Samsung S24D390HL

Grafičke kartice za prave gejmere, nVidia vs ATi, najluksuzniji monitori, DVI, 24" i još ponešto.

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Samsung S24D390HL

Post od Тон-мајстор » 20 Jan 2016, 17:59

Slika

Kao што најавих недавно, овај монитор је стигао у кућу. Испрва је био планиран да буде мали ТВ, али ИКОМ-ов пријемник не шаље слику на ХДМИ какву овај монитор тражи, тј. шаље питај Бога шта, а то је ван распона који монитор трпи на улазу.

Наравно, наш кућни медија плејер (онај Самтец) одлично ради на овом монитору (прави ХДМИ), али нисмо планирали да он буде једини извор слике у кући.

Пошто смо се солидно разочарали (ко нам је крив што не питасмо ИКОМ?) а нисмо хтели да га вратимо, Џони је добио нов, прави ХД монитор... који има СПЕКТАКУЛАРНУ слику и много леп дизајн.

Има тај AD-PLS (Advanced Plane to Line Switching) панел, који даје изузетно контрастну светлу и слику, живе боје (не пренаглашене!) и дубоку црну. Мени се допао и дизајн постоља, а приче да се љуља нису баш тачне. Команде су напред, лепо означене и у виду сензора на додир, нема класичне тастере.

За сваку препоруку.

П.С. Цена је тачно 21.000.- тј. 172 €.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Samsung S24D390HL

Post od calexx » 21 Jan 2016, 10:25

Ја сам годинама користио монитор као телевизор а повезао HDMI->DVI (монитор нема HDMI него DVI и DP) без проблема. Чуди ме да то не ради, теоретски је могуће да је кабл лош или једносмеран (кажу да и тога има) али ако ради са другим уређајем ...
Сада сам на монитор закачио DVB-T2 јер ми је то једина телевизија и ради нормално. Јесте да је сада 576i али боље ишта него ништа ... или је бар ту негде.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Samsung S24D390HL

Post od Тон-мајстор » 23 Jan 2016, 11:20

Ма, не вреди сад думати. Узећемо ТВ за мадам, мада се ја противим, јер је таман почела да, после пет месеци без екрана, чита књиге и да не спава испред ТВ-а увече.

Вероватно неки нови Самсунг, опет. Писаћу на другој теми, имам доста питања око тога.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Odgovori

Povratak na “Grafičke kartice, monitori, tv karte”