da sakrijes ili jako bitan sadrzaj mozes mi poslati fajlove i bazu pa cu postaviti na mom webhostu pa da uporedis vreme ucitavanja stranice.

Korisnikov avatar
namiguShin
Redovan član

Post od namiguShin » 29 Dec 2010, 18:56

Nema nekog posebnog razloga da bilo šta krijem. Reč je o Joomla! aplikaciji i koliko vidim svi J! sajtovi se tako ponašaju. Samo mi nije jasno iz kog razloga. Npr. kad pogledaš u Firebug-ovom net panelu učitavanje za npr. www.google.com videćeš da na njemu onload event opali ranije, pre nego što se učita stranica, a na npr. www.joomla.org on opali uvek skoro sekundu kasnije.

Dakle, bolja mašina -> učitava se brže, ali svejedno, onload krene kasnije nego kod npr. Gugla. Jasno je da je Gugl tata, ali me zanima šta su uradili (ili nisu uradili) pa kod njih stranica počne da se učitava u brauzer ranije?

Malo pišem zbrda-zdola, valja je jasno na šta mislim... :)

Odgovori

Povratak na “Web development”