Izašao novi linux

Bitni i aktuelni događaji iz sveta informatike. Zapažanja, procene, komentari.

Moderator: Stefan

Korisnikov avatar
вујке
Ортак са пива код "Папа Џоа"
Pridružio se: 04 Jul 2007, 20:57
Kontakt:

Re: Izašao novi linux

Post od вујке » 03 Jan 2015, 14:51

Ја сам (погрешно) разумео да је КДЕ5 стабило издање. Конзолу сам на крају инсталирао, али ипак ме чудио да није подразумевано инсталирана апликација.

Ја више волим да идем пешке. :)
Плакао сам што нисам имао ципеле док нисам видео човека који није имао ногу

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 03 Jan 2015, 17:50

Можда и јесте изашао у стабилном облику али му још није време. Кубунту 14.10 је изашао са КДЕ4 али пробне верзије 15.04 иду са КДЕ5 па мислим да до пролећа ни ја нећу много да пробам. То ме не спречава да набацим неку варијанту и пробам, пре пар месеци сам обрисао већину линуха са компа, инсталирао само пар и имам места за још десетак. Више ми није потребно да пробам разне, сада само поједини дођу на ред.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

crvenitornado
Pridružio se: 13 Nov 2015, 11:20
Kontakt:

Post od crvenitornado » 13 Nov 2015, 12:13

Da imam deset godina manje verovatno bih cackao linux, ali posto mora leba da se jede, nemam kad da ga cackam, a linux bez cackanja i nije linux, ako je sve klik-klik opet mozes da koristis windows... Inace svidja mi se filozofija linuxa, ipak n jedna distribucija se nije izdvojila. Tek kad neka distribucija presisa sve druge bar za pola, onda se moze reci da je linux, tj. taj distro the best...ovako kao da gledam trku fikusa dok audi (windows) cepa afsalt :) hehehe :idiot: mada, ako neko voli linuxxxx to sam jaaaaaaa... :ljubav:

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Post od calexx » 13 Nov 2015, 13:28

Године нису ту битне, осим ако мислиш да је потребо да неко има цео дан без обавеза па да може да се игра. Ипак, за неко лагано коришћење је довољна добра воља. Ја сам десетак година узалудно покушавао јер није могло да се ради оно што сам хтео, чим се то променило ето и мене на линуху ... Пенџере имам само да видим како се развијају и за оних 1% што баш не могу на линуху.

Овде многи користе линух мање или више а има и оних који би али немају петљу као и оних који неће да иду у непознато.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Odgovori

Povratak na “Vesti, događaji, komentari”