Нов монитор

Grafičke kartice za prave gejmere, nVidia vs ATi, najluksuzniji monitori, DVI, 24" i još ponešto.

Moderator: calexx

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Нов монитор

Post od calexx » 10 Nov 2011, 20:42

Разгледао сам данас неке радње у потрази за штампачем или кертриџом ... и видим мониторе које сам до сада превидео или су се скоро појавили. У понуди је неколико Philips монитора са ценом око па и испод 100€ а у питању су 22" (ок, 21,5" али је то мање битно), фул ХД, са DVI прикључком а многи од њих су LED монитори ... шта више да тражим од тога? До сада ми се чинило да је 13-14к неки минимум али да падне испод 10к пара ... нисам још очекивао. Филипс ми није фирма за бацање ... да ли је неко имао прилике да их види или још боље купи? Пошто се дуго мучим са овим оштећеним, време је да се подновим. Скоро сам о томе размишљао али ме чека регистрација аута па сам одложио. Пошто сам у међувремену набавио чекове, може да се растегне па може и да се размишља о овоме.
Мислим да има и Benq по сличним ценама али ми је некако Филипс ближи.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Re: Нов монитор

Post od Deja Morison » 10 Nov 2011, 22:04

Imam vec 7-8 meseci Benq G2220HDA 21,5' full hd i odlican je. Brat koji drzi racunarsku opremu mi je preporucio njega naspram ostalih monitora u to vreme.
U medjuvremenu postoji isti ovakav model sa hdmi dodjimi ulazom a kosta simbolicno skuplje od ovog modela. Mogu se raspitati kod brata kakvo je njegovo iskustvo sa danasnjim kobajagi Philipsima pa da se dopisem.
PoZz

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 10 Nov 2011, 22:22

Данас узет ASUS VH222D, за 106 €. Нема DVI, то му замерам, а ASUS-и обично имају солидно позадинско пробијање, али се навикне човек... :rolleye

Сутра ћу да га детаљно истестирам, па јављам.

Поздрав!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 10 Nov 2011, 22:51

Ајде допишите се, ауто региструјем за десетак дана па ћу дотле већ да знам какав сам са чецима и могу ли одма да пазарим.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 11 Nov 2011, 00:23

Kolega je pre oko mesec dana uzeo za 18K - 23inch Dell U2312HM Ultrasharp LED IPS 1920x1080
Monitor je poluprofi...slika realisticna...nemam reci. Skoro sam ga nasao u NS-u za 15K i vec razmisljam i sam da ga kupim jer znam da za te pare nema bolji.
Obratite paznju da se radi o IPS panelu. Vise specifikacija nadjite na netu.
Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 11 Nov 2011, 06:03

Monitor 23" Dell U2312HM LED IPS, 1920x1080(FullHD) 8ms DC 2M:1 DVI 4xUSB

Karakteristike proizvoda
1140819
Tip LED
Model U2312HM
Dijagonala ekrana 23"
Wide da
Maksimalna rezolucija 1920x1080
Osvetljenje 300cd/m2
Kontrast 1000: 1 DC 2M: 1
Vreme odziva 8ms
Ugao vidljivosti 178/178
Veličina tačke 0.265
Povezivanje VGA, DVI, DP
Boja crna
Ugrađeni zvučnici ne
Sadržaj pakovanja VGA, DVI i naponski kabl, disk sa softverom
Garancija na mrtve piksele 3
Garancija 36 meseci
Link
http://accessories.ap.dell.com/sna/prod ... redirect=1

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Nov 2011, 09:36

Прескупо за мене, размишљао сам о онима од 13-14к а сада су се појавили испод 10к ... иначе су ме ове Дел понуде такође изненадиле, релативно јефтини монитори са добрим карактеристикама па нисам био сигуран о чему се ради.

Гаранција на мртве пикселе 3? Три године или дозвољавају три мртваца?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Nov 2011, 09:57

Монитор је сасвим пристојан. Почетна подешавања су за мој укус пресветла и преколоритна, али се сећам да сам код тебе видео сличну слику на "Самсунгу", па ти неће сметати. Уопште, многи људи воле те надркане боје и контраст, па овај испуњава ту сврху и укус. У менију има све што треба да се то среди. Пошто монитор није за мене, тиме се нећу превише бавити.

Многи људи који дођу код мене остану разочарани "сувом" сликом коју гледам по цео дан (мало боја, релативно мало светла), али ја знам да тиме не кварим очи, а што је још важније, имам реалну слику када радим видео. Ако ми треба жива слика, променим пресет (овде се то зове "Splendid") у неки други, који је "eye-candy". За играње, рецимо.

Пробијања одозад има, али је униформно по ивицама и сасвим прихватљиво.

Естетски је леп (мени су сви танки монитори исти К), има клавирски финиш и тежак је. Лако се монтира, стабилно стоји и јако мало се љуља када се дрмне сто.

Ајде да поредимо исте класе цена и технологије, а не бабе и жабе. Захтев је био око 100€ за 22". Ово ти РАДИ посао, пријатељу. Не заобилази га (за око 106€).

Поздрав!

П.С. Нисам видео ЖИВ пиксел већ годинама, а МРТАВ никада.
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 11 Nov 2011, 12:23

Хм, нисам размишљао о мртвим и живим, мораћу да проверим у овдашњим радњама (које се рекламирају са гаранцијом за 0 мртвих пиксела) да ли то важи и за живе. ;) Мртви се теже примете, мораш да гледаш солидно светлу површину док живи бљесну. Имао сам један црвени на монитору у једној фирми али је монитор ем стар ем ме баш брига ... утрљао сам га па је нестао. ;)

Не вреди ни да разматрам монитор без DVI па овај не долази у обзир, сада је Филипс у причи, можда проверим Benq мада ... шта знам. А опет ... јесте да ће да иду чеци али ако иде чек месечно за регистрацију, онда ће додатни чек за монитор да доста смањи цифру ... ипак ћу ја да одвајам новце па купим касније. Осим ако не наиђе нешто непредвиђено. Седмица можда.

Оно што ми је бљештаво на Самсунгу ... првих дана сам га подешавао и подесио ... а онда једном случајно стиснуо неки ресет и све се вратило ... е баш ме мрзело да поново подешавам. Боље да нађем неки default па кад забрљам да лахко врнем

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 11 Nov 2011, 16:45

ASUS VH222T, DVI... LED... за исте паре.

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 11 Nov 2011, 21:33

Buraz rece da je sve to u sustini ok. I Benq i Philips...i Asus.
On ima isto ovakve Benq u lokalu duze vreme, tri komada i za njih kaze :gore

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 11 Nov 2011, 21:39

Takodje vlasnik BenQ 2220HD. Preporuke :)

Edit: P.S. Razlika između 2220HD i 2220HDA je ta što 2220HD ima DVI dok HDA nema. Sve ostalo je isto.

http://www.benq.com.au/product/monitor/ ... ifications

Ima ovde video kad sam ga otpakiv'o: http://www.youtube.com/watch?v=qTBtjQi3CXI

Koliko vidim 2220HD i VH222T imaju iste karakteristike samo što je Asus LED, dok je BenQ LCD. VH222T je skuplji oko 15 evra koliko vidim na itsvetu... Kako god biće dobra kupovina šta god da odabereš :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Nov 2011, 00:24

Па то причам, директоре: ако Клеко оће DVI, ене му га.

Миланче (Микс) има исто великог ASUS-а, али није фул-HD... па још увек не носи наочаре. :smeker

Гледам овог грмаља цео дан (мој стаклени ТВ је сличан величином дијагонале - 21") и мало ми труба да ТОЛИКО мрдам мишем по столу да (по)стигнем у ћошкове. Ипак је то велико за мојих 1440х900. Назад за цртаћу таблу.

:pijemoooo:

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
mix
Антонио Страдивари
Pridružio se: 11 Okt 2007, 14:06

Post od mix » 12 Nov 2011, 10:47

Тон-мајстор napisao: ......
......

Миланче (Микс) има исто великог ASUS-а, али није фул-HD... па још увек не носи наочаре. :smeker

.......
.......
Mene ne racunajte u ozbiljnu konkurenciju....obzirom da me (jos uvek ) vise zanima zvuk nego slika....jeste, ja sam sa mojim matorim Asusom "Volkswagen" (W V) 222S do sada i vise nego zadovoljan za ono sto meni (trenutno)treba...brz je odziv (2 ms),veliki prikaz, ali je ipak 1680 x 1050 rezolucija....ALI, gledajuci poslednjih par meseci sta je Tonac poceo da radi sa kombinovanjem audija i videa i kako moze da se uradi OPASAN multimedija projekat , potajno cu pratiti ovu temu i krasti vam vredne informacije....u svakom slucaju i ja cu ciljati nesto bar 22 inca u LED tehnologiji, naravno (podrazumeva se) HD i sa DVI izlazom......

Pozdrav

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Nov 2011, 11:41

Миланче, да се не лажемо... за аудио продукцију су потребна два монитора. Један за аранжман, један за микс. То ти је јасно и без мене.

За видео, треба ТРИ, али трећи је уствари "стаклени" ТВ (21-22 или мањи, 14-15"), који ће да служи само за приказ слике у радној резолуцији (најчешће PAL) и ништа више (служи за "мониторинг", у правом смислу те речи).

Тако раде у већини продукцијских студија, јер слика коју даје "стакленац" има специфичан квалитет, који немају ове "модерне површине" (реклама за "Пронто"). А и, брате, џабe су сада.

Са друге стране, опет џаба ти 1920х1080 ако се нема садржај за то. Мени то на рачунару и не треба, треба ми за ТВ. ;)

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
mix
Антонио Страдивари

Post od mix » 12 Nov 2011, 16:49

Тон-мајстор napisao:Миланче, да се не лажемо... за аудио продукцију су потребна два монитора. Један за аранжман, један за микс. То ти је јасно и без мене.

За видео, треба ТРИ, али трећи је уствари "стаклени" ТВ (21-22 или мањи, 14-15"), који ће да служи само за приказ слике у радној резолуцији (најчешће PAL) и ништа више (служи за "мониторинг", у правом смислу те речи).

Тако раде у већини продукцијских студија, јер слика коју даје "стакленац" има специфичан квалитет, који немају ове "модерне површине" (реклама за "Пронто"). А и, брате, џабe су сада.

Са друге стране, опет џаба ти 1920х1080 ако се нема садржај за то. Мени то на рачунару и не треба, треба ми за ТВ. ;)

Поздрав!
He,he...pa meni su onda i tri monitora malo :plac: ...kad mi zena i ovaj mali pisonja uzurpiraju kompjuter(e), mogu samo da se slikam....
salim se...slazem se, treba mi k'o leba jos jedan monitor, muka mi je od istovremenog buljenja i u audio trake i onaj nuendov virtuelni mixer ( F3 komanda) na istom ekranu....uradicu nesto po tom pitanju vrlo skoro....
Poz...

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 12 Nov 2011, 17:11

Од августа сам власник PHILIPS 222EL2 LED 22" монитора (10.500 дин). Једина мана је што има VGA излаз (мада за мене и није пошто је то једини прикључак на графичкој :) ); остало, и више него одлично.

Монитор који препоручује Тонац је, по мени, тренутно најбоља куповина, плус има гаранцију 3 године. Обрати пажњу и на то, немају сви монитори исту гаранцију...
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 12 Nov 2011, 19:49

Тај твој је био опција, Вујке, али сам другару ипак узео овај АСУС. Надам се да није ништа пропустио тиме. :)

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
mix
Антонио Страдивари

Post od mix » 13 Nov 2011, 23:28

Evo i ja slucajno (i ne bas planski) uzeh veceras za sebe neki Philips 220E, 22", full HD,1920 x 1080, na oglas od jednog bivseg komsije....sto bi rekli "mint" stanje sa svim papirima, ambalazom, garancijom (jos godinu dana) ....da ne davim, mislim da se nisam za*ebao, 60 jevreja stvarno nije puno za ono sto meni treba....doduse,jes da ima samo VGA ulaz,ali to mojoj grafickoj ne smeta..ima i VGA i DVI izlaz......onaj drugi Asus "volkswagen" 222S ima i VGA i DVI ulaze.....uzgred sam dobio i VGA - DVI adapter.....onaj stari Asus ce mi biti varijanta za klinca i zenu, kad hoce da gledaju neke crtane ili da se zezaju na net-u, muka mi je od guranja i kliktanja po onome KVM switch-u .... a i meni ce moci da pripomogne ovom drugom - Philipsu.....trazio sam i gledao neke 19 - ice, uglavnom se vrte oko 45 - 50 tak evra pa i vise (da iole valjaju ), pa racunam da je za deset jevreja doplate vredelo uzeti nesto osetno vece....videcemo....

Pozdrav

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Post od вујке » 14 Nov 2011, 19:16

Тонац, Асусом може само да добије - 3 год. гаранције и дигитални+аналогни улаз (док Филипс има 2 год. гаранције и аналогни улаз). За исте паре...

Сад свима препоручујем Асус монитор... :)
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Odgovori

Povratak na “Grafičke kartice, monitori, tv karte”