Тишина...

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Тишина...

Post od Тон-мајстор » 04 Maj 2012, 08:50

Ах, та дивна тишина... (зрикавци зричу)... као да живим у неком идеалном друштву... (ласте цвркућу)... ... људи се смеју и причају опуштено... (смех деце)... ... ... можда овај живот и није тако лош као што нам га сервирају власт, војници, црква и банке... ? (неко пева).. ... ...

Тишина... нешто на шта могу одмах да се привикнем...

Тишина.
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Re: Тишина...

Post od calexx » 04 Maj 2012, 09:10

Тишина у варијанти да ниси кући или она тишина коју не смемо да помињемо? Ја сам навикао на тишину ... можда и превише.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Gruja
Српски селектор
Pridružio se: 11 Feb 2010, 20:50

Post od Gruja » 04 Maj 2012, 14:10

Kažu nisam pod libelu zato što feniram ćelu ...

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 04 Maj 2012, 17:57

Него, за кога ћете у недељу... ? :lud: :lol:

Напомена: форум је хостован ван територије РС, Управа је космополитски настројена и сита свега што се страначке политике тиче, па нема намеру да поштује предизборну шутњу, зарад нечијих пара. :p

Него, јел слави неко Славу у недељу? :respekt

Псссссст, ТИШИНА! :nikako: :cenzura:
'ел немам?

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 04 Maj 2012, 18:10

Tek sam sada skontao o kakvoj tišini pričaš :) Nek je prošlo i to ludilo-

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 04 Maj 2012, 18:15

Ја ћу да се опетујем ... некада давно смо на изборима имали једног кандидата и он је побеђивао са 99-110% гласова а ми презадовољни. Како и не би када је победио наш кандидат. То је ипак било мало нереално па смо добили као демокрацију и сада има више разних кандидата ... али је све слично и по томе што се опет зна ко ће да победи. А народ ће да буде помало незадовољан али ајде, онај за кога смо гласали је за коњски нокат изгубио и сигурно ће да победи на следећим а ми ћемо некако да истрпимо ове још само један мандат.

Ето, нисам ништа прекршио и нисам рекао ко ће да победи. ;) Као оно када је Бени Хил снимао утакмицу и хтео да одгледа снимак а да не зна резултат а жена му каже ... ма нећу да ти кажем резултат само да знаш да нећеш да видиш ниједан погодак. :idiot:
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 04 Maj 2012, 19:20

Тон-мајстор napisao:Него, за кога ћете у недељу... ? :lud: :lol:
Najverovatnije ne izlazim uopšte :) Uzgred, izborna tišina se odnosi samo na sredstva javnog informisanja, tako da se ne mora ustezati ko neće ;)
Према његовим речима, изборна тишина се односи на сва средства јавног инФормисања - телевизију, радио и штампане медије, али и на њихове сајтове. Закон међутим, додао је Караџић, не обухвата блогове, друштвене мреже и остале сајтове, који не представљају Интернет странице средстава јавног инФормисања.
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Stefan
Anime/manga expert
Pridružio se: 06 Avg 2007, 15:46

Post od Stefan » 04 Maj 2012, 23:16

Тон-мајстор napisao:јел слави неко Славу у недељу? :respekt
Slavim ja. :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 04 Maj 2012, 23:33

Хајдучки састанак! :oleee
'ел немам?

Korisnikov avatar
sashko
Redovan član
Pridružio se: 03 Jun 2008, 14:47

Post od sashko » 05 Maj 2012, 00:21

Slavim i ja...a za glasanje me ladno boli kitober da prostis ......politika me ne zanima nikako

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 05 Maj 2012, 13:20

Ja не славим у недељу, али идем на Славу, на изборе вероватно нећу излазити, једино ако ми отац буде хтео изаћи и гласати, па морам ићи са њим, њега вид зеза, па да му помогнем, е онда кад сам већ ту, можда ћу и ја гласати. Е сад, за кога, искрено - скоро никоме од њих не верујем ни кад кажу колико је сати, а камоли шта друго и битније, вероватно ћу прецртати листић, или дописати "..бо вам ја матер свима" и то заокружити, ил' откуд знам, волео бих да оде ова багра, ал ни у ове напредњаке немам нешто поверења... можда се и одлучим да заокружим њих, не знам, стварно ни сам не знам. Рекао бих да сам пред ове изборе најнеодлучнији од како сам стекао право гласа. Значи, или црта, или дописивање (зезање) или ове напредњаке, видећу :)
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 05 Maj 2012, 13:39

@mladenisakovic
imaš ove koji nikada još nisu bili na izborima. Možda su bolji?

Što se mene tiče, ja sigurno neću glasati za ove vladajuće, a za opoziciju videću... Sigruno se neće dogoditi da ne izađem na izbore, pošto ne želim da neko drugi bira mesto mene vlast. Ako ne pobede oni za koje ću glasati (ovo je sigurno), bar se neću osećati krivim da su neke budale izabrale a ja ništa povodom toga nisam ništa uradio.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
MladenIsakovic
Redovan član
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:05
Kontakt:

Post od MladenIsakovic » 05 Maj 2012, 14:25

vladared napisao:@mladenisakovic
imaš ove koji nikada još nisu bili na izborima. Možda su bolji?
Ako misliš na Dveri, šta znam - njih crkva finansira, a ja ni popove ne volim, iskren da budem, koliko me iskustvo i istorija (onoliko koliko sam je čitao) uče, i popovi i političari su kroz vekove izmišljali razne bajke, priče i načine da žive lepo na tuđoj grbači. Opet, Dveri jesu bili protiv pederske parade, oni su bili ti koji su protestvovali za razne stvari koje smo mnogi podržavali, a sedeli smo u svojoj kući i nismo izlazili na protest, pa što da ne, možda bi i trebalo glasati za njih, nek se vidi da postaju polako neka politička ideja i nova pojava u Srbiji. Možda si i u pravu, ako si mislio na njih. Ako si mislio na onog Dragišića, što predaje na fakultetu bezbednosti, to ti je klasičan DB-ovac, ili one socijaldemokrate - ma daleko im lepa kuća i njemu i njima.
Ko prvi devojci, sam u nju upada

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 05 Maj 2012, 17:47

Ја бих пре рекао да су и они ДБ фирма, до јуче су били у истом кошу као и 1389 и слични, сада су остали забрањени а они учествују на изборима. Иначе изгледа да кампање постижу успех, све више људи мисли да ће својим гласом да нешто промени али ако не буде тако, нема везе, бар су покушали да на демокраЦким изборима дају глас. Да опетујем, остаће све исто, чак ће и Дача да опет буде језичак и преломиће тамо где је потребно да све остане исто. Са друге стране су Тома као и радикали и Коштуњави ... да ли стварно неко мисли да то може да се сабере до 50+1? Уз жуте ће да буду Чеда, Вучко, Динке, мађари, муслимани, шиптари ... ко год буде потребан да направи 50+1.
Наравно, ја ћуда изађем, нем појма кога ћу да заокружим, у локалу имам неке познате који могу да дођу у обзир а код осталих ћу да мерим неким другим аршином ... ионако мој глас не значи ништа. Ама кад ћете да укапирате да се све већ зна?? Ето конкретно, Тома ће на обе стране да буде убедљив у првом кругу, до сам крај другог ће да буде неизвесно јер ће да се јаве неки неочекивани обрти ... и у 20 часовника ће да се подвуче жутим. Тадић има лабудову песму, следећи је Ђилас и он ће мало дуже да вуче конце ... осим ако их не спречи 21.12.12.

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 05 Maj 2012, 19:49

Moja deviza je da na izbore treba izaći i zaokružiti nekog, ne zato što tvoj glas nešto znači, nego što ti je čista savest i glasao si za onog za kojeg misliš da je najbolji i nećeš se osećati krivim što je neko drugi mesto tebe odabrao ko će vladati. No to je moja deviza.
Inače generalno mislio sam na te "nove stranke", konkretno ciljao sam na dveri, ali nisam mislio obavezno njih (nisam ni zano da osim dveri ima neko nov na izborima). Dakle, ako niko po tebi ne zadovoljava da bude na vlasti, treba dati šansu onima koji još nisu bili na vlasti da se dokažu. Pri tome ne agitujem nizakoga (pošto sam već se "odrazio" da ću glasati za nekoga za koga inače glasam, a to onda sigurno nisu Dveri) i smatram da je demokratsko pravo svakog pojedinca da glasa za koga hoće i za koga smatra da treba da pobedi, pa onaj za koga većina glasa je najbolji, šta god ja mislio o njemu.
Jedino što mi stvarno smeta je što pojedini članovi stranaka i njihove pristalice svuda turaju to na prvo mesto (pogotovu u zadnje vreme su veoma aktivni pripadnici jedne od vladajućih stranaka), što me izuzetno nervira, jer lično smatram da moji prijatelji netrebaju da se smaraju mojim političkim opredeljenjem.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Maj 2012, 08:58

Поранио, био, гласао. :oleee

Читајући вашу јучерашњу преписку, могу да се радујем што ипак има вас који ћете допринети колективном свесном (а и несвесном) и изаћи да макар покушате да промените беду у којој смо.

Занимљиво ми је да видим како ће изборе да избојкотују најпре режимски гласачи, потпуно разочарани и неспособни да признају и поправе своју деценијску грешку.

Жао ми је што се нисте више обавестили о томе ко и како наступа пред бирачима, али је то ваш пропуст да и поред Интернета имате празан став. Нажалост, пропаганда је одрадила своје, а они који се боје, остаће у страху до краја живота.

Свеједно, они гласачи који одлучно стоје у реду за понављање грешке (изборне) то најчешће раде из неколико разлога:

- обећана лична корист у следећем кругу од четири године
- страх од икаквих промена (иако им је живот квалитативно промењен нагоре и поред тог страха)
- инат и патолошка мржња према некоме ко ремети њихов (омалени) ум и устаљен погрешни "ред"
- синдром "стада", тј. потера за Вођом, било каквим, па макар их он поклао пред јамом
- непостојање икаквог осећаја за (српски) колективитет, осим декларативног
- задовољство материјалним (и ретко, духовним) ситницама које живот не значе (малограђанштина)

Остало су микро-макро-психо варијације.

За оне који неће изаћи на гласање, немам добар савет, осим: докле ћете другима препуштати да доносе одлуке у ваше име? Па били то родитељи, родбина, пријатељи, наставници или Држава. Ако већ на оне напред не можете да утичете, сем да их се клоните, од Државе не можете утећи, а она вам барем једном у четири године пружа шансу да јој кажете шта даље.

Свако вам добро желим шта год да урадите и нек вас Бог чува! :oleee

Поздрав!
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 06 Maj 2012, 09:32

Видим ја да се доста од овога односи на мене ... ја ћу сигурно да гласам и сигурно то неће да буду ови подвучени жутим ... за које никад у животу нисам и не бих гласао. А питање је колико овдашњих то није урадило бар једном.
А у вама видим мале ђиласе, данима је причао студентима (а зна се ко се обраћао студентима и шесетосме и предпетооктобарскедогађаје ... наравно онај ко види спас у младости) да изађу и да не дозволе да неко други одлучи уместо њих. :P

То што не видим никакву шансу у изборима и што сам рецимо сигуран да ништа неће да се промени је чисто искуство некога ко је прегурао доста тога, почев од одбијања уласка у СК (а да то није Свет компјутера) средином осамдесетих када је то било опасно урадити, па све до чуђења везаног за поменути пети (што се у власти данас рачуна као настанак света и почетак рачунања историје) и страха шта ће од тога да настане. А десило се ово, имамо власту који контролише све новине и теве куће а због чега је општеприсутно мишљење да живимо ко бубрези у лоју и да смо на вратима раја у који ће они да нас уведу ... али само ако их и овај пут изаберемо. Да нас чекају велике паре али оне долазе само ако они буду ту да их приме. Наравно, свеЦки зеленаши који помажу власти у свему томе никако неће да дозволе да остану без златне коке која узима паре за опоравак привреде и дели га као буџетске плате ... што је права ствар за такве. Зато и мислим да ће све да ураде, а прилично су моћни, да на чело не дођу они који су против оваквог трошења.

Неко рече да у буџету има пара за неколико месеци и да ће ускоро пеМзије да се одвоје од буџета а примаће се само од пара које привреда уплати у пензиони фонд. А пошто код нас у привреди ради можда 5% оних који нешто раде, потребно је да се нахране гладна политичарска уста ... тај део ће ускоро да буде на удару.

Што се оно каже ... ова власт је довела државу на ивицу провалије али ће следећа власт да направи одлучан корак напред.

А конкретно ... биће копија прошлих избора. Тома ће да буде у доброј предности после првог круга и то у оба правца. Онда ће да крене машина и да сабере 50+1 за други круг, ломиће се вероватно опет око Даче а он ће да их добро уцењује и добро ће да се прода. Ако је потребно, постоје и они који могу да притисну одозго, као прошли пут, па да се не размишља о томе да се приволи неком другом. На крају свега ће да нас подвуку жутим, сви ви ћете да будете задовољни што сте макар покушали да нешто промените али ето, замало нисте а остаје утисак (недеље) да је демокраЦија и даље ту али да ето наш само овај пут није успео али ће следећи пут да буде другачије. Мада се мени чини да је следећи пут предалеко. Можда нас збрише Нибира а можда и сами себе збришемо жутим.

Срећно.

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Maj 2012, 10:56

"Жарково пре свега!"

Познати народни трибун и родољуб из Жаркова Дарко Хаџи-Станојевић је јутрос гласао на изборном месту 59, и том приликом окупљенима изјавио да је "испунио своју дужност као човек, грађанин, али и сељак, пошто Жарково злонамерни сматрају за село поред Београда".

Slika

Присутним новинарима и фоторепортерима Станојевић је изјавио следеће:

" - Намеравам да се за следеће изборе и лично кандидујем, Боже здравље, пошто сам примио јако пуно писама подршке, али и замерки зашто то досада нисам учинио? За почетак, сматрам да је најважније да се Жарковачка варош најпре отцепи од тзв. "Чукарице", која никада није ни била општина до доласка комуниста (а није богзнашта ни данас!), а кораке у том смислу је већ предузео наш комшија Настић, који има моју пуну подршку!", наводи Станојевић.

"- Како видим, и становници суседне вароши Железник подржавају нашу иницијативу, а до следећих избора ћемо уложити највеће напоре да ову цељ и остваримо, уз помоћ наших пријатеља, комшија и гласача."

На питање новинара који су му политички принци, одговорио је да су "они свима познати, а виде се и на његовој мајици."

На питање како реагује на прозивке да је његово име уствари "Дверко", одговорио је:

"- Колеге из "Двери" имају моју делимичну подршку, али су у нашој вароши најстрашније забрљали у вези са овим судбоносним изборима, што не могу да им не замерим. Стога, то за име... то су најобичније инсинуације, а таквима који то пласирају поручујем да ми је духовно име Жарко, за пријатеље - Жаре."

Након тога се удаљио за изборног места, у правцу пијаце и продавнице пића.

(фото: Бљиц)
Prikačeni fajlovi
Maj 2012 -3 030.JPG
(105.43 KiB) Nije preuzet ni jednom
'ел немам?

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 06 Maj 2012, 11:08

Хм, родољуб ... да ти укинем старословенско име Шефћет и зовем те Рођа, Роћко, тако некако?

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 06 Maj 2012, 11:28

Зови ме како хоћеш, само немој да ме разбијеш. :ljubav:
'ел немам?

Odgovori

Povratak na “Terasa”