Nova graficka

Grafičke kartice za prave gejmere, nVidia vs ATi, najluksuzniji monitori, DVI, 24" i još ponešto.

Moderator: calexx

Korisnikov avatar
NebojsaVs
Pridružio se: 03 Mar 2009, 23:03

Re: Nova graficka

Post od NebojsaVs » 27 Nov 2014, 11:21

Verujem gazdi zato sto on mnogo toga zna u teoriji, a vas pitam zato sto verujem da ima ljudi koji imaju iskustva sa problemima u praksi.
Radio sam gomilu benchmarka sinoc, i ni u jednom trenutku se ta nepravilnost nije pojavila, tako da cu ga ostaviti jos koji dan, pa cu tek onda reklamirati u EMMI-u.
Hvala
CPU: AMD FX 6300 Black Edition
MB: Asus m5a97 LE r2.0
RAM: 2x4GB HyperX@1866MHz
VGA: Sapphire r9 280 Dual-X OC
HDD: WD Caviar BLue @7200rpm
Case: Raidmax Vortex V3
PSU: CM B600 85+ Bronze

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 27 Nov 2014, 11:23

Ako si dobro ubo' karticu radi malo sa njom da vidiš da li će se problem i dalje pojavljivati. Ako se bude pojavljivao, ondak uzmi i reklamiraj istu jer je onda definitivno memorija.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 27 Nov 2014, 12:57

Paz' majstora, nije dobro ubo karticu koja srče pola kilovata :) :respekt

Korisnikov avatar
NebojsaVs

Post od NebojsaVs » 06 Dec 2014, 17:16

U utorak je kurir bio da preuzme karticu i odnese u servis, i gle cuda vec danas su zvali (da li zato sto sam rekao da sam kontaktirao ministarstvo trgovine i drustvo za zastitu potrosaca). Kvar je potvrdjen, u utorak stize zamena :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 09 Dec 2014, 11:01

Страшно је то што су нови АМД-и јако често стизали кварни у Србију ове године. Углавном меморија.

То ме не би поколебало да опет узмем АМД (и неће), али је лоше по репутацију "бренда" у Србији.

Питање је која је то фирма избацила лошу серију? :?
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
NebojsaVs

Post od NebojsaVs » 09 Dec 2014, 17:46

Stigla je malo pre graficka... E sad, da li sam ja postao velika cepidlaka posle svega sa reklamacijom ali opet se budi sumnja u meni.
Stiglo je sve to lepo spakovano, sa onim plasticnim "zigom" kako ja to zovem, na delu kutije koji se otvara itd.
Prva stvar koja me je iznervirala je ta da je kabl od ventilatora uradjen preko one stvari, toliko da povise viri iz maske, i nikako ne moze da se stavi unutra a da se zice ne naslanjaju na neki kontakt, ili da se sam konektor ne napregne toliko da se plasim da ce se iscupati.
Drugu stvar sam tek kasnije video... Iako sam ja karticu platio 25.000, posle 2 dana je spustena cena na 22-3.000, nema veze, platio sam danak nestrpljenju... Ali kad sam procitao da na racunu koji mi je kurir ostavio pise 16.5xxdin, ozbiljno sam poceo da sumnjam da je u pitanju refabrikovana kartica.
Odmah sam pisao zeni sa kojom sam bio u kontaktu oko reklamacije, posto emmi ne radi posle 16h, pa cu videti sutra sta kaze.
Poslednja izmena od NebojsaVs u 09 Dec 2014, 23:57, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 09 Dec 2014, 20:56

NebojsaVs napisao:Stigla je malo pre graficka... E sad, da li sam ja postao velika cepidlaka posle svega sa reklamacijom ačo opet se budi sumnja u meni.
Stiglo je sve to lepo spakovano, sa onim plasticnim "zigom" kako ja to zovem, na delu kutije koji se otvara itd.
Prva stvar koja me je iznervirala je ta da je kabl od ventilatora uradjen preko one stvari, toliko da povise viri iz maske, i nikako ne moze da se stavi unutra a da se zice ne naslanjaju na neki kontakt, ili da se sam konektor ne napregne toliko da se plasim da ce se iscupati.
Drugu stvar sam tek kasnije video... Iako sam ja karticu platio 25.000, posle 2 dana je spustena cena na 22-3.000, nema veze, platio sam danak nestrpljenju... Ali kad sam procitao da na racunu koji mi je kurir ostavio pise 16.5xxdin, ozbiljno sam poceo da sumnjam da je u pitanju refabrikovana kartica.
Odmah sam pisao zeni sa kojom sam bio u kontaktu oko reklamacije, posto emmi ne radi posle 16h, pa cu videti sutra sta kaze.
blenni ti je isto što i luz luz, a sve je to zapravo Alti, e sad ko grebićima veruje tako i prolazi :ne radi: :mazi:

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 09 Dec 2014, 21:24

Па зар има ИКО други осим њих?
'ел немам?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 10 Dec 2014, 09:00

Ima, ima... Samo što nisu toliko agresivni na tržištu :)
itpoint.rs

Korisnikov avatar
NebojsaVs

Post od NebojsaVs » 10 Dec 2014, 10:13

"Postovani,
Dobili ste potpuno nov artikal od nas.
Prava vrednost kartice je na Vasem racunu.Cena koju ste dobili 16.548,00 je sa interne otpremnice za sluzbu reklamacije."

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator

Post od Pollux » 10 Dec 2014, 19:56

Mene strašno nervira što se roba u onim njihovim salonima otvara, drlja, krlja, pipa pa se to posle prodaje kao novo. Samo ona koja je oštećena i izgrebana završi kao outlet. Tako su meni prodali navigaciju sa zalepljenim selotejpom na touch screenu (bila zalepljena cena i to stajalo mesecima u bogtepita kom njihovom dućanu), koji se osušio onaj lepak. Jedva sam ga skinuo uz pomoć neke paste koju sam imao.

Zagorac10
Pridružio se: 17 Apr 2015, 08:40

Post od Zagorac10 » 17 Apr 2015, 08:41

Pozzz,
ATi Radeon ili NVidia? Što odabrati i koji model? Do 1000kn i mora imati HDMI izlaz. Preporuka neka ili iskustva?
I jedno pitanje jos;
Imam problem sa grafickom. Dakle, na laptopu je integrirana (ATI Mobility Radeon HD 5145, 512MB memorije) .. i nakon 5 godina koristenja laptopa, ocito prvi kvarovi.
Redovno ga održavam novim windowsima i bez nekih fizickih ostecenja. Uglavnom, pojavljue mi se nekad sivi ekran i onda moram ga gasit, vadit bateriju i ponovo pokrenut.
Zasto se to desava? Jel da pocinjem kupovat novi laptop?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Kontakt:

Post od vladared » 17 Apr 2015, 10:12

Najbolje je da svratiš do nekog servisa da pogledaju taj čip. Ako nije nešto ozbiljno, može se rebuildovati.
Ako pričamo o istom razlogu, dakle ako si se raspitivao za grafiku za lap, ako nema mogućnost ugranje dodatne grafike možeš da se pozdraviš ako je nešto ozbiljnije. Ako pričemo za desktop računare, u principu je sve jedno da li je nvidija ili amd ati. Jedino ako teraš neke Linuxe, što pretpostavljam da ne, onda je blaga preporuka nvidija. Preporuka... AMD/ATI je zadnjih nekoliko serija izbacivao refrešovane serije iz recimo 8xxx serije, samo sada je R9 270... Ako ti je bitno zbog igranja, uzmi neku 8xxx seriju, ako se još uvek može naći kod vas.
itpoint.rs

Zagorac10
Pridružio se: 17 Apr 2015, 08:40

Post od Zagorac10 » 27 Apr 2015, 14:28

Hvala. A mozes mi jos pomoci kod savjeta koju da uzmem od ovih grafickih kartici? Zasto od njih? Imam popust, poklon bon pa da iskoristim sad.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 02 Maj 2015, 08:23

A колико пара имаш (са све тим попустом)? Тј. до колико пара да гледамо?

Јер, овде има МНОГО модела.
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Grafičke kartice, monitori, tv karte”