Šank visine lakta

Teme koje se inače potežu na terasi sa pogledom na more, posle zalaska sunca uz pivce i roštilj.

Moderator: blackbeast

Odgovori
Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike
Pridružio se: 17 Jun 2007, 21:37

Šank visine lakta

Post od Kovačević Vladimir » 23 Avg 2007, 23:36

Verovatno se svakom desilo da posle obavljeno posla, stavi (u mom slučaju novi comp.) robu u gepek, vozi ka kući, a i ne čuje da mu gume škripe, babe umalo da pošalje Bogu na ispovest i tako to. Dođe kući, ženu dva dana nit vidi nit čuje, samo proba novu mašinu...unuci bi da probaju Googl Earth, jer sad ima snage. I tako to...A ja nikako da sredim 8 takta muzike u novoj mašini.

Ja sam sad osetio potrebu da stanem uz šank visine svačijeg lakta i da se izjadam šankisti, usput i njega počastim, pa naiđe još po neki sa istom temom i razlogom, poneki put prekinemo rečenicu, jer se ide na pi*anje, ali sa novijim viđenjem teme, jer za vreme pi*anja se malo drugačije složile kockice.

Eto, nek stoji ovaj šank. Možda u nekom trenutku sreće ili očaja dođemo na Terasu. Zato su je i izmislili, bar sam ja tako shvatio...
Hvala i izvinite, ako sam bio dosadan...
Pozdrav :pivo:
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 24 Avg 2007, 00:51

Nisam te bas najbolje razumeo ali meni danas nestala struja na blic. Bas je nekako 'naglo' nestalo i rebootuje se komp kada cvrc, vrisnula mi Sound Blaster Augly SE :( E jbga...nije da je kostala nekih para, vec sam sada bas tanaka za bilo kakvu kupovinu i sada slusam preko one hebene integrisane zvucne.
Da ne cuje zlo, moglo je proci i gore ali ipak sam ocekivao vise od ovog napajanja koje sam platio ~80 jura...hbga EPS..sxa reci.

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 24 Avg 2007, 01:10

Dugačka je priča, ali samo toliko: šank je Institucija.
Razgovori, obećanja, poznanstva za šankom nisu obavezujuća. Obavezno je samo platiti što se popilo.
Pozdrav
Vladimir
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

alkion
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:34

Post od alkion » 24 Avg 2007, 08:52

Sank jeste institucija.
Ja sam probao u stanu da ga uvedem kao krucijalni spomenik istorijske vaznosti kroz 2 komada, jedan nasuprot drugom u nameri da ih jednom i za svagda spojim u jedan, zlata vredan.
Medjutim, kako to obicno biva, zena me minira vec godinama, pa njih dvojica stoje usamljeni gledajuci u celo jedan drugome ostavljajuci mojoj dragoj, tako preko potreban prolaz. :besan:
Ali kad ih sastavim, bice to oaza mira. :)

Moj kum koji je muzicar, zna vrednosti sanka kao institucije pa je svoj u stanu platio skoro 1000 ojra.
Na kraju bese cvece i zelenilo, pa racunar a na preostalom delu se moglo pogostiti bar 5-oro hranom i picem.
Sad je sve sklonio, pa ima prostora i za guranje krigli.

Zivi bili, na sanku se ispricali. :)

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Post od Тон-мајстор » 24 Avg 2007, 09:03

Pre sedam dana, palim ja sabajle ujutro moj stari, dobri, do tada besprekoran EIZO Flexscan 17" i NIŠTA.

Prvo sam pokušavao da ga probudim resetovanjem računara i caktanjem na power, ali opet, ništa.

Onda sam blagim udarima dlana dobio kratkotrajan "uptime", koji je umro na prvoj promeni rezolucije.

Zatim sam uzeo da ga bijem za sve što mi je skrivio, a i za one ljude koje bih mogao baš tako slatko da izbubecam!

Pošto mi je bilo malo (a i zabolela me ruka), divlje psujući sam otišao na terasu, uzeo čekić iz alata i vratio se nazad! Samo sekund sam razmišljao pre nego što je popio prvi udarac! Ipak sam izbegao srču, pa sam tukao po okviru dobrih 15 sekundi, sve više se nervirajući zašto se jednom ne raspadne (čekić je bio od pola klie)!!!

Onda sam odustao, uzeo ga u naručje i odneo do kontejnera, gde je završio u luku, uz kliktaj pobede (M'rš u piz...)! Okolni zgubidani su mi klicali, a jedan komšija me pitao gde inače može da popravi svoj, isto tako neispravan monitor. Videvši mi krvave oči i izbezumljen izraz lica, zamakao je u prodavnicu.

Eto. Ja praktikujem jednog mog starog kolegu, koji mi je rekao pre 25 godina sledeće:

"Sine, ako sprava ne radi ili me zaHebava, uzmem to... IZGAZIM, pa prežalim, pa gledam da kupim drugo!" :urdi

POTPUNO SE SLAŽEM. S tim da sam ipak trebao da ga razbijem skroz. Ovako, prolazeći da bacim đubre uveče, vidim da ga je neko ODNEO!!!

Pozdrav!
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
VRider
Pridružio se: 17 Jun 2007, 15:22
Kontakt:

Post od VRider » 24 Avg 2007, 12:16

Svaki majstor u svom alatu treba da ima veliki cekic i kurton. Ako ne mozes da ga popravis cekicem, jebi ga... :)

Korisnikov avatar
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 24 Avg 2007, 12:57

Burazeru, ta ti je dobra!

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 30 Avg 2007, 17:04

Neću da budem prvi, zato sam i stao uz Šank. Čekam društvo.
Jedno ladno :pivo:
i veliki pozdrav.
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Nemanja Avramović
Dopisni član
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:54
Kontakt:

Post od Nemanja Avramović » 30 Avg 2007, 17:15

Pridružujem se :)

alkion

Post od alkion » 30 Avg 2007, 17:20

AJ pre piiwa uradi backup
Meni izbacuje gresku

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 30 Avg 2007, 17:24

Aii, još takoreći ni počelo nije a već se javljaju greške. :pivo:

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 30 Avg 2007, 17:42

Meni bre sve radi.

Alkione imash pp

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 04 Sep 2007, 13:27

Jel ovo treća sreća ili da očekujemo još koji Alijin prc? ;) :besan:

alkion

Post od alkion » 04 Sep 2007, 14:12

Mislim da od Alije vise necemo dobijati "prceve".
I ovi sto su bili, ocigledno su bili proizvod afekta .
Sad jebi ga, popravljamo jos uvek posledice toga, a pritom mislim na registrovanje svih it4um domena.
Za pad foruma, nemamo konkretno objasnjenje.

alkion

Post od alkion » 04 Sep 2007, 14:13

Nas par ovde koji svaki dan radimo na tome, ne bi to nazvali treca sreca
mozda pedeseta :D

Korisnikov avatar
Kovačević Vladimir
Majstor muzike

Post od Kovačević Vladimir » 04 Sep 2007, 16:20

Šta reći posle ovih paklenih dana...
Šank ponovo radi !
Pozdrav svima koji su prekovremeno radili. :pivo: :bravo: :pivo:
Vladimir
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Korisnikov avatar
Deja Morison
Pridružio se: 07 Jul 2007, 22:58

Post od Deja Morison » 04 Sep 2007, 16:37

Radi forum,jeaaa!
:pivo:
Evo svratih na po jedno (bukvalno,evo mi casa piva ispred).
Mogu vam reci da sam se nekako vezao za ovo mesto i nije mi bilo lako ovih nekoliko dana dok forum nije radio.
Ima drugih raznih mesta ali jedino ovde ima duha i bas ovde prvo navratim ujutru,popijem kafu i pregledam sve...
Mali spas je bio sto sam ovih dana radio jednu pesmicu za nas bend i u svemu mi je neverovatno pomogao Ton Majstor,ljudina.Znajuci ljude,ovo sto je on odradio bi uradio jedan od milion.
Darko hvala na svemu!
Svratio bih do Tosinog Bunara da vas sve i licno upoznam,no nisam bas blizu a pivo mi je slabost (narocito u dobrom drustvu).Morao bih da unajmim vozaca za nazad :green:
No,i ovaj sank je dobar. Ajd ziveli i ziveo nam forum milion gigabajta. :pivo:

Korisnikov avatar
dejankuki
Ozbiljan muzikant
Pridružio se: 21 Jun 2007, 00:32
Kontakt:

Post od dejankuki » 04 Sep 2007, 17:44

Ja necu vopic-dopic ja cu jednu duuuuuuzu kafu. Stvarno mi je drago da se opet nalazimo ovde. :dance2:
Ekipa jeste mala (ispod 200) ali je isto tako odabrana. Prirasli ste mi srcu bre svi. Jos samo suzu da pustim i nekide zivot. :plac:

Muzikaaaa, gde je ovde muzika, da narucim jednu pesmu.....
Ajde idi, idi nesanico. Sta bre neznate, ajel znate zasto mecka spricer pije.....a to znate ajd svirite..... :klavir

BTW
pod hitno naci i inkorporirati u forum muzicke smajlije.

Djomlouns
Pridružio se: 20 Jun 2007, 22:58
Kontakt:

Post od Djomlouns » 04 Sep 2007, 18:33

Svratio bih do Tosinog Bunara da vas sve i licno upoznam,no nisam bas blizu a pivo mi je slabost (narocito u dobrom drustvu).Morao bih da unajmim vozaca za nazad

Ne mora piwo, mozze i kafa :) btw ako ides na stranu Bataynice prevoz included ;)

Korisnikov avatar
chika spec
Dopisni član
Pridružio se: 29 Jul 2007, 23:12

Post od chika spec » 04 Sep 2007, 20:48

Pa ako mozhe i mlekce,evo dobrovoljca :P

Odgovori

Povratak na “Terasa”