Sajt ili browser?

Problemi prouzrokovani delovanjem virusa, trojanaca ... ukratko, sve što spada u malware. Poređenja zaštitnih alata i iskustva u radu sa njima.

Moderatori: Miroslav Jeftić, Pollux

Odgovori
Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Sajt ili browser?

Post od skitnica » 08 Maj 2014, 19:40

Slika

Zali mi se neki posjetilac sajta da dobije ovo gore na nasoj adresi. Ja sam naravno prvo pomislila da je do browsera, mada...kaze da mu se to ne desava na drugim sajtovima. S druge strane, ja nemam isti problem iako oboje koristimo mozillu. Doduse, i kod mene se u posljednje vrijeme pojavljuju neki manji reklamni prozori, drugaciji od ovog, i to ne kad otvorim svaki sajt, nego svoj, ovaj forum i jos par, ostali su uredni.
Sve ovo me navodi na zakljucak da je problem zapravo i u jednom i u drugom, i u racunaru i na serveru, tj.sajtu. To sto se reklame uopste pojavljuju je do browsera (to se lako moze rijesiti), a to sto se uz prikaz nekog sajta pojavljuju, a u uz neki ne, ukazuje na to da su ipak neki sajtovi, na neki nacin, razlicito obezbijedjeni od ovakvih smetnji. Dakle, reklame nemaju direktne veze sa serverom, nisu tamo, ali neka manjkavost sajta, neko podesavanje na serveru, ipak dozvoljava da reklame uspjesno iskoce u browseru bas svaki put kod njega, a kod nekih drugih ne.
Ima li ovo smisla?
Ocistiti racunar, ali i kontaktirati hosting provajdera...ili...
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Тон-мајстор
Администратор
Pridružio se: 14 Jun 2007, 23:42
Kontakt:

Re: Sajt ili browser?

Post od Тон-мајстор » 08 Maj 2014, 19:59

Овако изгледа када ти истекне хостинг, тј. домен на то име. :(
'ел немам?
"Ich bin der Musikant mit Taschenrechner in der Hand"
Не чини себи идола нити каква лика, немој им се клањати нити им служити...

Korisnikov avatar
skitnica
Moderatorica
Pridružio se: 04 Jan 2008, 19:04
Youtube: lutalica051
Kontakt:

Post od skitnica » 08 Maj 2014, 20:07

A-ha! Pocetkom maja i jeste termin... :sramota:
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 08 Maj 2014, 20:53

aha, ladno nisam provalio :udar:

Odgovori

Povratak na “Zaštita”