Live Security Platinum

Problemi prouzrokovani delovanjem virusa, trojanaca ... ukratko, sve što spada u malware. Poređenja zaštitnih alata i iskustva u radu sa njima.

Moderatori: Miroslav Jeftić, Pollux

Odgovori
Korisnikov avatar
NebojsaVs
Pridružio se: 03 Mar 2009, 23:03

Live Security Platinum

Post od NebojsaVs » 23 Avg 2012, 22:22

Zove mene danas komsija i kaze da mu non stop iskace "neki security" kad upali komp i da ne moze nista da radi... Ja odem tamo, upalim komp kad ono stvarno... Verovatno ste culi za Live Security Platinum (ja ga danas prvi put i cuo i video)...

Za one koji nisu: Cim se se upadne u windows on se pokrene i upali svoj scan gde pronadje 38 kojekakvih zaraza... Da bi se oni uklonili trazi se kupovina licence koja je naravno lazna. Iako se sve to ignorise on ne dozvoljava korisniku da mrda nigde... Ne dopusta ulazak na internet, instaliranje bilo cega, pokretanje bilo cega, taskmanager automatski gasi...

Probao sam iz safemod-a sa TDSSKiller-om i Malwarebytes-om, i jedan i drugi pronasli po 4-5 stvari koje sam uklonio, ponadao se da ce raditi kad ono mucak... Sto je jos gore sad pokrene sve iz startup-a, i kad dodje do Live Security Platinum tu zaglavi i ne mrda nigde...
Sad cu opet morati da cackam iz safe mod-a, ili cu probati nesto sa Hiren`s-om, mozda cu imati priliku da prvi put probam Kaspersky Boot :hmmmm
Ili mozda nesto sto mi vi preporucite? :)
CPU: AMD FX 6300 Black Edition
MB: Asus m5a97 LE r2.0
RAM: 2x4GB HyperX@1866MHz
VGA: Sapphire r9 280 Dual-X OC
HDD: WD Caviar BLue @7200rpm
Case: Raidmax Vortex V3
PSU: CM B600 85+ Bronze

Korisnikov avatar
Dzoniopusten
Moderator
Pridružio se: 29 Jun 2012, 17:58
Youtube: Nikolaguitar
Kontakt:

Re: Live Security Platinum

Post od Dzoniopusten » 23 Avg 2012, 23:30

Ovako,ono sto je on zakacio je klasican Anti virus Rogue koji te tera da kupiš original verziju kako bi uklonio "zarazu" (sebe) Ovo mozes da rešiš na par nacina. On je mozda hijackovo explorer boot key koji se nalazi u regedit-u.Sto ce njega porkenuti pri svakom boot-u. http://www.youtube.com/user/rogueamp Ovaj covek je mnogo Rougova ocistio. Pa bi bilo pametno da pogledaš par njegovih videa,ali rutina je uglavnom ista. Nadam se da ce ti ovo pomoci. A u naj gorem slucaju mozes reintalirati Windows.
ASUS P8B75-m LX PLUS
Intel i3 3220 3.3Ghz with HT
8GB Kingston HyperX 1600Mhz CL9
AMD HD Radeon 7850 2GB GDDR5 Gigabyte Windforce Edition. 1050/1225 OC
Hitachi 400 GB 7200RPM
WD Green 1TB 7200RPM

Korisnikov avatar
vladared
Администратор
Pridružio se: 18 Jun 2007, 16:57
Youtube: vladared
Kontakt:

Post od vladared » 24 Avg 2012, 07:55

http://malwaretips.com/blogs/live-secur ... val-guide/

Ovo je kako se uklanja korak po korak.
itpoint.rs

Korisnikov avatar
NebojsaVs
Pridružio se: 03 Mar 2009, 23:03

Post od NebojsaVs » 24 Avg 2012, 20:15

Prostudirao sam ovaj link odradio sve i radi... Bar je radilo kad sam krenuo kuci :green:
CPU: AMD FX 6300 Black Edition
MB: Asus m5a97 LE r2.0
RAM: 2x4GB HyperX@1866MHz
VGA: Sapphire r9 280 Dual-X OC
HDD: WD Caviar BLue @7200rpm
Case: Raidmax Vortex V3
PSU: CM B600 85+ Bronze

Odgovori

Povratak na “Zaštita”