Online plaćanje

Razvoj Web aplikacija

Moderator: Stefan

Odgovori
Korisnikov avatar
namiguShin
Redovan član
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:58

Online plaćanje

Post od namiguShin » 23 Sep 2010, 15:28

Svestan sam da postoji milijardu tema... Surfovao... Tražio... Na kraju opet imam nedoumica...

Radim dosta u Džumli i našao sam da je moguće realizovati vezu između VirtueMart-a i Moneybookers-a. Ne znam da li je to najbolje moguće rešenje, ali sam našao dosta hvale na netu po pitanju Moneybookers-a, naravno, preduslov je bio da uopšte stižu pare u Srbiju! :D No, nisam hteo da zamaram sa pitanjima tipa: "Koji je servis najbolji?" itd. (mada, ako neko uspešno radi sa nekim konkretnim servisom sa niskim provizijama, neka preporuči... :) Arhimede?! :D) Moneybookers sam izabrao jer tamo imam (još uvek nekorišćeni) nalog...

Moje pitanje je:

Da li je priča uopšte legalna??? Pretpostavljam da nema pravnika ovde, ali me zanima, ako ste realizovali neki e-commerce, kako poslujete? Sumnjam da mogu bez ikakve bojazni da naplaćujem robu ili uslugu nekome preko Moneybookers-a, a pdv i ostale za*ebancije da iskuliram. Pogotovo ako prodaju radim sa zvaničnog sajta nekog pravnog lica. Kakva je situacija za pravna, kakva za fizička lica? Kakva su iskustva? Radite u magli ili postoji jasan spisak obaveza koje se moraju ispuniti? Da li ih ispunjavate? :)))

Sve najbolje ;)

Edit: teritorija Srbije je u pitanju

Odgovori

Povratak na “Web development”