Game of Thrones, Season 4

Dešavanja u svetu filma i videa, preporuke, rasprave, afiniteti...

Moderator: skitnica

Odgovori
Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Game of Thrones, Season 4

Post od Stefan » 13 Jan 2014, 14:49

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Re: Game of Thrones, Season 4

Post od Stefan » 10 Mar 2014, 13:53

Uh :)

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 10 Mar 2014, 14:21

U čemu je fora sa tom serijom, zbog čega je toliko popularna? :) Ovaj trejler deluje prilično bledunjavo, kao neka sapunica, samo sa srednjevekovnom tematikom?
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 10 Mar 2014, 15:02

Погледао сам летимично пар епизода, и делим твоје мишљење. А популарна је као и сви остали серијали из сличне продукције... као НАВИКА, као ЕМОТИВНИ жанр, као какав узвишени "Сулејман" или сличне турско-индијске епопеје...

Ту, нажалост, спада и "Др. Хаус" (само првих пар сезона има смисла), разне модерне и рестилизоване свемирске опере, брдо полицајско-истраживачких серијала... чак и модерне европске продукције ("Тринаести апостол", дански политички серијал, аустријска полицајка, белгијски крими-рад, француска форензичарка...), које су од Амера узеле глупост, а задржале европски миље.

Чисто смеће, али сликовито упаковано. Но, не судим љубитељима... само кажем да се клоним масовних трендова.

Ето, ко се још сећа "Изгубљених", и не-опеване досаде која је владала годинама, док се то производило. Или "Досијеа Х"? Све то ваља првих десет-двадесет епизода (сезону, две), а после крене намаштавање.

Све то сам престао да гледам (давно) када сам чуо продуцента "Досијеа Х", који је рекао да су инспирацију за касније сезоне тражили у американским верзијама часописа "Треће око"... баш како су и то приказали у трилогији "Људи у црном".

А "Дрвени ванземунци"? А скупљачи перја и смећа по кући? А лицитатори? А дрвосече, камионџије, ловци на крокодиле и бушачи нафте?

Све што није везано за тихи, обичан породични живот је тема за ТВ. И хвала Богу што то (више) не гледам. И нећу.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 10 Mar 2014, 16:01

3. sezonu nisam gledao ali sam gledao prve dve. Nakon prve sezone pročitao sam svih 5 knjiga tako da posle nisam imao volju/vreme da gledam sezonu 3 jer sam znao šta će se dogoditi.

Ko voli fantaziju kao žanr svideće mu se serija a i ko nije do sada imao iskustva sa sličnom tematikom privuće ga priča koja se vrti oko osvajanja trona i šta sve čine pretendenti na taj tron da bi ga se dokopali ili zadržali, kao i solidna količina golotinje koja se pojavljuje kroz seriju.

Ono što izdvaja ovaj serijal jeste koliko lako umiru/stradaju glavni likovi što dosta publike veže za ekran jer se ne zna ko je sledeći. Strepnja za omiljene likove, brdo likova sa raznim pričama, golotinja, efekti, zmajevi, čudovišta sa severa čije se poreklo još ne zna, vitezovi i zle kraljice - šta više treba objašnjavati zašto je popularno?

Ko je spreman da prihavti priču kakva jeste i udubi se u radnju brzo će se zainteresovati i prestaće da misli o smislu svega već će jednostavno čekati da vidi hoće li Aria uspeti osvetiti svoju porodicu ili ne, šta će se desiti sa John-om Snowom i.t.d - svako ima omiljenog lika/likove...

Ko ima vremena za serije i voli fantaziju kao žanr - svakako preporuka - pre svega za knjige ali svakako i za seriju koja u svim većim detaljima prati knjige.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 10 Mar 2014, 16:25

Тон-мајстор napisao:Ту, нажалост, спада и "Др. Хаус" (само првих пар сезона има смисла), разне модерне и рестилизоване свемирске опере, брдо полицајско-истраживачких серијала... чак и модерне европске продукције ("Тринаести апостол", дански политички серијал, аустријска полицајка, белгијски крими-рад, француска форензичарка...), које су од Амера узеле глупост, а задржале европски миље.

Чисто смеће, али сликовито упаковано. Но, не судим љубитељима... само кажем да се клоним масовних трендова.

Ето, ко се још сећа "Изгубљених", и не-опеване досаде која је владала годинама, док се то производило. Или "Досијеа Х"? Све то ваља првих десет-двадесет епизода (сезону, две), а после крене намаштавање.
Heh, onda obavezno pogledaj True Detective, osam epizoda, ali kakvih :) Možemo i posebnu temu pokrenuti ako još neko gleda.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 10 Mar 2014, 17:34

Од свега поменутог сам одгледао 2-3 епизоде досије икс и било ми је смешно. Прву памтим, дешава се у некој кући, неки пацови се појављују и праве хаос ... и не сећам се како се завршава али ништа специјално а закључак је типа ... е а ако се једном појаве ванземунци, можда ће да буду оваки а ми нећемо да их препознамо ... а можда су и ово били они па зато морамо да пазимо. ШББКББ и тако некако. Било ми је смешно, покушај проширене зоне сумрака али поглу. После сам пар пута бацио поглед и било ми је још смешније.
Немам ништа против ових дечјих серија али сам одавно престао да будем дете ... леле, колико прође од тада ... :(
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator

Post od Miroslav Jeftić » 10 Mar 2014, 17:55

calexx napisao:Немам ништа против ових дечјих серија али сам одавно престао да будем дете ... леле, колико прође од тада ... :(
To i jeste, ne možeš baš ocenjivati iz današnjeg ugla, Dosije X je startovao sad već davne '93 i za to vreme je bio prilična avangarda :)

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 10 Mar 2014, 22:49

Па јесте, али ја ни давне '93. нисам био дете. ;) Можда бих другачије гледао на ту серију да јесам.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 10 Mar 2014, 23:04

Ко може нека сачува бар мало детета у себи јер кад се то изгуби остане само животом омлаћени песимиста.

Odgovori

Povratak na “Film”