Dual monitor!

Grafičke kartice za prave gejmere, nVidia vs ATi, najluksuzniji monitori, DVI, 24" i još ponešto.

Moderator: calexx

Odgovori
icecold991
Pridružio se: 11 Feb 2012, 14:18

Dual monitor!

Post od icecold991 » 07 Mar 2012, 13:53

nabavio sam jos jedan monitor i prikljucio ga..graficka je 9600 gso asus i ima oba DVI porta! monitori su LCD i koristim adaptere da bi ih prikljucio na DVI port! eh sad kada odem u nvidia control panel i omogucim drugi monitor stisten na apply onda na glvanom monitoru slika samo pocrni znaci ne ugasi se skroz! a drugi monitor ne pali se, kompjuter ne reaguje ni na sta jedno 30 sekundi! i onda u jednom trenutku se pojavi slika na glvanom ekranu. ali sve nekako na trenutke radi..znaci na svakih 5 sekundi odreaguje nesto sto pokusam da uradim.primer pomerim mis i onda posle 5 sekundi se pomeri strelica,bukvalno receno zastaje kompjuter! sta moze biti problem monitori su ispravni!sa grafickom problema nemam..niti sam primetio da joj fali nesto sa jednm monitorom dosada! i jos jedna stvar pokusao sam reinstalirati drivere cak sam i update uradio jer su stariji bili, kada izbrisem drivere i nvidia control panel i sve i pokusam u windows ovom panelu da podesim monitore tamo sve lepo radi! znaci oba monitora imaju sliku i sve je ok, ma u komp modu oni bili (clone,extend).sta bi mogao problem biti....hvala

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Re: Dual monitor!

Post od Gruja » 07 Mar 2012, 14:14

NVidia driver za grafičku moraš imati u svakom slučaju.
Podešavaj rad sa desktop okruženjem u Windows-ovom Control panelu - Display sekcija

Korisno uputstvo - Dual monitor setup
http://www.microsoft.com/athome/organiz ... itors.aspx
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

icecold991
Pridružio se: 11 Feb 2012, 14:18

Post od icecold991 » 07 Mar 2012, 14:25

Ova graficka je kompatibilna sa win 7.tako da mi nisu potrebni nvidia driveri! ali ja ih koristim uvek,,i zbog nvidia control panela i zbog ostalih razloga! ali problem je u tome da kad njih instaliram nemoguda podesim jer se desava to sto sam gore naveo! a kada ih izbrisem onda mi bez problema radi kada podesavam u win panelu!znaci dok je tu nvidia control panel nemogu nista da uradim!

gitara82
Pridružio se: 13 Apr 2015, 13:58

Post od gitara82 » 13 Apr 2015, 13:59

Pozdrav,
imam pitanje vezano uz monitore. Vise-manje. Dakle, kupujem monitor da spojim ga sa laptopom te ga koristim kao veci monitor, glavni, primarni.
Jel mi bolje onda kupit fakat monitor ili da kupim LED TV pa spojim sa HDMI kablom? Ideje? Preporuke? Gdje kupiti? Koliko potrositi maximalno?
Hvala svima unaprijed i isprika ako pisem na krivi ili stari topic. :)

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 13 Apr 2015, 16:02

To već zavisi šta ti više odgovara, da li hoćeš da sediš ispred monitora ili malo dalje ispred televizora, koliki ekran i rezolucija su ti potrebni ... a od svega toga zavisi i koliko ćeš para potrošiti - bilo bi dobro da budeš malo konkretniji. :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 14 Apr 2015, 16:14

Monitor je meni mnogo bolji. Moras prici ekranu , neces sa 5-10 metara raditi?!?
23-24 incha je ono sto koristimo na poslu (a i kod kuce) ;)
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

gitara82
Pridružio se: 13 Apr 2015, 13:58

Post od gitara82 » 21 Apr 2015, 14:33

Jok, suzio sam odabir monitora na jedan od ovih; http://www.mikronis.hr/kategorije.79b2a ... itori.aspx
Zasto? Jer sam dobio poklon bon od 600kn, pa bas u Mikronisu bi mogao proci jeftino. Koji da odaberem?

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 21 Apr 2015, 19:58

Recimo neki od Dell modela, ako ti nije problem doplata uz taj bon.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Odgovori

Povratak na “Grafičke kartice, monitori, tv karte”