Avast i Comodo?

Problemi prouzrokovani delovanjem virusa, trojanaca ... ukratko, sve što spada u malware. Poređenja zaštitnih alata i iskustva u radu sa njima.

Moderatori: Miroslav Jeftić, Pollux

Odgovori
igormil
Pridružio se: 14 Okt 2008, 22:12

Avast i Comodo?

Post od igormil » 25 Feb 2013, 16:14

Interesuje me da li je po vama u redu kombinacija Avasta i Comoda,kao Fire Wall-a ili je možda bolja varijanta Avast i Windows-ov Fire Wall?
U prvom slučaju internet mi sporije radi kao i sam računar, dok u drugom dosta brže i ping mi je čak manji.
To je prvo pitanje,a drugo pitanje glasi,kako isključiti portove 137,138 i 139,jer čuo sam da su oni skloni upadima hakera,trojanaca it.d.Ako se može rešiti sa Windows-ovim FIre Wall-om,oonda bih zadražao njega.
Igor

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Re: Avast i Comodo?

Post od vladared » 25 Feb 2013, 17:09

igormil napisao:Interesuje me da li je po vama u redu kombinacija Avasta i Comoda,kao Fire Wall-a ili je možda bolja varijanta Avast i Windows-ov Fire Wall?
U prvom slučaju internet mi sporije radi kao i sam računar, dok u drugom dosta brže i ping mi je čak manji.
To je prvo pitanje,a drugo pitanje glasi,kako isključiti portove 137,138 i 139,jer čuo sam da su oni skloni upadima hakera,trojanaca it.d.Ako se može rešiti sa Windows-ovim FIre Wall-om,oonda bih zadražao njega.
Igor
http://forum.avast.com/index.php?topic=113823.0
http://forum.avast.com/index.php?PHPSES ... #msg863496
Nisi dobro najverovatnije podesio avast + comodo. Jako mnogo ljudi se žali na ovaj problem, a ne zna da nije problem do samih aplikacija nego do definisanja trust moda....
itpoint.rs

igormil

Post od igormil » 25 Feb 2013, 18:30

Vlado objasni mi molim te na srpskom šta tačno treba da uradim.Da Avast postavim samo da radi kao antivirus,a Comodo da radi samo kao Fire Wall?

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 25 Feb 2013, 20:41

Huh.. Davno nisam radio sa ta 2, tako da ću se više osloniti na ovo što piše na forumima, ali suština je da :
1. Instaliraš prvo avas
2. Isključi sve avast štitove
3. Instaliraš Comodo Firewall i D+ bez antivirusa
4. Dodaš trustove:
U avastu- REAL-TIME SHIELDS > File System Shields > Expert Settings > Exclusions > Add > Browse:

C:\Program files\COMODO\*

Zatim - REAL-TIME SHIELDS > Behavior Shields > Expert Settings > Trusted Processes > Add > Browse:

C:\Program files\COMODO\COMODO Internet Security\cfp.exe
C:\Program files\COMODO\COMODO Internet Security\cfpconfg.exe
C:\Program fies\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe

U comodou:
Comodo > Defense+ > Computer Security Policy > set:

C:\Program files\AVAST Software\Avast\AvastUI.exe Set as Trusted Application
C:\Program files\AVAST Software\Avast\aswRegSvr.exe Set as Trusted Application
C:\Program files\AVAST Software\Avast\AvastEmUpdate.exe Set as Trusted Application
C:\Program files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe Set as Installer or Updater
C:\Program files\AVAST Software\Avast\Setup\avast.setup Set as Installer or Updater

Defence + > Defence+ Settings > Detect ShellCode Injections(i.e. Buffer overflow protection) > Exclutions > Add:

C:\Program files\AVAST Software\*

5. Uključiti avast štit
6. Restartovati računar

Generalno, ovo nemoj držati zdravo za gotovo, pošto se verzije menjaju, ali ovo je princip. Problem je u tome što avast "blokira" comodo, a D+ u comodou radi u paranoid modu i onda dodatno proverava avast. Ovako ih "uvezuješ" u trust vezu i onda sve radi "kako treba".
itpoint.rs

igormil

Post od igormil » 26 Feb 2013, 00:28

Hvala ti Vlado na pomoći.
Veliki pozdrav.

Odgovori

Povratak na “Zaštita”