Чишћење графичке

Grafičke kartice za prave gejmere, nVidia vs ATi, najluksuzniji monitori, DVI, 24" i još ponešto.

Moderator: calexx

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Чишћење графичке

Post od calexx » 09 Avg 2015, 21:28

Малопре сам свратио до једне другарице да погледам комп њеног сина, повремено се гаси вероватно због прегревања. Све је сада очишћено и лепо ради ... осим графичке где је вентилатор баш зарибао. Не знам колико то може тако да ради, можда и не буде неких већих проблема али не волим да оставим недовршен посао. Ако сам добро запамтио, у питању је ова графичка и хтео сам да и то средим али нисам био успешан. Кулер одоздо држе нека два шрафа али када их разлабавим, ништа се не помера. Да ли је то плус некако лепљено или се само запекло или има нешто треће? Вероватно би могао вент да се очисти/подмаже/замени, само још да растурим ...
Има ли неко више искуства са овим, одавно нисам растурао графичке па нисам сигуран како то иде?

Хм, сад гледам слике и не сећам се да сам видео ове пластичне осигураче напред. Можда сам само превидео па се још и ту отпусти и онда може да се растури.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Re: Чишћење графичке

Post od Gruja » 09 Avg 2015, 22:37

Vidis sa donje strane ploce (graficke karte) sta drzi hladnjak i ventilator. I to je to.
Ako nece da se odvoji verovanto je zapekao. Ako "skripi" ventilator ili ga zemeni ili malo WD spreja i to je to.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 10 Avg 2015, 01:44

Па написао сам да су доле два шрафа али не мрда и кад их попустим. Сад сам видео на сликама ове пластике са предње страна, можда и ту мора да се чачне. Сетио сам се да ја имам у резерви једну 6450HD па ћу њу да убацин и онда пробам да решим ову.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 10 Avg 2015, 15:45

Ta dva plastična šrafa osigurača upadaju kroz pcb i treba da se skupe sa kontra strane da bi izašla napolje.
Verovatno je kuler zalepljen popularnom žvakom za grafički čip, zato ne mrda.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 10 Avg 2015, 20:24

Јуче сам гледао и видео само два шрафа (са неким опругама испод) на задњој страни а ове пластичне нисам приметио. Можда их на овој нема него ти шрафови држе хладњак а можда само нисам видео. Свратићу следећих дана да је узмем па ћу онда да се допишем.

Odgovori

Povratak na “Grafičke kartice, monitori, tv karte”