Касперски ме откачио, шта даље?

Problemi prouzrokovani delovanjem virusa, trojanaca ... ukratko, sve što spada u malware. Poređenja zaštitnih alata i iskustva u radu sa njima.

Moderatori: Miroslav Jeftić, Pollux

Odgovori
Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Pridružio se: 18 Jun 2007, 14:32
Kontakt:

Касперски ме откачио, шта даље?

Post od calexx » 06 Maj 2013, 21:05

Годинама трошим KAV 2010, једном месечно му обновим трајал период ;) и тако ... малопре одрадим тај део али добијем инфо да важи до 17.05. па сам пробао друге Пенџере, одрадио исто и добио исти љ ... Нашао сам неки инфо да је KAV 2010 имао подршку до децембра прошле године, можда је мало продужено ... али изгледа да нема више.

Шта сад? Да ли је онај М$ антивирус довољан за основну заштиту? Нешто треће, што не тупи и што не прави компликације? Само да поменем да не идем на сумЉива места, да ми Касперски искочи са упозорењем једном годишње или мало ређе па нисам ризична група. Или да угасим интернет када отварам Пенџере, ионако тамо идем само да ажурирам Касперског или Пенџере, мислим да ми је интернет тамо апсолутно непотребан. Чак ми дође да уопште и не инсталирам Пенџере када за неки дан дође нови хард али ајде, нека га.

Е да, у питању је апсолутно легалан Windows 7 Ultimate x64 са својим бројем и лиценцом.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Re: Касперски ме откачио, шта даље?

Post od Pollux » 06 Maj 2013, 21:17

Dacu ti ja aktiviran Bidefender IS 2013 broj, ima jos oko 300 dana, pa ako si raspolozen javi na pp.

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 06 Maj 2013, 21:25

MS Essentials je sasvim ok za standardnu zaštitu (ako te ne zanimaju opasna mesta, zero-day threats itd). Ili to ili da uzmeš od Polluxa licencu kao ja što sam :D
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Maj 2013, 01:08

Па не идем на опасна места, чак се и не сећам када сам под Пенџерима ишао негде на интернет осим ако се затекнем. Све се своди на пар пута месечно, често само да ажурирам баш Касперског, понекад да у Фотошопу одрадим штошта на брзака и једном у пар месеци нешто треће. Фотошоп користим само зато што нисам научио Гимп па ми је понекад компликовано да нађем како се шта ради ... и тако сваки пут, никако да запамтим.

Следеће што ћу да радим је да отворим Прозоре и полако елиминишем програме, врло је могуће да ће на даље и убудуће да ми буду потребни једном у пар месеци а и то без неког интернета. Зато и тражим неки фрај, лак антивирус који баш није швајцарски сир.
ɹıɯ ı pǝɹ ıuʌɐɾ ıןıšnɹɐu ɐɯɐɹnqɯɐʇ ns ǝʇ 'ıuɐɟɐʞ ɾouǝɯıoʇsı n ıןɐɹıʌs ousɐןƃǝɹd ǝʇɐs ǝuʇıs n ns ɹǝɾ ıuǝpǝʌıɹd ns ıɹɐčıznɯ

Korisnikov avatar
Pollux
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:15

Post od Pollux » 07 Maj 2013, 03:21

Ja bih ti predlozio Bitdefender free. Lak je i prost.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Maj 2013, 09:31

Ок, проверићу ових неколико, KAV ће да ради још 10 дана а таман ће да стигне нови хард па ће све инсталације да иду од нуле а на постојећим могу да се играм и експериментишем.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Maj 2013, 15:17

Проверио сам програме на Прозорима, остаје само повремени Фотошоп док не научим да лако користим Гимп. Све остало или ради под емулацијом или има лаких алтернатива а ионако су ми једва понекад потребни. Чини ми се да и без антивируса неће да буде неки проблем. Онда ћу да останем на оригиналном Microsoft решењу, а пошто ће коришћење интернета да буде на нивоу статистичке грешке, надам се да ће бар онако успут да спречи брљање.

А можда и не инсталирам Њиндоњс. Хм, можда само клонирам ово што имам, што бих губио сате да све инсталирам и подешавам а нећу да користим.

Korisnikov avatar
Milan M.
... BANOVAN ...
Pridružio se: 19 Jun 2007, 13:51
Youtube: mmuzdeka
Kontakt:

Post od Milan M. » 07 Maj 2013, 16:24

Ukoliko ti windows treba samo za specijalne prilike možda bi bilo najbolje da ga instaliraš na virtualnu mašinu i teraš ga pod linuxom (ako imaš dovoljno RAM-a, 2 GB bi trebalo biti dosta)

Ne moraš ni brinuti o virusima jer ako primetiš da se virus instalirao, samo vratiš čist snapshot i završio si sa tim.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 07 Maj 2013, 18:14

Имам ја један ХР као виртуалца али ми се не свиђа превише. Уз 1 или 2 гига рама које му доделим се превише вуче, нисам сигуран да сви програми раде баш како би требало па ми је то резерва резерве. Нисам имао довољно места на харду да пробам и виртуелну седмицу.

Могу ја и реалан Windows да бекапујем и вратим ако загусти али бих да то избегнем. Тренутно ми је у првом плану варијанта да пробам неки антивирус који не дави, можда баш онај М$-ов, ионако нећу на интернет ... а и кад идем, никад нисам на ризичним местима. Не би ми много сметало ни да угасим интернет јер бих радио нешто сасвим друго а на крају крајева, покушаћу да што мање размишљам о томе и да тражим линух решења за све што ми затреба. Тренутно је климаво само око тога што још нисам довољно научио Гимп, све остало или ради под емулацијом или ми није ни потребно или има и бољу алтернативу.

Korisnikov avatar
calexx
Беспосличар
Kontakt:

Post od calexx » 17 Maj 2013, 20:58

Miroslav Jeftić napisao:MS Essentials je sasvim ok za standardnu zaštitu (ako te ne zanimaju opasna mesta, zero-day threats itd). Ili to ili da uzmeš od Polluxa licencu kao ja što sam :D
Хтео сам да пробам мало и KAV 2013 па сам га набацио на windows 8 али је одмах преписао да имам још два дана трајала а нешто не успевам да то решим па сам баталио. Пошто сам на windows 7 инсталирао Essentials, решим да одустанем од Касперског па да и на 8 инсталирам исто ... кад оно међутим, каже он мени да није ни потребно.

Slika

Погледам шта пише ... и нађем инфо да за windows 8 као и за мобилну верзију није потребно, да је ту набачен Дефендер који ради као и essentials и да ће да ради посао. Све у свему, изгледа да 8 долази са решеном одбраном.

Све ово је у принципу небитно али да завршим причу. Пошто је неки дан стигао нови хард, већ је легло једно 15 линуха, све са старог зеленка је ископирано, сад само да пробам десетак дана да ли је нови хард ОК и онда стари зеленко иде на релкамацију.
Prikačeni fajlovi
av.png
(57.9 KiB) Nije preuzet ni jednom

Korisnikov avatar
Miroslav Jeftić
Supermoderator
Pridružio se: 15 Jun 2007, 00:55

Post od Miroslav Jeftić » 17 Maj 2013, 21:30

Da, nisi pominjao u početnom postu da ćeš koristiti i Win 8 ;) Tu se ne istalira jer Win 8 po default-u ima integrisano full AV rešenje - prilično je neupadljivo zbog onih anitmonopolskih uredbi, ali ako ne istaliraš nikakv third-party antivirus onda se automatski aktivira, tako nekako :)
Interpreters do it simultaneously, translators take their time

Odgovori

Povratak na “Zaštita”